Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.08.20 09:21

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22087

Viimati registreerus: Diffmali
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Võistlused  |  Teema: Viljandi järv päevakorras.
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Viljandi järv päevakorras.  (Loetud 28273 korda)
Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*

« postitatud 15.05.06 16:12 »

Tekkis plaan teha Viljandi järvel omamoodi kalapüügi võistlus. tavaliselt tehakse kalapüügi võistlusi päevasel ajal, kuid mõte tuli see läbi viia öösel. Tonkatamise ja sissesõõtmise ja muu sellisega mis käib ööpüügi juurde. Kuna pole kuulnud sellisest ettevõtmisest ja kogemusi korralduse poole pealt pole, siis küsingi nõu mismoodi teha võimalikult mõnus ettevõtmine. Ette tänades igasuguse hea nõu eest.
juret.
IP
vares
Nupuklubi
*

« Vastus #1 postitatud 15.05.06 16:46 »

peaasi, et pealevõtmiseks kah midagi oleks. kyl siis saab ette võtta
IP

wrz/vares
wuudised
Tegija
**

« Vastus #2 postitatud 15.05.06 19:46 »

orgunni ilm suine ja sume, vähem lärmakaid ja kuraasitäis osavõtjaid ja sellest võib tore saada. ma oleks eeldatavasti käsi.

PS-kas mingigi kalalootus ka on/oleks? sest ma seda seisukohta ei jaga, et saak pole tähtis.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 15.05.06 22:36 »

Krt seda nüüd oskab õelda, kuda see üritus just mõnusam saab. Kui paadilaenutuse võimalus olemas, siis lihtsam ja mugavam  tundub - kogu öö kummika vetruvas ja jahedas põhjas istuda omajagu katsumus ju.

Selles osas küll wuudiga igati päri, et liiga joomaseid mehi ei tasuks ööseks vee peale lasta - uputavad end ja teisi johmas peaga ära.
Uitmõttena esitaks idee, et  oma ja ka teiste kaaspüüdjate-võistlejate närvikava hoidmiseks tasuks kaaluda kasvõi kutsetega üritust.  S.t. seda, et avalikult mahahõigatud võistlusena ei ole kogu öö toimuva püügi ja püüdjate üle mingitki kontrolli ning muretsemist nende nn. kuraasikate osavõtjate elu ja tervise pärast lisandub ka omajagu.

Kuidas aga seda kutsete süsteemi tekitada (s.t. keda siis ikkagi kutse vääriliseks pidada ja keda mitte), see kuulub juba ulme valdkonda. Võiks diskuteerida.
IP

Ärge siis pikka viha pidage ...
wuudised
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 16.05.06 06:12 »

Mul jällegi tekkis uitmõttena pooliku uitmõttele vastumõte. Kas mitte enamustel, teadaolevatel ühiskondlikelliikumistel, kalastamise lipu all, nagu seda on kahtlemata ka kindlasti Tinka ja Nupuklubi, pole eesmärk edendada vabaajandust. Sealhulgas, ja eelkõige, kalastamist harrastuslike vahenditega, tsiviliseeritud moel. Kui see on nii, siis kutsete süsteem töötaks justkui vastupidi. No kuida sa edendad neid portaalide vanasi peerusi? Sest ,,kutsed" saata oleks ju pea ainumõeldav vanadele. Ja sealtki peaks mingi selektsiooni tegema mis ühtesi või teisi miskitpidi solvaks või riivaks.
Mu arust ehk piisaks kindlast joonest ja mitmetest mainimistest, et kuraasikalt sinna ei tulda ja kuraasi ei võeta.
Logesh, et vaba maa, igaüks lõpuks teeb mis tahab, siiski-ent mingi ,,hirm" hiljem sugeda ja nahutada saada ehk toimiks.
Njaah, aga ,,uutel peerudel" oleks ju siis ikka pohh. Samas aitab vaid rääkimine ja harimine, mõtlema panemine ja selgitamine ning põhjendamine.
Üldjoontes, kui kutsetele asi läheb, võib mind vabalt välja jätta. Mulle naturaalselt lihtsalt ei sobi niimoodi. Samas aksepteerin ikka ja jälle -,,oma tuba, oma luba" värki.
IP
berta
Külaline
« Vastus #5 postitatud 16.05.06 07:31 »

Täiskasvand inimene ei tohiks olla solvunud, kui ta mingit kutset ei saa.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #6 postitatud 16.05.06 07:43 »

Olen igati nõus sellega, et kui ikkagi on eesmärgiks pakkuda laialdastele massidele vaba aja veetmist ja propageerida kalapüüki kui harrastust, siis kutsetega üritus on selline oma jopedega teistest eraldi teki all nahistamine.

Aga Jüri, kui suureks sa seda üritust tahaksid ajada ?  Kui üritus toimuks osavõtumaksuga ja vaid renditud paadipargiga, siis "selektsioon" lõppeb nn. paadikohtade lõppemisega, aga see tähendab üritust jälle vaid nendele, kes esimesena registreeruda jõuavad.
Kui aga lubada veele iga kohaletulija oma  kummariga, siis jääb ikkagi see kuraasikate kontrolli mure. Kas oled mõelnud, kes viitsib enda peale võtta selle nn. joomakontrolli funktsiooni, sest minu kogemuse pinnalt ütlen, et  nii pikalt toimuva ürituse puhul mõjub rääkimine ja harimine vaid niikaua, kui on lahjemate peadega meeste viinapidamine  (s.t. nagu esimesed ennast plämparisse võtavad, nii läheb lahti) ning ikkagi peaks ürituse käigus just sellistele  tegema kurja häält ja nägu ning kalapüük võib saada na halva meki juurde.

Samas kui on võistlus ilma osavõtutasuta ja registreerimiseta (et vähendada kasvõi natukenegi korraldaja vastutust mehepoegade käitumise pärast), siis pole see jällegi nagu võistluski ja võib nii ehk nii lõppeda kõige kuraasikamate kantseldamisega.

IP

Jüri 'juret' Pukk
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 16.05.06 08:08 »

Õiged tähelepanekud kõik. Viljandi järv on suhteliselt avalik ja käidav koht ja rannas suurema lärmiga joomine toob paratamatult poitsei kraesse, kuigi ega seda ametkonda väga ei kardeta.
Mõtlesime kolida järve vaiksemasse otsa. Kuupäev pole kah praeguseks veel paigas.
Teisest küljest paadid. Neid on Viljandi järvel umbes paarkümmend. Küsimas pole veel käinud. Linnavalitsus on seni suhtunud siiski heatahtlikult Viljandiga seotud avalikkesse üritustesse. Loodetavasti paadid saab. On veel kohalikke paate ja hea võimalus treileri pealt paat vette lasta. Falgiga, kes kogu aeg ranna istub, saab korraldada trerilerite ja autode valve.
Millegipärast ei saa hästi aru Wuudist - mis on kutsetega ürituste vastu. On teada kodanikud kelle kohalolek tavaliselt mingi jamaga lõppeb. Igasugused turvameetemed nõuavad raha ja toovad kaasa liigset muret. Üritute orgunnil on tavaline probleem kas asi üldse ette võtta ja kui selliseid küsitavusi liiga palju koguneb on alati lihtsam asi ära jätta. Tegelikult on seltskond, kes sellistel asjadel osaleb siiski paljuski seesama.
Minu tahtmisest üritus suureks ajada ei sõltu tegelikult midagi. Miskipärast arvan, et väga suureks see ei saa minna. Ühelt poolt seesama paatide piiratud arv. Teiselt poolt on suve iga nädalavahetus täidetud igasusguste üritustega ja kõigile sobivat aega pole võimalik leida.
Ilmataagiga on aga jüri suhted segased. Talvel saime võistluse ajaks paukuva pakase, üleeelmisel aastal viis torm jää sootuks ja võistlus tuli edasi lükata.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 16.05.06 08:24 »

mnjah, võibolla tuleb mult nüüd ettepanek mis mõnele võib tunduda mu enda, postitustele vastu rääkiv. Kuid...
Põhimõtteliselt on iga ürituse juhendisse võimalik kirjutada enne veele libisemist alkomeetriga kontroll. Eranditult kõigile. Ka kottide kontroll. kes seda aksepteerib see ka naksab, kes ei-see ei maksa ega tule.
Kui nüüd ,,tööõnnetusena" promillid juhtuvad mõnel paati või oma kummariga trügijal olema-see lihtsalt ei ,,võistle" st üritusest osa justkui ei võta. Kas siis makstakse/antakse raha ka tagasi- see siis korraldajate rida. Mis muidugi võiks ,,võistlusjuhendis" ka selgelt väljendatud olla.
Mu arust ei tohiks siis mingit õiguslikku problat tekkida. Lihtsalt on distantseerutud vastutsest johmase tegelase tegevusest.
Ja öösel, Viljandi järvel, olekus millises iganes, ei ole ju meie pädevuses keelata ega takistada. Kuid juhtumisi ta ,,sellest" üritusest osa ei võta. Kuna ei ,,kvalifitseeru" lihtsalt.

PS. selle teksti kirjutamise ajal on juret lisand oma teksti.
vastan siis:
1) ,,kinnised" klubid on mulle vastumeelsed. Naturaalselt, nagu ennist kirjutasin.
2) võistlus võistluseks- aga takistada oma lootsikuga suva vendi nt. borkasi , viljandi järvel 24/7 seilata, nagunii ei saa. Seepärast ei anna see ka nagunii absoluutset effekti. Kui aga effekt pole garanteeritud, siis milleks sellega jännata?  kas need meetmed, mida siinses kirjas, ülal mainin ei anna samat kindlust või suurematki?
IP
berta
Külaline
« Vastus #9 postitatud 16.05.06 08:42 »

Ehh Wuudi, iga kalameeste punt on iseenesest juba kinnine klubi. See, kas sinna kedagi juurde võetakse  on selle pundi liikmete enda otsustada. Nii, et kui mingi seltskond tahab grünes kokku saada ja omavahel kalapüügis võistelda, siis lihtsalt teistel ei ole sünnis sinna oma nina vahele toppida. Jutt sai võib-olla veidi otsekohene, aga teistmoodi ma ei oska ennast väljendada.
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #10 postitatud 16.05.06 09:22 »

Pole hullu, berta. Ma ka otsekohene. Arusaadav kui ,,punt" tahab omaette olla siis ,,punt" ka seda teeb ja on. Nii võiks ka kohe algstaadiumis väljenduda.Asjatu sebimise ära hoidmiseks. Samas on siis alatu küsida nõu, jõu ja abi neilt keda punti ei taheta või kes ,,pundis" olla ei taha.
fair play reeglid, tead.
IP
papsik
Vana kala

« Vastus #11 postitatud 16.05.06 10:47 »

Ma ka Wuudiga nõus, siis oleks võind ju välja kuulutada Viljandi järve kinnised ööpüügi võistlused oma pundile.
IP
Poolik
Vana kala

« Vastus #12 postitatud 16.05.06 10:54 »

Oot, oot. Ärge nüüd hakake huuli solvumisest kohe torru ajama. Keegi ei olegi ju välja käinud, et ööpüügi võistlus vaid siseringi ürituseks jääb. Teema algatatud ikka selleks, et koos mõelda ja leida see kesktee, kuidas sellist üleöö toimuvat üritust kõigile söödavaks muuta. Oluline osa kindlalt ka sellel, et ka korraldajad-asjaajajad peale võistlust rahulikult magada saaks.

Seega kutsetega ürituse uitmõte läbi nämmutatuks ja eemale lükatuks võib lugeda.

On veel mõni tark idee üldise kriitika vahele ??
IP

oki
Kalastushuviline
*

« Vastus #13 postitatud 16.05.06 12:50 »

Kuna viljandi järve ei tunne ja ei tea siis selline küsimus,et peab see üritus siis paatidest olema.Kas seal siis mõnda sellist pikkemat kõrkjast vaba ühtlase sügavusega kalda äärt ei ole kus see üritus läbi viia?
IP
wuudised
Tegija
**

« Vastus #14 postitatud 16.05.06 14:03 »

nuh, torru ajamisest on asi kaugel. samas on jube raske miskit aidata/soovitada/ette panna kui kondikava tibakegi täpsemast visioonist  on siin kirjeldamata või puudub sootuks. Poolik pani utimõtte, mina vastumõtte. Korraldaja ei saand pihta miks mulle kutsetega värk ei meeldi, samas ise täpsustamata nilline see üritus siis olema peaks/saaks. Berta vahele klähvatas, et -kas sa loll ei saa aru,et üritus omadele. Mina vasta, et ei saand jah kuna pole niiviisi väljendatud jne jne
Näete ise, siin oki küsib  kõrkjavaba kallaste kohta. No mida öelda, aidata-soovitada siinses teemas kui korraldaja ise ei selgita miks. Mina ju tema asemel selgitada seda ei saa, nagu ei saa ka seda kutsete värkisärki.
Niimoodi võibki jääda tatti nämmutama. Rallyt aga üldse nii ei sõida kui ei tea miks ja kuhu jõuda vaja.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi