Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
25.10.20 01:53

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 08 kevad. Skjervøy.
Lehed: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13   Alla
Trüki
Autor Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 08 kevad. Skjervøy.  (Loetud 198704 korda)
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #135 postitatud 17.05.08 21:36 »

asjad koos vä?
ma võiks juba välja sõita...
IP
Toivo Voit
Nupuklubi
*
Postitusi: 83


« Vastus #136 postitatud 18.05.08 09:40 »

Kel eile tähtsamat teha oli võib täna tagantjärele, kui kolu kokku pandud, pitisikese võtta - 17. mai on sõbraliku Norra riigi rahvuspüha - konstitutsioonipöev
IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #137 postitatud 18.05.08 13:47 »

Väike meeldetuletus veel.
Paljud homsed minejad on vanad tursapead ja õpetusi ei vaja aga mämmerdan siiski üle. Uutele tuletaks meelde, et kui kohale jõuate, siis tutvuge olukorraga, millal majad ja paadid vabanevad ja võtke asja rahulikult. Leivadsaiad ja ka muud sügavkülma vajavad toiduained on mõistlik viia alla sadamasse suurde külmikusse, see annab võimaluse maja külmik ja sügavkülmik hoida lahedama. Suures sügavkülma kambris käituge viisakalt, pange oma toiduained ja kalakastid teistega arvestades. Kui külmutate edaspidi suuri trofeekalu, mida tahate tervest peast koju viia, pange kile alla, et ei külmuks riiulite külge ja ärge laiutage nendega. Kala ja toiduainete kastidele pange nimed peale, see väldib segadust ja arusaamatusi. Kui võtate paati skjervoj enda kalakaste, siis veenduge, et need pole kellegi kalamehe oma. Paatides kasutamiseks on kohalikud kastid, kuigi neid on vahest ka nappinud.
Sadamas paate hoides pange oma õnged ja muu kalavarustus nii, et paadid omavahel midagi ei lõhuks teises paadis. Pange paat kogu aeg sama koha peale, mitte suva latrisse. Kui keegi teine seda teeb, sõimake nägu täis.
Fileerimisruumis ärge laiutage, kui vähegi võimalust, siis laske järgmine mees toimetama. Kalarappeid fileerimisruumist merre pilduda ei tohi. Rapped tuleb viia sadama muulidest väljapoole ja sügavama koha peal üle parda. Tavaliselt viiakse õhtul rappekastid paati ja merele viiakse need järgmine hommik. Paadis tuleb rappekastid nii kinni katta, et kajakad ei saaks seal laamendada. Kajakad söövad ennast ka teie õngede otsa, kui jätate kalatükid konksude külge või paadi põrandale vms.
Hommikul välja minnes laske paadimootor soojaks tühikäigul. Sadamas manööverdades sõidukiirus minimaalne. Rullnoka ketse tehke autoga kodus.
Paadi käivitamine külmalt käib nii - mass sisse, käik välja, gaasihoob natuke üles, võtmega surud ja keerad samaaegselt. Surumine on toores.Kang on tühikäigu pöörded käivitamise ajaks. Kui paat käivitus ja jäi käima, siis pöörded kangist tasapisi madalamaks, mootor on enamvähem soe, kui saad kangi täitsa maha lükata. Käik läheb sisse ainult siis, kui kang on täielt maas.
Sooja mootoriga käivitad nii - keerad lihtsalt võtit ja ei suru võtit.
Poolsooja mootoriga käivitad nii - kang üles ja keerad võtit.
Üldjuhul on lühema triivi järgi mootor soe ja pikema triivi järgi poolsoe.
Kes ennast kindlalt ei tunne selles asjas, küsib vanema tursa käest abi, et näidaku, kuda asjad käivad. Sama on kaardiplotteriga. Mõistlik on osata seda kasutada, kui ei oska, küsi . Valehäbist kangelast mängida pole mõtet.
Mõistlik kogus kütet paadile on paak täis ja lisakanister kaasas.
Merelkäimise riideid ja jalanõusi ja ritvasi jms saab hoida sadama ruumides. Riiete jaoks on kuivati, ritvade jms jaoks teine ruum, kui paati ei taha jätta.
Prügi jaoks on konteinerid offici juures. Samas majas on ka pesumasin. Ilmateade, üldine info jms on kahes kohas, sadama maja küljes ja office küljes.
Neid asju ära tee:
1.ma olen näinud, et mingid jeebipeded sõidavad hommikul alla sadama juurde ja jätavad auto sinna ja ise merele. Alumine plats peab autodest puhas olema.
2. Ära tõmba ennast merel liiga rihmaks, see hästi ei lõppe. Kui maa peal paned tina, siis ära tuterda tänaval, tee seda majas.
3. Ära kunagi mine merele ilma täislaetud akuga telefonita.
4. Ära kihuta paadiga liiga kaljude lähedal ja ära randu tundmatus kohas ilma põhjusetta. Lõppeb sellega, et saad teada palju mootor või tiivik maksavad .
5. Mõrdade juures on kalapüük keelatud, hoia distantsi.
6. Kui sa pole endas kindel, et tead, mis teed, ära mine kaugele ja üle suurte tuulekaitseta fjordide.

Kellel lällarid on olemas, siis paneks ühe ja sellesama kanali, meil teist aastat on olnud 4.12 ehk vanast ajast viinahind. Lihtsalt 1-8 kanalitel on liiga palju segamist. Kui keegi üldisel kanalil tahab kellegiga konkreetselt rääkida, siis peaks ütlema eetrisse seda. Mõtetut möla pole eetris vaja.

Head reisi kõigile.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #138 postitatud 18.05.08 23:46 »

Nonii.... asjad pakitud ja masinatesse pakitud. Skjervoy-s näeme rsk!
kes maha jäävad, neile sügav kaastunne.....
alati ei lähe nii, nagu plaanitud
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
millimeeter
Tegija
**
Postitusi: 56


« Vastus #139 postitatud 19.05.08 18:28 »

Me kütame ära homme (Andörja), eks pärast kuuleb, kas näris või ei....
Kivi kotti !
IP
millimeeter
Tegija
**
Postitusi: 56


« Vastus #140 postitatud 22.05.08 23:18 »

Nonii, kaks päeva oleme Andörjas merd piitsutanud ja kogemusi korjanud (köik on ju esimest korda)
Esimese viskega saadi 10 kilone paltus (algaja önn). Täna trehvas paar kassi, palju usse ja möned tursad. Ilm on super - tuulevaikne ja päikseline. Homme läheme avamerele, kui
ilma on...
Olud on head. Paadid ja moororid uued, majutus otse sadamakail.
Edu koduskiibitsejatele.
IP
otse
Tegija
**
Postitusi: 83« Vastus #141 postitatud 23.05.08 07:24 »

Lauklines meil viimane püügipäev jäänud, laupäeval eesti poole tagasi.Esimest korda Lauklines ja esmalt majutust ja paate kiidaks.Paatidel miinus see et kaarti ja gpsi peal pole.Kalaga nii et suurim tursk 8,5.Üldiselt kalal suht norm mõõt nii 5 kg keskmine aga saak konkreetselt räimeparvest kinni, põhipüük poolest veest ja ülevalt ses suhtes hea ja äge.Õnnestus ka paltus tabada kamraadil.Kassi siinkandis väga vähe.Langet üllatavalt palju.Ussi, punaahvenat ka tilgub.Saidasi 5 kilo alla ka mitu tükki.Selle käigu krooniks oli mul teisipäeva öö, kui ca 300 kilo turska sai kahepeale paati venitatud.Mis ma ikka öelda oskan-äge on !
IP
millimeeter
Tegija
**
Postitusi: 56


« Vastus #142 postitatud 24.05.08 22:19 »

Täna tuli tursaplönn 16,5 ja palju muudkala. Saime esimese kilose saida ka kamba peale.Seda kala ei oska kohe...Kaks päeva veel...
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #143 postitatud 28.05.08 16:23 »

Raisk! Nii vähe kala pole sääl veel ennem saadud. Ka vanad tursakütid olid mornid. Ilmad olid ilusad, kala raip aga sigavähe. Tuli valdavalt kassi ( mis on hää) ja ohtralt ussi (mis pole enam nii hää). Tursk oli kadunud või ei närinud õieti üldse.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
velde
Tegija
**
Postitusi: 62« Vastus #144 postitatud 28.05.08 18:31 »

Nonii, tagasi. Kala jah suht vähe, aga oma elukala sain seekord ikka kätte. Tuli madalast veest (5-6m) ja jigiga. Kaalu 19+kg ja väsitus kestis 15m. Tuli suht ruttu. Tegu siis ikka tursaga. Tuli veel üks 6kg paltusekonn meie paadis ja omajagu kassi. Järgmine kevad uuele üritusele. Edu!
IP

kes see püüab kõigest väest, see saab ikka viinast
otse
Tegija
**
Postitusi: 83« Vastus #145 postitatud 29.05.08 03:00 »

velde ma ütlen ette et ei taha norida a siuke kala ja niiviisi lampi, krt pidi vst ikka hea üllatus olema. huvitav miks siuke kala üksi niiviisi ringi töllerdas. lood ka see aeg miskit näitas ?igaljuhul õnne suure kala puhul.
IP
velde
Tegija
**
Postitusi: 62« Vastus #146 postitatud 29.05.08 09:10 »

Tänud otse! Kui silla ümbruses tiirutasime, leidsime sellise koha kus kajalood näitas sügavust kohati isegi3,5m. Lasime paadiga natuke eemale ja ma hakkasin seda kohta jigiga piitsutama. Teised proovisid selajal sikuga.  See madal koht on hirmus heinane ja sealt ta mul otsa kargas. Kas oli ainuke, ei tea aga järgmised triivid ei toonud midagi.
IP

kes see püüab kõigest väest, see saab ikka viinast
Meelis 'HrKala'
Vana kala
***
Postitusi: 231« Vastus #147 postitatud 03.06.08 09:35 »

Kuidagi vaiksed need viimased käiad, ei tea kas ültse veepeale saidki või istusid laua ümber kõik päevad. Ei kippu ega kõppu saakidest ja muudest seiklustest. Pajatage ja lajatage seltsimehed !
IP

Piisavalt noor et veel õppida
Arx
Nupuklubi
*
Postitusi: 303« Vastus #148 postitatud 03.06.08 10:38 »

Et kõik nüüd ausalt ära rääkida, siis tuleks alustada ..
Tead, lihtsam kuskil lauataga istuda ja jutustada, pole neid kirjamehe oskusi niipalju et siin nädalat ümber jutustada.
Lühidalt on juba eespool räägitud, et ilmad peale teid ilusaks muutusid ja nii terve nädala, viimasel päeval Odin nutma hakkas(vihm), kui me lahkumist nägi, ju me meeldisime talle. Kaladest enamus ikka "uss" "kass", mõned tursad ja üksikud paltused (mina õnneks ei saanud, muidu oleks sepaonu mu klubist välja visanud), imekombel saidat ülivähe.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
ehitusmees
Tegija
**
Postitusi: 349« Vastus #149 postitatud 04.06.08 08:32 »

Meil sama lugu, nagu Arx jutustas: kass, uss põhiteema. Turska vbl sama palju, kui kassi-ussi kokku. Meie maja õnnistati kahe paltusega (konnad -4,5 ja 2), nägime järeltiirlemisel veel mitut (suurt). Kass 5,3 suurim, tursk 5,2 vist oli - ühesõnaga, kui eelmine aasta oli punnimine 10kiloste klubisse, siis nüüd 5stesse. Üldiselt olid esindatud enamus liikidest, nimetatutele lisaks: lange, meriahven, merikurat (!), täpitursk, saida. Nägime veel merivarblast.
Muidugi erakordsed olid ilmad. Meie käisime ihaldatud (olen nii aru saanud) "banaanil" kolmel päeval, oleks võinud veelgi käia. Banaanil puhas kass ja uss (oma kõhulahtisuse ja põiehädaga), mõni üksik tursk sekka. Muide, sain teada, et uss kasvab 30-kiloseks, seda aga sügaval (mõttearenduseks).
Esimesel päeval kohalejõudes oli ikkagi suht tursateema, edasi kadus tursk nagu ära. Kui tuli, siis tuli sellist 2-3kilost, plönni vähe. Ja kui lood näitaski parve, siis võisid seal üleval vehkida või mähkida, polnd tolku. Saidadega ka sama nagu kõigil - üksikud, või persetpidi.
Üldiselt oli muidugi maru. Aga, peab mõtlema, mis 2009 teha.

em, maja 2, paat 1 (ja 10)
IP
Lehed: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi