Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
20.10.19 10:12

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 14564

Viimati registreerus: byronkd11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: võrgu punumine/ sumba tegemine
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: võrgu punumine/ sumba tegemine  (Loetud 21988 korda)
sepaonu
Vana kala

« postitatud 27.11.06 23:35 »

Vene aeg lasin ühel taadil mitu korda kahvakoti teha tamiilist, oli päris popp, konks ei jäänud kinni, mingid aastad pidas vastu ka. Enamus mu kahvakottidest on surnud roti hammaste läbi, mõnda olen hädapärast sõlminud ja traageldanud ka.
On kummitanud tükk aega, et võiks proovida ise tamiilist kahvakotti proovida teha. Otsisin netist ja leidsin sihkese lehe http://www.bertaut.com/netmaking.html Enne, kui alustaks, küsiks, kas keegi oskab miskit soovitada, et kuidas alustada, mida arvestada. Ka konkreetselt seda, et kustkohast saaks selle süstiku, mis tamiil oleks mõistlik võtta jms.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
greenhorn
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 28.11.06 09:26 »

http://www.viitanet.ee/?op=body&id=41

siit leiad ühtteist  vajalikku ma arvan
IP
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 28.11.06 09:32 »

ma võin sulle võrgunõela ehk ui laenata.

ühtlasi on ehk abiks võrguasjanduses järgmine teos:
http://www.folklore.ee/~janno/v6rgupyyk.html
IP
nagel
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 28.11.06 09:57 »

Isegi kahva parandamine paras jama. Nikerdad kuidagi augud kinni, jääb inetu ja kaua vastu ei pea. Miski kalurieide peaks kuskilt välja otsima, et õpetaks võrgu lappimist
IP
greenhorn
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 28.11.06 11:28 »

mul kodus sama raamat mis janno lingil, Marnet mu äiapapa firma on, mis küll enam võrkudega ei tegele. äi on mullegi üritanud seda võrgupaikamist õpetada, a päris selgeks ma seda pole viitsinud õppida.
IP
priit
Tegija
**

« Vastus #5 postitatud 28.11.06 23:35 »

Kunagi ca 15a tagasi sai võrku kootud,ui sai ise vanast puu koolijoonlauast välja voolitud,ehk
30 min. kulub.
Algus oli suht masendav ,alustasin peene kapronnööriga mis alatasa sassiläks ja muidu libe ja
liig peenike tundus.(enne seda vaid korra olin kõrvalt näind kuidas vana ja hall meister võrku paikas,mees oli küll vana, aga ui ta käes liikus no krt.kui kiiresti)
Lõpuks loobusin ja võtsin jämedama linase nööri,ühe õhtu harjutasin ei mäleta kui kaua.
Järgmine õhtu sain juba peenikese nööriga hakkama.
Tulemus oli jube,aga vähemalt omatehtud,ise olin rahul.
Kui nüüd kättevõtaks harjutaks jämedama nööriga kauem
Kui tagant järgi mõelda,siis mõnus nikerdamine talveõhtuteks.
IP

Kirjavead on kohustuslikud.
sepaonu
Vana kala

« Vastus #6 postitatud 30.11.06 10:08 »

Kuna ma kujutan ette, et kahva kott peaks olema sihkesest 0,3-0,4 läbimõõduga tamiilist ja suht tiheda silmaga, siis sellist valmis võrgulina vist ei õnnestu osta ?
Teine asi, et kui kududa lina või kohe silinder, et mismoodi see sopi või põhja tegemine käib?
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
priit
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 05.12.06 00:21 »

Pole küll proovinud,aga minuteada silindrit kududa ei saa (mina ei oskaks),tuleb ikka lina kududa ja pärast kokku siduda.
Kuigi teoreetiliselt peaks olema võimalik ka kotile põhi kududa,kui silmaraamiga järjest kitsamaks minna,aga siis võib juhtuda,et põhi saab nii tihe,et ei lase piisavalt vett läbi.
Sellise kahvaga vist vees raske toimetada.
Kui linast kooniline tükk välja lõigata ja kokku siduda ei tohiks ka väga hull olla.
0,3--0,4 tamiil,peenesilmaga lina?
Kas väga jäik ei jää?
Ma kaldun arvama et tavaline kudumis silmus ei pea tamiili kinni st. jookseb lahti,aga kui ütled,et sul selline asi kunagi olemasolnud, ju siis õnnestub.
Igatahes tekkis sportlikhuvi, kui lähiajal aega leian,teen uia ja proovin järgi.
IP

Rain
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 31.12.06 14:21 »

Rootsi üleelamisõpikus olid päris head joonised võrgu punumise kohta. Otsin selle ülesse ja skännin arvutisse ja kui huvi tõsine võin mailile visata
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**

« Vastus #9 postitatud 02.01.07 11:38 »

Nii! On siis keegi esimesi sumbapunumise katsetusi teinud juba? Jagage kogemusi(kui on)
Ilmad ju koledad, kalale ei saa ja aega on palju! Tahaks kaa kahva punuda.
Ma oma aruga mõtlen, et see kahvakott on mida jäigem seda parem. Seega kasutaks isegi 0,6mm tamiili. Teiseks põhjuseks on see, et jämedam tamiil takerdub oluliselt vähem kõikvõimalike paadisolevate asjade külge!
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
priit
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 02.01.07 19:54 »

Pühade aegu sai ära proovitud,põhimõtteliselt on võimalik tamiilist kududa.
Tamiiliga ainult see häda,et sõlme kinnitõmmates venib tamiil välja ja jätab lina irmustmoodi
lokkima,sammuti on tamiiliga väga ebamugav sõlmi teha,kuna liiga jäik,oleks vaja kolmandat kätt.
Ise katsetasin 0,45 tamiiliga silma jätsin 30x30 kuna ui sai kiiruga tehtud käepärastest vahenditest laiusega 25mm.siis poleks peenemast silmast enam läbimahtund.
Muidug ma tegin ka väga väikese tüki umbes 40cm.ja 5rida,eesmärk polnud lina kudumine vaid tamiili sobivust katsetada,sõlmed peavad päris hästi, kuigi kõvasti kokku vedada ei kannata kipub
katki minema.Kui suurem tükk kududa ehk vajub pikapeale sirgeks
Teise tüki tegin kapron niidist ,sellega asi lõbusamalt läheb, umbes 4korda kiiremini.
Tamiiliga vaja tükkaega harjutada,et sõlmed õige kohapeale läheks muidukõik silmad erinevad. Hea tahtmise juures teeb valmis küll.
IP

priit
Tegija
**

« Vastus #11 postitatud 13.01.07 15:05 »

Noh polegi rohkem entusiaste või?Niipalju eelmisele vastusele lisaks,et tamiilist kootud võrgulina lokkimisest pidi lahtisaama kui hoida lina natuke aega kuumas vees,proovinud ei ole,aga te proovige,vaatame mis välja tuleb.
IP

Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #12 postitatud 13.03.07 15:07 »

mina küsiks jutujätkuks, et - kas kellegi tuttavate seas oleks mõnd vana kalurit, kes mõõduka tasu eest võrgu paikamise ette võtta viitsiks?
IP
Meelis 'HrKala'
Vana kala

« Vastus #13 postitatud 02.04.07 22:36 »

Usun et kui natuke mõnes rannakülas ringi vaadata ,küllap siis ka mõni võrgu lappimist oskav taat või noorem mees ette satub. Peaks äia käest küsima, minu teada temalgi see asi käpas.
IP

Piisavalt noor et veel õppida
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi