Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
07.06.20 05:47

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21454

Viimati registreerus: marahd2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Magamismadrats ??
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Magamismadrats ??  (Loetud 26389 korda)
Poolik
Vana kala

« postitatud 15.06.06 20:20 »

Nii. Aeg siis niikaugel, et veneaegsed kummimadratsid oma kuulsusrikka aja ära elanud. Tegelikult kannataks neid veel kasutada, kuid kindlasti mitte otstarbe järgi - õhk, raibe, ei püsi sees (või õigem oleks öelda, et õhku pidav "kumminahk" on ära tohletanud :-D)

Nüüd küsiksin, et mida oleks siis targem (kapitalistlikust) kaubandusvõrgust asemele osta - kas matkamadratsid või matkamatid ? Ehk rahvas isegi paljastaks, mida ise külje all kasutatakse.

Minu enese diletantlik lühiülevaade sääne:

1. Madratsite kasuks räägib see, et on olemas nn. isetäituvaid ja padjaga madratseid, samuti on madratsite paksuseks võimalik valida (isegi !!) kuni 7 cm.

2. Matt jälle kergem ning olemas ka termoisolatsiooni funktsiooniga matte (kuigi usun ise, et ka madratsite puhul kasutatav kaasaegne materjal peaks maajaheduse kontidest eemal hoidma) ja puudub võimalus n. ventiilil nahka minna.
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
sepaonu
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 15.06.06 21:16 »

Magan pakikas enamuse kalalkäigukordadest, kasutan teist aastat PVC õhkmadratsit, mingi kapitalistlik rämps, müüakse igasugu mõõtudes, mul 1200*200*2000, lasen täis miski 12V töötava turbopumbaga. Enne seda õhkmadratsit kasutasin volditavat, ca 35mm paksu magamisalust.
Magamisalusel pole midagi [piiks] minemas, suht kerge transportida, no nats mitteniimugav kui kodune voodi.
Sihke pvc madrats on päris mugav lösutada, miinuseks võib lugeda täispumpamist, kui autot ja el pumpa pole läheduses ja võimalust, et laseb läbi õhku torkekohast ja ventiilist. Mul ongi praegu sihke jama, et hommikuks läheb lössimaks, nii vähe laseb läbi, et üles leida raske.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Poolik
Vana kala

« Vastus #2 postitatud 15.06.06 21:28 »

Tänud, sepa.

Tegelikult uurisin ka ise vähe neid PVC-st hiinakaid (taivanikaid), kuid arvestades nendesarnasest materjalist keevitatud no näiteks rannamadratsite ja basseinide mitte eriti pikka elu(õhupidamis)iga, siis telgipõrandal ei tundu selline PVC-kas väga kaua õhku sees hoidev. Tead isegi - okkad, oksakesed, liib, kivikesed, igasugu seljakotist ja kurat teab kust veel pudenenud träna. Lõpuks poole öö aeg lösutad ikkagi küljega vastu emakest maad (nagu viimased korrad vene kummimadratsitega oli).

Oleks kusagilt saada, võtaks needsamad  ja uued sisseharjunud kummist ja patjadega venekad, aga pole seda head riidega kaetud vene kummimadratsit silma jäänud. Mingid poolPVC vene madratsid olen küll letil näinud, kuid pole nagu see.

Eks ma nende matkamadratsite kohta seda juba arvasingi, et kui ventiil omadele pojad teeb, siis oledki vastu maad.

OK. Esimene pluss matkamattidele.
IP

somka
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 15.06.06 21:57 »

Ise magan telgis kuhu see pvc täpselt sisse mahub, magaks nagu kodus voodis. Miinus see et võtab ruumi, aga autos suht poogen sellest ja pikemate jalgsimatkade jaoks liiga raske. Pumpan jalapumbaga aega võtab aga elab üle. Kuskilt läbi vel ei lase kuigi on pärispalju kasutamist leidnud. Ei saa ma mitte nuriseda.
IP

Kui sa tahad süüa s...a, mis siis ikka!
Bruno Suvi
Vana kala

« Vastus #4 postitatud 15.06.06 22:12 »

tere hr Poolik
soetasin erämessilt eelmine nädal Halti 500 Lite aluse ja olen rahul ( http://www.halti.fi/dynamic/1/productdetail/5/0/3/1825.html ). maksin ta eest 19!!!eurot. paar ööd on käigus olnud ja halba ei saa öelda. alguses tundub päris kitsas aga maha ma sealt ei veerenud. muide kasutasin niimoodi et see puhutav madrats oli all, peale panin lebomati. see puhutav matt tasandab paremini igasugu maapinna konarusi kui niisama lebomatt. Halti 500 on ka hästi kompaktne. kork on tal koguaeg küljes nii et ära ei saa kaduda (läbi korgi puhutakse täis). Halti 500 miinus on see et pärast oli raskusi tema kokku pakkimisega- õhk ei tahtnud välja tulla.
kui valima peaksin siis kaasa võtaksin nüüd puhutava madratsi, kui ruumipuudust ei ole siis mõlemad :)
IP

One Life? Live It!
Poolik
Vana kala

« Vastus #5 postitatud 15.06.06 22:26 »

Nii. Tänud somka ja bruno.

Pluss ka madratsile - kui matkamatt järgib telgipõhja all oleva maapinna konarusi (ja siis teeb sedasama ka selle mati peal vedelev keha), siis õhuga täidetud küljealune on ebatasasustel mugavam.
IP

Silver
Tegija
**

« Vastus #6 postitatud 15.06.06 22:32 »

Mul siis matkamadrats või lebomatt kuidas keegi nimetab. Plussiks tema kergus kui vaja seljas vedada, miinuseks aga konarlikul pinnasel jube kehv magada kondid jäävad hommikuks päris kõveraks. Siledama pinna peal pole viga, maa seest õhkava külma ja niiskuse peavad kinni.  Sai muretsetud kuna häda õhkmadratsi õhupidamisega, need nõuka aegsed madratsid ikka oma aja ära elanud. 
IP

Rääkimine hõbe, vaikimine kuld.
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 15.06.06 23:06 »

Minu soovitus on soetada see isetäituv matkamadrats. Päris "tühjaks" ei lähe kunagi ja pole ka selline "ujuv" mis teeb külje keermise imelikuks. Millega pole rahul on see täispuhutav padi madrasti otsas. Vatamata ruumikulule vean kaasa tavalist patja. Küljealune võib olla kehvem, kuid kui peaalune on kehva, siis mina vähemalt välja ei puhka.
Selle isetäituva, mida ise kasutan, suur puudus on tema libedus Ja materjali sahin, mis natuke häirib.
Vooruseks on aga see, et pole vaja teha enne magamist pasunakoori soojendust. Kes see pumpa ikka viitsib kaasa vedada.
Olen proovinud ka seda õhukest matti, kuid pole end sellel päris hästi tundnud. Isetäituv kõlbab ka auto pakiruumis magades hästi külje alla võtta.
IP
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #8 postitatud 15.06.06 23:15 »

mul on nii isetäituvaid kui ka tavalisi olnud. nn. isetäituvat peab lõpuks siiski natuke puhuma  - ja siis ka, kui pole mahti isetäitumist oodata. aga siiski on magamine isetäituval olnud parem kui tavalisel matil. täispuhutaval madratsil on selg kangeks jäänud. aga ehk see on mu isiklik eripära.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #9 postitatud 15.06.06 23:17 »

Olege tänatud, Jüri ja Janno.

See on minu jaoks küll uudis, et isetäituv tühjenedes suudab külje all midagi pehmendusena hoida. Aga samas, kui järgi mõelda, siis selle isetäituva sees ju mingi poorne materjal, mis siis seda madratsit nn. täidab.

Uus pluss madratsile
IP

Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*

« Vastus #10 postitatud 16.06.06 08:38 »

Isetäituv on jah vist kõige parem kompromiss mugavuse ja töökindluse vahel. Niipalju kui minul on olnud au hiinakate peal magada, siis pole neist ükski eriti kaua vastu pidanud. Ja kui juhtud suuremal täispuhutaval madratsil magama kahe-kolmekesi, häirib vähemalt mind kohutavalt madratsi õõtsumine, kui keegi külge keerab või keset ööd vett laskma läheb.

Ise pole raatsid 800-1200 jeeku isetäituva peale kulutada, seetõttu magan 15 mm paksusel magamismatil ja olen kah rahul.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #11 postitatud 16.06.06 09:02 »

Oleks kusagilt saada, võtaks needsamad  ja uued sisseharjunud kummist ja patjadega venekad, aga pole seda head riidega kaetud vene kummimadratsit silma jäänud.

Plusse/miinuseid välja ei too. Konstateerin vaid oma kogemusi.
Juba teist viisaastakut kasutan venekatele analoogset hiinakat. Laia, kus me perega kolmekesi ära mahume. Mu arust maksis ta ca neli sotti. Ja olen kasutanud teda ka ujuval otstarbel suuremal järvel õngitsemisel. Siis kui mul paati veel polnd. Istusin selle peal, keset suurt järve ja rahuldasin oma õngitsemisvajaduse. Kujutad ette mu suurt kuju, eks. Sina õbluke saaksid ehk kogu fahmiiliga, isegi, sellega purjetada. Matkamadratsid on ka mul olemas. Ruumi võtavad sama palju. Kui soovida samat laiust kui mul see õhkmadratski on -siis 2x nii palju. Kaalu on küll vähem.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #12 postitatud 16.06.06 09:26 »

Wuudi, suured tänud.

Samas mulle ka nagu kusagilt meenub, et just need 8-12 aastat tagasi müügile paisatud hiina PVC madratsid olid eriti vastupidavad . Mu vanematel selline 93 aastal ostetud pooleteistkordse laiusega täispuhutav oli. Ja kannatas nii maa peal, kui ka vee peal ja all kasutamist ning isegi meie vana dogi käis seal peal oma 80+ kilo ja 8 küünega aelemas ja häda midagi.

Madrats andis otsad ära 6 aastakest tagasi, kui vana koer läks taevaseid kasse pilvepuude otsa ajama ja sai võetud uus dogikutsikas. See, sinder, suutis esimese poole aastaga isegi suitsuahju resti peaaegu et sõlme keerata, mis siis veel hiina materjal.

Praegu müüdavad PVC-matrassid on kõik oma 2, kui mitte 3 korda õhemast materjalist, kui oli see tolleaegne madrats. Sealt ilmselt ka vahe.
IP

wuudised
Tegija
**

« Vastus #13 postitatud 16.06.06 09:36 »

Samas mulle ka nagu kusagilt meenub, et just need 8-12 aastat tagasi müügile paisatud hiina PVC madratsid olid eriti vastupidavad.

Hiina PVC-d? ma pole küll asjasse sügavuti tungind, kuid mu meelest pole see PVC. Mul on mulje jäänd ,et PVC on fishhunter või siis laste ujumisrõngaste/käerõngaste tegemiseks kasutatav materjal. See millest mina kõnelen, on, mu jaoks, üks ühele sama materjal mis omaaegsed vene õhkmadratsid.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #14 postitatud 16.06.06 09:43 »

Minu vanemate matrass küll päris kummist ei olnud.

:-D
Ja mis teil suurtel kujudel viga - magate pehme kummi otsas, joote kisselli ja kuulete transistorit.
Meie, õblukesed, peame ise vaatama kuda saame ja isegi siis saadetakse kilostesse kimpudesse seotuna purjetama.
:-D
IP

Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi