Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
06.06.20 19:20

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21447

Viimati registreerus: rebeccaaa11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: kuidas teha latikale sööta
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: kuidas teha latikale sööta  (Loetud 16652 korda)
jürgen
Kalastushuviline
*

« postitatud 02.06.06 18:25 »

kuidas siis teha???
IP
berta
Külaline
« Vastus #1 postitatud 02.06.06 19:21 »

Vat, see teema on nõndanimetatud kondiproov.Selle saidi jaoks. Minuarust on siin latika spetsialist olemas, kohe "vanaks kalaks" tituleeritud. Tahaks väga kuulata endaaretatud latikasöötade retsepti. Loodan, et poesöötasid ei hakata siin pakkuma, sellel lehel ju kommerthuvid puuduvad.
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #2 postitatud 02.06.06 20:27 »

Sellele küsimusele ei saa üheselt vastata, kuna peibutussööta saab teha erinevatest asjadest ja erinevalt.
Võib hautada nisu, mannat või tangu või muud säärast(need on sobilikud nn harjutussöötmise jaoks), võib teha peeneteralise peibutussööda(mis peaks teoreetiliselt kala kiiremini alla meelitama), kus on üle paarikümne koostisosa. Ise peeneteralise sööda tegemine on paras peavalu, kuna koostisaineid pole kerge leida, eriti mõistiku hinnaga, palju aega ja vaeva kulub.
Miks sa tahad ise teha sööta? Kas tegemise rõõmust või arvad, et ise saad selle oluliselt odavamalt tehtud, kui poes müüdav ? Kas sul vladi õngitsemisraamat on, seda uuri, saad põhimõtted teada sealt.
Paar lihtsamat pudruretsepti ja ühe kunagise mulli poesöötades orjenteerumiseks leiad siit http://www.sepikoda.ee/?5,138,298,1
Räägi natuke rohkem, kas oled proovinud peibutada enne, kuidas on õnnestunud, palju asjast üldse tead, suhtleme, aitame kõik koos, palju oskame.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
jürgen
Kalastushuviline
*

« Vastus #3 postitatud 02.06.06 22:07 »

ma ei ole ennem sõõta teinud ega ka proovinud osta, ma ei tea midagi latika söötade kohta
IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #4 postitatud 03.06.06 14:02 »

Loodan, et poesöötasid ei hakata siin pakkuma, sellel lehel ju kommerthuvid puuduvad.

ma ei leia seoseid lehe kommertshuvide ja poesöötade vahel. see on täiesti kindel, et mõni poesööt on parem või kallim. kui keegi viitsib algsele postitusele teemakohaselt vastata ning neid söötasid natuke lahata ja soovitada yhte voi teist sööta sellele voi tollele veekogule, siis ei ole siin mingit pistmist kommertshuvidega.
sel lehel ei ole yhtki sponsorit, kelle tooteid me peaks igal võimalikul viisil reklaamima ja nende konkurentide tooteid ylistavaid teemasid kustutama.
IP

wrz/vares
berta
Külaline
« Vastus #5 postitatud 03.06.06 14:21 »

No jah,  ega ega see kommerts asjasse ei puutundki. Küsimus oli ju esitatud sellises vormis, et sooviti ise seda sööta teha. Poesööda pakendilt ja raamatust võib ka ilma teemaalustamiseta sotti saada. Mind, kui võhikut, aga  siiski ka, kui kalastushuvilist õngitsejat hirmsasti huvitab omalooming. Tavaliselt on oma kogemuste najal väljatöödatud söödasegud tunduvalt  tõhusamad. Olen karbispetsiga koos kalal käinud ning temal olid küll kõik enda väljatöödatud , erinevate lisanditega söödad kaasas. Ja eelmise suve saldoks jäi tal 3 tk, umbes 8kg ringi karpkala. See tähendab, et kättesaadud karpkala.
IP
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #6 postitatud 03.06.06 20:30 »

Vat selle pakilt lugemisega on asjad tegelikult segased. Ühe poe müüja isiklikult mulle väitis, et tema paneb need kleepsud eestikeelse soovitusega pakenditele vaid sellepärast et tarbijakaitse ei saaks turja karata. Soovituslik oleks poemüüalt endalt nõu küsida ja kui arvate et nad meelega saasta pähe määrivad (seda mis seisma kipub jääma) siis eksite. Mu enda hea kogemus oli Romada omanikuga, kes soovitas mulle sööta mida ma enne ei olnud kasutanud ja tulemuseks Piiripurika võistluste 3. koht.
Samas erand pidi kinnitama reeglit, ega siis igas poes pea olema häid inimesi ;)
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 06.06.06 00:31 »

Söötadest ei tea mõhkugi- kui latak võtab- siis võtab ta ka lihtlabast sõnnikuussi.
Tingimusel kui see lataka ninaalla satub.
Mis puutub aga seisvaid veekoguseid ning ligimeelitamist- siis siin pole küll koht kus oma teadmisi varjata.

Poevärgiga on aga nii, et...
Njah- juba tunnen kahte meest kes koha(sic!) peibutusvurtsu omale soetand.
Et nääd- lasen landile ja kõik kalad minu!
Järgmisena tulevad Havi ja Jõeka vurtsud. Lendavad haisule lipsti kurvitagant välja- lanti  on vaja lihtsalt piisavalt kaua ühekohapeal oida.
Kahjuks tsuks ei suuda naiivitare ka lohutada- pigem vastupidi- see hais peletab KÕIK kalad 200m kaugusele paadist ja lähima 3. nädalajooksul peab paadisisemust  tuulutama ja desovahendiga steriliseerima.
Priimus- sul seda kangemat kraami veel liigub?
IP

tsuks nigu ma olen
spinner
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 27.06.06 21:11 »

Tean, et näiteks latika harjutussöödana kasutatakse mõnel pool (Kariste järves Viljandimaal) tavalist poehernest. Keedetakse see parajalt nätskeks pudruks ja lajatatakse õiges kohas vette. Ja saagid on olnud märkimisväärsed.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi