Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
13.11.19 22:15

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 15369

Viimati registreerus: ashleyqs11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Ridva pikkus, kas 2.1m või 2.4m?
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Ridva pikkus, kas 2.1m või 2.4m?  (Loetud 40291 korda)
Juss
Kalastushuviline
*

« postitatud 14.06.07 20:07 »

Tere.

Tahan omale esimest spinnaritva osta. Olen mitmeis artikleid nii siin kui mujal netis lugenud ning igalpoolt jäi kõlama soovitus, et algaja võiks oma esimese ridva ikka ca 2,4 või isegi 2,7 pikkusega osta. Netis jäi silm pidama Shimano Catana 240, heitevõime 10-30g aga poes käes hoides (ise olen ka muidugi paras jupats -ca 1.67) tundus see kuidagi liiga pikk olevat ja sõbra spinna pikkusega 2.10 tundus paremini sobivat :-)
Siit küsimus: palju "võimalikku kala" jääb mul püüdmata kui soovitusliku 2,4 asemel hoopis 2.10 ostaks ja/või mille poolest 2.40-2.70 parem ridvapikkus on? Enamasti püüaks kusagilt kaldaäärsest ja vahel ka paadist.
 2.10 pikkusega Catanat vist pole ka ja kui ma nüüd ikkagi 2.10 tahaks osta siis pean ilmselt mingi muu ridva valima - samas on see Catana nagunii süsinikkiust ja seega algajale ehk liiga kiirelt katkiminev kui peaks sutsu valesti viskama :-) Ridvale ostaks peale  Shimano Catana 2500RA

Parimatega,
Juss @ kibeleb vetele :-)
IP

Parimatega, Juss
sepaonu
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 14.06.07 20:19 »

Hea enesetunne, kui püügivahend omale sobib, on oluliselt tähtsam, kui expertide ja klassikute arvamused või kalasaagikus.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #2 postitatud 14.06.07 21:22 »

Kuna kala hakkad ostetava varustusega püüdma sa ise, siis pead tõepoolest valima sulle kõige mugavamana tunduva spinningukomplekti. Ideaalne variant on spinningukomplekti proovida kalapüügil. Poed sellist varianti küll minu teada ei paku, kuid kui on olemas mõni kalamehest sõber, siis saab proovida tema varustust. Hädapärast aitab ka spinningukoplekti näppimine poes ja piisava vaba ruumi (ettevaatust laega) korral peaks kuiva trenni tehes jõudma arusaamisele spinningu sobivusest või mittesobivusest.

Seega - kui sa oled proovinud sõbra spinningut ja see sulle meeldis, siis minegi poodi ja osta seesama spinning ja rull. 210 cm ridva tõttu ei jää sul ükski kala püüdmata võrreldes 240 cm pikkuse ridvaga.

PS Minu teada on Catana ridvad mitte süsinikust, vaid komposiidist (süsiniku ja lisakomponentide segust) ja seega esimeseks spinninguks vägagi sobivad.
IP
Juss
Kalastushuviline
*

« Vastus #3 postitatud 14.06.07 21:25 »

Hea enesetunne, kui püügivahend omale sobib, on oluliselt tähtsam, kui expertide ja klassikute arvamused või kalasaagikus.

Seda ka muidugi.

Lihtsalt oleks huvi teada selle soovituse matemaatilist poolt ehk miks soovitatakse just 2,4-2,7? Ja kas see on eestimeeste valik või on keegi tark 7maa ja mera tagant öelnud, et just see vahemik sobib algajale ja  kõik kes kirjutavad soovituslikke artikleid - järgivad tema poolt öeldud "tõde"?

Kas 2,4-2,7m vahemikus ridvaga saab teha oluliselt pikema/täpsema viske kui 2,1m jupikesega või?

Parimatega,
Juss @ ..jätkab oma uurimustööd  :-)
IP

Parimatega, Juss
Juss
Kalastushuviline
*

« Vastus #4 postitatud 14.06.07 21:39 »

PS Minu teada on Catana ridvad mitte süsinikust, vaid komposiidist (süsiniku ja lisakomponentide segust) ja seega esimeseks spinninguks vägagi sobivad.

Aitäh põhjaliku vastuse eest :-)

Weebikeskonnas suht raske aru saada mis päris süsinik ja mis komposiit  on :-) 
Oskad mulle soovitada ritva  http://www.trapper.ee/webshop/products.php?menu=RITVSPIN  weebilehelt  mis oleks 2.10 pikkusega ja komposiit, hinnaklass võiks Catanaga umbes sama olla ehk ca 500 kandis?

Parimatega,
Juss
IP

Parimatega, Juss
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #5 postitatud 14.06.07 21:57 »

Tsitaat
Lihtsalt oleks huvi teada selle soovituse matemaatilist poolt ehk miks soovitatakse just 2,4-2,7? Ja kas see on eestimeeste valik või on keegi tark 7maa ja mera tagant öelnud, et just see vahemik sobib algajale ja  kõik kes kirjutavad soovituslikke artikleid - järgivad tema poolt öeldud "tõde"?
Minu subjektiivne arvamus spinninguritvade pikkuse kohta:

160 - 210 cm ridvad on sobilikud väikestel jõgedel püügiks ja väikese ridva eeliseks on väiksem vaba ruumi vajadus võsa vahel. Ritv ja rull peaks olema kerged ning ridva test võimalikult väike, mis võimaldab teha TÄPSEID heiteid. Heite pikkus ei ole prioriteediks. Ise kasutan 180 cm täissüsinikust tundlikku ritva ahvena ja jõeka püügil.

210 - 240 cm ridvad on universaalsed jõgede-järvede kallastel ja paadis püügiks. Heidete täpsus sõltub ridva testist, landi kaalust ja kogemustest. Ise eelistan 240 cm pikkuseid ritvu - olen nendega harjunud ja igati rahul. Olen proovinud ka 210 cm ritvu, aga need ei ole mulle meeldinud.

270 cm ritv on selline ei-liha-ega-kala, ise kasutan merel paadist püügil, hädaga kannatab ka kaldalt merepüüki harrastada.

300 - 330 cm ridvad on mõeldud merepüügiks kaldalt, mis võimaldavad teha pikki heiteid ning võimaldavad lanti paremini kivide vahel mängitada. Ise ühtegi ülekolmest ei oma, kuna merel kaldalt kala ei püüa.

Tsitaat
Oskad mulle soovitada ritva  http://www.trapper.ee/webshop/products.php?menu=RITVSPIN  weebilehelt  mis oleks 2.10 pikkusega ja komposiit, hinnaklass võiks Catanaga umbes sama olla ehk ca 500 kandis?

Soovitan kindlasti seda ritva: Shimano Force Master. See on siis juba sinu valik, et kas testiga 5-20 (pigem see) või 10-30.
Vaata ka siia: http://www.normark.fi/index.php?page=11&cid=274

IP
madmax
Tegija
**

« Vastus #6 postitatud 15.06.07 01:15 »

Tere! Ma pole küll miski eriline spinninguspets, kuid täna tundub pikem ritv olevat mugavam kui lühike. Alguses oli mul samuti tunne, et lühike on paremini käsiteldav, mida ta ka kindlasti on, kuid ajapikku jäi see ritv "lühikeseks". Olen palju paadi järel lanti vedanud ning kui kolm meest paadis ning satud paadi vööri, siis jääb 2.10 lühikeseks. Samuti suvisel ajal jõest-järvest, millel on kõrkjad kaldas, püüdes, kui pead lühikese ridva pikenduseks oma käsi õieli ajama. Ning loomulikult meremastaabiga võtteldes tundub 2.10 taliõngena. Kuid nagu eelpool kõnelejad on juba öelnud, enesetunne loeb ning ega see ritv (ja järgminegi, võin saladuskatteallöelda) sul viimaseks jää;) Edu!
IP
majasikk
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 15.06.07 09:00 »

See poes vaadatud shimano catana 2,4 testiga 10-30g on väga hea universaalne ritv. Mina soovitan küll seda ;)
IP

kuuevarblane
Erkki
Vana kala

« Vastus #8 postitatud 15.06.07 09:10 »

Oleneb, kust püüda tahad. Paadist optimaalne 2,1 - 2,4 m ritv. Kaldalt suurtes jõgedes või meres püüdes osta kindlasti ritv pikkusega 2,7 m või rohkem.
Mida pikem ritv, seda pikemaid heiteid saab sooritada. Suurtel jõgedel, järvedes ja merel see väga oluline - saab läbi püüda suurema ala.
IP

Priimus
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #9 postitatud 15.06.07 11:01 »

Catana on süsinikritv, olenevalt mudelist kas XT30 või XT40 süsinikkiust. Just sellepärast ei soovitaks esimeseks ridvaks, nõmedalt õrn. Esimene ritv võiks pigem komposiit olla, vägapalju raskem ei ole, kui tugevam kindlasti.
Universaalne pikkus on minuarust 240-270. 210 on võsas myttamiseks ja paadis loopimiseks, nii lyhikese ridvaga trollimise miinused olid juba ära mainitud.

Trapperi valiku hulgast soovitada miskit ei oska. Mine poodi, küsi näha sobiva pikkusega ritvu, ütle et tahad komposiiti ja rapuda neid natuke käes. Käsi tunneb ise õige ridva ära.
IP

wrz/vares
tigekala
Kalastushuviline
*

« Vastus #10 postitatud 19.06.07 20:08 »

Kui Sa poes ritva proovid, pole sel reeglina rulli küljes. Ridva tunne rulliga ja ilma on kaks erinevat asja.
 Ridva ostmisel vaata oma rahakotti. Vastavalt sellele osta endale algul üks keskmine ritv, mille käepide Sulle sobib. Siis käi sellega mõned korrad(päevad) kalal. Peale seda oskad Sa tahta, kas pikemat, lühemat, raskema, kergama testiga ritvu. Kaasas võiks olla, ka sõber, kellelt kalastamispisikusse nakatusid( et teda siis pärast süüdistada;) )
 Ise meisterdasin just 75 mm. kanalka torudest neljase ridvapatarei, kus on ridvad pikkusega alates 2.1 - 3.9 meetrit. Ritvu endit mahutan sisse kuus. Kui tööst siiber saab, võtan patarei ja kasti selga ja lähen vete äärde. Kasutan tavaliselt kahte- kolme eri ritva: olenevalt kohast.
  Parema nõu saamiseks mine esimesse jahi-kala poodi ja küsi nõu. Kui Sulle kohe kallimast hinnast stuffi proovitakse müüa,ütle, et"Ma mõtlen veel ja tulen tagasi(siis, kui asjalikum müüja letis on)
IP
moiva
Tegija
**

« Vastus #11 postitatud 20.06.07 09:57 »

Ei pea ennast mingiks asjatundjaks, aga ütleks oma arvamuse ka välja. Ma ei ole päris nõus väitega, et mida pikem ritv, seda pikem heide. On veel väga palju muid tegureid, mis mõjutavad heitepikkust - ridva test, kiirus, rull, nöör/tamiil ja loomulikult kalamees ise.  Samas väsitab pikk, suure testiga ritv oluliselt rohkem, kui lühem. 3m, 20-50gr testiga Catanaga 4 tundi meres loopimist annavad järgmine päev seljas üsna kenasti tunda.  2,4m, 15-40g testiga BestMasteriga hoopis teine lugu ja heitepikkuses ei ole olulist vahet.
Kaldalt püügil on minumeelest pikema ridva eelised hoopis landi paremas kontrollimises (kividest, rohust, kõrkjatest mööda juhtimisel) ja (suure) kala väsitamisel.
Mis puutub ridva valikusse siis Trapperi valikust soovitaksin hoopis Lineaeffe Python'it. Konkreetse mudeliga ei ole ise kokku puutunud, kuid endal on forellpüügiks Lineaeffe Mamba 1,95m ja 0-10g. See on küll natuke kõrgema hinnaklassi ritv aga hinna ja kvaliteedi suhtega teeb Shimano ritvadele pika puuga ära. Ja kui tahad head ritva siis sama firma mudel Snake.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #12 postitatud 20.06.07 10:49 »

Tegelikult on asi lihtne, nagu siin ka eespool vihjatud. Nimelt tuleb mingi riistapuuga püüdma minna ja ega siis kaua aega vaja pole, et aru saada, milline see su ideaallatt olema peaks. Ehk siis, praktika on ikka tõe kriteerium. No selline pikkusevahe, nagu 2,1-2,4 sobib selleks testi rühmaks küll, pigem muidugi 2,4, sest elu ikka näidanud, et kalamehe areng kipub minema ikka antud veekogul maksimaalselt sobiliku  ridva pikkuse suunas. Landi kaalu võiks ikka valida esialgu miski 10-30g tuuri, sellega annab pea kõike visata, mida sul otsa panna on. See kergelandiritv tuleb sul iseenesest niikuinii juurde, kui sul vähegi kalapüügihuvi edasi kestab.
IP
Juss
Kalastushuviline
*

« Vastus #13 postitatud 20.06.07 18:34 »

Tere kõigile  ja aitähh nõuannete eest!

võtsin kaaskalastajate nõu kuulda ja otsustasin 2,4m pikkuse kasuks aga jama lugu: vedasin jalad kõhualt välja ja läksin linnapeale tiirutama. Peab tunnistama, et ega polegi niisama kerge leida 2,40 pikkusega komposiitritva ja veel raskemaks teeb selle otsingu kaaluvahemik 10-30g  :-)

Tartus, turuhallis 2 korrusel oli hästi lahe ja abivalmis vene mees, jagas lahket nõu, et mida ja milleks vaja on ning andis ka hunniku kalamehetarkust tulevikuks mulle kaasa (muuhulgas näitas oma jutu kinnituseks ka pilte kus kenasti näha, et ta tõesti on kala püdnud ja mitte vähe ja mitte väikseid - väga lahe tüüp oli), paraku polnud tal pakkuda aga sellist ritva mille järgi poodi läksin aga paar lanti ostsin küll juba ära - no ei saa ju niipika jutu peale tühjade kätega minema minna, tulevikus lähen ostan kindlasti sealt ühtekoma teist aga hetkel ritva ja ketast vaja.

Võru tänava Trapperi poes oli just keegi ära ostnud Shimano Catana 2500 rulli mida pikemat aega piilusin :-( ja nüüd küsiks foorumirahva mida arvatakse kumba oleks mõtekas osta kas
Rull Lineaeffe Hevo RD 5+1bb 30

või ikkagi Shimano ja kui Shimano siis kas väike ja käepärane ALIVIO 2000R

või Shimano Catana 4000RA

Catana 4000RA oleks muidugi vastupidav ketas kui plaanis paksema jõhviga püüda aga lmselt tahaks nööri peale panna ning siis peaks rullile juba midagi täiteks alla kerima ja seega muutuks kogu krempel mõtetult raskeks nagunii.

Ilmselt jääks valikus ikkagi kas ALIVIO 200R või Lineaeffe Hevo RD

Ridvaga lugu veel keerulisem, ainuke variant mis mulle võis sobida oli Shimano Force Master 2,40 15-40g ...ega jäägi muud võimalust kui võtan selle ära

Parimatega,
Juss @ esmaspäeval lanti leotama :-)
IP

Parimatega, Juss
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**

« Vastus #14 postitatud 20.06.07 18:51 »

Kuna Sa Tartu mees siis soovitaks ka Okuma rulle vaadata. http://www.egtt.ee/index.php?lang=est&main_id=2&cat_id=15&product_id=171

Okumadel mõistlik hinna-kvaliteedi suhe + meeldiv teenindus(garantii)
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi