Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
02.07.20 09:29

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21785

Viimati registreerus: benbl18
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Tonka rakendused
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Tonka rakendused  (Loetud 12647 korda)
JAN
Nupuklubi
*

« postitatud 27.06.06 16:59 »

Kasutan erinevates veekogudes erinevaid tonkarakendusi (tinad, lipsud, söödatopsid jne). Ridvad ja rullid on samad, vahetan poole tamiiliga ainult. Pole siiani leidnud head moodust erinevate rakenduste transpordiks. Ok, tina võtan karabiinist st lahti, põhimõtteliselt saab ka lipse lahti harutada, aga kuradi tüütu. Ja fiiderrakendused on üldse isemoodi staffiga.
On keegi nupumees väljamõelnud lollikindla ja mugava tehniga (miskid speisal hasplid, rullid krt teab mis) et piisaks vaid sellest, et ma saan rakenduse pealiinist lahti võtta ja kokku kerida ilma et ta mul igavesti sassi transaga ei lääks. Hää oleks kui saaks ise teha miskit nn käepärastest vahenditest. Siiani mu aretused mulle ei ole meeldinud.
Ootan huviga, siin ju nupu-tonkamehi kuhjaga.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Olavi
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 27.06.06 20:32 »

Mina ei ole osanud vaimukamat lahendust leida kui et panen tonkarakendused ükshaaval kileümbrikesse. Üksik rakendus ümbrikus hullult sassi ei lähe ning läbi kile on näha, mis seal sees.
IP
spinner
Tegija
**

« Vastus #2 postitatud 27.06.06 20:47 »

Tartu Akordis nägin müügil kena väikest läbipaistvat plastkarpi, mille ühel küljel lahtrid 6 haspliga. Hasplid igaüks oma lahtris ja iga haspli põhi üleni kaetud kummisarnase materjaliga, kuhu hää rakenduste konkse torgata, sõltumata sellest kuhu nad hasplile kerides satuvad. Teiel küljel lihtsalt tühjad lahtrid, nt tinade hoidmiseks igati sobivad.
Ostsin endale ka rakenduste hoidmiseks ja olen igati rahul.
IP
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #3 postitatud 27.06.06 23:37 »

Eks neid mooduseid ole palju, ise kasutan penoplasti(mitte seda pehmet) lehte aga olen näinud ka penolastist väljalõigatud kettaid nii u 10 cm läbimõõduga, selles ava tina jaoks ja liini sellele kerides saab ka lipsud konksudega sellele kinnitada. Kindlasti on veel palju muidki huvitavaid võimalusi aga kui muud ei leia, siis käib see ka.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
majasikk
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 28.06.06 09:30 »

Emajõel tonkatades olen kasutanud neid traadist lipsuhoidjaid. neid on ju lihtne ära võtta pealiinilt. Mul nende jaoks üks plasttoru jupp kuhu on rauasaega sooned sisse veetud piki toru.Umb 8-10 soont. ühte otsa panen konksu ja lipsutamiili koos selle traadist lipsuhoidjaga vean mööda soont teise otsa kuhu tõmban kummi peale. Kummi tõmban peale nii et see jääb nende lipsuhoidjate peale.Seda teist otsa kuhu kummi tõmban tuleks veel paremaks aretada sest kummi panemisel pead kõiki lipse soones hoidma. Minul on muidugi ka lipsud kõik ühepikkused. Kunagi kui ma traadist lipsu hoidjaid ei kasutanud siis olid mul lihtsalt konksud koos tamiiliga suusakepile pandud. Kui lipsu vajasid siis tõmbasid selle lihtsalt konksust kinnihoides välja. Tonka tinad mul on kas isevalatud lusikad või siis poest ostetud need kuuetahulised tinad. Tina ma pealiinilt lahti ei võtagi. Selle jätan ma ridvale sest need mahuvad täpselt nevskaja rulli ja ridva vahele.
IP

kuuevarblane
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 28.06.06 10:18 »

Eila avastasin kodunt meetrise jupidtoruisoltasiooni materjali (see pehme hall). Katsetasin ja tundub, et saab hää.
Lõikasin ca 10 cm jupi. Tina asetasin toru sisse (hää pehme ja ei kolise ega kuluta tamiili), liinijupi koos lipsudega kerisin ümber. Esmamulje sai hää... ei hargnenud laiali, ega tina ei loperdanud kuhu pole vaja.
Varulipsud on lipsuhoidjale keritud ja tinad karbis.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi