Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
06.06.20 20:50

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21448

Viimati registreerus: bernadettect11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Sõlm nööri ja karabiini ühendamiseks?
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Sõlm nööri ja karabiini ühendamiseks?  (Loetud 15918 korda)
Kadjakas
Kalastushuviline
*

« postitatud 09.06.06 11:16 »

Esimest hooaega on mul spinnal nöör ja olen seni kasutanud samu sõlmi, mis tamiilil. Nõrgavõitu, väga kergelt läheb nöör sõlmest katki. Ja ühtlasi kaob kalli nööri mõttekus. Noh, mitte päris, sest parem, täpsem, on visata mu meelest.
Küss on, teab keegi soovitada mõnda head sõlme nööri ja pörla ühendamiseks? Just oma kogemusest, pean silmas.
Tänud ette.
IP

"Kadjakas" on ühes teises foorumis "soomus".
Poolik
Vana kala

« Vastus #1 postitatud 09.06.06 11:44 »

Palomari sõlm  

Teine võimalus on teha nööri otsa aas (aasa saad näiteks sellega  Aas    )  ja aasa külge pöörel selliselt Cats Paw  

Aas nööri otsas ka selle poolest hea, et kui on vaja kas pöörlat või landilõksu või teab veel mida otsasõlmitut vahetada, siis ei ole vaja nööri noaga murida, vaid saad oma vahetamised ilma lõikamata teha.

Kusjuures mis nööri kasutad, et ta sul sõlmest katki läheb ?
Nii palju kui mina nöörikogemust oman, ei tule küll meelde ühtegi korda, kus sõlm nööri oleks nõrgestanud - kui on katki läinud, siis ikka oma lollisest ja keset köit.

IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
Kadjakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #2 postitatud 09.06.06 13:26 »

Väga buens link, tänud.
Ja nöör on Cormoran 1,6.
IP

Kadjakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #3 postitatud 09.06.06 13:28 »

Eeeeee, 0,16 loomulikult.
1,6-ne nöör oleks väga radikaal asi:)
IP

Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #4 postitatud 09.06.06 14:05 »

Usun, et kõik vajalikud sõlmed on olemas ka siin: http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=16&id=56&Itemid=28

...ja kui ei ole, siis soovitage sõlme ja paneme ka selle sõlmede sektsiooni üles.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #5 postitatud 09.06.06 15:27 »

Aldo.
Ma võin ühe kena lingikese anda, kus sõlmesid mustmiljooon sõlmed netist

Sealt annab üht-teist noppida :-D
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #6 postitatud 09.06.06 23:49 »

mustmiljonit pole vaja. pigem konkreetselt naidata, milline voiks veel olla nupulehel ära toodud. ma naiteks kasutan nelja-viit sõlme põhiliselt, mustmiljonit ei viitsi niikuinii selgeks teha ja proovida kuidas sobivad. palomar, clinch knot, uniknot, surgeons loop meenuvad esimese hooga, ja vahel vaatan ikka netist voi raamatust jargi kui monda teist sõlme vaja ja paari katsetuse jooksul välja ei tule nii nagu peaks :p
IP

wrz/vares
majasikk
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 12.06.06 08:30 »

Olen isegi mõelnud küsida millist sõlme teised kasutavad nööri ja karabiini ühendamiseks.
Esimesel korral tegin sama sõlme mis monofiililegi kuid see ei tahtnud niihäti kokku joosta : ))
Oleksin tänulik mõne hea sõlme tegemise lingi eest või lihtsalt õpetuse
IP

kuuevarblane
Erkki
Vana kala

« Vastus #8 postitatud 13.06.06 13:03 »

Palomari sõlm ruulib.
IP

Priimus
iff
Tegija
**

« Vastus #9 postitatud 13.06.06 14:54 »

Sama siin - Palomar pole veel alt vedanud.
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #10 postitatud 15.06.06 02:12 »

tegelt asi pole niivõrd sõlmes kuivõrd laiskuses.
Õpi raudselt üks sõlm ära.
Harjuta. kuid...

nöör üle ühe aasta ei kannata kasutamist. aktiivset.
mõtekas teine vahepääl väljatirida maismaal ja tagurpidi päälekerida.

aga kui käid harvem, kui 3-4 päeva nädalas piitsutamas- enne kalale minekut ammusta- usu- see on võimalik- või lõika tross või landilõks ära - tõmba 1-2 kätevahet väljai- ja vaata päiksekäes- kui karvane pole, vat sinna seo uus sõlm, kui aga karvane- keri kuni karvakadumiseni (tihti 1/3viskekaugust).
Igakord ei ole vaja rulli süüdistada ega rõngaid- põhja koosseis ning reljehv eeldab tihtipääle oopis paksemat tamiil- mitte nööri - Ahnik näiteks kohapüügil jäi sillavarematevahel lõdvalt 450 kooksusest nöörist ilma niguniuhtil.
(Materjaalne kahju jäi arvestamatta - kuid Tartus akadeemiline seltskond Emajõe Athenaks kutsutud linna on nõus paistab igati toetada kasvõi kaudselt- ühe sillaalt saab madalveega täislaksuga sõita ohuvabalt iga mootorpaadigat-   jõe säng ning karid on tinast piisavalt pehmeks kaetu).
IP

tsuks nigu ma olen
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi