Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
28.09.20 15:21

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22245

Viimati registreerus: JaredDip
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Aktiivne nupulehe kasutus
Lehed: 1 ... 3 4 5 [6] 7   Alla
Trüki
Autor Teema: Aktiivne nupulehe kasutus  (Loetud 94569 korda)
Poolik
Vana kala

« Vastus #75 postitatud 03.10.06 21:28 »

Ükskõik mis MTÜ põhikirjas toodud ükskõik kuipaljude soovitajate klausel ei ole ühegi seadusesättega vastuolus. 
MTÜ seadus määratleb vaid organid, mis saavad otsustada liikmeks võtmise või mittevõtmise ja kui need organid ka otsustavad on JOKK.

Vat kui liikmeks saamise avaldust ei rahuldata (juhatus või üldkoosolek ei rahulda avaldust) ja kodanik  taotleb lõpuks üldkoosoleku otsuse kehtetuks tunnistamist, vat alles kohus võib lõpuks otsustaga (mitte wuudi ega muu "spetsialist" ei saa anda ühtegi arvamust MTÜ organi tegevuse põhikirjale vastavuse kohta enne, kui see organ on üldse vaidlusalust otsust tegema hakanudki) mis ja kus.

Ja ka siis, arvan, et kui otsustamise protsessis ei ole rikutud ei põhikirja ega MTÜ seaduse sätteid, siis kohus lihtsalt konstateerib, et kaebajal on olnud [piiks] palju vaba aega ja targem on selle vaidlemise asemel miskit targemat teha. ;-D
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
papsik
Vana kala

« Vastus #76 postitatud 03.10.06 21:52 »

Retti ja Janno - ärge minge mõttetu teema pärast nugade peale.
Pole see teema nii mõttetu ühti, täitsa huvitavaks läheb juba.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #77 postitatud 03.10.06 22:02 »

;) Ka sina ei pidand vasta Poolik.
Aitüma siiski. Niimoodi ma mõtlesingi, et kui mitteliikmeks saanu tunneb, et juhatuse ja sealt edasi üldkoosoleku otsus pole õige võib ta kohtusse pöörduda.
Ja mina arvan, et sealt tuleb mitteliikmeks võetule raudne võit. Alustaks siis PS § 9 siis § 48 siis TSÜS §25 lõige 1 ja 4 ja siis juba MTÜte seadus §7 lõige 2 , §12 lõige 1, siis jälle §7 lõige 1 5)n ja 6), siis jälle §12 lõige 4, §13 lõige 1 ja 2, §19 6), §20 lõige 2

ja lõpuks §24 prim lõige 1.

Head lugemist ja pusimist härrased. ;)
IP
saareke
Tegija
**

« Vastus #78 postitatud 03.10.06 22:45 »

Saab kohtus õiguse  ja istub pärast üksi oma õiguse otsas ... või nõuab kohtu kaudu ka seda, et ülejäänud seltskond temaga sõbralikult suhtleks. :D
Tegelikult tean juhust, kui üht intriganti ei võetud jahiseltsi liikmeks. Kaebas siis mitmele poole, kohtusse vist siiski ei jõudnud, sest igal pool viidati üldkoosoleku argumenteeritud otsusele.
Seadustes on öeldud, et inimesel on õigus astuda siia või sinna ühingusse, kuid juhul kui juhatus või üldkoosolek (olenevalt kelle pädevuses see on) hääletab vastuvõtmise vastu ja protseduurireegleid pole rikutud, ei saa ka kohtuga seda otsust muuta.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #79 postitatud 03.10.06 22:54 »

Ok, wuudi. Paragrahve on lausa lust ritta panna, kuid oleks vist ikkagi soovitav ka asjakohaseks jääda. Sinu viidatud sätted ei puuduta soovitajate keissi. Me ei vaidle (ei saagi vaielda, kuna pole viidet ühelegi vastava organi vastava otsuse sõnastusele) ju siin selle üle, et kas juhatus või üldkoosolek on talitanud õieti liikmeks saamise avalduse menetlemisel. Vaidlus käib soovitajate nõude üle.
:-D

Lähemalt nüüd. Viidatud PS sätted, TSÜS sätted ja enamus viidatud MTÜ seaduse sätetest asjakohatud ja vaidluses kasutud (§§ 7, 12, 13, 19, 20 ja eriti 24 primm puhas vaht, mis ajavad kohtunikul harja punaseks, sest kohtuniku väärtuslikku aega raiskab  isik, kes viidates õigusaktidele ei oma ettekujutust nendesamade õigusaktide struktuurist, seostest ja õiguse üldpõhimõtetest ;-D). Kahju.

Ainukesed sätted, milledele on võimalik eelneva abstraktse vaidluse puhul viidata on MTÜ seaduse  § 24 sätted (mitte kõik, oleneb kõik vaidluse asjaoludest), kuna see paragrahv annab üldise õiguse esitada hagi. Punkt. Kõik muu on KASUTU.

Näidake minule otsust, mis on tehtud mõne liikmekstahtja kohta ja siis õunte pealt vaatan, kas tasub vaielda  või mitte :-D

Saareke on mu eelmise kommi iva täpselt sõnastanud.

Ja veel mis puudutab konkreetset kaasust, siis riigikohtu tasandil seda ei ole.
IP

wuudised
Tegija
**

« Vastus #80 postitatud 03.10.06 23:04 »

Egas ma saareke selle vastu vaidlegi, et ega võiduga essugi peale ei hakka ju. Nagunii poleks MTÜ-s siis asu, mingi aja pärast arvataks ehk sealt ka välja ja siis on juba pea võimatu uuesti võita.
Aga variant, et 13+ meest teeb selle lükke ja võidab kohtus. Saab üldkoosolekul häälteenamuse ja....

Ja see minu sõnavõtt sai ikkagi alguse ühest ülbest ja ignorantsest suhtumisest teise kalastajasse -tule, palu põlvili, siis me ehk vaatame...ja sa ei saa nagunii, sest sul pole Peetruse ja Luciferi soovituskirja.
Mina nimetaks seda MTÜ eesmärkide mittetäitmiseks+ võrdsuse pritsiibi rikkumiseks (kah 1 MTÜ seadustiku alustalasi).
Kui MTÜ ja ta juhtorganite eesmärk pole mitte arendada läbi liikmelisuse kasvu seda ühist kasu ja eesmärki, vaid tõrjuda soovituskrutskite põhikirja kirjutamisega võimalikke uusi liikmeid ja/või ebasümpaatiad jättes seega kõrvale eesmärgid-siis see pole mitte MTÜ vaid kas AS, OÜ, seltsing või miski muu Põhiseaduses nimetamata kamp. Ja see eesmärgi vastu töötamine on raudselt MTÜte seaduse vastane. Sinna ma kogu loogikaga tahtsingi jõuda.
Kahjuks ei saa MTÜ-d ka ümber kujundada mingiks muuks ühinguks. Nii, et õigeim käik oleks sellist ,,klubi" registreerida kas OÜ-na, tulundusühinguna või seltsinguna. Seal ei köhi mitte keegi, kui te ei taha oma liivakasti teisi võtta.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #81 postitatud 03.10.06 23:10 »

Ivan Krõlovil on kena valm  - Rebane ja Viinamarjad.

Kangesti tuleb see jutuke meelde.

IP

wuudised
Tegija
**

« Vastus #82 postitatud 03.10.06 23:16 »

ikka kahtlustad mind selles, et hirmsasti tahaks? ma ju seda ammu rääkind, et vist isegi enne kui see ,,klubi" regatud sai tsuksa mõista andis, et ma kah võiks osa võtta. Aga näed ei taha. Ei meeldi mulle ühingud. Hoian eemale kui varianti on. Alati pole. Nt ennist viidatud ERAA.
Või mõtlesid sa Rebase all kedagi teist? Nende kohta ei oska ma öelda miskit.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #83 postitatud 04.10.06 09:46 »

Niisama, pikka lugemist neile kes tahavad harida end mittetulundusühingute vallas. Annab ammendava ülevaate sellest sotapotast milline peab olema MTÜ eesmärk jne, ning miks nad tihti peale ebaõnnestuvad. Ja ebaõnnestuvad nad enamasti just valede eesmärgi saavutamise meetoditele. Omandisuhted = siinses kontekstis MTÜ liikmed. Ja kui liikmed on väiklased siis ei saagi head nahka tulla ning esialgsed üllamad eesmärgid kaovad mingiks tobedaks susserdamiseks.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #84 postitatud 05.10.06 10:53 »

Jan- sa tule ja vabanda siin avalikult sellepärast, et teisi harrastuskalastajaid, väljaarvatud oma seltskonda; nimetsaid joodikuteks ja pahalisteks ning mingit  avalikku ega mitteavalikku pesupesemist minu poolt ei toimu siin enam. Oled mees avaldama, siis lao faktid lauale. Ja kõigi kohta, kuna rääkisid umbisikuliselt.

Vabandan kohe, Berta, kui näitad seda tsitaati, kus ma kõiki teisi joodikuteks ja pahalisteks nimetan.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
wuudised
Tegija
**

« Vastus #85 postitatud 05.10.06 11:20 »

lihtsalt repliiigi korras, "vaevatute ja rõhutute kaitsja" nagu ma olen ;). kalale.ee-st jäi mulle mulje, et berta bänni siin sai. Mul pole andmeid, et tal juurdepääs uuesti avatud oleks. Seega ma ei tea ka, kas ta JAN-ile vastata saab.
Selle üle ma ei hakka diskuteerima, miks ja mis asjaoludel see juhtus või seda bänn pandi.
Repliik ajendatud vaid tasakaalustatuse vajadusest, et mõned nüansid mõndadele märkamata ei jääks.
IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #86 postitatud 05.10.06 12:13 »

lihtsalt repliigi korras vastan et "ei ole saanud". kalale.ee muljetega ei ole kursis.
vähemalt ma teda bännlistist (krt, jubetyhi list on, tahab keegi akki vabatahtlikult sinna?) ei leidnud ning sprott pole samuti teavitanud, et oleks teda sinna lisanud.
IP

wrz/vares
wuudised
Tegija
**

« Vastus #87 postitatud 05.10.06 12:19 »

OK, mõistetav. http://www.kalale.ee/sisu/NCwyMDAyNzcsMSwwLDE/#200292 siin annab ta nii mõista, et selline asi temaga juhtund on.
IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #88 postitatud 05.10.06 12:23 »

ei oska kommenteerida või tõlgendada. Põle teind, sm. Võim!
IP

wrz/vares
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #89 postitatud 05.10.06 15:02 »

Ka mina kinnitan, et ei ole bertat ahistanud. Blokeeritud oli kevad-suvel Mudakoger, kuid seegi bänn on aegunud. Probleemide korral nupulehega - tedagi - tuleb mulle või varesele teatada ja otsime kala üles.
IP
Lehed: 1 ... 3 4 5 [6] 7   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi