Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
04.12.20 22:39

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: kalakolariiul
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: kalakolariiul  (Loetud 19312 korda)
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« postitatud 04.10.06 06:52 »

Tegin sellise http://www.sepikoda.ee/?5,138,336,1 kalakolariiuli. Asendab hulgaliselt karpe ja totsikuid.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #1 postitatud 05.10.06 10:59 »

Vot igati väärt tegemine. Peaks miskit sellist vanasse riidekappi aretama. Ei saa ju korteris kola lahtisel sainepäle riputada. See tõmbneedi rats on küll kaval.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #2 postitatud 07.10.06 10:15 »

Täiuslikku süsteemi on raske välja mõelda. Ma tegelikult alustasin selle lapatava "raamatut või raamatulehti" meenutava süsteemi planeerimist sellest, et mis seal kõlkuda võiks. Kõige vastikum oli hoida suuri voblereid karpides. Karbid olid osta suht kallid ja sinna ei mahtunud eriti miskit ja omavahel haakusid konksepidi ka. Mõtlesin ka sellise plate peale, nagu osad tööriistariiulid on, tihedalt stantsitud neljakandiliste aukudega plaat ja sinna saab siis oma soovide kohaselt hoidjaid kinnitad. See süsteem jäi ära, kuna osutus väga kalliks. Kodused tööriistad sain seina peale peotäie kruvidega.
Kõigil ilmselt pole sellise raami odavat keevitamisvõimalust aga samalaadse konstrui saab ka puust teha. Ülemine ja alumine kandev kinnitus prussist, kuhu sisse on puuritud paraja vahega augud "raamatulehtede" jaoks ja  kinnitub seina/ kappi vms, lehed ise saab raamide aukudesse panna kandma näiteks uksehingede "papapooltega", neetides need lehtede külge.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
spinner
Tegija
**
Postitusi: 75


« Vastus #3 postitatud 10.10.06 02:58 »

Sepa, selle süsteemi miinus, et iga kord pead kola jälle ükshaaval kastidesse või reelinguriiulitele toppima, kui kalale minek. Ise lante ja muud kola suurtes karpides hoian, kusjuures enam-vähem tüübi või püütava kala järgi. Nt eraldi kastis pöörlevad, siis jigipead, siis väikesed voblerid (ahvenale-varellile), siis keskmised voblerid, siis suured voblerid, siis jerkbaidid. Eraldi kast tonkatinade-tamiilide-kellukeste-ujukite jms käsiõnge-tonkastaffi jaoks. Eraldi kast Peipsilt silikoonidega ahvenapüügi tarbeks (tinad-tamiilid-väiksed silikoonid-konksud). Eraldi kast tavaliste silikoonide tarbeks. Ja pidevalt vajaminevaid asju (GPS, taskulamp, nuga, tangid, kalakaal, tagavarapatareid jms) hoian 10l plastämbris, mis käib omakorda suurema plastämbri sisse, mille püügi ajal kalade panipaigana kasutusele võtan.
Asja voorus on, et kõik on väga kiiresti pealelaaditav (mahavõetav) - kui olen otsustand, kuhu ja millist kala püüdma lähen, siis vastavad kastid 1-2 minutiga peale tõstan. Lisaks tean alati, millisest kastist või karbist miskit asja otsida. enamasti ka kastide sees ju lahtrid, kus saab miski sisemise süsteemi arendada (nt jigipead kaalu järgi, pöörlevad suurusnumbri järgi, voblerid ligikaudse sukeldumissügavuse järgi (nt pindmised, madala vee omad ja sügava vee omad).
Ega see ehk parim süsteem pole, aga laadimised ja asjade leidmine paadis lähevad kiiresti. Oma lante sinu kombel ei julgeks reelingu külge riputada - suurema kala paati hiivamisel võib ta seal sellist tantsu panna, et pooled landid mööda vett laiali pillub. Hea siis, kui ujuvate vobleritega tegemist... :).
Kodus hoian asju 1.5 m2 kubrikus köögi kõrval. Sinna olen teind riiulid ja nagid. Praegu veel mahub kola ära.

IP
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #4 postitatud 10.10.06 09:16 »

Selle süsteemi miinus või pluss on maitseasi. Idee on saadud vedamisega tegeleva mehe käest ja ilmselt ka temal tekkis see sellest, et karbid ei võta vastu palju suuri voblereid. Ma ainult vedamisega ei tegele, pillun ikka ka. Merele lähen, siis kaasa tulevad rauad ja voblerid, mis ujuvad meetrises vees. Emakale tuleb kaasa ainult kumm. Kasarile vedama lähen, siis tulevad kaasa ainult kasari landid. Jne. Ma seda pean just eeliseks, et kaasa tulevad ainult vajalikud landid ja nad on mul nähtaval, ei pea neid kastidest otsima, kus nad on konksusidpidi üksteise küljes kinni.
Tonkatamise puhul karpidest ei pääse. Niipalju tegin alles muudatust, et eraldi karbid tegin tonkatamise jaoks - siig, lest, emakas, vimb. Mul üks Flambeau kast, kus peal saab istuda, võtab vastu neli sahtlit. Hankisin neli juurde. Nüüd sellest tunnen rõõmu, et siial pole emakakola kaasas ja vastupidi.
Üldise paadikola jaoks vaatasin seda http://www.venekimppa.com/PAGES/EQUIPMENT/laatikko/tarvikelaatikko.html kasti aga pole teinud omale sellist. Tundus küll hea aga omal kõik välja kujunenud juba.
**(GPS, taskulamp, nuga, tangid, kalakaal, tagavarapatareid jms) hoian 10l plastämbris** Kas need vihma ei karda?
Eks igaühel ongi kõik välja kujunenud omamoodi. Kui "oma" süsteemist teistele rääkida, siis keegi võib kasuliku vihje saada . Kogemuste vahetamine.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #5 postitatud 10.10.06 14:55 »

Peale igakordset Sepaonu viidet mõnele väärt, aga soomekeelsele lingile taban end mõttelt, et peaks vist hakkama soome keelt õppima. L-eestist pärit inimesena ei mõika ma soome keelest  muffigi. Kahju, aga muudkui jään hääst infost ilma..õnnex on vahest abix vene saidid, sääl kah "samizdat ehk zdelai sam" siiani moes.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #6 postitatud 10.10.06 15:55 »

no vähemalt landitahvli saad ära teha :)
tõlgitud kujul olemas kalamehetarkuse all

IP

wrz/vares
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #7 postitatud 10.10.06 16:40 »

Sellise veits konarliku vabatõlke saad siit http://www.sepikoda.ee/media/dokumendid/MjAwNjEwMTAxNjM3MDQ=.doc
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Kroon
Kalastushuviline
*
Postitusi: 117« Vastus #8 postitatud 14.09.08 20:52 »

Igati väärt ettevõtmine! Omalt poolt lisaks niipalju, et vineeri saaks ka asendada nn. "rebasepuurivõrguga", millele mahuks tunduvalt rohkem kola.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi