Esileht arrow Kalamehetarkus arrow Kasulik arrow Kalatasku (uuendatud 2007)
 
 
Navigatsioon
Esileht
Kalamehetarkus
Väikelaevad
Galerii
Foorum
Jututuba
Sõnastik
Kaardid
Lingid
Tere Külaline.
Kasutajanimi:

Salasõna:

Jäta meelde

Unustasid salasõna?
Registreeru
Kalatasku (uuendatud 2007) Trüki E-mail
Kirjutas Bruno Suvi   
esmaspäev, 07 november 2005

Aeg-ajalt küsitakse mu käest - "kas on keeluaeg?", "milline on alammõõt?", "kuhu maksta raha harrastuspüügiõiguse eest?" jne. Tihti olen vastanud konkreetselt "ei tea". See tähendab, et pole meeles või pole kunagi teadnud - ega pea pole prügikast. Hiljuti viidi Kalapüügieeskirjadesse ja Kalapüügiseadusesse sisse parandused ja täiendused. Uus kalatasku on nende uuendustega nüüd vastavusse viidud.

Harrastuspüügiõiguse tasu peab maksma nüüd Hansapanga ja SEB Ühispanga arvetele ja uued konto numbrid on nüüd ära toodud. Saajaks on Keskkonnaministeeriumi asemel Rahandusministeerium! Uuenenud on ka mõned Keskkonnateenistuse ja Keskkonnateenistuse kalanduse spetsialistide telefoni numbrid.

Konkreetsemalt sisaldab Kalatasku paragrahve Kalapüügieeskirjast, Kalapüügiseadusest, Loomakaitseseadusest, Looduskaitseseadusest, Asjaõigusseaudsest ja Veeseadusest. Kalapüügieeskiri võtab enda alla enamuse Kalataskust (alammõõdud, keeluajad, keelukohad, lubatud püügivahendite kirjeldused). Peab ära märkima et suur osa Kalapüügieeskirjadest on välja jäänud, seega tuleb arvestada, et piirangute loetelu ei ole täielik! Kalatasku eesmärk ei ole esmane seadusepügalate tutvustamine, vaid see et enamus vajalikku teavet kalal alati kaasas oleks.

Pööra tähelepanu keeluaegade/alammõõtude tabeli all olevatele eranditele, kuna tihtipeale on keeluaeg seotud kindlate veekogude ja/või kalaliikidega.

  • Kalapüügiseadus käsitleb Kalataskus suuresti kalapüügiõigust.
  • Loomakaitseseadusest võetud paragrahv puudutab kalastajat rohkem eetika poolelt.
  • Looduskaitseseaduse väljavõte keelab asustada loodusesse uusi liike, mille eesmärk on Eestimaa looduses tasakaalu säilitamine.
  • Asjaõigusseaduse lõik on selline mida igapäevaselt vaja läheb. See ei puuduta ainult kalastajaid vaid kõiki looduses liikujaid.
  • Veeseadusest on Kalataskus kallasrada puudutav osa.
  • Ära on toodud kontaktid kuhu tasuda harrastuspüügiõiguse eest.
  • Kalatasku sisaldab veel tabelit maakondlike Keskkonnateenistuste ja nende kalanduse spetsialistide ja Keskkonnainspektsiooni osakondade telefoninumbritega.
  • Lisaks on pilt sõlmedega (konksu sidumine õngeliinile, kaks landi(lõksu) sidumist, aasa sidumine liinile sisse ja otsa, kahe õngeliini omavaheline ühendamine).

Vaata ja trüki välja: Kalatasku - PDF-formaadis, 250KB

Trükivigade jms ilmnemisel palun ühendust võtta ja vigadele viidata. Kõik parandused ja ettepanekud on teretulnud!

Viimati uuendatud ( neljapäev, 19 aprill 2007 )
 
< Eelmine
Foorum