Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
03.07.20 23:47

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21802

Viimati registreerus: alexandrajn16
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: 2007 a. kitsendused harrastuspüügil
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: 2007 a. kitsendused harrastuspüügil  (Loetud 14630 korda)
taat
Vana kala

« postitatud 20.09.06 15:47 »

Keskkonnaministeerium küsib suurelt ringilt ettepanekuid järgmise aasta püügikitsenduste määrusesse. "Ajutised püügikitsendused, kalapüügiõiguse tasu, kalastuskaartide piirarv ja kalastuskaardi väljaandja määramine harrastuslikul kalapüügil 2007. aastal"

Eelnõus kirjeldatakse lubatud võrkude, ridakate, harpuunimiste arvu, tasusid. Samas on ka piirangud lõhe ja forelli püügile ning kalapüügile looduskaitsealadel.

Eelnõuks võetakse aluseks selle aasta määrus ja hakatakse muutusi peale kirjutama.  Minu ettepanek on kaotada Järva jõgedel kaart ning teiste kaartide väljastamine viia ühtsesse infosüsteemi, et kõikidest keskkonnateenistustest väljastatakse kalastuskaarte olenemata veekogu asukohast.

Eelnõu leiad siit: http://www.zone.ee/taat/2007_piirang.rtf

On teil ettepanekuid? Arutame siin.
IP

igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane
wuudised
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 20.09.06 20:50 »

Kalapüügiseaduse §19. Kalapüügi kitsendamine

(1) Kalapüüki reguleeritakse kalapüügieeskirjaga ning püügimahtude, lubatud püügivahendite liikide ja püügivahendite arvu ning lubatud püügipäevade arvu või kalalaevade arvu kehtestamisega, arvestades rahvusvahelisi lepinguid ja Eesti seadusi.

(2) Kalapüügikitsenduste aluseks on teadusuuringud ja kalapüügi statistilised andmed.

Teeks ettepaneku lõpetada kitsendus haugi ,,keeluajal" õngpüünistega püük, kuna mingeid teadusuuringuid ja statistilisi andmeid õngpüünistega püügi kohta nagunii pole. Elik vastav kitsendus kalapüügieeskirjas on seaduse mõtet eirav.
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 20.09.06 20:59 »

Anarhist oled wuudi.

ürita siis õieti asi sõnastada- va ul.
igatahes sain natuke naerda.
tänan
IP

tsuks nigu ma olen
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #3 postitatud 20.09.06 21:54 »

Ainus, mis silma hakkas oli: §23 lg 6 - "Lõikes 3 nimetatud ajavahemikul on lubatud püügivahendiks lihtkäsiõng, käsiõng, spinning ja ankurdamata und. " Nagu ma aru saan, siis uues kalapüügieeskirjas kaotati ära ankurdamata unna termin - seega tuleb ära parandada ka see lause

Kalastuskaartide infosüsteem ja kõikide KKT kaasamine oleks muidugi mõistlik tegu, kuid seda ilmselt ei jõuta 2007 aasta alguseks valmis. Tulevikku vaadates oleks see muidugi õige otsus.

Kalastuskaartide väljastamine on muidugi valus teema, kuid selle pani vist paika Kalapüügiseadus, mitte määrused. Ei tea, ka kaartide jagamisel on eelmise aasta jamade põhjal õiged järeldused tehtud?
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 21.09.06 11:01 »

ei ole ma mingi anarhist. Pigem vastupidi. Mulle meeldib selge ja regullitus, ent ivad mis põhjustavad reguleerimise vajaduse peavad olema selged ja mõistetavad. Loogilised otseloomulikult. Ja seda üleüldise riigis valitseva korra ja õigusliku filosoofiaga.
Möönan, et mu siinses teemas olev tekst oli segane.

Tahtsin öelda, et kuna kalapüügiseaduse paragraafid ütlevad, et kitsendusi kalapüügil saab teha vaid teadusuuringutele ja statistlisetele andmetele tuginedes, siis nt kevadine haugipüügi keeluaeg õngpüünistega püügil ei ole piisavalt põhjendatud. Et neid uuringuid pole olemas, samuti ka statistilisi andmeid.
Et seaduse mõttest tulenevalt, ei võiks sellist keeldu õngpüünistega püüdmisel kuidagi olla.

IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 21.09.06 22:23 »

teemast väljakasvanud uus teema asub siin: http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=420.0
paluks pysida teema piires
IP

wrz/vares
taat
Vana kala

« Vastus #6 postitatud 02.10.06 09:31 »

Veel on tehtud ettepanekuid:
- muuta püügiõigustasu;
- piirata rohekm püüki nakkevõrkudega  väikejärvedes;
- piirata talvel ahvenapüüki pärnu lahes;

Ons teil konkreetseid ettepanekuid nende punktide suhtes?
IP

igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #7 postitatud 02.10.06 09:45 »

Nakkevõrkude teema on jah hell. Arusaadavalt arvavad paljud õnge- ja spinnamehed, et võrgupüük tuleks üldse ära keelata ja võrgumehed gaasikambrisse saata, sest nemad on kõiges SÜÜDI. Tegelikult see nii muidugi ei ole ning selles asjas, mille kohta mina suurt ei tea, usaldan ma oma ala eksperte ehk siis kalateadlasi.

Teatavatel (ahnitsemis)püükidel võiks olla küll koguselised piirangud. Võibolla ka Pärnu lahe kohta... Põhiliseks probleemiks jääb ilmselt ikkagi nõrk järelevalve ja eriti nõrk kalameeste enesekontroll.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 02.10.06 12:43 »

Panen teile siis kolmanda lõigu kah kalapüügiseadusest §19. Kalapüügi kitsendamine:

(3) Kalavarude ohustatuse korral kehtestab keskkonnaminister kalakaitse- ja teadusasutuste ettepanekul ajutised püügikitsendused. Kalakaitse- ja teadusasutuse ettepanek ei ole vajalik, kui püügikitsendus tuleneb rahvusvahelisest lepingust või selle on rahvusvahelise lepingu alusel määranud kalapüüki reguleeriv rahvusvaheline organisatsioon.

Kas te tõesti arutate seda asja siin tõsiselt? Ikka ei saa aru, et esmalt teadusuuringud ja kalapüügi statistilised andmed. Seejärel peab olema kalakaitse-ja teadusasutuste ettepanek AJUTISTEKS püügikitsenduseteks!
Kus on teadusuuringud ja statistilised andmed? Kas siinne hea tahe ja üllas eesmärk on nendele kriteeriumitele vastav? Olgu siin siis kasutajad kasvõi kalakaitsjad või teadlased.
Ilma nende punktide täitmata, ei saa/tohi minister kalaeeskirjades selliseid kitsendusi kehtestada! See on seadusevastane tegevus!

Aga sooja auru võime me muidugi siin välja lasta. Selle vastu ma pole.
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #9 postitatud 02.10.06 14:19 »

Sa, wuudi, rebid lõike 3 kontekstist välja. Täielik Kalapüügiseaduse §19 on siin:
Tsitaat
§ 19. Kalapüügi kitsendamine
(1) Kalapüüki reguleeritakse kalapüügieeskirjaga ning püügimahtude, lubatud püügivahendite liikide ja püügivahendite arvu ning lubatud püügipäevade arvu või kalalaevade arvu kehtestamisega, arvestades rahvusvahelisi lepinguid ja Eesti seadusi.
(2) Kalapüügikitsenduste aluseks on teadusuuringud ja kalapüügi statistilised andmed.
(3) Kalavarude ohustatuse korral kehtestab keskkonnaminister kalakaitse- ja teadusasutuste ettepanekul ajutised püügikitsendused. Kalakaitse- ja teadusasutuse ettepanek ei ole vajalik, kui püügikitsendus tuleneb rahvusvahelisest lepingust või selle on rahvusvahelise lepingu alusel määranud kalapüüki reguleeriv rahvusvaheline organisatsioon.
(4) Kui rahvusvahelisest lepingust tuleneb vajadus nõudeid kalapüügile korduvalt või ajutiselt muuta, võib Vabariigi Valitsus selle õiguse delegeerida keskkonnaministrile.
(5) Keskkonnaminister võib keelata kalaliigi lossimise, merel ümberlaadimise, pardal hoidmise või vastuvõtmise, kui selle kalaliigi püük on keelatud.

Need püügikitsendused ei käi KPS §19 lg 2-3 alla, vaid KPS §19 lg 1 alla. Konkreetselt on ju öeldud, et määratakse püügimahud jms.

Seega JOKK (juriidiliselt on kõik korras) :)
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 02.10.06 16:35 »

ma ei taipand aldo praegust. Mu arust on öeldud selgelt lõikes 2, et kõik kalapüügikitsendused kuuluvad teostamisele vaid lähtudes teadusuuringutest ja stat. andmetest. Ka püügimahud, kalapüügivahendite arvud ja liigid jne. peavad olema põhjendatud lõike 2 kohaselt mitte vaadatud lakke ja imetud pastakast või klaaskuulist.
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #11 postitatud 02.10.06 16:58 »

Mida rohkem ma loen, seda rohkem segamini asi läheb :)
Tundub, et sul kah õigus.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi