Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
05.06.20 22:51

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21438

Viimati registreerus: adrianty18
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: tindi püügist Pärnus
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: tindi püügist Pärnus  (Loetud 30095 korda)
ehitusmees
Tegija
**

« postitatud 13.02.07 09:08 »

Plaanis aktiivse hooaja tõttu panna kokku paar komplekti tindi püügiks. Milliseid erirakendusi selleks kasutatakse? Seni olen oma varustusest ise interpreteerind, ehk on mõni konkreetne, õige lahendus?
Kas jõel ja lahel püügiks peaks kasutama erinevaid rakendusi?
Kuidas meelitada kalaparve kõrgemale, jää alla?
IP
i1
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 13.02.07 09:46 »

Ise küll vähe püüdnud tegelikult tinti. Põhiliselt kasutatakse sellist rakendust, kus all on kas liglev sikuska või siis 3-5 cm põik. Ülevalpool suht lühikeste lipsude otsas plastkirbud.  Selline rakendus toimib hästi parema võtuga. Kui võtt viletsam, siis võiks kasutada lihtsalt kahte kirpu, pealiini otsa raskem volfram ja ülespoole lipsuga väike plastkirp. Püüki võiks alustada põhjast, kuid siis proovida kogu aeg kõrgemalt. Iga kord pärast tindi kätte saamist tuleks alla lastes veidi tamiili sisse kerida ja üritada parve ülespoole niimoodi meelitada. Sageli ei taha tint üldse liigutamist ja võtab seisvat sööta kõige paremini. Vahel jälle meeldib ka mäng. Igal juhul tuleks vähemalt üles alla sööta liigutada, et üles leida, mis kõrgsel kala parasjagu on. Ilmselt parved ka liiguvad ja võib tulla uus parv alla teisel kõrgusel, kui parasjagu püüad. Söödaks võib kasutada kärbsetõuku või tinditükki.
IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 13.02.07 10:30 »

viimases "Kalastajas" oli Ralfi jutt tindipüügist. Mingi osa ka veebiväljaandes: http://ajakiri.kalastaja.ee/?1,42,966
IP

wrz/vares
aerutaja
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 13.02.07 14:50 »

Eelpoolöeldule lisaksin veel niipalju, et nende plastkirpudega ei tasu väga peenutseda. Suhtkoht raske on seda väikest kirpu suurte hambuliste tindilõugade vahelt kätte saada. Ise olen kasutanud 1,5-2cm'se pikliku kehakujuga erksavärvilisi (roheline, punane, oranz) suure konksuga vaigust kirpusid a la http://www.salmo.ee/?action=showPage&name=tooted_2 (mustas kastis olevad kirbud ).
IP

aErutamine teeb meistriks
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #4 postitatud 14.02.07 00:26 »

mina olen ennevanasti kasutanud lihtsalt läikivast plekist sikusid (2tk õngele). tinditükk külge ja küll ta õgib!

muidugi, võib püüda ka peenemalt.... 
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #5 postitatud 14.02.07 07:41 »

i1 jutuga täiega nõus. Ise püüan küll vastupidi, üks pikisiku ja selle all tamiililipsuga üks kirptirk, põhjuseks, et ei viitsi kahte kirpu söödastada ja kahte kala maha võtta. Nii, nagu janno soovitab, nii ka rapla mehed püüavad, umbes 3-4cm üheharulised pikisikud ja peamine põhjus, et mugav kala maha võtta.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #6 postitatud 17.02.07 19:26 »

Värske inf.
Ahnik Sprott kihutab kodopoole- 92 pead kotis.

Nupuklubi liikmekohta mitte paha saavutus või mis?
A teate mis ta ütles- ei miskeid Gps -i andmeid ja üleüldse salajane värk.
vot.
Et mine ja püüa.

Lubasin et ühtegi Nupujõekurvi talle enap ei näita.
otsigu ise.
IP

tsuks nigu ma olen
sepaonu
Vana kala

« Vastus #7 postitatud 17.02.07 20:07 »

Tuli mere pealt, a stalt näris, sikut aint togis, mõllivärk, poolest päevast läksime jõele, tuulevaiksem, sama kurk, poisiga kahepeale pang.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
ehitusmees
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 17.02.07 21:15 »

niisiis, ka lahel käidud. kommentaariks, päev otsa 5 kg tinti ja 1 siig (!).proovisin erinevaid rakendusi, kõige paremini näis töötavat  tindi tükiga söödastatud pikisiku all ja punane kirp üleval tamiili küljes ilma lipsuta (vähem sasisid). tegelemist oli päev otsa, võib rahule jääda. tuul oli ehk liiga vastik, näpud kippusid ära külmuma.
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #9 postitatud 17.02.07 21:33 »

Pole miskit salajast :)

Hetkel paistab, et kurgikala on Pärnu rannas väga laialt all ning ole ainult mees ja püüa. Autodega saab vabalt peale ning me tüürisime hommikul suuremast laulupeost "Tervise" all vähemalt kilomeetri jagu muulide poole. Sinna kuhu auto parkisime ja igaüks 2 auku tegime - sinna me kogu päevaks jäime ning kala tuli. Hommikul ja pealelõunal tuli muidugi paremini ja lõunapaiku oli veidi vaiksem. Tuul ja kerge pinnatuisk olid suht ebameeldivad, kuid mina püüdsin auto varjus ja olin seal nagu Vanajumala selja taga.

Püüdsin 2 rakendusega - üks värvikolmikuga piki +plastkirp ja teine puhas mõlliõng ühe suurema volframiga. Kuni kella kaheni püüdsin kangekaelselt kärbsega ja paremini töötas mõlliõng. Viimased 3 tundi läksin üle tinditükile värvikolmiku otsas ja võtt muutus märgatavalt paremaks. Kui siiani sain suht kõik kala kärbsetõuguga kirbu otsa, siis peale tinditükkide kasutuselevõttu tuli 90% kaladest just piki värvikolmiku otsa. Mõlliõngega pärast enam ei püüdnudki, sest tegevust oli niigi piisavalt. Viimase 3 tunniga sain ilmselt rohkem kala kui eelneva 6 tunniga.

Ahjaa - ehitusmees sai omatehtud peipsi siku otsa teistsuguse lõhilase - siia (~700g). Kuid nagu näha  on minu pika kirjatüki treimise ajal siiakunn juba ise ka sellest teada andnud :)
IP
moiva
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 19.02.07 11:01 »

Sai siis ka eile käsi tindiseks tehtud. Läksime vennaga umbes kella 2 paiku Terviseparadiisi juurest peale ja jäime suure pundi serva ankrusse.  Kasutasime Ralfi poolt Kalastajas kirjeldatud rakendusi - all suur 3,5 g kuldne volftam ja ülal 2 lipsu vaigust kirpudega. Selle rakenduse puuduseks suur saside võimalus (kõige hullemat pusa harutasin ca 15 min kõige parema võtu ajal).
Kala võttis kõige rohkem teist kirpu (kasutasin ühel rakendusel punast ja teisel kollakasrohelist sihukest silmaga liistakat). Järgmisena võttis alumist volframi ja kõige vähem hakkas ülemise tilgakujulise kollase-punase kirbu otsa.
Järgmine kord panen ainult ühe lipsu selle silmaga kirbuga ja lühema varre otsa ja teine püügivalmis rakendus peab käepärast olema, kui üks sassi läheb, siis teine sisse ning pärast saab harutada, kui aega on.
Alguses söödastasime kõik kirbud 3 kärbsetõuguga ja kohe läks tõsiseks sebimiseks, vahepeal tuli isegi kahekaupa. Mõne aja pärast tuli võtus väike paus, siis sai tinditükke lõigata ja edasi püüdsime ainult nendega. Kusagil kella 4-ni oli üsna tihe võtt, siis hakkas harvemaks jääma ja kusagil poole viiest enam eriti ei närinud. Vennaga kahepeale saime üle 9 kg kala ca 2 tunniga, mis on esimese tindipüügi kohta päris hea tulemus.
IP
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #11 postitatud 22.02.07 16:41 »

me ilmselt nädalavahetusel Urmasega nuputame kuskil tindipüügil. kui keegi soovib liituda, siis - 56635519

IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #12 postitatud 22.02.07 21:50 »

Noh lauba siis jääväljal näeme .....raisk :-))
Tartust tuleb kah Jüri paari semuga...anname tindile siis pihtta.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #13 postitatud 25.02.07 21:18 »

Uhh.

Ullumaja puhvet.
Siukesi asju ei tohi salajas oida.

IP

tsuks nigu ma olen
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #14 postitatud 25.02.07 23:04 »

ma pole elu sees tsuksi nii ägedasti kätega vehkimas, silmi punnitamas ja kõikvõimalikke epiteete lausumas näinud kui täna Pärnu lahel. nupujõel nullitaja, Pärnus ahnik, on meie diagnoos talle. püüdis üksi sama palju tinti kui me Urmasega kokku. fotosüüdistus järgneb lähipäevil.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi