Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
25.10.20 09:15

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Lehed: [1] 2 3   Alla
Trüki
Autor Teema: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht  (Loetud 41563 korda)
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« postitatud 20.05.06 10:03 »

Noh jah hala:)  Lihtsalt JAN ei konkretiseeri kellega ta ,,läbirääkimisi" peaks või kellele lugemiseks ja mõtlemiseks see oli postitatud.
See on see sama nüanss mis ,,Viljandi järve" teema puhulgi, et arutama ja omi ,,geniaalseid" :) ideid avalikustama kutsutakse kõikki aga kui minekuks läheb võidakse ,,visata üle parda". Inf jääks ,,vaid" liikmetele, kuna eeldatavasti teised võivad kurikaelad olla. Siis see tekst võikski üleüldse, juba postituse algstaadiumis, olla konfindentsiaalne.
Postitatud on see avalikku foorumi ,kust mitte kuidagi ei tulene, et tekst kirjutatakse vaid Nupuklubi tegelikele liikmetele. Admin Aldo Tatter on siinsel lehel postitand ühe teema, eeldatavasti sellistele küsimistele vastates, et kinnist asja ei tule ja miskit säänset.
Samas, võibolla oleks see siiski vajalik. Et wuudi või mõni keegi teine ei ,,sügeleks". Siis aga vist see leht ei ela-millele 1 teises teemas, viitasin, milla avasin ja millele sain teatud imeliku reageeringu.

PS. berta tegevus, kalakohtade või kalale kutsumise kohalt, ei sobi näitena siia konteksti. Ta pole ka avand teemasi a la-mehed, läheks koos kalale. Mõtleme kõik koos kuhu, millal ja miks. Kui ta sellist seltsi ja kohti otsib siis eraviisiliselt. Nagu sinagi. Keegi siis selle üle ei pahandagi: Saagi pahandada, kuna ,,trikk" selle sees puudub.

PS näe jälle berta post ees ja suudab lõhidalt ilma nämmutamata vastata;)
IP
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #1 postitatud 20.05.06 10:15 »

Heh. Imre> Eks seda oli arvata, et tsuksi mõtte peale kukutakse väljaspool klubi  "imestust"avaldama. 

Ma olen igati selle poolt, et kui meestel-naistel sai juba oma sõpruskonna baasil klubi kokku pandud, siis on ka Nuputajatel täiesti vaba voli käia ja sebida vaid omale meelepärase seltskonnaga. Olen seda meelt, et meeldivaid ja toredaid kalamehi-naisi võetakse klubisse juurde küll, kuid kui keegi tahab samuti nn. kinnistest klubiüritustest  osa saada, siis ehk tuleks enne enda sobivust näidata-tõestada, mitte aga hakata kohe (jällegi) huuli torusse ajama, et miks mind liivakasti ei võeta. Seda aga, et keegi peaks kedagi oma sõpradega võrdselt kohtlema vaid selle pärast, et see mingil lehel käib ...

Berta> vahe on selles, et sul pole ka oma sõpradega (keda sa tunned ja kellega on meeldiv ka koos üritusi pidada) klubi loodud ja koduleht avatud.   

wuudi> suureks kasvanud inimeste üks suur eelis ongi selles, et saab oma tutvusringkonda-suhtlemisringi ise valida ja suhelda nendega, kellega tahab.
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #2 postitatud 20.05.06 10:28 »

Ma nagu arvasin, et see on kõigi harrastuskalastajate foorum ja kui see nii on, siis siin ülesse pandud asjad on kõigile mõeldud, ka Wuudile kommenteerimiseks ja oma arvamuse avaldamiseks. Kui ma olen valesti aru saanud ja see ainult Nupuklubi leht, siis on asi vähe kurb ja ei minul, Wuudil, ega kellegil mitteklubilasel pole tõesti sünnis klubilaste tegemisi arvustada. Et kuda siis tegelikult on?
Poolik>mu meelest Wuudi ei toruta niivõrd huuli, kuivõrd võitleb dimukraatia eest. :)
IP
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #3 postitatud 20.05.06 11:16 »

Ei ega ma wuudi kohta ütlegi midagi, kena kalamolu, ükskõik mis nurga alt vaadata - kena koos aega veeta ja netiavarustes diskuteerida :-D .

Ja minu komm oli mõeldud vaid klubiürituste ja sellest osavõtmise "valikulisuse" kohta.
Leht on igal juhul kõigile avatud, kuid mina ei leia küll etteheiteks mingit alust, kui osa teemasid ka klubilaste tegemisi kajastab või nende ürituste planeerimist sisaldab. Keegi pole ju kunagi väitnudki, et oma arvamust misiganes asja-ürituse kohta vaid "sisering" avaldada võib.
Samas ütlen veelkord - keegi ei saa nõuda, et teda teatud üritustel ka "liivakasti" võetakse vaid selle pärast, et ta siin käib. 

Ja kui keegi leiab, et miks ma peaks siin võimlema ja oma mõõtmatut tarkust kõigile jagama pean, kui mind automaatselt isegi klubiliikmena ei kohelda, siis maitea. Samas küsin vastu, et miks peakski kõiki ühe pulgaga mõõtma ?  Mina ka (eks igaüks meist) oma tutvus- või suhtlusringkonnas kõiki võrdselt ei kohtle.
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
berta
Külaline
« Vastus #4 postitatud 20.05.06 11:23 »

Siis võiks ju teisi mitte solvata. Olen aru saanud, et sellel saidil on kõik ilus ja puhas ning  aetakse vaimselt tasakaalustatud juttu. Ikkegi jääb küsimus ülesse, kui see on "Nupuklubi" kodukas, siis kuidas info läbi imbus ja mittenuputajad siia sattusid. Mis puutub minu klubi oma tuttavatega, siis meil kõigil moblad olemas. Kõik asjad saab aetud ilma ültsusele huvi pakkumata.
IP
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #5 postitatud 20.05.06 11:30 »

Mitte ainult sellel saidil ei ole kõik ilus ja puhas, vaid ka kõik selle saidi kasutajad on suisa inglid ja hõljuvad maa kohal kuldne nimbus pea ümber.  ;-D
Aeg-ajalt

Võtan igal juhul omaks, et vaimse tasakaalustuse kohalt on mul arenguruumi. :-(
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #6 postitatud 20.05.06 19:43 »

Kustutasin 'Järvedessant' teemast ebaolulised teemad ja tegin selle uue teema vastavalt sisule, mida sooviti arutada.

Niisiis - tegu on Nupuklubi veebilehega, kuhu on oodatud kõik kalastushuvilised. Nupuklubil on foorumis ka oma kinnine sektsioon, kus me arutame klubisiseseid teemasid. Kõik ülejäänud teemad on mõeldud ka kõigile teistele infoks.

Berta> sinul on vist jäänud lugemata artikkel: http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=1

PS Panen foorumi kasutajatele südamele, et tuleb püsida alustatud teemas ja kui on tahtmine midagi muud arutada, siis tuleb alustada uut teemat.

Jõudu jutlejatele!
IP
berta
Külaline
« Vastus #7 postitatud 20.05.06 20:50 »

oo- jee! See on tore, ajage aga jumala rahuga oma asja edasi. Ei mul jäänud midagi lugemata. Lihtsalt ei leidnud sealt viidet, et siin on esimene ning teine sort kalamehi. Eks sellest siis selline arusaamatus. Nüüd asi selge.
IP
Aldo Tatter
Moderaator
****
Postitusi: 629« Vastus #8 postitatud 20.05.06 22:49 »


Julgen väita, et Nupuklubi liikmete hulgas puuduvad kalamehed, kes liigitaks kalamehi I või II sorti. Kui keegi soovib ennast ise kategoriseerida, siis on see tema vaba valik.

Kordan ennast: siin veebikeskkonnas on õpetlikku ja vajalikku informatsiooni KÕIKIDELE harrastuskalameestele.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #9 postitatud 21.05.06 04:54 »

Oh sa mumeie, ma olen ,,teema avand". Kas statistikas ka see kajastub MU teema avamisena? Ei tahaks end nagu võõraste sulgedega ehtida:) See kas miski on kuskil oluline või mitte oluline, mida Aldo mainis ja tõstis mujale, on ilmselt siiski subjektiivne-olenedes tujust, süübimisvõimest, selleks vajalikust ajast, erinevatest elukogemustest, pohmaka või selle olemasolu puudusest, vanematel inimestel ka õhurõhust ja selle tulevast muutusest, naisterahval tsükklist jne. Peale selle, interneti tekstist ei ole võimalik nagunii tabada pajataja rõhkusi, intonatsioone, miimikat jne.Lisaks, vastavalt adminni soovile, tahtele ja üldisele siinsele suundumusele-,,uus probla algatada uue teemaga"-on elukauge. Lihtsalt selles mõttes, et elu kulgeb omasoodu ja pideva jadana. Hakkida haakuvaid teemasi eraldi tükkideks on suhtkoht ,,oma oksa saagimine". Kõige paadunum foorumite lugejagi teab, et ei ole alati aega lugeda kogu foorum läbi, enne kui avaldada arvamust konkreetses teemas. Rääkimata neist kes kord nädalas või pikema aja vältel seda teevad aga/ning ,,sügelema" paneva teema puhul, seda lugedes, siiski otsekohe kommima kukuvad. Sellest võibki tekkida omakorda aga tüli võisiis ,,teemasse mitte puutuv" komm. Kuna lihtsalt 1 osa on kas tõstetud teise teemasse, eelmiste kirjutajate poolt, kartuses pahandada saada, kirjutamata jäetud vmiganes.

Ma küll olen 100ga seda meelt ,et admin peab korrastama ja ornungit pidama, jamidaiganes- aga sellest sõltumata või hoopis just sellest johtuvalt on tal ka kohustus sõnu valida ja end täpselt väljendada. Sõnad omavad tähtsust!
Tean, et see on pagana raske. Seepärast mu postitused, need mis mulle korda lähevad,kipuvadki hirmus pikaks minema.Nämmutan läbi ühtpidi ja teistpidi. Teen omaltpoolt kõik, et jõuaks mu sõnum võimalikult adekvaatselt kõigini. Soovin olla sõber nii lollile/ohmule kui ka teises tujus olevale taiplikule. Kuid sellega seoses saan ma ikka aegajalt kriitikanooli-mida sa mees tead jahud...,a la.

Kuid nagu Aldo mainibki, on nupuklubil selleks ju oma siseringi kanal olemas. Kuid antud jutuaineks olevas asjas seda mitte ei kasutatud. Ma ei tea miks seda siis Nupuklubi liikmetele südamele ei ole pandud või ääremärkusena siinses või JAN-i teemas ei mainita?
Kui oma punt tahab omas ringis asja ajada, siis selleks ju tingimused loodud. Vot siis polekski probleemi. Probleemi nendel kes on ,,tegijad" või ,,kalastushuvilised". A miks wuudi sellest kirjutab? On ta kellegi suuvooder, esindab kedagi, tahab naturaalselt ise tüli kiskuda või ongi ta ise hoopis see solvunu, et teda ,,punti" võetuna ei mainitud(a) (jutt praegu mitte klubist vaid lihtsalt suvapundist). Tegelt ei oma see ju tähtsust. Ja tegelt pole ei 1 ega teine selle põhjuseks. Ega vast ka kolmas-kui kellegil nüüd fantaasia lendama hakkab. Sellest aga võiks siis kirjutada ja seda arutada wuudi ,,personaalse probleemi arutelu" teemas. Kas tollel teisel lehel või siinsamas uue teemana. Vot see ,,teema" oleks nüüd see kus admin võiks nahutada kasutajaid teemasse mitte kirjutamise või/ja teise probleemi teema mitte algatamise puhul. Konkreetselt siis näitena antud kontekstis võiks nahutada poolikut ja impsi. Või tõstaks nüüd nende kommid, mis otseselt mulle suunatud, kah kusagile ,,uue teemana"?:)

Annan endale täiega aru, et reeglite tegemine ja reeglitest kinnipidamine on raske, joont vahele tõmmata pea võimatu, hägused toonid prevalveerivad puhaste toonide ees. Ometi on ju seda siinse lehe tegemisega siiski taodeldud,(aldo link bertale) ja teises lehes teistele tegijatele ette heidetud. Üldjoontes me ju nõustume kõik sellega.
Aga ainult et, antud kontekstis ja sellest lähtuvalt, ülalkirjutatut arvesse võttes on tegemist jällegi ,,liivakasti" mänguga ja lapsikusega. Seda ma nimetangi labiilsuseks. Tahame olla ilgelt asjalikud vennad, heidame ette teisel lehel valitsevat olukorda möla laiutamise, sisu laialivalgumise või sisutuse üle. Nuriseme, et ..päitseid" ei pandud pähe õigel ajal, tahtmatuse, aja vähesuse või kommertshuvide tõttu. Labiilsus ei pruugi muidugi alati halb olla, iseenesest. Ent positivse iseloomujoonena ka seda nimetada ei saa. Vähemalt mina adun seda nii. Tundub, et ka berta ja papsik aduvad seda nii. Küllap nii mõnedki teised. See, et arvamuse selle kohta avaldamata ja kribamata on jätt-ei muuda asja sisu.

Preambula sai nüüd pikk. Kas ka sisutihe-selle kohta ootaks siis üldsuselt ütelusi.

Aga iva kuhu ma tahtsin jõuda:
1) kas Nupuklubi liikmed on siinsel lehel veel millegi osas priviligeeritud, peale selle, et neil omavahel on ,,sisekanal"?
2) kas adminnid/lehe tegijad/moderaatorid (või kes iganes/kuidas neid kutsutakse) on erapoolikud postituste ja kasutajate suhtes?
3) kas selle asemel, et tõstatada ,,personaal probleemi" võiks Nupuklubi (teises järjekorras siis ka muud kasutajad)liikmed :
a. lugeda ise portaali sissejuhatusi ja reegleid
b. leppida kokku ühtses arusaamas milline see leht olema peaks ja saaks, kuidas edasi minna ja mida personaalselt ise selleks teha annab või tegemata saab jätta (sõnad moodustavad lauseid, laused teksti, tekst mõtte. Sõnadel on tähendus ja tähtsus!)

Kui nüüd nendele küssadele vastuse saaks, avalikult, ka kasutajate poolt, siis oleme ehk kaugemale jõud. Hännast üle saand. Mingi osa labiilsusest nullitud. Olgu ta siis ühtpidi või teistpidi. Kui on ühtpidi siis ajame ka seda joont ja proovime käituda vastavalt. K.a. lehe tegijad. Kui on kuidagi teistpidi-siis täiendagem/muutkem antud lehe sissejuhatust ja reegleid nii, et iga uus kasutaja teab millega ta ,,riskib".
Sellisel viisil ehk saaks üldpoliitika täpsemaks ning selgemaks. Jääks vähemaks pisinääklusi, solvumisi, pahandamisi, solvanguid.
Saaks minna edasi sisulisema poolega, konkreetsemalt ja kvaliteetsemalt.

PS pooliku kommile komm ,,ajupotsentsiaali" kohta- sind ma mittetaiplikuses ei kahtlusta, ent su komm selle kohta oli selline khm-kah nipiga, et mittetaiplikumatele pean vajalikuks üle seletada-pidasin silmas kasvõi selliseid arvamusi/tekste mida samas kommis kirjutasin. Lootes, et sellega seoses hakkatakse enam mõtlema konkreetse lehe sisu üle Eranditult kõigi poolt.Üldiseks hüvanguks. Nii oleks vähemalt aus. Aus talitada. Sest ,,punti" ma ei kuulu ega tahagi kuuluda. Kuigi ma ei näind takistust klubisse saada varemalt ja ammu, seda enam tänapäeval. Kui aga üldist hüvangut ja sünenergiat ei teki või jääbki peale suhtumine, mida võibolla endale ei teadvustata aga alateadvusest pressib ta ikka teksti ja suhtumisse välja-see siin on Nupuka oma, teised on vaid kaasatud ja teretulnud siis kui sellest nupukale kasu tuleb-ülejäänud, vastasel korral närigu põhku-ja wuudi mingu üldse p...p..pikalt...Siis oleks kena ju kui nii ka väljendutaks. See oleks aus nii wuudi kui muude tavalisemate kasutajate suhtes.
Seda ju pole palju palutud? Või on? Kui aga on, siis kustotsast ta erineb ,,ukulehest"?
                                                                                                                                                   
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #10 postitatud 21.05.06 05:42 »

kui juba spetsiaalselt vara sai üles tõustud ja eelmist kommi kirjutatud/mõeldud 2h+ siis laseks ühe ,,soojaga" edasi. Lootes ,et teised ei pahanda ja seda mölaks ei tituleerita:

1. http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=167.0 Seda lugegu kõik asjast huvitatud ja eelkõige need kes peavad seda siinset lehte vaid ja ainult Nupuklubi omaks. Mina isiklikult hooman siit kindlat suunitlust- kamp/punt ajagu asju seal. Avalik foorum on avalikuks kasutamiseks.  Olgu ta pealegi Nupuklubi egiidi all. Ega siis naiste Maijooks pole vaid naistele ega Mai-dele.
Maid ja naised ei oma seal samuti mingit privileege bertade ega wuudiste ees. Sama lolle näiteid võin tuua SEB rattaralli või Tartu maratoni või Schenker võrkpalliliiga kohta. Võis siis mingi frantsiis ärimaailmas. McDonalds või Statoil näiteks näitena.
Kõik need putkad on ju tegelt eraldi äriühingud, kes kasutavad frantsiisilepingu alusel tuntud kaubamärke. Frantsiisileping seab siis paika nõuded mida antud putka täitma peab. Vastutasuks saab siis kaubamärgi kasutusõiguse. Ei ole mõeldav et McDonaldsi või Statoili tegelikele töötajatele, või kaubamärgi rentija omale  tehakse soodustusi suva  jorsi ees. OK, pehmendan- seda ei afisheerita ega avalikult sellest ei kõnelda. Maine või hukk võib sõltuda sellest palju.
Nii ka siinsel lehel-Nupuklubi egiidi all küll-ent Nupuklubi liikmel või nende lähikondsel ei saa ega tohiks olla nähtavaid eeliseid suvapede ees. Eeliste lubamist, isegi õigustust , nagu seda mõni klubiliige teeb ja arvab olema, mõni ,,lähikondne" takka kiidab-on aga sisuliselt suur PR prohmakas.
Ma ei suuda uskuda, et läbimõelduna antud probleemi olemust- taheti niimoodi tegelt väita. Nii aga ta paraku välja paistab. Sellele viitangi mina, sellele viitab ka berta. Vastuseks jookseb aga PR veel enam hunnikusse.
Et seda enam siis ootaks vastust küssadele mis eelmises pikas kommis esitatud sai.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #11 postitatud 21.05.06 06:23 »

Heh. Imre> Eks seda oli arvata, et tsuksi mõtte peale kukutakse väljaspool klubi  "imestust"avaldama. 

Ma olen igati selle poolt, et kui meestel-naistel sai juba oma sõpruskonna baasil klubi kokku pandud, siis on ka Nuputajatel täiesti vaba voli käia ja sebida vaid omale meelepärase seltskonnaga. jne....
   

wuudi> suureks kasvanud inimeste üks suur eelis ongi selles, et saab oma tutvusringkonda-suhtlemisringi ise valida ja suhelda nendega, kellega tahab.

1. ,,imestamisest"- kuna antud teema on ,,lõigatud" siis pean vajalikuks sellel punktil peatuda, (jumal/aldo-sa näed ja ei mürista:) see ongi see teemade hakkimise viga). Osa postitusi ,,lõikamise" tulemusena on kadund. Mäletan siiski suht täpselt mida kirjutasin. Samas pöördusin korraks, algteema juurde tagasi millest see siinne teema välja kasvas. Oma mälu kontrolliks.
Oma mälu järgi ma ei ,,imestand" mitte tsuktsi mõtte peale. Kui sa haaslavat silmas pead. Kui aga sa seda silmas ei pea vaid eeldatavasti siis vaid kogu seda lehte, tsuktsi ideena, siis-noh tsuks ka inimene, ju, ja oma vaimusilmas, ma loodan, pidas ka seda silmas, et leht vajab arengu huvides täpsustusi ja selgitamisi, parandusi ja arenemist. Kas sa või tsuks või keegi teine pole mu  sellise tõlkega nõus?

2.,,sõpruskonnast"- sellele pole keegi vastu vaielndki. Kuidas sa mind nii juhmiks pead? puänt ja point on vaid selles, et selleks on teil/neil ka ,,siseliin". Kui aga see siseliin, teatud teema jaoks osutub mingil põhjusel kohmakaks, takistavaks vms. siis avalikku eetrisse paisatud jutt võiks kohe ka konkretiseerida pundi kogumit a la sõnadega ,,hei klubilised...". Ja kohe kindlasti võiks ära jätta väljapoolt klubi või nende lähikondseid halvustav sõnastus-,,potensiaalsed kurikaelad". Ega sa salata, olen eksind kalastamise õigusaktide vasta, "eksin" tulevikus tõenäolislt veelgi. Sellest olen pajatand mujal ju küll ja küll.

Aga siin on 1 ja mitte vähetähtis nüanss- ka klubi liikmed on ,,eksind". Jutumärkides seepärast, et see oli siiski teadlik tegevus. Tean, olen ise juures olnd, näind. Ma ei pahanda seepärast. Pahameel ja üldse mu tekstid JAN-i teema algatuse peale ongi tegelt tingitud sellest, et samadel alustel ei hinnata klubi liiget, tema tehtud tegevusi ja tulevikus kellegi, klubi liikme poolt, suure tõenäosusega tehtavaid, tegusi. Siin lajatati mats-ja matsu sisuks oligi tegelikult berta mainitud ja mulle samamoodi kohale jõud- ,,teised on jobud".

3. ,,suurtest inimestest".... ja seejuures respekteerides ja mitte halvustades teisi. Ka kaude mitte, ka näiliselt mitte. Selle mõtiskluse kogumikuks pean ma väga heaks lugemiseks ,,Avaliku teenistuse seadus"-e lisa 1. Muige koht muidugi, ent seal pole ju miskit valesti. Ja maailm oleks palju parem, kuivem ja puhtam koht kui me kõik selle endale sihiks seaks.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #12 postitatud 21.05.06 07:29 »

Mulle tegelt hirmsasti meeldivad igasugused reeglid. Et nendest juhinduda, neid aluseks võtta, neid tsiteerida jms.
Teine teema on hoopis see, kas ma ka neid ise täidan. Kuid ,,kohtumõistmise" aluseks ma siiski neid aksepteerin.

Kuna olen omas ,,sõiduvees" ja pidurid puuduvad siis, et teema oleks mu poolt ikka korralikult läbi nämmutatud ja mõtted täiesti kõigile selgitatud, hoolimata adminnide kusagil silma jäänd näpu vibutusest, rikun reegleid ja teen kopipaste lehe esiküljelt punktide kaupa (seda enam et võin mürki võtta, mitte kõik pole neid lugend ega neist siis ka teadlikud):

1)Iga aastaga lisandub harrastuskalameeste ridadesse sadu uusi huvilisi, kuid meid kõiki häirib kvaliteetse harrastuskalamehi puudutava informatsiooni puudumine. bla-bla-bla. Vajaliku info kokku kogumine oligi põhjuseks, miks alustasime selle veebikeskkonna tegemist.
2)Nagu teada, on kalamehi igas ühiskonnakihis, igasugustel elualadel ja erinevates geograafilistes punktides - see ongi ju suurim pluss. Igaüks meist on hea spetsialist mõnel konkreetsel alal või konkreetses kohas ja omab konkreetseid kogemusi - miks siis mitte neid teadmisi jagada teistega? Tuleb üle saada ehteestlaslikust kadedusest ning võimalikult palju informatsiooni anda. Seda tõenäolisem on, et sa hiljem sind huvitavat informatsiooni tagasi saad, mida sa enne ei teadnud. Keegi meist ei ole sündinud targaks.

3) Siinse informatsiooni ajakohasuse ja operatiivsuse peavad tagama kõik need, kes registreerivad ennast siia kasutajateks. Meie eesmärgiks on pakkuda välja keskkond, kus kalamehi huvitav informatsioon on kokku koondatud, kuid samas hoiame siit eemal läbu ja läbustajad. bla-bla-bla. Püüame olla võimalikult paindlikud ning arvestada siinsete kasutajate soove. Kuid ka meil on soov - jaga teistega oma teadmisi ja kogemusi!

4) Nende ridade kirjutamise aegu on ENK alles nooruke ning tegevus on peamiselt piirdunud seltskonnasiseste üritustega. Ent kindlasti on meie eesmärk, siht ja soov harrastuskalastaja sõbraliku keskkonna loomine niihästi Emajõel kui ka teistel Eesti veekogudel. Üheks selle sihi väljundiks on ka ENK liikmete poolt loodud veebiportaal www.Nupuklubi.ee.

Ja siis kopipaste vaidlema ja argumenteerima ärgitanud teema algatusest:,,Et kurikaelu infost eemal hoida võib see olla vaid (vajadusel) klubiliikmetele kättesaadav. Pikema perioodi peale peaks päris kena andmebaasi kokku saama."

Lehe esiküljel kirjeldatule toetudes ja viimast lõiku ülal lugedes, samuti osade kasutajate ,,valulisele" reageeringule imestades- küsin jälle teise nurga alt. Kas teile ei tundu, et esilehel öeldu, mis sisuliselt oma olemuselt on deklaratsioon, ja foorumi tegelik sisu, kui sellisele suundumusele piiri ei panda-on üksteisele varsti vastukäivad?

,,Kes ei mäleta minevikku see elab tulevikuta"- siinkohal vist pole paha meenutada selle teise lehe algusaegu ja tegemise tahet ning algseid progresiivseid ideid ja lootusi. Enamus ehk mäletab. Kuid reegleid ei kehtestatud, ühest nägemust polnd, sõpruskond ja sõprussidemed prevalveerisid erapoolikuse ja kõigi võrdse kohtlemise üle. Nojah-see kuulus ,,mula" lehe tegijatel on õigus....
Sellega seoses tekkiski selline olukord ja leht nagu ta tänaseks on. ,,Päitseid" pähe ei pandud ja saand eelnimetatutel põhjustel pannagi. (kuigi tunnistan mitmendat korda, et see olukord seal mulle sobib-nägemuse küsimus, ju)
Aga, et ka siin, algetapis juba, läheb ,,liivakastiks" kätte-seda ma ei usknud.
Kahju mudugi. Ehk pole hilja veel pöörata ots õigesse suunda?
Aga jah, eks ise teate paremini.

vana indiaanlane on rääkind. Hõu
IP
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #13 postitatud 21.05.06 09:25 »


Tegelikult ei võta mina suud täis lehe modereerimise ega reeglite kehtestamise-täitmise koha pealt. Loodan, et kui kommid kaduma hakkavad, siis saabki katse-eksituse meetodil sotti mis on hea ja mis mitte. Ja see mitte halb ei ole - annab wudkale jällegi kirjutamisainet ja nii edasi.

Nüüd aga peaks mind ette kujutama imestunud suurte vasikasilmadega näoga - "Ah soo!!  Ah et asi hoopis selles on!!"
See viimane käib eranditult asjaolu kohta, et ma enne wuudi viimaseid nupukesi ei pannudki ise tähele (või õigemini ei pööranud üldsegi tähelepanu) Jan'i fraasile "Et kurikaelu infost eemal hoida" ega osanud seda kuidagi kellegi konkreetse kohta käivaks arvata. Ah et kogu сыр-сбор vaid seetõttu algas, et osa end kohe nende kurikaeltena tundma hakkasid ja ennast [piiks] solvatuna tundsid ?

OK, mõisapreilid. Istume nüüd natuke aega sündsas asendis jalad koos ning laseme maailma valul endast läbi pahiseda.

Mis sa ikka oskad kosta. Siin wuudi juba kribas, et kena see läbi kuvari suhtlemine - ei intonatsioone, ei keha ega kätemärke, ei ülevaadet kommija seisundist-füüsisest :-D . Heh.

Samas ei saa mitte kedagi sundid endast head arvama (või ennast jobuks mitte pidama, kui olla eelmisele tekstile truu), kui ta seda ei taha. Ausalt ütlen, isegi peale seda, kui wuudi on mu silmad avanud (kuldne nimbus ümber mu pea on saanud helki juurde. Hard rock hallemisiganes), ei pea ma Jan'i fraasi enese  pihta käivaks.  Ja ära sa, wuudi, vihja siin midagi - teil\meil.  Ma olen ikka veel väljaspool klubi ja samuti ei esinda kedagi siseringist ega ole ka kellegi suuvooder. See viimane selline retooriline märkus, kas tead.

Kusjuures sind ma nende potentsiaalsete "imestajate" hulka polegi algselt mõelnud, kuid kuna pole ekraanil kirjas, siis prae aga edasi :-) Ja oled ikka juhm tõepoolest, raudselt oled. - друг мой резиновый. :-D

Kui nüüd vähegi tõsisemaks minna, siis isiklikult arvan, et selle kurikaelte alla liigituksid ehk siiski ainult kodanikud, kellele on kalapüük mitte hobi-harrastus-lõõgastumise vahend, vaid teenimise-ahnitsemise väljund. Ma arvan nii. 

Aga, jällegi - ekraanil kirjas ei ole ning iga mees-naine saab ennast just sinna "kasti-sorti" sokutada, kuhu tema tuju, süübimisvõime, selleks vajalik aeg, erinevad elukogemused (lisaksin - ka intelligents), pohmaka või selle olemasolu puudumine, vanematel inimestel ka õhurõhk ja selle tulevad muutused, naisterahval tsükklid jne lubavad end arvata.

Hõu teilegi, liiderdajad, vardad, joodikud ning tainapead.

;-)
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #14 postitatud 21.05.06 09:46 »

Ei armas poolik, päris nii see polnd. Seepärast pean vajalikuks veelkord üle korrata/täpsustada/namikaitada. Oli ka ettepanek vaid (vajadusel) hoida asi vaid klubis. Egas midagi, klubis siis klubis. Ent see hüüe/tahe/arvamuseavaldus ei ühti esilehel deklareeritavaga. Edasised mu ,,persooni probleemid" aga johtuvad ju ka sellest et esileht läbilugemata või siis diagonaalis loetud.
Vat seepärast ei tea kuis olla ja käituda. Olla avali ja anda endast parim nagu kohustab esileht, või olla mitmepalgeline, noppida siit vaid infi ning oma suu lukus hoida. Siiani olen tegutsend oma parima nägemuse järgi mis eeldab, et ehk mu arvamus läheb kellegile korda ja see pole selles valguses vale.Ma tõesti ei pea ega taha pidada seda siinset vaid klubi omaks. Seepärast oma selliste siinsete kommidega püüangi omi kahtluseid hajutada. Ja/või saada kinnitust ka teistelt, et nende nägemus jämedalt sama mis mul. Ja/või pöörata nende tähelepanu sellele, kes teistmoodi arvavad, et see on nii/ei ole.
Sõnad omavad ju tähtsust. Sa, kui keegi üldse, peaks sellega ju nõustuma.
IP
Lehed: [1] 2 3   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi