Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.08.20 09:52

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14079
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22087

Viimati registreerus: Diffmali
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: inertsivaba rulli sügavus.
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: inertsivaba rulli sügavus.  (Loetud 15760 korda)
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*
Postitusi: 104« postitatud 19.05.06 20:38 »

Küsin nõu, kes millega on teinud seda süvendit, kuhu tamiil on määratud minema, madalamaks. Ise olen ostnud kaks järjestikust  (tamiil jookseb katkematult ühe pooli pealt teisele ja saabki rullil märgitud 150meetrit või mingi muu mitte poolipeal olevale kuid rullil soovitatud tammili koguse täis). Keegi soovitas teipi alla mähkida, kuid teip on liiga pehme ja tamiil lõikub teipi ja vise võib takerduda.  Vana tamiili olen kah proovinud aluskihina kasutada, kuid seegi kipub sasisid andma ja iga sõlm poolil on takistuseks heale viskele.
IP
vares
Nupuklubi
*
Postitusi: 625« Vastus #1 postitatud 19.05.06 20:50 »

Osta õige suurusega ketas :)
ma olen vana tamiili alla jatnud, ei kurda, saab hakkama, ei ole õnnestunud uut tervenisti valja visata. kui juba kõik uus ühe viskega välja jookseb, siis on viimane aeg uus tamiil osta
IP

wrz/vares
papsik
Vana kala
***
Postitusi: 151« Vastus #2 postitatud 20.05.06 07:50 »

Ma sust Jüri aru ei saa hästi, et mismoodi vana tamiil, all olles, ülemisele, uuele, sasisid tekitab ja mis isoleeri sa kasutad, et tamiil sinna sisse lõikub, aga olgu pealegi. Niiet minu arvates vahet pole, mida sinna alla kerid, vana tamiili, nööri, isoleeri või hoopis niiti.
IP
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*
Postitusi: 104« Vastus #3 postitatud 20.05.06 09:55 »

Hei. Tänan kaasamõtlemise eest. Kõigepealt milleks täide. Rullid on inertsivabadel spinniguketastel on üldjuhu sügavad ja väiksema läbimõõduga (0,2) ei taha kerge landi puhul hästi välja joosta. Katsetasin tavalise elektriku teibiga täita. Sinna lõikub tamiil pikapeale sisse ja tõepoolest ei jookse libedasti välja.  Väikese landi puhul on igasugune selline takistus segav. Kui kasutada all teist tamiili, siis need kaks olen omavahel kokku sõlminud. Vaat see sõlm hakkabki takerduma ja segama pisilandi väljajooksu.  Olen ka niidiga proovinud, kuid see imab niiskuse sisse ja on liiga pehme alus.
Tegelikult teiega nõus. Kui on raske landiga tegemist jookseb see igati hästi välja. Omal ajal ju "Nevsaja" kettaid spinnigul kasutati ja saadi ka kala. Mäletate veel. Pöidlaga tuli ketast pidurdada, et sasisid vältida. Praegugi kasutatakse seda tonkatamise puhul.
Vahepeal on siiski omamoodi põnev imepisikest lanti loopida. Sealt siis ka see probleem.
IP
Poolik
Vana kala
***
Postitusi: 86« Vastus #4 postitatud 20.05.06 10:25 »

Jüri, aga miks sa kogu rulli peale just vajaliku läbimõõduga tamiili ei keri ? Praegu ju müüakse tamiili nn. katkematutena, s.t. tamiil on keritud poes küll erinevatele  50-100 meetristele tamiilipoolidele, kuid ühe pooli ots on teise pooli algus (mai tea, kas said aru. Mõte selles, et poolidel on küll erinev kogus, kuid keritud on nad nn. katkematult - lähed poodi ja lased just selle koguse müüa, mis vaja). Kui aga tahad ikkagi miskit alla kerida, siis proovi tavalist toruteipi. Selle eelis selles, et ta ei kipu aja jooksul "vedelaks" muutuma nagi isoleer. Kuigi .. jah. Ise olen omal ajal allapanuks kasutanud vanemat ja jämedamat tamiili ning pole veel kokku puutunud sellega, et see ülemist põhilist liini segama hakkab
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #5 postitatud 22.05.06 12:01 »

Ma papsikuga nõustun, mu meelest vahet pole, mis seal all on. Ise kokkuhoiust jätan vana tamiili alla, kui pool võtab oluliselt rohkem tamiili vastu kui ma vajan.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #6 postitatud 22.05.06 17:16 »

Tõmba vanale tamiilile paar ringi teipi pääle ja on OK.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
berta
Külaline
« Vastus #7 postitatud 23.05.06 09:27 »

Ei poolda teibi ja  isoleerpaela kasutamist. Enda kogemustest võin öelda,et  väga sooja ilma korral hakkab liim sulama ning rikub alumise kihi paela ära. Kasutan väga õhukesi nööre- tamiile ning suure pooliga rulle. Suure raadiusega (rulli)pool tagab minuarust nööri parema mahajooksu ning kaasnevalt sellega ka visketäpsuse. Samas õhukese nööri kiht suurel poolil on väga väike ja olen selle sulanud (teibi) liimi pärast on tulnud korralik nöör uue vastu vahetada. Nii, et minuarust parimat varianti,kui vana tamiil  täiteks  mina  ei tea.
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #8 postitatud 23.05.06 13:39 »

Berta, sa ära koonerda. Keri rohkem nööri pääle. Kui kipub liim sulama, siis tuleks vast torumeeste teipi kasutada.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
sepaonu
Vana kala
***
Postitusi: 744« Vastus #9 postitatud 23.05.06 14:24 »

Mida see paar keerdu teipi annab vana tamiili ja uue tamiili/nööri vahel?
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
berta
Külaline
« Vastus #10 postitatud 24.05.06 09:01 »

Ega hästi ei raatsi rullipooli, mis võib mahutaba 100m 0,35 tamiili, täiest 0,13 mm nööri täis laadida.  100 meetrist  jätkub küllaga. Harva,kui mul üle 20m viske tuleb teha.Kõige jämedam nöör mida ültse kasutan on 0,2mm ning tamiil 0,24 mm  "G-LINE".
IP
JAN
Nupuklubi
*
Postitusi: 589« Vastus #11 postitatud 24.05.06 14:49 »

Sepa. sõlm võib segama hakata. Mul igatahes hakkas, siis kerisingi paar ringi teipi pääle.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi