Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
26.05.20 12:09

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14070
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21289

Viimati registreerus: Kayentafs
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Paadid  |  Teema: Väikelaeva varustatus
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Väikelaeva varustatus  (Loetud 29068 korda)
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« postitatud 02.10.06 16:20 »

Küsimus VTA-le:
a) Kas on oodata, et millalgi antakse välja määrus, mis kirjeldaks nõudeid väikelaevade päästevahenditele ja varustusele vastavalt sõidupiirkonnale? Eriti silmas pidades MOS § 77 lg 2. Hetkel sellist määrust pole.
b) Kas kuni vastavate seadusandlike aktide tekitamiseni otsustab väikelaeva varustuse ja päästevahendite vajaduse üle aluse kapten/kipper?
c) Kas väikelaevade kontroll põhineb hetkel ainult Väikelaevade kasutamise nõuetel?

MOS § 77. Riikliku järelevalve eesmärk ja objekt
(2) Riikliku järelevalve objekt on:
1) laeva ja väikelaeva kere, mehhanismide, seadmete ning varustuse merekõlblikkus;
...
5) laeva ja väikelaeva pääste- ning tuletõrjevahendite ja avariiseadmete nõuetekohasus;

VTA vastus:
a) Hetkel tõepoolest kehtivat määrust ei ole. Määrus on vastuvõtmiseks ette valmistatud, Veeteede Amet osales väljatöötamises ja nüüd tegeleb sellega Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Määruse väljatulemise kohta ei oska praegu täpset infot anda.
Määruse eelnõu järgi oleneb varustatus veesõiduki kategooriast, mitte sõidupiirkonnast. Praegu tulenevad nõuded "Väikelaevajuhi kasutamise nõuetest".

b) Aluse varustuse eest vastutab väikelaevajuht, kes ei pruugi olla omanik. Varustus on eelkõige alusel viibijate enda huvides.

c) Väikelaevade kontroll põhineb "Meresõiduohutuse seadusel" ja selle määrustel.

Küsimus 2:
1) Mis siis täpselt ikkagi on nõutud lahtise mootorpaadi (väikelaeva) päästevarustuses - kui paat on C- klassi kuuluv ja alla 25kw mootori ning juht ilma väikelaevajuhi tunnistuse ning eemalduda kaldast üle 5 miili pole vaja?

Hetkel loen Majandus- ja kommunikatsiooniministri 3. augusti 2006. a määrusest nr 75 "Väikelaevade kasutamise nõuded", et nõutud on sellisel juhul päästevestide kandmine, VTA kodulehel mainitakse lisaks päästerõngast ning kohalik Veepolitsei arvas, et hoopis päästevest+raketid.
Kuna paat on soetatud ja registreeritud 08.2006 siis mingit tehnilise ülevaatuse raamatut, kus peaks päästevarustus kirjas olema, pole - kui õigesti aru saan, siis neid raamatuid nüüd enam polegi kasutusel? Mis seadus, määrus või mõni muu akt siis ikkagi sätestab täpsed nõuded päästevarustusele? Kus saaksin sellise seadussätte tekstiga tutvuda?

VTA vastus küsimusele 2:
1) Väikelaeva varustus on määratud kategooriaga, mitte sõidupiirkonnaga. On hüdrometeoroloogilised piirangud. C- kategooria paat ei või minna veele, kui laine kõrgus on üle 2 m ja tuule tugevus 6 palli (10- 13m/s). Väikelaevade kasutamise määruse järgi peab lahtises paadis viibides seljas olema päästevest.

Kehtivat varustuse määrust praegu tõepoolest ei ole, sellega tegeletakse praegu ministeeriumis. Praegu on Veeteede Ameti kodulehel üleval nõuded, mis olid eelmises määruses. Punaste säratulede olemasolu on praegu samuti soovituslik,
aga uues määruse eelnõus on olemas.

Tehnilise ülevaatuse raamat ei ole enam nõutud, sest kohustuslik on vaid registreerimiseelne ülevaatus, mida teostab ARK.


Lisainfo: väike- ja siseveelaevade osakonna spetsialist Mairold Vaik tel 620 6753
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #1 postitatud 02.10.06 17:22 »

Hehh... esimese hooga ei pannud tähelegi VTA ametniku teksti - "Väikelaevajuhi kasutamise nõuetest". Hmm, peab vist Riigiteatajast otsima, pole siiamaani veel sellist määrust kuskil tähele pannud.

Juhin tähelepanu sellele:
Kehtivat varustuse määrust praegu tõepoolest ei ole, sellega tegeletakse praegu ministeeriumis. Praegu on Veeteede Ameti kodulehel üleval nõuded, mis olid eelmises määruses. Punaste säratulede olemasolu on praegu samuti soovituslik, aga uues määruse eelnõus on olemas.
IP
retti
Nupuklubi
*
Postitusi: 93


« Vastus #2 postitatud 02.10.06 20:43 »

Ja jälle ajan oma vana juttu....
Kõik oleks nagu Eesti  seaduse järgi -aga eesti paadimehele/ kalamehele mõeldud seaduseks.
Kuidas siis nii,et - muu maailma väikelaevnikud sõidavad meite rannavetes teiste reeglite/seaduste järgi ja kodurannameestele lüüakse nn.nuga selga?
Pange see veepolitsei Pirita/Vergi sadama muulide vahele ja vaadku kui paljude sakslaste, soomlaste, taanlaste ja rootslaste väikelaevad vastavad nendele nõudmistele?
Jne...
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #3 postitatud 02.10.06 21:32 »

No praegusel hetkel ei ole väikelaeval vaja rohkem varustust kui päästevestid ja sedagi sõidu ajal. Pole vaja ei kompassi, hauskarit jms. Ootame uue määruse siis ära ja vaatame, mis meile peale sunnitakse.

Samas minul on hetkel paadis kaasas kõik see, mis oli nõutav juba eelmises määruses.
IP
Meelis 'HrKala'
Vana kala
***
Postitusi: 231« Vastus #4 postitatud 02.10.06 22:18 »

Täna sai alustatud "Väikelaevajuhi "kursust. Põgusalt tutvustati ka kõikvõimalike nõudmistega aluse kohta ja anti terve rida  linke seaduste kohta. Kuid üliselt võib öelda et säädused on hetkel päris lünklikud. Hetkel on nõutav ainult päästevest. Eks tulevikus annan teada mida koolitajad räägivad.
IP

Piisavalt noor et veel õppida
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #5 postitatud 08.11.06 22:43 »

A see, et mul hauskar ja 2kg tulekustuti paadis on- pole miskitmoodi mind vaesamaks teind.
Päästerõngas on- ja vastupidiselt Fritsule- täitsa vabalt kõigile uppuda soovijatele visata.
Vestid kamandan selga ja ainlt vast sellepärast- et vastutan.

Mõningad asjad on elementaarsed.
IP

tsuks nigu ma olen
Meelis 'HrKala'
Vana kala
***
Postitusi: 231« Vastus #6 postitatud 12.11.06 18:08 »

tsuks. a miks ise vahest ilma vestita kimad, kas enda eest ei vastuta ?
IP

Piisavalt noor et veel õppida
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #7 postitatud 08.01.07 19:45 »

 Hm...

Kui siis kalakohta vahetasin- kuid siis ei kimata- kajaloodi jälgitakse.

Kes vähegi tsuksapaadis ilma vestita Nupujõele saand- palun tõstke käsi!
Tahaks näha.
IP

tsuks nigu ma olen
nagel
Vana kala
***
Postitusi: 186


« Vastus #8 postitatud 08.01.07 20:55 »

Isikliku kogemuse põhjal on väikelaevas hädavajalikud järgmised reeglites ja eeskirjades mainimata asjad: padjad vastavalt sõitjate arvule, ridvahoidmise konksud, pudelihoidjad, poi kirjaga "Siin ei ole kala", nuga, väike tööriistakomplekt kalamehe vabastamiseks konksu otsast, desinfitseeriv vedelik. Paha ei tee ka tagavara mootoriõli ja bensiin.. eee... aerud...rohkem ei tule praegu meelde. Uurin asja.
IP
tsuks
Nupuklubi
*
Postitusi: 565« Vastus #9 postitatud 09.01.07 01:56 »

 
 Tu Nagel:
Rull 100L prügikotte?
Toos tikke ja paar kera vetsupaberit?
Käsisaag ning kirvehakatis/nuga?
Tuub kummiliimi?
Väheke suuremamootoriga paadil- debiililaadimisekoht+juhe?
Kala(külm)kast?
Teine ankur.
Poisid peab olema 2. "Siit edasi on". (ei kehti Lovi&Urmasele). 
Kahva. Küsitav, kuid vahest trhvab ka ahnikuid salaja paati.
Soola- merisoola-teed, suhkurt ja kohvi, kateloki, lusikat, pipart, oliiviõli, panni, telki, paksu madratsit, magamis- ja seljakotti, vihmakuube, kummisäärikuid, kuive sokke, kaabut/mütsi, käsepühkimisrätte, ussitopse, paadidokustaadeoidmiskilekotti, kajaloodi, GPS-i, piirivalve nr.-ga märkmikut, kükloopi, norm taskulampi, tagavaratoostikke, min2 pakki suitsu, õnged, tonkad, sikud, spinnad, landid, tamiilid jne.

ps. Parim kala on suitsuvorst.
Säilib kaua ja saiapäts tänapäeval nädalapärast kõlbab ka viidikapüügiks veel ülbelt.
IP

tsuks nigu ma olen
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #10 postitatud 09.01.07 10:09 »

Mul on paadis üks plastkarp per_sealuses konkus, mida ma välja ei võta paadist, et ei oleks juhust, et maha jääb. Seal on sihkesed asjad sees : see tööriistade komplekt, mis mootoriga kaasas, rauasaeleht, plaastritekarp, nuga, näpitsad, isoleerirull, paadi tagavara veepunn, kaablikinnituse plastrihmad need krõkkrõk, supheratack gel, tulemasin.
Söögikast on mul miski sõjaväe puukast, seal on kõik söögi tegemiseks ja söömiseks vajalik olemas, kui see kaasas, siis enamasti üllatusi ei teki, et a kus lusikad on või a loorberit poleve.
Et kalalkäigul kõik kenasti sujuks, ööbimine, paaditamine, söömine, asjade pisiremondid jms peaks kõik asjad, mis selleks vaja, kaasas olema. Samas võib selle igaksjuhuks asjade nimekirja jube pikaks venitada, valikut polegi nii lihtne teha. Pikapeale tekib omal sisetunne, et mis vajalik, mis tarbetu. Pealegi on olemas Murphy seadus/ zakon podlasti.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #11 postitatud 09.01.07 12:01 »

Meie paadi C-440 (C-kategooria) varustuses on: päramootor 20hj (tabalukuga suletud kinnituskruvid), 24L kütusepaak, 2T õlikanister 4L,  RV reelingud ja knaabid, aerud, 10m ots, 15m ots, ankur 7,5 kg, ankur 5,5 kg, ballooniga udupasun, veekindel taskulamp, mootori kiirremondi komplekt, paadi paberid, 3 pürotehnilist säratuld, 3 Viking-Life'i 100N päästevesti, üks manuaalne Viking-Life'i 150N paukvest, ehitusnuga, kütusega täidetud varukanister 5L, kajalood, kompass, aku ~8Ah, hauskar ja varutühjenduspunn.

Eelmise määruse järgsest C-kategooria standardvarustusest on puudu esmaabikomplekt, päästerõngas ja ämber. Vist oli nõutud veel ka pootshaak ja tulekustuti, mida samuti pole. Sellest valikust tegelikult vaatan, et mingi lihtsaim esmaabikomplet võiks küll paadis olla. Ülejäänud vidinate nõudmine on küll juba mõttetu jora ajamine.
IP
priit
Tegija
**
Postitusi: 62


« Vastus #12 postitatud 09.01.07 19:37 »

Mul paadis veel varuvint koos seibi ja mutriga,pudel 5tärniga või jääger (tuleb pea alati väljavahetada),binokkel ja kompass, varu patareid,gaasipriimus(on ikka hea asi väljamõeldud) ja kõik eelpool nimetatud padajänn. Peab meeter pikema paadi soetama,või julla sleppi võtma.
IP

Kirjavead on kohustuslikud.
miki999
Kalastushuviline
*
Postitusi: 4« Vastus #13 postitatud 27.02.07 20:52 »

Aldole: Oot, kas siis korralist ülevaatust siis enam ei olegi vaja teostada, kui paat juba ARKi kantud? Mul sai just sügisel läbi ja peaks nüüd kevadel minema.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #14 postitatud 27.02.07 22:50 »

Siin on nüüd kahte eritüüpi veesõidukeid: väikelaevad ja alla 12-meetrise kogupikkusega laevad. Huvisõitjate alused on ilmselt kõik väikelaevad! Alla 12-meetrise kogupikkusega laeva termin tuleb sisse ainult ametlikel kaluritel jt, kes kasutavad oma veesõidukit majandustegevuseks.

Väikelaevadel ei tehta enam korralist ülevaatust, vaid paadijuht vastutab ise koos naha ja karvadega väikelaeva korrasoleku eest.

Alla 12-meetrise kogupikkusega laevadel tehakse nüüd ja ka edaspidi igal aastal Veeteede Ameti inspektorite poolt tehnilist ülevaatust.

Kui miskit jäi veel ebaselgeks, siis andke märku.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi