Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
29.11.20 16:00

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Täika  |  Müük  |  Teema: M: Porta-Bote kokkuvolditav aeru/mootorpaat
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: M: Porta-Bote kokkuvolditav aeru/mootorpaat  (Loetud 8646 korda)
Rene
Tegija
**
Postitusi: 3


« postitatud 12.04.10 19:47 »

Erinevad pikkused ja värvid. Eelisteks kindlasti see, et pole treilerit vaja, liigub väikese mootoriga suht hästi edasi ( http://foorum.kipper.ee/viewtopic.php?t=3957&start=48 ), aerudega väga suunastabiilne ja kerge, pole vaja pumbata, väga väike süvis, ei karda kive, päikest ega külma, on uppumatu, keregarantii (s.h. hinged) 10 aastat, ja mis mitte väheoluline - igal pingireal on kaks topsihoidjat :)
Kui soov on, siis saab purjegi peale panna.
Suurimaks miinuseks vast hind, aga selle kompenseerib kokkuhoid treileri ja väiksema mootori arvelt ja kasutusmugavus.
Tehase videot saab vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=w7QBCDeLm_I&feature=related

Rohkem infot ja pilte saab lehelt www.porta-bote.eu , seal olemas ka hinnad.

Kui huvi, siis helista 515 4584

Ahjaa, foorumi liikmele on ARK-is registreerimine tasuta.

Rene
IP
Heigo 'niru' Kraav
Nupuklubi
*
Postitusi: 138« Vastus #1 postitatud 15.04.10 10:27 »

Iseenesest ju tore paat, aga hind on kindlasti see, mis asja levikule kõva piduri peale tõmbab. See treileri pealt kokkuhoiu jutt ei päde väga, sest senised kummikamehed (keda tootja poolt peamise sihtgrupina nähakse) ei vaja treilerit nagunii. 3-meetrist plastikjullat saab samamoodi autokatusel väga edukalt transportida ja ei vaja kokkupanemiseks üldse aega. Julla maksab 7000 krooni, voltpaat 33 000...Kui võtta aluseks kõige suurema, üle 4-meetrise paadi hind, siis selle 46 000 krooni eest saab uue samasuure (või isegi pool meetrit pikema) plastikpaadi, treileri, 4 hp päramootori, päästevestid ja muu nõutud varustuse veel pealekauba. Paneb mõtlema.

Ei tea, kuidas see paat kokkuvoldituna auto katusel kiirusel 90 km/h käitub? Väga laperadama ei hakka tuule käes? Enamusel autodel on katuseraamide vahe umbes 1 m, mis tähendab, et 4,28 m paadi puhul jääb mõlemast kautseraamist 1,6 m üle ääre.

Üks kivi ka eesti edasimüüja kapsaaeda - kodukal on paadi kohta küll kõvasti kiidulaulu, aga selline oluline info nagu paatide kategooriad, lubatud max mootorivõimsus ja kandejõud/inimeste arv pardal on sootuks puudu.

Aga et mu jutt nüüd ainult selle paadi mahategemisena ei tunduks, siis netist leitava info põhjal täitsa äge riist - väiksematel järvedel ja jõgedel elektrimootoriga või lubatud kohtades sisepõlemismootoriga kalapüügiks minu seisukohtadest lähtudes kindlasti palju parem alus kui kummipaat. Nagu eelpool mainitud, siis väiksema paadi puhul pole vahet kas vedada autokatusel plastjullat või seda voltpaati (OK, tuuletakistus on ehk erinev), aga voldiku eelis on kindlasti see, et võtab ladustamisel vähem ruumi. Pane või puukuuri pennidele seisma talveks:)

Ainult jah, minu isiklikust seisukohast võttes ei kaalu tema eelised seda kordades kõrgemat hinda üle.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi