Navigatsioon
Esileht
Kalamehetarkus
Väikelaevad
Galerii
Foorum
Jututuba
Sõnastik
Kaardid
Lingid
Tere Külaline.
Kasutajanimi:

Salasõna:

Jäta meelde

Unustasid salasõna?
Registreeru
Pisinipid
Nöör keri rullile alati märjalt ja kerge pinge all. Kuivalt nööri rullile kerimine põhjustab hilisemaid sasisid, sest nöör venib niiskena pikemaks ja hiljem kala väsitades soonivad ülemised nöörikihid pinge tõttu alumise pehmema kihi sisse.
 
Nupuklubist Trüki E-mail
Mis paganama klubi see Nupuklubi siis ikkagi on?
Elurõõmsate loodusesõprade ühendus, kui väga lühidalt kokku võtta.
Juhindume kahest elutõest:
  • Vahet pole kus kohast ja mismoodi me kala ei saa
  • Halb pole see, kui kala ei saa, vaid see kui kalale ei saa
Esimene siis välja öeldud Nupuklubi presidendi poolt ja teine tarkusetera kuulub Vladile. Kalameeste seas mõlemad tuntud nimed ja mingit tutvustamist ei vaja.

    Kuid miks ikkagi Nupuklubi?
    Kalameeste kõnepruugis on oma terminoloogia ja nupuks jääma tähendab kala mitte saama. Nupujõgi on aga kaardile märgitud Suure Emajõena, mis on Kesk-Eesti üks põhilisi kalastamise kohti.

Nupuklubi liikmeid seob kokku - nagu juba mainitud - oskus nautida looduses olemist. Tavaliselt õngeridva või spinninguga. Seega kasutab Nupuklubi liikmeskond ikka neid kalastamise meetodeid mida tuntakse harrastusliku püügina. Peame kinni keeluaegadest ja kehtestatud alammõõtudest. Võib-olla ongi siin põhjus, miks me üldjuhul ilma kalata koju saabume.

Ära mainimata on klubi põhiline magnet - mõnus huumorit armastav, rahumeelne ja sõbralik seltskond. Selline punt, kellega on alati hea koos olla, mõni õlu juua ja ennast paganama hästi tunda. Võiks öelda, et enne iga Nupuklubi üritust hakkab hing tasakesi laulu lööma ja joriseb veel mitu päeva tagantjärele.

Tegevus ja missioon
Nupuklubi sündis 2000 aasta paiku pool-lõõpimisi ühe internetikeskkonna ümber koondunud, Emajõel kalastava seltskonna peades. Esialgu elas ühendus mitteformaalset elu peamiselt virtuaalkujul. Paraku on elu-olu Emajõel viimastel aastatel harrastuskalastajate suhtes üha ebasõbralikumaid vorme võtnud. Sestap tekkis vajadus kalastushuvilisi esindava ametlikuma ühenduse järele. Nõnda saigi loodud MTÜ Harrastuskalastajate Ühendus "Emajõe Nupuklubi", lühendatult ENK.

Nende ridade kirjutamise aegu on ENK alles nooruke ning tegevus on peamiselt piirdunud seltskonnasiseste üritustega. Ent kindlasti on meie eesmärk, siht ja soov harrastuskalastaja sõbraliku keskkonna loomine niihästi Emajõel kui ka teistel Eesti veekogudel. Üheks selle sihi väljundiks on ka ENK liikmete poolt loodud veebiportaal www.nupuklubi.ee. Siinkohal peaks märkima, et kõike siin keskkonnas kirjutatut ei tule võtta ENK seisukohtadena - portaal on avatud kõigile mõistlikele harrastuskalastajatele. On ju teada, et arutelus sünnib tõde!

Nupuklubi traditsioonid
Nupuklubil on ka omad traditsioonid. Üks suve suursündmus on kindlasti kokkutulek Venessaarel. Kes on olnud, see teab millega tegu. Kuna tegu on tõeliselt toreda kalameeste kokkusaamisega, siis on see päev kõikide klubi liikmete märkmikus varakult punase pliiatsiga ära märgitud. Üritusele tullakse peamiselt suhtlema ja lõbusates võistlustes jõudu katsuma, kuid kuna Venessaare lähistel on head kalastuskohad, siis püütakse ka kala.

Teine igaaastane üritus on jõulude tähistamine. Ka siin on põhirõhk suhtlusel, sest Nupuklubil on liikmeid üle Eesti ja ülemäära tihti kogu klubirahvas kokku ei saa. Kindlasti tehakse sauna, juuakse mõned õlled, loetakse salmi ja kui ilmataat on vähegi armuline olnud, siis tehakse ka ühine jääpüük.

Nupuklubi sümboolika
Nupuklubi kõige tuntum kaubamärk on Nupuklubi lipp. Lehvinud on see igal üritusel, kus ka Nupuklubi osalenud on. Suvepäevad Venessaarel, Pühajärve kalapeol ja kes mäletab kus veel. Kes seda lippu näinud, sellel on kindlasti tekkinud küsimus, et miks taoline lipp. Meenutab see ju kunagise Eesti Nõukogude Sotsialistliku Vennasvabariigi lippu. Tegelikult pole sellel lipul poliitikaga midagi pistmist, kuigi paistab teisiti. Kuldne sirp ja haamer on sealt jäädavalt kadunud. Kuna tegemist on Emajõe (selle suurema) klubiga, siis võiks mingil moel olla klubile nimi andnud jõgi ka lipul kujutatud. Niimoodi saigi mindud lihtsama vastupanu teed ja kasutatud ära kangas, millele oli juba jõgi trükitud.

Kuid miks punane? Punase värvi laenasime kõigile tuntud liiklusmärgilt mida rahva hulgas "telliseks" nimetatakse. Selliseid on massilisest tekkinud mitte ainult nupujõele viivate teede otstesse, vaid ka teistele veekogudele lähenedes jääb neid palju silma. Mõnele on kirjutatud selgituseks "eramaa" või on mõju suurendamiseks lisatud kõikvõimalikke teetõkkeid. Seega polegi lihtne enam leida kohta kuhu oma õngega läheneda.

Toredaid hetki kalavetel soovides,
Jüri Pukk
Janno Simm
 
< Eelmine