Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
05.06.20 21:49

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21437

Viimati registreerus: NereidaWai
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Jerkbait landid, ridvad, rullid
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Jerkbait landid, ridvad, rullid  (Loetud 19786 korda)
Sjomm
Kalastushuviline
*

« postitatud 30.08.07 17:57 »

Tervist kalastajad!

Siis selline teema, mille võiks arutelu alla võtta. Jerkbait landid on landid, mis on mõeldud spinnaga loopimiseks ja millega püügitehnika eeldab jõnksutamist ridvaga, mille tulemusel lant mitte ei võngu ühtlaselt nagu tavavobler, vaib põikab kõrvale http://www.prologicfishing.com/log/vids/hardlures.wmv
Kasutatakse (teoorias) raskeid lante kaaluga ca 50 gr - 100 gr. Landi ette sätitakse traat v. tross, mis aitab landi mängule kaasa.
Ritv, mis "jerkimiseks" sobib, on pikkusega ca 2 m ja landi kaalule vastava testiga.
Jerkbait lantidega püügist on Kalastajas nr 42 kirjutanud artikli V.Korzhets. Tasub lugeda.
Minule kui plekiga püüdjale on ebaselge see, kas tasub eesti vetes püüdmiseks vastav varustus muretseda. Lantide hinnad 100-300kr, ritv 1000-1500, rull alates 2000 (multirull, sest tavarull ei pidavat valule vastu pidama).
Tean, et www.egtt.ee toob maale mingil määral sobivat varustust.
Kas see 4-5000 kroonine väljaminek tasub end ära? Millised on meie kalameeste praktilised kogemused jerkbait lantidega?
See ka, et ilma keeleta lante on meil müügil kaaluga 18 gr ja võibolla kergemaidki, mida vast nimetatakse slideriteks. Vist saab püüda sama püügitehnikaga kui jerkbait lantidega ja sama püügivarustust kasutades mis jerkbait puhul. Kel on kogemust?
Tänud,
S.

IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 31.08.07 00:38 »

Ma igavusest hakkasin tegelema jerkamisega, iga uus asi on põnev, ei väida, et jubedaks jergimeheks hakkan, ma tihti teemat vahetan, huvitun, tegelen, kuniks ära tüütab, kogemuse saab nii ehk naa.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
prt
Tegija
**

« Vastus #2 postitatud 31.08.07 07:23 »

Ahvenamaal abiks. Norras üks 5 kg torsk :). Soomes tõmbas korra nööri katki. Multirulliga loopida veidi nadi minu arust. Käepärasem on üüratu haspelrull mereridva peal. 
IP
moiva
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 31.08.07 09:42 »

Isiklik kogemus kala saamise osas puudub, küll aga katsetasin23 grammist uppuvat Salmo Slider'it kevadel Kasaril. Väga huvitava mänguga on, selline aeglane võnkumine kiire sööstu ajal, peaks sügisel hästi peale minema. Landi raskuse tõttu saab hästi pikki heiteid sooritada, 6 jalase ridva ja multirulliga lendas peaaegu jõe teisele kaldale. Ühe viske ajal läksid erinevused landi ja nööri liikumiskiiruste vahel nii suureks, et lant otsustas oma lendu üksi jätkata. Nimelt tekkis rullile väike sasi, see tuleb sellest, kui oled ridvaga küljepeale tõmbe ära teinud ja võtad nööri sisse, siis ei tohi nööri lõdvaks lasta, pärast hakkab heite ajal lõdvemaid keerde kaasa kiskuma.
Meie oludes peaks sööstlant hästi töötama sügisel madalates merelahtedes, olen kuulnud, et kasutatakse edukalt Matsalu looduskaitsealal, Matsalu  lahes ja Väinameres.
IP
spinner
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 05.09.07 03:06 »

Sepa, kuidas esimesed kogemused on? Ma suvel paar korda proovisin, aga edutult. Kevadeti olen vahel normaalselt saand. Samas ühtki korralikumat elukat seni jerkiga mitte. Nüüd ca kuu aja jooksul peaks jerki aeg algama, kui taimestik laguneb ja suurem kala vabasse vette tuleb.
IP
i1
Vana kala

« Vastus #5 postitatud 05.09.07 08:23 »

Mul jerkiga püütud juba päris hulga hauge. Konkreetne lant oli Salmo slider, kõige kergem ujuv variant, mille ise tegin neutraalseks. Kalad püütud siis merest, madalast., kahlates Kasutasin tavalist ritva ja tamiili, tõsi küll, oleks võinud jäigem olla, samuti võiks ka see jäik ühenduslüli olla. Ise püüdsin tavalise trossiga, püügi lõpuks kippus palju viskeid segi minema, kuna krussitas trossi kiiresti ära.
IP
raivo
Tegija
**

« Vastus #6 postitatud 31.10.07 16:22 »

Jerkidega sai proovima hakatud eelmise aasta kevadel Turu saarestikus.Esimeseks landiks Salmo slider 12.Slider on kergesti ujutatav ja kala tuli.Keskmisest suurem.Püügitehnika oli  rulliga mängitamine peamiselt,kuna õigeid riistu veel polnud.Eelmine aasta sai ka esimene Strike Pro BJ hangitud.See tahtis pisut rohkem proovimist aga sai tööle sellegi.Sel kevadel oli juba tuhin suur ja jerkamine hakkas muud püügitehnikat kõrvale tõrjuma.Asja võlu on mängu ilu.Ehk  siis landile ise mängu andmises ja keskmiselt suuremates kalades.Kardan,et tagasiteed enam pole. :)
 Kuna eestis peale Salmo ja mõne Zalti jerke ei müüda (ja nende valik ka kesine),siis olen oma karbi täitnud netipoodidest.Saadaolev valik on väga lai.Ise olen seni piirdunud Strike Pro BJ erinevate kannidega,kuna nende hind konkurentidega võrreldes kolmandiku võrra odavam.Ja oma tööd teevad hästi.
 Ei maksa karta,et väiksem kala suuremat lanti pelgab-seda eriti külemema veega.Enda pisim on ca 35 cm haug 15 cm BJ-ga (eestist).Ja kilo-pooleteistkümneseid on ikka ka tulnud.Kala keskmine kaal on vaid suurem võrreldes samas paadis püüdjatega.Ja suvel võib edukalt kasutada väiksemaid jerke.Seda küll ise praktiseerinud pole.
 Lõpuks sai ka hangitud õige ritv ja rull jerkamiseks.Ridvaks Prologic Savage Gear Butch 6,6 ja rulliks ABU Ambassauder 5601C JB.Prooviks ka uus nöör Strike Wire SW 71,mis väidetavalt pidi Power Prole silmad ette andma.Nüüdseks on esimesele Sliderile lisandunud kulusid ca 10 kilo võrra.
 Nii et mõelge enne ,kui jergi otsa seote.See võib Teile kalliks maksma minna....

PS.OÜ Leigiv lubas kevadeks BJ poodi tuua.
Ja veel-üle üks Edge 6 ritv , up to 120gr
IP
raivo
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 03.11.07 12:35 »

Kes pole veel Suomen Haukiseura http://www.suomenhaukiseura.com/  jutte lugenud,siis siin pisut jerkamisest:
http://www.suomenhaukiseura.com/hauenkalastus/kalastustavat/jerkkien_lapimurto.html
http://www.suomenhaukiseura.com/hauenkalastus/kalastustavat/jerkkaus.html

IP
Toivo Voit
Nupuklubi
*

« Vastus #8 postitatud 12.11.07 17:21 »

Ei suuda jätta klassikut tsiteerimata:

Vahet pole, millega kala ei saa - tsuks.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi