Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
13.11.19 21:50

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 15369

Viimati registreerus: ashleyqs11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: ABU inertsivabad rullid
Lehed: [1] 2 3   Alla
Trüki
Autor Teema: ABU inertsivabad rullid  (Loetud 55020 korda)
tirija
Kalastushuviline
*

« postitatud 27.11.07 11:22 »

Kas teadjamad oskavad kommenteerida ABU inertsivabasid rulle? Hind on küll ehk soolane, kuid kvaliteet/vastupidavus, või on see kaubamärk minetanud enda kvaliteedi? Nüüd turul igasugu kollase maa rulle, mis on tugevad konkurendid ABU.le.
selline Abu rull:
Abu Garcia® Cardinal® 170
Ja selline:
Abu Garcia® Cardinal® 800 Series (C804)

IP
enni
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 27.11.07 14:10 »

Kas teadjamad oskavad kommenteerida ABU inertsivabasid rulle? Hind on küll ehk soolane, kuid kvaliteet/vastupidavus, või on see kaubamärk minetanud enda kvaliteedi? Nüüd turul igasugu kollase maa rulle, mis on tugevad konkurendid ABU.le.
selline Abu rull:
http://www.abugarcia.com/prod.php?k=78565&sk=50049&u=CSW175
Ja selline:
http://www.abugarcia.com/prod.php?k=78549&sk=50041&p=PURC801%20(1122338)      ( C804 )

Mul kaks ABU rulli. Üks nendest soolase hinnaga, teine vähem soolase. Ostsin Shimano ja sellega olen kõige rohkem rahul seni omatud rullidest.
IP

Parem suur kõht kui väike küür.
spinna
Kalastushuviline
*

« Vastus #2 postitatud 27.11.07 16:43 »

kasutasin 170 seeria abut 4 aastat,nüüdseks vajab juba laagrite vahetust,kuna tööd tegi ta kõvasti (arvutasin,et ta käis selle aja jooksul kalal ca.200 korda) soovitada teda ei oska,laita samuti,selle raha eest ok.rull
IP
nagel
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 27.11.07 19:33 »

Ostsin umbes 12 a tagasi, heldusehetkel kaks abu rulli. Väiksema viskasin vist 2 a tagasi ära. Suurem on siiamaani landilohistamise peal käigus. Tõsi küll, tagapiduri miski suur nublakas on kadunud. Aga vänt keerab seda rulli normull edasi. Tegelikult otsi rulli küljest (ntx jala alt, kus ta toodetud on). Miskipärast tundub, et abu täna vägakõva tegija ei ole.
IP
ookun
Kalastushuviline
*

« Vastus #4 postitatud 27.11.07 21:25 »

Oman ka  mingi 3 aastat mingit abu rulli, marki  ei oska öelda aga töötab küll. Kuigi nüüd juba veidi kõhiseb, tahab õlitamist vist.  PS. vatti on saanud omajagu.
IP

Kunagi ikka näkkab.
enni
Tegija
**

« Vastus #5 postitatud 28.11.07 07:33 »

Ostsin umbes 12 a tagasi, heldusehetkel kaks abu rulli. Väiksema viskasin vist 2 a tagasi ära. Suurem on siiamaani landilohistamise peal käigus. Tõsi küll, tagapiduri miski suur nublakas on kadunud. Aga vänt keerab seda rulli normull edasi. Tegelikult otsi rulli küljest (ntx jala alt, kus ta toodetud on). Miskipärast tundub, et abu täna vägakõva tegija ei ole.

Vaatasingi eile kallima hinnaga  ABU rulli jala alla   CHINA. Nii, et...

Tuli veel meelde, et rullil on vanust kolm aastat ja korra remondis käinud. Sees läks mingi vedru puruks.
IP

tirija
Kalastushuviline
*

« Vastus #6 postitatud 31.12.07 13:35 »

Püüdsin Abu Cardinal 3-ga ca 9 kuud, kokku, arvan, et on rull pöörelnud ca 25 000+km.
Nüüd murdus vändatift. Viin tagasi poodi ,kuna garantii, vaatab, mis saab. Tift on jube peenike tehtud, ei ole ime, et see murdus. Mis põhiline, kui on made in CHINa, on tegemist väga suure tõenäosusega pasaga, kuna materjalid ei ole need, mis peavad, metalli koostis on teine, mis peab, nõrk liialt, nagu plastiliin vms.
Mul on mitu Abu multirulli, mis toodetud rootsis, need on küll pommikindlad, nagu vintsid.

Tundub, et see/need inertsivaba rullid on üldse ühed nõrgukesed ehitatud:P

Kahju, et ei saa multirullidega kergeid lante heita ja edukalt nööri kasutada heitmistel.
Peaks proovima mõne pisema Revo tüüpi multirulliga, ehk kannatab nööri ja kerget lanti.
IP
Erkki
Vana kala

« Vastus #7 postitatud 31.12.07 20:33 »

ABU on vist enamuse tootmisest kollesele maale kolinud. ABU stats rullid küll nüüd enam mingid eri tegijad pole, vaata muid tootjaid.
IP

Priimus
tirija
Kalastushuviline
*

« Vastus #8 postitatud 01.01.08 19:45 »

On Shimano inertsivabad rullid kriitikat taluvad?
IP
enni
Tegija
**

« Vastus #9 postitatud 02.01.08 08:10 »

On Shimano inertsivabad rullid kriitikat taluvad?

Head uut  !

Minu Shimano Exage 1000 FA on kolm aastat tihedat tööd teinud ja on nagu äsja letist maha võetud. Ei ühtegi paha sõna.Umbes samal ajal ostetud ABU Garcia CD-4 3000 käis juba esimesel aastal remondis. Rulli jalal kiri  "KOREA"
IP

sepaonu
Vana kala

« Vastus #10 postitatud 02.01.08 12:24 »

Peale seda, kui shimano jalale tekkis kiri made in Taiwan, ei osta ma ühtegi shimanot.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
enni
Tegija
**

« Vastus #11 postitatud 02.01.08 14:37 »

Peale seda, kui shimano jalale tekkis kiri made in Taiwan, ei osta ma ühtegi shimanot.

Aga kuhu jääb Sinu soovitus?
IP

Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #12 postitatud 02.01.08 17:21 »

Olen spinningutel vast viimased 12 aastat kasutand Shimano inertsivabasid rulle. Võib-olla tuleneb see sellest, et ei oska paremat tahta. Suuremaid muresid pole olnud, kuid arusaadavalt on esimesed (odavamad) soetatud rullid nüüd kinnitatud tonkaritvade külge. Hetkel kasutan spinningutel nii kiirpäästikuga kui ka tavalisi rulle ning minule isiklikult meeldib Quickfire väga. Praegu minu kasutuses olevad Shimano rullid pole aastatega hakanud krigisema ega kahisema ning ma ei ole täheldanud märkimisväärseid lokse ega ebanormaalset kulumist. Rullide disaini ma hinnata ei oska.

Kuna minu spinningute koormus pole väga suur, siis soovitan siiski kuulata aktiivsemate kalameeste soovitusi. Sepa, Erkki, Nageli, vändraahniku jt soovitusi tasub kindlasti järgida. Mõned neist kiidavad kangesti Okuma valikut ja garantiid. Okuma Alumina rulli ostaksin kindlasti kui soodsalt pakutaks ja uut rulli vaja peaks minema. Samas on Okuma-meestel tihti probleeme loogavedruga... ise küll ei viitsiks peale igat heidet looka käsitsi peale tõmmata.

Eks igal rullide tootjal on säästumudeleid ja tippmudeleid. Esimeseks rulliks mingit hüper-super rulli ei soovitaks kellelegi, kuid ost tuleks teha arvestades oma finantsseisu ning müüja ja sõprade soovitusi. Rohkem ei oska nagu rullifirmasid kommenteerida....

IP
enni
Tegija
**

« Vastus #13 postitatud 03.01.08 08:36 »

Sepaonu,
võid julgelt osta Shimano rulli. Vaatasin eile kodus järgi. E i ole "Made in Taiwan", on hoopis "Made in Malaysia" ! Ainus rull, millele oli kirjutatud France on üks Mitchelli rull. Ja Prantsusmaal nende peakontor ka on. Kõik muud on valmistatud kusagil idas. Balzer on tootjad leidnud Koreas ,ABU Koreas ja Hiinas jne. Ega vist praegusel ajal ei leiagi enam toodet, mis ei oleks ida maiguline. Kui rääkida muust kaubast, mida ma tunnen paremini, siis sellised kuulsad tootjad nagu Panasonic, Bosch, Philips on enamuse oma kauba valmistamise veeretanud itta. Kui Panasonicul olid 10-12 aastat tagasi kaubal kirjad Japan, või Deutschland, siis nüüd on enamusel või pooltel see asendunud kirjadega Suzhou, China. Rapala meisterdab ka oma lante Pärnus ja kuuldavasti paneb oma tehase Iirimaal kinni, ning suurendab toodangut Pärnus. Varsti Taiwanil nende lante enam ei osteta, sest  "Made in Estonia" kõlab nende kõrvadele nagu "Made in Taiwan" meie omadele!!
IP

sepaonu
Vana kala

« Vastus #14 postitatud 03.01.08 09:27 »

jajah, puterdasin.
Ütlen siis nii, et ma ostan nüüd neid mudeleid, mis jaapani siseturule tehakse.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Lehed: [1] 2 3   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi