Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
08.12.19 20:24

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16239

Viimati registreerus: mavisjy69
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: Ehitaks õige laeva
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Ehitaks õige laeva  (Loetud 16236 korda)
JAN
Nupuklubi
*

« postitatud 19.12.07 16:52 »

Jah, ehitaks nupulaeva. See peab olema piisavalt suur, et kõik see nupuraffas pääle mahuks. Samas peaks ta olema madala süvisega, et saaks Tartus Võrtsule ja V-Emajõele seilata. Siis peab ta ka tormikindel olema, et Peipsil seilata. Kindlasti peab peldik olema ja katus ning kambüüs. Mootor peaks olema diisel. Kere materjali üle tuleb veel mõelda, et kas meil on ka jääklassi korpust tarvis või mitte.
Mulle tuli see mõte pähe kui ma sirvisin siin pilte Mürsust ja siis veel ühest kollide alusest mis venesaart suvel külastas. Ja tsuktsi velle alus kah pani sellele mõtlema...
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #1 postitatud 19.12.07 18:35 »

Alles hiljuti oli tartukandis miski alumiiniumpõhi olemas, oli ta nüüd 12 või 14m ja palju ta maksis, ma ei mäleta. Mürsk on 7,6m pikk ja sellega/selles üle 6 inimese ei ole eriti mugav enam toimetada..... Eks neid ideid ole mismoodi ja kuidas paremaks teha jne aga kuskohast see aeg leida? Mürsk tahab ka veidi ümbertegemist selle talvega, siiani pole veel miskit liigutatud aga aeg jookseb ja kui veel üks "programm" peaks juurde tekkima.....
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 19.12.07 20:50 »

nu põhimõtteliselt - kui laiade rahvahulkade seas huvi on, siis mul oli plaan oma soetatud pella fiord nupulaevaks jätta esialgu. s.t. suursoo keskusse, nuplaste kasutusse.

javeel - kui Mürsk oli veel Aveliina ja elas Pärnus ilma kajutita, käisid sellega mitukümmend inimest lahedasti lahel. telgi sai raamiga peale tõmmata jne.
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #3 postitatud 19.12.07 21:14 »

Aluse ehitamine - mõte hea kuid teostamatu. Uskuge.
Lihtsam on suvel rentida Pegasus ja söilata Tartust Piirissaarde ööpäevaks koos ankrupeatusega kivivarekandis.
IP

tsuks nigu ma olen
retti
Nupuklubi
*

« Vastus #4 postitatud 19.12.07 22:21 »

Järgnev pole reklaam ega pähemäärimine.
Mis siin ehitada.
Müügis on 8m pikk täiskinnine plastikkerega ja T-25 diiselmootoriga 0,8m süvisega ( 5 liitrit ja 11km tunnis) alus.
Roolisoleval alla 0,8 promilli väljapuhuval kipril paadi / laevajuhi pabereid vaja ei ole.Kandevõime 120 nupukat kui ainult peale mahuks.Magamiskohti teki all kümnele + samapalju teki peal.On peldik ja bur¸uika ja gaasipliit.VTA registris.Alus on Nupujõel.
Paljudki nupuklubilised on alust oma silmaga näinud ja mitmedki peal olnud.
Hind 130 kilo raha.Tsuks teab paremini kui mitu raha per nupukas - (miinus) toetused/annetused/sponsorlus
P.s nime laeval ei ole.Minu ettepanek - NUPULAEV
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 20.12.07 01:23 »

Laeval ei saa olla nimeks laev.
0,8 promilliga ning lubadepuudumisenõue on provokatsioon.
Alusel peab olema üks omanik ja/ehk  kipper.
Kes vastutab. Ainuisikuliselt. Paha poleks ka pootsman.
Et kõik oleks tip-top. Pootsman võiks olla endine alvelaevnik. Paneks kõik jungad paika.
Muidu 16 omanikust pomod jooksevad alusele tormijooksu nigu mutifilmis- esimese asjana vajub alus põhja- ja alles siis akkavad end ülelugema. Peale märga karastust ning matte (a kust muidu pootsmanisõnavara pärit?) lõpuks asi ehk võtab jumet. Kuid siis on juba hilja.
Siis on juba Salme.

IP

tsuks nigu ma olen
Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*

« Vastus #6 postitatud 20.12.07 09:12 »

Ehitamine ebareaalne tõesti - ei jõua meist paljud vähestele nupukubi ühisüritustelegi, rääkimata siis laevaehitusest. Olen ise ehitanud ühe kanuu ja ühe süsta ning nende kribalategi peale kulub meeletult aega.

Retti variant oleks sobiv. Ainuke küss on raha. 130 000 raha on jämmelt 8000 raha näkku. Ühekordse sihtmaksena on liiga palju. Liising? Kas antakse vanale laevale ja kui pikaks ajaks? Ka sadamakoht tuleb välja nuputada ja selle eest raha maksta. Ja ega Tsuksi mõte vale pole, et siis peaks olema sel alusel üks kindel kipper. Muidu läheb asi käest.

Muidu oleks ju loogiline küll, kui Emajõe Nupuklubil oleks oma alus. See poleks siis mitte ainult omalõbuks lustisõidulaev, vaid ka reklaamprojekt (veefestival, paadiralli jne) ning töövahend (erinevad koristusprojektid jms). Niiet mõelda tasuks. Lihtalt see asi nõuab oluliselt suuremat finantsi kui klubi kuumaks ja kas me kirjutame kõik sellele alla? Või oleks selle soetamine miski euruliidu projekti raames võimalik?
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 20.12.07 18:06 »

Niru- ära jända! kui enamus otsustaks- siis küll- aga enamus meist on paadifitseritud ju:
1. tsuks
2. niru
3. Lovi- 2,5 tk kahasse Karloga (see 0,5 on - nuh- kes näinud- see teab millest jutt!)
4. Janno- 2tk, jaht + kummar
5. Arx
6. Huviline
7. Retti
8. Juret
9. Frits
 ning toetajad
Toivov
Sepa
Nagel

Pakutav alus on muideks kinnine- kui keski pakuks liivapraamimoodi- et igastpardast ja tendialt püüda saaks-  pikkusaga alla 24 meetri ja mootor mitte üle 1000- võiks ju asja kaaluda
IP

tsuks nigu ma olen
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #8 postitatud 20.12.07 18:33 »

täpsustan, mul on 3 laeva - peale tsuksi poolt mainitute ka Pella-fiord, mis hetkel remondis.
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #9 postitatud 20.12.07 18:37 »

Kazanka, pella, "La Folie",Yamahastkummar- hm, mis ma maha magasin ja üleüldse-
kogud neid igast liigist või?
IP

tsuks nigu ma olen
otse
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 20.12.07 18:58 »

Kui Janno oma alustele kahurid ka külge keevitaks siis oleks tegemist juba konkureeriva üritusega Eesti Mereväe suhtes.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #11 postitatud 20.12.07 20:40 »

Vaat kui kena arvamuste rida tekkis pääle seda, kui ma ühe oma uitmõtte seie kribasin. Kuna teadsin, et asi kisub ulme valdkonda, siis ega ma eriti tõsiselt asja võtnudki, aga kui leiaks raha ja kipperi, siis oleks hoopis teine tera. Nagu ütles klassik: jumal taevas, kapten laevas. Kui kunagi saabki olema aega, kus Nupuklubil on oma alus, siis ikka ühe kipperi-kapteni karmi pilgu all seilamas.
Kuna enamikel nupulistel oma ujuvalused olemas, siis kardan, et asi ei leie piisavat kriitilist positiivset massi, et edasi arendada. Samas oleks paras uhke-ülbe omada klubil oma alust jõevete pääl.

PS. Reti, kas ma toda su laiva kah koskil näinnu ole vai?
IP

Urmas Osula
Nupuklubi
*

« Vastus #12 postitatud 20.12.07 20:52 »

Huvitav mõte sul Jan, ma kevadel siin läheduses ühe elupõlise tisleri käe all tegin oma majale vastsed aknad. Meistril on huvitav lähenemine puidule, tema veendumus on ,et puust saab teha kõike. Tema töid vaadates sa igati veendud selles. Juttupuhudes selgus et ta on isegi omalajal paadigagi maha saanud, kliendile pani ka südamale et kui on miskit vussisti tulgu aga tagasi aga siiani põle tulnud. Pääle toda aega olin isegi paadiehitamise kihus, mis peamine puustpaadi. Hää sõber kipper Janno näitas ühte saiti kus neid müüdi, oli ikka iludusi, puu on ikka puu. Mille taha see asi jäi on see et, puudub lähikonnas rahuliku vooluga jõgi. Pärnu jões on Sindipaisust ülesvoolu jääval jõel kummariga paras sõita, kärestikud ja paisud on need mis muudavad muu paadiga liiklemise keeruliseks. Kui nüüd ehitamiseks läheb siis on meister kellega konsulteerida, materjal peaks ikka olema tamm, ja paadi kuju muistne viikingilaev.
IP
retti
Nupuklubi
*

« Vastus #13 postitatud 20.12.07 23:03 »

Jan -  see ongi see nn.kollide laev mis suvel Venessaarel oli.Ja pilte galeriis nii sellest kui eelmisest aastast ka.
Sadam laevale  olemas Kavastust veidi ülespoole - vist 0.5 - 1 kilo raha aastas.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #14 postitatud 21.12.07 02:10 »

Reti, kuule aga mis nad tast siis müüvad?
IP

Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi