Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
28.09.20 14:41

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22245

Viimati registreerus: JaredDip
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Aktiivne nupulehe kasutus
Lehed: 1 2 3 4 [5] 6 7   Alla
Trüki
Autor Teema: Aktiivne nupulehe kasutus  (Loetud 94563 korda)
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #60 postitatud 02.10.06 21:55 »

hää Retti,

loomulikult ei ole mul midagi kirjapandut vastu panna. sest minu jutud jäid suuliseks - ei kirjutanud ma kod. Tulev'i veebilehel ammugi silpigi tol ajal. ent miks peakski sel teemal vaidlema? mu jaoks pole sugugi oluline, kelle peas MTÜ tekitamise idee kõigepealt koorus. 
mida Sa aga sellega öelda tahad, ei saa ma aru. soovid erikohtlemist? missugust siis, tohib küsida? eriauraha? Nupuklubi Väljamõtleja kirjaga hõbeplaadikest kaela?
IP
retti
Nupuklubi
*

« Vastus #61 postitatud 02.10.06 22:13 »

janno
mida Sa aga sellega öelda tahad, ei saa ma aru. soovid erikohtlemist? missugust siis, tohib küsida? eriauraha? Nupuklubi Väljamõtleja kirjaga hõbeplaadikest kaela?

Ürita jääda vähemalt korrektseks,rääkimatta soliidseks
e. lõpeta tatipritsimine.

IP
papsik
Vana kala

« Vastus #62 postitatud 03.10.06 08:56 »

Tsitaat janno kommist:
kui Sa ENK seltskonnast kõrvale jäänud oled, siis - ehk pole Sa ise piisavalt soovi ja tahtmist üles näidanud? isiklikke kutseid saadetakse minu teada vaid tegelastele, kes olemasolevale seltskonnale liikmekskutsumiseks sobliku mulje on jätnud.

Ma ekslikult senini arvanud, et ENK selline ühele poole mõtlejate ühing, aga tuleb välja, et suisa kinnine klubi, kuhu ainult kutsetega äravalituil asja.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #63 postitatud 03.10.06 10:45 »

Panen kah ,,huvitavale" teemale sõna sekka.
MTÜ-sse ei oma kutsumine/kutse mingit tähtsust. Iga jur. või füüsiline isik, kes soovi avaldab ja vastab põhikirjale, peab saama MTÜ-sse vastu võetud! Nii ütleb seadusetäht. MTÜ pole OÜ või AS  ega mingi sarnane organisatsioon milles emotsioonalsed aspektid ka maksta võivad.
Elik, kui retti tahaks ja ta vastab põhikirjas sätestatule (aga miks ei peaks, või on teil mõni Mittetulundusühingute seaduse või Põhiseaduse vastane punkt, mis pole lõppude lõpuks  siiski takistus)-siis ei saa MTÜ Nupuklubi liikmeks astumist keegi takistada. Olenemata sellest kuidas keegi olemasolev liige arvab või tahab. Ei saa takistada ka mitte juhatuse ega isegi üldkoosolek.

Nii lihtsaid asju võiks ikkagi teada. Ju!?
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #64 postitatud 03.10.06 10:59 »

Retti ja Janno - ärge minge mõttetu teema pärast nugade peale.

Wuudi jt> ENK liikmeks võetakse need mõistlikud kalamehed, kes avaldavad selleks soovi ja järgivad Põhikirja. Mingeid üle mõistuse käivaid kitsendusi ei ole. Seega - kui keegi soovib, siis pangu oma liitumisavaldus posti.

Tõsi küll, liitujaid saab Põhikirja järgselt vastu võtta igaaastase üldkoosoleku otsusega ja liitujal peab olema vähemalt 2 liikmest soovitajat.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #65 postitatud 03.10.06 12:34 »

Ma ei saa aru, miks peab sellist isiklikku suhete/arvamuste klaarimist kogu ilma ees tegema. Usun, et paljud ei saa üldse aru, kust see king pigistab. Mina saan aru aga nii, et osadel tüüpidel  on lihtsalt igav ja siis hakkavad midagi endale ette kujutama ja probleeme pastakast välja imema. Kui on keskil kellelegi miskeid pretentsioone, siis saage omavahel kokku, tehke õlu või klaas keefiri kui on karsklane ja rääkige asjad sirgeks. Milleks liputada seda musta pesu kogu ilma ees. Kes oli esimene kes teine..so what? Mind kah pole keegi personaalselt kuskile kutsunud, ise kuulsin-uurisin ja nüüd olengi pundis. Kui on soovi, siis palun väga tulge ja teeme ongi seltsis segasem, kuigi jah iga mehega ma luurele siiski ei lähe...
OK, võik selle mõtetu teema lugeda lõpetatuks, kuid ega seda vist loota pole.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
KukiMuki
Tegija
**

« Vastus #66 postitatud 03.10.06 13:29 »

Kui ühikas on rahvast irmus palju.Läheb tavaliselt löömaks arvamuste paljususe tõttu..Kui aga liig vähe.Näritakse vastastikku kõrisid lihtsalt igavusest.
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #67 postitatud 03.10.06 14:53 »

ENK  ehk Emajõe Nupuklubi siiski on ja jääb rõõmsameelsete loodusesõprade ühenduseks.

13 liiget praeguse seisuga on, toetajaliikmeid aga ulka rohkem.
Et miks pole nad liikmed?
Eks igalühel oma põhjus- kuid teatud inimesed on alati Teretulnud!
Kes seda otsustab?
tsuks.
tsuksi parimad sõbrad.
Seltskond.

tahate kakelda-? milleks.
siin ei kakelda.
enam.
IP

tsuks nigu ma olen
wuudised
Tegija
**

« Vastus #68 postitatud 03.10.06 15:36 »

Repliigi korras.
Tegin hullu ,,ajuragistust". Ja kirjutasin ka endale välja vastavad punktid ning boldiga tähtsamad kohad EV Põhiseadusest, Tsiviilseadustiku Üldosa Seadusest ja Mittetulundusühingute Seadusest ning julgen väita 100-le prossale läheneva tõenäosusega, et põhikirjas mainitud ,,2 soovitajat" on seadusevastane. Et igaühel on õigus saada MTÜ liikmeks, ilma selle 2 soovitaja klauslita.

Pikemalt kirjutama ei hakka ja kakelda selles suhtes ei taha, sest ka Nupuklubi liikmeks ei soovi astuda. Hetkel. Ei kutsutuna ega kutsumata. Lihtsalt kirjutasin selle repliigi selleks, et saadaks aru liikmeks hakkamise, sellise takistuse, võimatusest. Selline takistuse seadmine on lihtsalt seadusevastane nagu on ebaviisakas, ilma soovitusteta/väevõimuga, kasvõi kohtu otsusega,  sinna liikmeks trügimine.
IP
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #69 postitatud 03.10.06 16:10 »

mis kaklus? pole sihukest. vähemasti minu poolt mitte.
loetagu, mida eelpool kirjutasin - ei ole mul midagi vastu panna. ja ei tahagi sel teemal kraagelda.

mis aga papsiku etteheidetele vastuseks öelda oskan - siin näib väljenduvat arusaam, et klubiline suletus tähendab äravalitust. minu jaoks pigem - suuremat kohustuste koormat ja ei midagi muud. ma heameelega annaksin oma juhatuseliikme kohustused papsikule või rettile või kellelegi teisele tahtjale üle. kui see on see, mida te vajate, sõbrad.

wuudile ja teistele harrastusjuristidele - ma olen liige mõneski kaht (või isegi kolme) soovitajat vajavas MTÜs (näiteks Pärnu Jahtklubi). kui see on wuudi kindel soov ja nõue, siis üritan nendesse ühingutesse kuuluvatelt elukutselistelt juristidelt kommentaari "100% läheneva tõenäosuse" kohta saada.

aga siiski - kust king pigistab? sest näib, et miski probleem on õhus. ehk viitsiksid nii Retti, Papsik kui ka Wuudi selgitada, mis putukas ja kuskohast neid nõelanud on - vast saaksime üheskoos miski lahenduse leida?
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #70 postitatud 03.10.06 16:32 »

Siinkohal peaks märkima, et kõike siin keskkonnas kirjutatut ei tule võtta ENK seisukohtadena - portaal on avatud kõigile mõistlikele harrastuskalastajatele. On ju teada, et arutelus sünnib tõde!
No pole mind miski putukas kuskilt nõelanud, ma ainult vastavalt ENK eesmärkidele võtsin ülesse arutelu, et kas leht töötab või mitte. Ja kuna portaal avatud kõigile mõistlikele kalameestele, no ma ju ennast ometi mõistlikuks kalameheks pean, siis peaks kõik nagu korras olema. Ja pole ma mitte suurest pahatahtlikusest seda teinud, vaid siirast murest portaali käekäigu pärast.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #71 postitatud 03.10.06 16:59 »

wuudile ja teistele harrastusjuristidele - ma olen liige mõneski kaht (või isegi kolme) soovitajat vajavas MTÜs (näiteks Pärnu Jahtklubi). kui see on wuudi kindel soov ja nõue, siis üritan nendesse ühingutesse kuuluvatelt elukutselistelt juristidelt kommentaari "100% läheneva tõenäosuse" kohta saada.

aga siiski - kust king pigistab? sest näib, et miski probleem on õhus. ehk viitsiksid nii Retti, Papsik kui ka Wuudi selgitada, mis putukas ja kuskohast neid nõelanud on - vast saaksime üheskoos miski lahenduse leida?

1. ma olen kah neid MTÜ põhikirju näind kus need 2 soovitajat sees on. Olen ka näind, et need on ära koristatud aja möödudes. Parim näide see http://www.eraa.ee/?op=body&id=664. Keri tiba alla seda. See on vast ehk suurim MTÜ eestis, suurima liikmeskonna ja totaalaselt erinevate huvide ja nägemustega liikmetega. Sealt on see juba mitu head aastat kadund (see soovituse jura) See ,et kuskilt ostate riiulilt MTÜ või näidise alusel tehakse põhikiri samade vigadega, ei tähenda et see seaduslik oleks.. See on vaid seaduslik trikk/krutsk peletada eemale neid kes omi õigusi vähem teavad. Ega see ei tähenda, et ta paljudel MTÜ-del sees, et seda rakendataks ka õigusemõistmise instantsis kui kaebaja sinna pöördub. Väidan veel, et see on lihtsalt 1 trikk/nipp

2. Mul pigistabki ,,king" sellise koha pealt kui krutskitega püütakse eemale hoida ja peletada.
Ja tsiteerides Nupuklubi avalehte :
" Nagu teada, on kalamehi igas ühiskonnakihis, igasugustel elualadel ja erinevates geograafilistes punktides - see ongi ju suurim pluss. Igaüks meist on hea spetsialist mõnel konkreetsel alal või konkreetses kohas ja omab konkreetseid kogemusi - miks siis mitte neid teadmisi jagada teistega? Tuleb üle saada ehteestlaslikust kadedusest ning võimalikult palju informatsiooni anda. Seda tõenäolisem on, et sa hiljem sind huvitavat informatsiooni tagasi saad, mida sa enne ei teadnud. Keegi meist ei ole sündinud targaks."
Proovisin anda ma enda osa siinsesse tarkusesse ja aidates niipidi ehk neid keda mõningad ehk lollitada võivad.

Kirjutasin, et kuna tsuksa palus mitte kakelda, siis siin oma õiguslike väidete paikapidavust tõestama ei hakka. Kel vaja uskugu. Kel vaja pole-võtku siiski oma toon vaiksemaks.
IP
berta
Külaline
« Vastus #72 postitatud 03.10.06 17:16 »

Jan- sa tule ja vabanda siin avalikult sellepärast, et teisi harrastuskalastajaid, väljaarvatud oma seltskonda; nimetsaid joodikuteks ja pahalisteks ning mingit  avalikku ega mitteavalikku pesupesemist minu poolt ei toimu siin enam. Oled mees avaldama, siis lao faktid lauale. Ja kõigi kohta, kuna rääkisid umbisikuliselt.
IP
saareke
Tegija
**

« Vastus #73 postitatud 03.10.06 17:55 »

Registreerisime oma klubi märtsis 2005. Põhikirja punktis  "liikmeks võetakse vastu kahe klubiliikme soovitusega", ei näinud ükski ametnik (kes peaks ju olema kompetentne), midagi seadusevastast. See võib mõnede arvates olla trikk, nipp või mis iganes kuid ühenduse seisukohast hoiab see klausel eemale isikuid kes oma põhimõtete, maailmavaate jne poolest ei sobi seltskonda.

IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #74 postitatud 03.10.06 18:13 »

Ei hakka siin vaidlema. Hoian siit ,,läbu" eemal. Postitan omad nägemused kalale.ee-sse. Õhta või homme hommik. Kel huvi see kiikab, vaidleb, argumenteerib. Kel huvi pole ,ärgu vaadaku. Olgu omas kindel edasi.
IP
Lehed: 1 2 3 4 [5] 6 7   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi