Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
14.12.19 22:48

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16536

Viimati registreerus: evakn18
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest.
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest.  (Loetud 12167 korda)
papsik
Vana kala

« postitatud 03.11.06 11:32 »

Selle teema ülesse paneku mõte tuligi siis sellest, et kuna ma oma haugiõngekorgi olin emajõele maha jätnud, aga et kohe koledasti oli vaja elusaga havi minna taga ajama, siis sai kiiresti tehtud korgist uus ujuk ja sellele siis ämma küttepuude virnast võetud, ilmselt lepapuuklotsist antenn sisse tehtud. Ja ega polekski midagist halba juhtunud, kui poleks tulnud tahtmist haugiõngel, kasutuses olev tamiil, üle jäänud nööri vastu kiiresti vahetada. No ja siis ma selle antenni kaela kahekorra keerasin. Hilisemal vaatlusel selgus, et niiskus muidugist värvi alla tunginud ja eks see siis aitas kaasa sellele, et antenn korgi sees väga kõvasti kinni oli.
Üritan praegu teema lukku panna, sest tegu prooviga postitusele ka pilt lisada, aga kuna eelvaade ei näita praegu pildi olemasolu, siis proovin lihtsalt katsetada, kas pilt tekib või mitte.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 13.11.06 11:32 »

No kuna teema küll lukust uuesti lahti sain, aga ei leidnud sellist nuppu, mis oleks lasknud viimast kommi ümber kirjutada, siis lasen aga uue kommiga edasi.
Ega mul siis midagi muud üle jäänudki, kui uus antenn teha ja et enam poleks võimalik kaela kahekorra keerata, siis võtsin maalt kohe saarepuu klotsi ja omaaiatamme küljest lõigatud tammeoksa ka veel igaks juhuks ligi ja tegin uue. Kuna kork ise samuti oli kiiruga tehtud ja juba ka kasutuses olnud, siis vajas see ka vähe kohendamist. No vot sellistest asjadest peakski siis siin foorumis saama juttu teha ja kuna siia ka pildid saab ülesse panna, siis puust ja punaseks ka värvida. Pildid leiate kohe teema alt ja seal klõpsates on nad ka kohe suuremalt nähtavad.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #2 postitatud 13.11.06 11:43 »

Siia siis mõned näidised, kiiresti ja käepärastest vahenditest tehtud ujukitest. No kui nüüd asja tõsiselt võtta ja päris korgituunijaks hakata, siis saab ka ilmselt päris poekorgi moodi asja valmis teha, aga selleks vähe rohkem aega kulub.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 13.11.06 11:46 »

Ja veel mõned.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #4 postitatud 13.11.06 11:54 »

Kuna siin eespool ka juba mainitud, et ühe korgi võib päris lihtsate vahenditega valmis teha, siis pilt asjadest, mida võib tarvis minna.
Kui nüüd vähe aega saan, siis ehk mõnest asjast lähemalt, aga tegelikult on need tegemised kõik naa lihtsad, et ega seal midagi õpetada polegi, puhtalt kättevõtmise asi.
IP
consa
Tegija
**

« Vastus #5 postitatud 13.11.06 19:13 »

Mis värv see siuke on?Kust seda hankida?
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #6 postitatud 14.11.06 09:03 »

See, millega mina värvin, on vanad Motipi firma autovärviparandusvärvid. Sain neid kunagi suure posu ja jätkub siiani. Nad juba kindlalt üle kümne aasta vanad, aga funkavad veel korralikult. Tegemist siis akrüülvärviga ja lahustiks nitrolahusti 646. Neid ka praegu loomulikult autokaupade kauplustes müüa, näevad küll teistmoodi välja ja peaksid oma 40-45 krooni maksma. Seega saad siis oma elusakorgi värvida autuga ühte värvi kui tahad. Kui nüüd tõesti kellegil huvi tekib, siis saaks neid ehk ka müüa, noh nii 35 krooni tükk. Aga ma pole sugugi kindel, et mingi muu firma analoogid praegu kuskil odavamad ei ole. Valikus lisaks värvidele ka krunt. Ja kuna tegu auto värvidega siis olemas nii metallikud kui ka mitte. Nendes vanades 8 ml sees, ju uuemates ka sama palju, kui maalt toon mõne ära siis panen pildi ka ülesse.
IP
kolekala2
Kalastushuviline
*

« Vastus #7 postitatud 14.11.06 23:20 »

mul poleks midagi mõne elusööda korgi vastu.  sa koguaeg keila jõest räägid ,siis eeldan ,et elad ka keilas.   ma kah.   aga lähipäevil ei mängi välja.  olen seljaga hädas ja toast välja ei saa
IP
priit
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 13.01.07 15:31 »

Veneaegu kui poes midagi saada ei olnud,tegin korgid el.drelli otsas korgi tükist pikk peenike kruvi läbi,drell kruustangide vahele ja siis jämeda viiliga lased kui treipingis. Antennid sai tehtud vanast piiliroolatist,lõikad paraja pikkusega tüki ja siis noaga lõhestades võtad paraja liistaka.Värvisin epovaiguga kuhu siis vastavalt vajadusele segasin sisse värvimulda või toidu väpvi. Kahju,et need ajad möödas,minuarust pool kalalkäiku kaifist (pole kõigeparem sõna) saabki püügivarustuse valmistamise leiutamise jne.käigus.
Seda ehk hea võrrelda ooperi või seksiga : kõigepealt eelmäng mida pikem seda parem ja siis kulminatsioon mis on seda võimsam mida ilusam saak kotis.
Kellel vähegi aega soovitan küll poe asemel oma riistakast välja otsida,tulemus pole küll see mis vabriku töö,aga protsess ise pakub kotiga rahuldust.
IP

Kirjavead on kohustuslikud.
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi