Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
21.09.20 05:52

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22219

Viimati registreerus: maxhn16
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Lehed: 1 [2] 3   Alla
Trüki
Autor Teema: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht  (Loetud 40566 korda)
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #15 postitatud 21.05.06 10:13 »

Kooli ajast mäletan, et sõnad olid vaid mingi lause osad. Ei muud :-D

Leidsid nüüd millega pead vaevata - see, et mingi info vaid klubi omaks saab, ei häiri mind karvavõrdki. Sa ju ise peaksid ehk kasvõi pealiskaudselt teadma, mis mehed on klubiliste isikute nimede taga.  Kui oleks kasvõi mingine oht, et nad sinu-minu-tema käest saadud hindamatu info oma kinnistesse fondidesse talletavad ja selle baasil sigadusi teevad, siis veel, kuid senimaani ... Samuti ei usu ma, et n. tsuks, nagel, juret  oma abi-teadmisi ükskõik kellele ei pakuks - ole aga ise mees ja küsi. Väga üldise kriitika esitamine (või sellel kaasakiitmine) ei ole nuputajate kohta aus tegu. Kes aga ei tea, mis ja kes ja millega seda süüakse, siis see uurigu-küsigu, mitte aga hakaku (sõnadest) olematuid solvanguid otsima.

Ja teiste arvamuse järgi oma veendumustele kinnituse saamine ei ole hea tee - see nn. sotsiaalne närv võib karjas nii jämedaks minna, et ei mahu enam anaalavast sisse ega välja :-)

Minul oleks küll hea meel, kui sa, wuudi, nagu senimaani vaid oma arvamust avaldama jääksid ning ei tikuks teiste (kasvõi  sinu omadega sama jämedate) nägemuste hüppelauaks-pehmendusmatiks. :-D

Ja kas see leht  ja selle ülesehitus kellegile meeldib või mitte, jääb ikka sellesama kellegi otsustada - ja kui ei meeldi, mis ikka, tehku oma ja parem.
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #16 postitatud 21.05.06 10:17 »

Igatahes selle järvedessandi teemaga nüüd ühel pool -teisaldatud.

Paras siis meile
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #17 postitatud 21.05.06 10:22 »

tegu oli teemaga, mis oli mõeldud postitamiseks ENK privaatfoorumisse. enne kui mõni admin/moder jaole sai, oli see "kurikaelte" lause kohe hammaste vahel. ma ei pea hakkama siin Jan'i kaitsma või valja vabandama, aga pohimotteliselt olen ma sama meelt - igasugu "kurikaeltele" ei tohigi seesugune infi avalikult kättesaadav olla. leiad mone monusa jarvekese, suhteliselt eraldatud, kala kah tuleb. kirjutad foorumisse et oi nae siuke koht, kalad sellised, niisuured, moni ikka onnestub tabada. ja siis kolme nadala parast minnes on see jarveäärne ära labustatud, võrguräbalad vedelevad, vana aku paistab yhest lombist...
kuirikaeltel ja kurikaeltel on vahe. minuarust ei olnud seal silmas peetud kõiki klubiväliseid tegelasi.

leht ei ole mõeldud AINULT nupuklubile vaid avalikuks kasutamiseks. samas käivad siin privaatfoorumites omad elud, mis ei ole avalikkusele mõeldud - mõned seltskonnad arutavad omi asju. läks teema näpust, ok, jääb valusamalt meelde, et mõni võib selle kohe hammaste vahele võtta. nüüd on ju hea võimalus algatada kohe uus arutelu teemal "huvitav mis sõnadega nad meid seal OMA foorums taga räägivad" ;)
ega mul kahtlusi ei ole, ainult kõhklused, mida nad sinna plangu taha ehitavad?
IP

wrz/vares
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #18 postitatud 21.05.06 10:46 »good, vot niivisi on tore, õiglane, aus ja õige. Loodan , et sellest diskussioonist sündis ka tulu selles mõttes, et nii mõnelegi sai asi selgemaks ning maailm avaramaks.

Kripeldama tiba jäi vais siiski see alljärgnev
Väga üldise kriitika esitamine (või sellel kaasakiitmine) ei ole nuputajate kohta aus tegu.


Eesmärk polndki nahutada vaid ja aind klubilisi, eks üldharivas plaanis saime teisetki arenema arusaamise suunas kuis on änksam. Vähemalt mina küll sain. Ma nagu ei usu väga indiviidi mõtlemisvõimelisusse abstraktselt. Et vot nüüd hakkan mõtlema. Arvan, et mõtlema hakkamine tekkis suuremalt jaolt inimkonna jaoks siiski Gutembergi poolt leiutatuga. Ehk siis lugemine ja kirjutamine viib kiiremini edasi. Mina vähemalt isiklikult üritan küll kirjutamisel ka mõelda. Seeläbi siis ka korrastan omi mõtteid. Seeläbi ka arenen ehk. Arvan, et see teiste puhulgi nii on. Palju see wuudipede teistest siis ikka niiväga erineb.
Et siis on see mulle, teistele kasutajatele ja uutele lisandujatele siis ka selgelt väljendatud. Nii öelda pretsedendi näol, kui lubad niiviisi väljenduda. Ja kui oleks fiktsioonina berta või wuudi sama teksti kirjutand, samas mainind, et klubilisi me ei pühenda asja jne. kasutades veel mõne negatiivse looomuomaduse, olenemata sellest kas neid on-siis julgen väita et seakisa oleks taevani tõust. Kuidas, nupulehel-niimoodi?? Noh avalik koht, teate. Ometi teie seas nähtavasti sigu ei leidu. Ja seda poleks sündind. Aga nüüd siis on ka meile selge, et millist joont aetakse ja see vastab sellele mida esilehel ka deklareeritakse.
Väga hea leht vist saab olema ja tulema.
IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #19 postitatud 21.05.06 10:57 »

demagoogias oled sa kõva, müts maha.
aga äkki sa nyyd seletad mulle lihtlausetega, hästi aeglaselt ja kaks korda, mis sul nii hingepeale käib? 3x arvan:
ei sobi sissejuhatuse laused mõne hiljem väljakäidud fraasiga? tahad kah klubisse kuuluda? verbaalne onaneerimine pakub mõnu?

valed vastused? siis ei tea. järgmised arvamised võivad isiklikuks minna, see jälle ei sobi kuskil mõne lõiguga, saaksid veel yhe teema siis hammaste vahele.
IP

wrz/vares
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #20 postitatud 21.05.06 20:09 »

Lugesin kogu eelmise jutu läbi ja nagu tahaks selle peale midagi öelda aga ei oska kohe. Aga proovin siis mingid oma mõtted lirja panna.
Kindlasti ei taheta, et nupulehest tuleks surnud leht, nagu mõne eelmisega juhtunud on.
Kindlasti ei taheta, et lehest tuleks "ukulehe" äbarik koopia.
Kindlasti ei tahetud, et see muutuks Nupuklubi kinniseks leheks.
Mida siis selleks tarvis on? Kõigepealt ikka austust lehe kasutajate vastu ja arusaamist, et see kogukond pole mitte ainult üks hall mass, vaid ka mõtlev hall mass. Ja kui juba üks asi mõtleb, siis võib ta igasugu tarku asju välja mõelda, ning ei pruugigi kokkuvõttes sugugi lollim olla kui see moderaator, kes seda massi juhtima peab. Teiseks peab leht huvitav olema ja peamine, mis lehe huvitavaks suudab teha, on selle kasutajad, võibolla banaalne aga siiski tõde. Kolmandaks on lehe juhtimise läbipaistvus, et ei toimetaks mingid "salamehikesed" foorumi kallal, vaid ikka konkreetsed inimesed ja et ka nenedega oleks võimalik tehtud tegude üle vaielda ja ka õigust saada. Ühesõnaga, kui üks kalamees hakkab ennast teistest kole palju paremaks pidama, siis on asi sitasti.
IP
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*
Postitusi: 104« Vastus #21 postitatud 21.05.06 23:22 »

Hei.
Maailmas pole kedagi, kes teeks kõik õigesti.  Algusest peale.
Samuti puudub selline kes teeks kõik valesti. Kui teaks mõnda sellist, käiks temalt igas asjas nõu küsimas ja teeks kõik vastupidi.
Kokkuvõte. Igas kriitikas on tera kulda. Terad tuleb koguda kokku ja teha midagi tõeliselt head. Tegelikult ongi hea, kui kohe alguses kõik vead ja vastuolud välja tulevad. Edaspidi on neid lihtsam vältida. Pealegi ilma valudeta ei sünni midagi.
Südamest tänan omalt poolt kõiki, kes aitav Nupuklubi lehte oma kriitikaga paremaks muuta.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #22 postitatud 22.05.06 07:59 »

demagoogias oled sa kõva, müts maha. 3x arvan:
ei sobi sissejuhatuse laused mõne hiljem väljakäidud fraasiga? tahad kah klubisse kuuluda? verbaalne onaneerimine pakub mõnu?

See vajab vastust:
Julgen arvata, et ei ajand demagoogiat vaid mõtlengi niimoodi. Ka era-ja tööelus. Püüan asju parandada mis mulle näivad valed ja/või ka seeläbi närvidele käivad. Olen läbematu ja diplomaatiat ei valda. Ei tahagi vallata. Seepärast ei sobi ma tegelt ka kedagi juhtima ega esindama. Kollektiiv kui selline mõiste on mulle jälk. Küll aga mitte mõiste ühiskond. Ootan teistelt enda jaoks vabadust, pakun teistele vastu sama. Ma ei suuda eriti ,,painduda" varjatud vajaduste ees. Eriti veel kui neid vajadusi tegelt pole, või pole põhjuseid (tõsiseid mu arust) miks neid vaja on. Ma ei taha ka ,et keegi mu ees ,,paindub", et mulle meelepärane kuidagi olla. See on jälk [piiks]pugejalikus ja tuuleliplus. Logesh, et olen nii era-kui tööelus seepärast ka ,,karistada" saand, kui oleks targem olnd ,,painduda". Ah sellest ma ju juba kuskil kaugemal, enne, kirjutasin. Ei näe suuri põhjusi oma vaateid kogu elule muuta. Ei näe ka põhjust miks ma kellegile siinsele või nende ühendusele [piiks]pugema peaks, suu lukus hoidmise läbi. Kirjutan ja avaldan siin arvamust kuna läheb ju siiski miskitpidi korda. Ja kirjutan ning avaldan vaid. Ei kuulu punti, ei taha olla ega saada. Eelkõige just selle kollektiivse jälkuse tõttu( siin ma mõtlen punte/jõuke üleüldse). Pole näind elus kunagi ühtki punti kus ei käiks ,,omad" mängud. Olenemata põhikirjalistest eesmärkidest, deklaratsioonist, ilusatest sõnadest esilehel. Üllad eesmärgid on toredad ja toetan neid. Kui üllaid eesmärke hakkab varjutama kaabaklus-siis ka võtan sõna ja püüan seda takistada või lahkun, kui siiber saab.

1) jah Nupuklubi lehe sissejuhatus ei vastand sellele kuidas Nupuklubi liikmed (ei väida, et kõik) asju näevad ja tegutsevad. Nupuklubi nimel, see/kusjuures! Nupuklubi lehetegijate tähelepanu ka sellele juhtisin. Ei julge loota, et see niiväga kogemata oli. Inimlik värk-ajada asja omalt mättalt. Asi oleks mu jaoks ,,po..." kui see poleks vastuolus nende üllaste väljaütlemistega ja minu kui tavakasutaja võetud kohustuste ja õigustega. Juhtisin sellele tähelepanu. Juhtisin sellele ka lehetegijate tähelepanu ja ka sellele, et tegevus, sääne, ei erine jämedalt üldjoontes sellest, mida nad ise on arvustand, ja mis on olnd ka ajend selle lehe loomiseks. Asi sai mu arust õiglase ja õige lahenduse, kuigi poolikul tekkis postituste kõrvale :-( . Ma loodan, et temagi saab sellest üle. Ma tõesti siiralt usun, et kui asju ajada sirge seljaga ilma ,,trikkideta" siis üldiseks hüvanguks on nii parem. Mõned aga kindlasti ei oska kohe ilma nendeta, mõned ei taipa, mõnel on kama, mõnda ei huvitagi.

2) siiani pole taht, ei taha vist ka tulevikus. Kohe kindlasti mitte siis kui, ka see ,,punt",  või õigemini tema sõnade ning tegude lahknevus osutub mu tõekspidamistele vastukäivaks. (samas, andmata ninanipsu sulle-sedasama küsis ju juba ka poolik ja kaudselt ka imps-ja mu arust ma juba olin ammendavalt sellele vastand.)

3) jah võib ka verbaalseks onanismiks nimetada, kui noored poisid ja huvi on;) Sai ka eelmistes kommides ju sellel peatutud. Kordan siis üle. Kirjutamine ja lugemine aitab endal mõelda ja enda mõtteid korrastada.Loogika või selle puudus kajastub vaid neis. Ei ole ju selgeltnägija, et näed seda olemasolu või puudust teise peas. Enda isiklikust seisukohast aga-väljendasin mujal, et ei usu mõtlema hakkamisse abstraktselt. Et vot võtan kätte ja mõtlen. Mu puhul vajab ta üldjuhul siis väljundit kirjutamise näol.
Võibolla lihtsameelsena, siis, loodan siiski , et ka mu kirjapandus on point ja iva. Kindlasti on-ega muidu see 1 teema poleks paigutatud sinna kuhu paigutati, oma õigesse kohta kuhu ta kuulub ja kuuluma peaks. Loodan, et läbi selle pretsedendi on siinne leht parem, ja ka teised kasutajad, olenemata seisusest, hakkasid sellele mõtlema.

PS. ja see teema, siinne on ju mitte 1 pisidetaili, kuigi ajendi andis selleks JAN-i näpukas või jüri pukk-i arusaamatus miks kutsetega võistlus on teine teema, üle ,,urgitsemine"- need on algasjad, üldisemad ja suuremad. See on nn vundament kuhu ja mille peale saab miskit korralikku ka ehitada. Ei ole vaja solvuda ega pahandada mu peale kui ma näpuga teile vea(d) ette näitasin. On`s tõesti nii raske aksepteerida, et viga oli. Vaid läbi selle arusaama on ehk võimalik vältida tuleviku omi ja ehitada siia korralik ,,maja". In other case-suure tõenäosusega oleks leht ,,arenend" nii nagu areneb mis üldjoontes oleks nagunii välja viind selleni mida te olete teises kohas taunind. Variatsioonid ja hägusate värvide tiba teised toonid, lehe (tuleviku mitte segi ajada kellegi perekonnanime sarnasusega) näo osas,-ei puutu asja.

PSS palun selgitada miks esiotsa see teema ,,ammendunud" oli ja nüüd jälle avatud? Ma variante ei paku, kuigi loomulikult mul omad eri ja vastukäivad versioonid on. liimijürka, ei puutu asja:)
Jõle tore oleks, kui ka keegi teine avaks end ja selgitaks motiive ning asjaolusi. Loomulikult ei pea seda tegema. Privaatsus eelkõige. Kuid mina näete teen seda. Kommist sai jälle üks pudrukapsas, wuudi pers. probleemide ja lehe probleemide segu. Äkki saate teiegi olla ,,avali" ja seeläbi siis jõuame äratundmiseni kus on mu jutu nõrk point ja loogikavaesus. Kui on. Kui aga pole, siis pole nagu mõtet mind rünnata ja mulle küsimusi esitada.

IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286« Vastus #23 postitatud 22.05.06 08:40 »

pean väga vabandama, aga minul ei ole ajapuudusel võimalik wuudiste sõnavahu seest seda mõtte-ivakest üles leida.
sestap esitan suurmõtlejale Wuudistele palve oma jutu sisu kahte lausesse konkretiseerida.
kust king pigistab?
IP
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #24 postitatud 22.05.06 09:41 »

Vaadake mehed, "ukulehel" oleks selline lehe kriitrikat, kasvõi konstruktiivset, sisaldav teema peagi suletud mõne salamehikese poolt. Aga siin ei ole. See ka ilmne areng võrreldes eelpoolnimetatuga.
IP
berta
Külaline
« Vastus #25 postitatud 22.05.06 10:22 »

Ah, mis siin tühja keerutada. Tegelikult on põhjus teema algatajas, minuarust. JAN käib ka ühel teisel saidil ja tembeldab sealset klientuuri põhulõugadeks; ilalõugadeks; poolearulisteks; mõtetuteks meesteks. Ma ei tea, võib-olla on talle  volitused selleks antud ka sealsel lehel (siinsel ilmselgelt on). Tahan öelda seda, et JAN on endajaoks lihtsalt lati nii kõrgele ajanud, et ta peab minuarust endakirjutatud tekste väga hoolikalt läbi lugema, enne kui neid postitab. Oletan, et kui keegi teine oleks need sõnad maininud, siis oleks need juramised siin olematud olnud.
"Papsik" - ka siin on esinenud teemade hakkimist; kommide vägivaldset ümbertõstmist ja üleültse nende kadumist. Aga see on juba haldaja otsustada.
IP
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #26 postitatud 22.05.06 10:45 »

Vaata berta, lati peabki alati kõrgele tõstama, aga see ei tähenda, et põhulõugade, ilalõugade,poolearuliste ja isegi mõtetute meeste arvamusi ei tuleks ära kuulata, tuleb ja kohe kindlasti sest ka seal on kindlasti oma tõetera sees.
Kommide kadumist pole nagu tähele pannud, aga selline teema alt arutelu ära viimine nagu siin aset leidis oli kindlasti vale, see ajas asja segaseks. Oleks tulnud lasta sama teema raames asjad läbi arutada.
IP
berta
Külaline
« Vastus #27 postitatud 22.05.06 11:25 »

"Patsik"- vaata, mul on alati komme jätta endas ekslik mulje. Mind isiklikult ei  häiri, kui mind peetakse mõlajaks; risustajaks või isegi poolearuliseks. Jumalapärast, antku minna. Ma selekteerin selle abil endajaoks inimesed välja, kellega oleks võimalik koos aega veeta, antud kontekstis siis koos kalastada. Samamoodi selekteerin igasugused tõusikud; ärplejad; kiidukuked ja igasuguse, endale vastuvõetamatu kaadri välja. Aga ma jätan selle kõik ainult endateada ja ei mõlise ( vabandage väljendit) seda mööda netti välja.
IP
wuudised
Tegija
**
Postitusi: 67« Vastus #28 postitatud 22.05.06 11:55 »

jah berta väited on tõesed. Samuti ka see, et on haldaja otsustada kuis seda siin hakkida ja korras hoida.

Mis puutub hakkimisse, siis janno pöördumine mu poole äkki sellest tulenebki. Asjad, arendused ja arengud ei haaku omavahel.
Kui aga mitte siis vastangi lühidalt jannole küsimusele kinga kohta- valesti käitutud valedel alustel.
Kui sul nüüd äkki, uudihimuliku inimesena, veel lisaküsimusi tekib siis pead siiski sõnavahu läbi lugema.
PS-mul tunne, et see oli tegelt pigem peen ,,wuudi paika panek".
IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #29 postitatud 22.05.06 12:18 »

teemade hakkimise kohapealt: kui teema kisub kõvasti eemale oma pealkirjast, siis on selle hakkimine minuarust (s.t. meie kollegiumi arust) täiesti mõistlik ja põhjendatud tegevus. ei ole vaja teemasid, mis alustavad mingi kala pyydmisest ja jouavad välja antiikmütoloogiani, arutledes vahepeal elu mõtte ja kinganumbrite erinevuse yle euroopas ja usa's.

mõttetute kommentaaride kustutamine on samuti täiesti põhjendatud. ei ole vaja yheski teemas kommentaare, a la "mina vää", "rikkurid???!", "a ma libistan õlut prääga", "täiega", "on we, söörid"

kuskile on tõmmatud piir, administraatoritel/moderaatoritel on oma valulävi. samas ma ei eita, et vahel tehakse kindlasti mõni kustutamine hetkeajendil, lähtuvalt värskest emotsioonist.

aga vähemalt yritame teha modereerimist piisavalt läbipaistvalt. kas avalikult teemas teatades voi siis privaatselt ebasobiliku kommenteerijaga. ja ei saa ka kinga esimese eksimuse peale. läks näpust, ok. aga läheb iga postitusega näpust? no siis tuleb kuidagi päitsed pähe saada.

ja paluks mitte võtta igast sõnasabast. meil ei ole siin juuraportaal, et igas lauses tuleks jälgida iga sõna või otsida varjatud mõtet. kalamehed kõik siin, või vähemalt kalastuhuvilised, ei pea ju kraaklema koguaeg.

kui on vajadus mingi modereerimata keskkonna järele, siis võib ju sellise alamfoorumi teha. tehke ettepanek, kes tunneb sellest puudust. kui on piisavalt huvilisi, teeme ära. ei ole minuteada ykski ettepanek siin veel päris tähelepanuta jäänud.

IP

wrz/vares
Lehed: 1 [2] 3   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi