Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
07.06.20 05:35

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1471
Kasutajaid : 21454

Viimati registreerus: marahd2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Linaski püük ennem kudeaega
Lehed: [1] 2   Alla
Trüki
Autor Teema: Linaski püük ennem kudeaega  (Loetud 28227 korda)
majasikk
Tegija
**

« postitatud 04.05.06 09:25 »

Kuna ise olen linaskit käinud püüdmas ainult peale kudet siis sooviksin saada rohkem teadmisi, mis toimub ennem kudet ja kas on mõtet minna proovima.
IP

kuuevarblane
zero
Kalastushuviline
*

« Vastus #1 postitatud 04.05.06 15:36 »

Pole ka ise linaskit enne kudeaega püüdnud, aga raamat kirjutab, et linask ärkab juba siis kui päikesekiired läbi jää paistavad ja püüdma võib hakata siis kui jää on järvedelt lagunenud. Tean ka seda, et mõned on linaskit juba sel aastal saanud. Nii et, mine ja proovi! Sööda koht sisse ja anna ka oma tulemustest teada.
IP
Imre 'imps' Poolma
Vana kala

« Vastus #2 postitatud 04.05.06 15:57 »

Enne kudet närib linask tihti aktiivselt. Seega proovida võid kindlasti.
Ja ilma jääda võid täpselt samamoodi nagu suvelgi :)
IP
consa
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 04.05.06 19:46 »

http://www.kalale.ee galerii juba kubiseb linaski piltidest,nii et tundub et võtab küll,kus ta pääseb.
IP
majasikk
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 05.05.06 13:57 »

selge siis. tuleb ikka ndlv ära käia proovimas ja siis pildid ülesse laduda siia : )
IP

kuuevarblane
alessandro
Tegija
**

« Vastus #5 postitatud 07.05.06 14:07 »

millega te, mehed, linaskit püüate? Ma pole kordagi saanud. Või ma ei tunne kohti lihtsalt?
IP
aerutaja
Tegija
**

« Vastus #6 postitatud 08.05.06 19:12 »

Ise oma elus tervelt kolm linaskit olen tabanud (suurimat võib ka avataril näha), seetõttu aind teoorias tugev olen. Olenevalt veekogust siis kas magusad maisiterad või teistelegi kaladele universaalne sõnnikuuss oleks esmane valik.
IP

aErutamine teeb meistriks
retti
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 08.05.06 23:30 »

Ei mäleta mis aja kohta see just käis,
aga kadund vanaonu ütles linaski püügi kohta aina. Kui linask ussi  võtab,pane õngeritv käest ära ja võta Priima pakk kätte.Tee suits rahulikult  ära ja alles siis haagi.Õngeritv oli tal muidugist meie mõiste järgi ront,aga ujukiks tunnistas vanamees linaskipüügil ainult hanesulge.
IP
majasikk
Tegija
**

« Vastus #8 postitatud 09.05.06 09:17 »

ma eelmine aasta hakkasin püüdma alles colmicu korkidega. ennem ka ainult hanesulge tunnistasin.
IP

kuuevarblane
alessandro
Tegija
**

« Vastus #9 postitatud 09.05.06 20:43 »

ma särge siiamaani hanesulega kakun :)
IP
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #10 postitatud 09.05.06 23:17 »

Kui kellelgi hanesulge vaja- andke teada- paar tiiba olemas- saadan ümbrikuga koju.
IP

tsuks nigu ma olen
Imre 'imps' Poolma
Vana kala

« Vastus #11 postitatud 10.05.06 08:16 »

Hanesulel on mõned meeldivad omadused, nagu odavus, võimalus ise valmistada ja tänu kujule ka tundlikkus kala võtule, aga seda nüüd küll väita ei saa, et linask just seda korki eelistab. Korgil ikka tähtis korralik balansseerimine. Hetkel meenub ainult 2 kalaliiki kellel korgi just neile valiks, viidikas ja haug elusaga püügil.
See on küll õige jutt, et linaskile meeldib pikalt sööta nämmutada ja tihti hoiad end tagasi, et mitte liigavara haakida. Konksusöödast niipalju, et kui võimalik, ma erinevatest vihmaussidest serveeriks linaskile esimesena kena mahlakat leheussi.
IP
consa
Tegija
**

« Vastus #12 postitatud 10.05.06 14:05 »

Kui kellelgi hanesulge vaja- andke teada- paar tiiba olemas- saadan ümbrikuga koju.

Kusjuures ma oleks küll sule soovija!Saadan aadressi mailile sulle?või kuidas oleks võimalik?
IP
consa
Tegija
**

« Vastus #13 postitatud 13.05.06 00:35 »

Sooviks ikka vastust ka siis.Olgugi kui see eitav on,vähemalt tean siis
IP
Imre 'imps' Poolma
Vana kala

« Vastus #14 postitatud 13.05.06 08:59 »

Sooviks ikka vastust ka siis.Olgugi kui see eitav on,vähemalt tean siis

Kannata consa, tsuks proovib paar päeva Emajõge teistpidi voolama panna . Kui tsuks lubas lahkelt, et saadab, küll ta siis saadab ka, tsuks nigu ta on.
IP
Lehed: [1] 2   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi