Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
05.06.20 22:31

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21438

Viimati registreerus: adrianty18
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Jääpuur
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Jääpuur  (Loetud 37202 korda)
Rain
Tegija
**

« postitatud 30.12.06 20:46 »

Plaanis soetada uus puur ja sooviks arvamusi erinevate puuride kasutajatelt (head ja vead)
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 31.12.06 11:36 »

Mul  on olnud/on  kolm  vene puuri, kolm  punast rapalat, mora expert.
Vana vene  puuri pluss on see, et terasi võimalik igaühel väga lihtsalt teritada kodustes tingimustes , kui terad on siledad ja üheastmelised. Kaheastmelisi ja saesakilisi teri on keerulisem omal teritada. Uued terad on poes suhteliselt odavad aga erineva kvaliteediga.
Rapala punase ja sinise puuri vahe on see, et punasel on spiraal tsentritoru külge punktitud ja sinisel pideva keevisõmblusega keevitatud. Rapala puuri terad on väga head puurijad ja kestavad kaua. Miinus on see, et ise teritamiseks peab oskama luisuga ümber käia või käiates väga hea ja kindel käsi olema. Leiab siiski kohti, kus raha eest ära teritatakse. Kuna tagavaratera on suhteliselt kallis ja  suhteliselt suur, siis igaksjuhuks ostmine ja jää peale kaasa tassimine jama. Soomes väga levinud puur, pakutakse palju puuriteritusteenust ja kalapoodidel on ka nn vahetusfond kasutatud teradele. Parimaks loetakse sinist rapalat.
Mora expert on väga hea puur. Terad pole odavad aga kestavad vähemalt hooaja, kui just kivisse või liiva ei lase. Terade iseteritamine suht võimatu. Paari meest tean, kes teemantkäia peal saavad teravaks need. Terad on väiksed, saab vahetusterasi kaasas kanda ja vajadusel jää peal vahetatud. Mora expert puurib hästi nii pehmemat kui ka hästi kõva terasjääd kõva külmaga. Mora spiraleni kohta olen kuulnud ainult halba tagasisidet.
Head olen kuulnud ka vene puuri kohta, mis nüüd siin mõnedf aastad on turul olnud, et puurib hästi, jamasi pole, barnauul nimeks sel.
Mina soovitaks mora experti. Kui on raha koha pealt limiit ees, siis barnauuli.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Rain
Tegija
**

« Vastus #2 postitatud 31.12.06 14:09 »

suurimad tänud sepaonu asjaliku ülevaate eest. Tuleb siis see Mora Expert ära osta. Siiani kasutasin ise umbes 30 aastat vana vene puuri, kuna on väga hästi hoitud, siis nurinat selle puurimisomaduste kohalt ei ole. Lihtsalt tekkis vajadus teise puuri järele ja mõtlesin katsetada välismaise päritoluga puuri.
IP
Silver
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 31.12.06 14:38 »

Endal samamoodi olnud vana vene puur. Terad jah odavad ja saab ise teritada ja terade kinnituse nurka seibide abil muuta kui veidi nokitseda. Olenevalt jääst ei taha kõik terad seda hästi lõigata tuleb endal timmida aga see igaühe enda katsetada. Terasid ostes uuri tuttavate käest milliseid nad ja kust ostnud on, et kas ikka lõikab jääd, terade kvaliteet tõesti väga kõikuv! Veel on olnud mingi soomlaste Veto mis täielik psk. Praegu Mora Expert ja väga rahul. Esimesed terad pidasid talve kenasti vastu, teised terad praegu ühe talve vastu pidanud ja kui jumal jääd annab siis proovin ka teise aasta läbi ajada. Praegusel momendil soovitaks ka Mora Experti.
IP

Rääkimine hõbe, vaikimine kuld.
Erkki
Vana kala

« Vastus #4 postitatud 31.12.06 15:07 »

Soovitaks ka Mora Experti, 130mm.
IP

Priimus
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 31.12.06 16:56 »

Minagi rahulolev Mora Experdi omanik. Hea asi.
Viimases 2007 talve kataloogis nägin ka mingit vidinat puuri teritamiseks. Esialgu küll vaid pildil, kuid ehk satub ka kunagi poodi.
Huvi tekkis ka uues kataloogis pakutavate kastivedamise kelkude vastu. On keegi neid kuskil poes näinud ehk käega katsunud.
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #6 postitatud 31.12.06 17:29 »

Millises 2007 kataloogis ?
Ma sihkesi http://www.tampereenkalastusvaline.fi/jetsled.htm olen soomes uurind, et  kenad sileda põhjaga, a päris kallid olid, igaks juhuks ei ostnud.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
berta
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 31.12.06 20:22 »

Salmo 2007 talve kataloogis on kõik Mora jääpuurid esidatud. Ka mootoriga.
IP
henriico
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 31.12.06 21:09 »

MORA EXPERT'i julgen soovitada, endal algas 4 hooaeg samade teradega, mida pole kordagi teritatud, täna sai ligikaudu 70 auku puuritud-ilusti lõikas. Kasutan 110 mm varianti.
IP
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*

« Vastus #9 postitatud 01.01.07 10:41 »

Täna auke puuritud? Õigemini eile. Kus küll ometi?

Sepaonu. Kelgud on jah midagi sellist. Lameda põhjaga ja erinevate suurustega ja pardakõrgustega. Minu viga - ei võtnud Kanepisse kataloogi kaasa. Võtan endale ülesande ja uurin kelkude hinnad järele. Lähiajal.
IP
Rain
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 01.01.07 14:11 »

Tellisin mora expert'i ära. Loodame, et tuleb ikka jääd ka :)
IP
i1
Vana kala

« Vastus #11 postitatud 01.01.07 22:29 »

Experdiga puurimisel tasub hoolikalt ka kohta valida, kuhu auk teha. Jää võiks olla võimalikult puhas. Omal selline kogemus, et 2,5 hooaega sai käia merel ja terad ikka teravad. Siis ühe käiguga Pärnu jõele tõmbas terad ära, ilmselt oli midagi jääs sees, liiv vms. Sai terad ära vahetatud, sama talv veel merel käies ei juhtunud midagi, kuid siis sai jälle Pärnu jõel korra käia  ja terad jälle nürid. Pärnu jõel käimine siis oli tol hetkel ülevalpool, umbes 50-60 km suudmest üleval.
IP
nagel
Vana kala

« Vastus #12 postitatud 02.01.07 15:21 »

Barnaulis (vist venemaa) toodetud puuri 2 talve kasutanud, lõikab jääd hästi. Tagavara terad (kaheastmelised) ka saadaval pidevalt, korra olen vahetanud. Ise neid teritada ei saa. Eeliseks odav hind (vist nii 5-600kr praegu. Julgen soovitada.
IP
zero
Kalastushuviline
*

« Vastus #13 postitatud 02.01.07 17:35 »

Endal ka väike plaan Mora puur osta. Huvitab aga see kinnituskoht keskel. Kui vene puuridel hakkab see logisema ja kruvi ei pea kinni jms, siis kas Moral ka selliseid vigu tekib??
IP
i1
Vana kala

« Vastus #14 postitatud 02.01.07 22:49 »

Mul 3 Morat praegu, 2 spiraleni ja expert, aga kinnituskohad kõigil suht ok, pole ära lagunenud.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi