Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
20.10.20 14:28

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Paadid  |  Teema: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet
Lehed: 1 [2]   Alla
Trüki
Autor Teema: kerge mootorpaat - sooviks nõuannet  (Loetud 43860 korda)
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #15 postitatud 07.02.12 17:33 »

Olen uurinud neid kasutatud plastpaate ja nende hind üldiselt vaid tsipa odavam kui uuel. Seal tihti hinnavahe uuel ja vanal alla 100 euri.
Mul esimene soov, et paat oleks 70 kg ringis ja ca 4 m pikk. Toimetan 70 % ajast üksi ja ei saa teda muidu nii kergelt vette (puudub slipp ja vaja tõmmata kohe tavahaagisele).
Teine määrav faktor on hind, et oleks 700 ¤ kanti.
Kolmas ja kõige keerulisem asi, et oleks ka stabiilseim neist pakutavatest, kuigi mis stabiilsust sa ikka vist tahad neilt munajatelt kestadelt. Olen paaris istunud ja kalapüügist ei taha seal suurt midagi välja tulla - tegele tasakaaluga.
Tegin siin antud parameetrite järgi mingi valiku:
Skipp 400
Pella Mini - või analoog
Amber 315
Lotta 360
D 375
Võib olla on mõni veel mille kaal sobib.
Mingit intensiivset kasutust see paat ei leia, aga suvel nädalas paar korda käiks ikka Võrtsul spinningul.
Oskab keegi nende läti paatide plastiku kvaliteedi kohta midagi öelda.
Saan aru, hr Janno on nende põhimõtteline vastane (nn eelista eestimaist), aga huvitav oleks ikkagi teada arvamust nendelt, kes on nendega kokku puutunud.
Reflexile: See paat, M400, on üle minu eelarvepiiri ja vist ka raske, vaadates parda laiust.
IP
reflex
Tegija
**
Postitusi: 30


« Vastus #16 postitatud 07.02.12 21:33 »

Ma olen tegelenud Läti paatide maaletoomise ja müügiga juba 8.a. Minu poolt esindatav tehas Dole Marine LTD on hetkseisuga ainuke tõsiseltvõetav plastpaadi tootja Lätis. Ülejäänud on nurgatagused 1-2 mehefirmad või lihtsalt vahendajad , kes müüvad tihtipeale võltsitud sertifikaatidega paate(muideks, Lätis pole sert vajalik) ja garantiist võid und näha. Kunagi aasta tagasi tellisin sellet Lotta  valmistajalt ühe spetsdetaili- vend keeras naturaalse praagi kokku, siiani pole korda teinud ja enam minu helistamise peale toru kah ei taha võtta! Hinnatase tuleneb aga odava Hiina materjali kasutamisest. Dole Marine põhiturg on Skandinaavia ja nemad sita tootmist lubada ei saa. Ise olen tänase päeva seisuga müünud Eestis üle 250 paadi ja garantiiprobleemidega pole siiani pidanud tegelema.(ptüi, ptüi ,ptüi) Mini on iseenesest tugev ja lihtne paat, aga kaal -alla 70 kg paneb omad piirid stabiilsusele. Füüsikaseaduste vastu on väga raske saada. Minisid olen ise müünud üle 100 ja siiamaani pole keegi ostjatest tulnud rusikat vibutama, et näe ümber läks või miskit taolist. Eks ta selline 1. paat on. Aga 3 inimest kannab  ja mootorit kah kuni 4Hj. Koos arude ja tullidega tuleks hinnaks 680 EUR.Saab tellida ka omale sobiva värvilahenduse.
IP
jaz
Kalastushuviline
*
Postitusi: 13


« Vastus #17 postitatud 07.02.12 22:26 »

Refleks, saada palun selle M 400 pildid mulle ka jaz@hot.ee. Tehnilistest andmetest olen ka huvitatud (kaal, parda kõrgus). Plaanin ujuva kere väljavahetamist liugleva vastu. Olemas 7,5-8 hj mootorid, uusi juurde ei plaani osta. Praegusele ujuvale kerele natsa palju HJ aga väiksema glissiva peaks üksi välja tõstma. Seltskonnaga pole tähtis, las ujub. Et siis küsimus ka kas 8h  koos 100kg mees+mõnikümmend kilo kola ja kütust tõstab välja, ehk on kogemust?
IP
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #18 postitatud 08.02.12 19:21 »

Refleks: Kuna oled palju kokku puutunud nende kergete paatidega, äkki oskad põhjendada, et miks peaksin valima just Pella Mini versus Skipp 400.
Minil on kandevõime ainult 223 kg, ei tea miks nii vähe, samas Skipil see 417 kg.
Muud vist vahet ei olegi eriti.
Skipil veel see hää asi, et keskmine pink on alt lahti ja saad panna õngi otse põrandale, jalust ära.
Pella Mini on tugeva kerega paat, ei paindu läbi tõstmisel ja kannatab hästi transporti, aga kas ka Skipp on seda?
Paistab, et nende kahe vahel pean vist valima,
IP
reflex
Tegija
**
Postitusi: 30


« Vastus #19 postitatud 09.02.12 00:27 »

Vaata, hüüp, mul ei ole kombeks kedagi kividega loopida , aga eesti seadused lubavad põhimõtteliselt ise ehitada ja ise sertifitseerida ning seda kasutatakse kurjalt ära, peaasi et oleks kliendile ettenäidata mingi tuntav eelis. Pellad on sertifitseeritud Saksa inseneribüroo poolt ja nende tulemused on usutavad! Tänaseks on Minil kandevõime lisatud ja lubatud 3 inimest. Toon näiteks Kasse 430 paadi, mis Skippile mitu korda püstivuse ja kandevõime poolest silmad ette annab, ning selle on ``ainult`` 340 kg. http://www.kasse.ee/tehno.htm Cursus 440 , tugev ja lainekindel paat - kandevõime ainult 450 kg. Aga jäägu see nende tootjate südametunnistusele! Ja kui Sa vaatad näiteks Soome saite, siis enamusel tootjatel ei ole lubatud max. kandevõimet kuskil kirjas,vaid on piirdutud inimeste arvuga!
Mini on käsitsi lamineeritud , kasutatud kvaliteetseid materjale ja see annab kerele tugevuse, nagu Kasselgi! Skipp tehnoloogiat ei kommenteeri!
IP
hüüp
Kalastushuviline
*
Postitusi: 9


« Vastus #20 postitatud 13.02.12 12:30 »

Selge, tänud refleks, võtan siis sinuga peale suurema külma möödumist ühendust. Kas paadi koju ka tood Elva kanti?
IP
reflex
Tegija
**
Postitusi: 30


« Vastus #21 postitatud 13.02.12 14:12 »

Otse loomulikult.
IP
Jäckson Five
Kalastushuviline
*
Postitusi: 1


« Vastus #22 postitatud 20.03.12 21:40 »

Mina ei teeks Eesti turul ühtegi paaditootjat maha. Iga üks ajab oma rida ja tundub et kõigile jätkub kliente. Too aga seda Pellat sealt Lätist ja ela hästi. Kui jutt läheb aga sellele mis materjale keegi kasutab siis läheb asi kurjaks...ikka kurjaks-kurjaks.
Tundub et Reflex asub Kasse Fredyga ühes paadis. Mõlemad ajavad ühtemoodi lolli juttu. Kuuldavasti kasutab Fredy sama taktikat et kui klient veel täielikult peos ei ole siis tuleb varnast igasugu valesid ja lolle põhjuseid et näidata ,et temal on just see parim paat.
Fredyle ikka meeldib toonitada et tema kasutab maailma parimaid materjale. Ja minuteada tulevad vedela ained Norrast ja matt Hiinast (ilmselt) või Tsehhist. Aga kui Pella kasutab tootmisel Saksa ja Austria materjale, siis kas see teeb sinust Kassest paremaks või oled sa hoopiski teisel kohal?
Palun, palun, ärge enam kunagi toonitage et teil on mingi Saksa tehnoloogia või materjal. Austage klienti vähemalt nii palju, et te toote oma paatide kohta välja just selle, mida klient ja sa ise ka usud.
Teades seda tehnoloogiat vähemalt nii palju et võin sellel teemal kaasa rääkida, võin uskuda et ükski Eesti tootja ei tee halva materjaliga oma tooteid, sest seda lihtsalt ei ole Eestis. Kõige nõrgem materjal on ilmselt Inglise Gray Valley, aga halb tema kohta öelda ei saa.
Kiili paat toob ise maale Inglise materjale ja matti Hiinast. Kas see teeb siis temast halva paadi? Minuarust mitte. Teades et enamus Euroopa mati firmasid on kolinud Hiinasse ei saa sa kunagi öelda et vat minu materjal on Inglismaalt, Saksamaalt või jumal teab kust. Hiinast tuleb erinevaid tooteid ja ka väga head ja kvaliteetset materjali.
Kes aga tahab paati osta? Palun uskuge seda mis on uskumist väärt. Ärge laske end mürgitada ning usaldage oma sisetunnet. Ja siis ostke paat mis tundub et meeldib teile kõigile rohkem. Ning ärge mõelge et kui ostate endale elu esimese paadi peab see olema see ainuke õige ja elu lõpuni. Mitut autot on keegi meist omanud??? Ja kas auto maksab vähem kui sõudepaat? Kui paat ei sobi müüte börsis võib-olla et sama raha eest maha ning lähete ja ostate uue. Ja kallid KLIENDID...ärge ise ka mürgitage foorumeid. Ausust paluks rohkem!

Ah-jaa. Läti paatide kvaliteediga ei saa eriti midagi hullu olla. Nad on juu kujult nagu munakoored. Tootmisest tulenevaid praake ei saagi tekkida sest tegemist juu suht sirge pinnaga. Aga mina külla munakoorega ei sõida!!!

Õigeid otsuseid ja HEAD KEVADET!
IP
Lehed: 1 [2]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi