Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.11.19 06:28

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 15298

Viimati registreerus: wendigx60
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Kahlamispüksid
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Kahlamispüksid  (Loetud 12877 korda)
ehitusmees
Tegija
**

« postitatud 10.11.09 08:38 »

Kuna hetk tagasi sõber küsis sellekohast nõu, siis vastasin talle. Ei leidnud siit selle kohta üldse mitte midagi, sestap kriban oma kogemuse siia ka. Ehk keegi täiendab lisainfoga.

Kahlamispükse on kolme sorti:

Kummist - eelised on odav hind ja suht hea vastupidvus, miinuseks ebamugav liikumine ja "korgiefekt" (jalad püsti, pea vee all), samuti sisemise kondentsi teke - hind ca 500.-;

Hingavast riidetaolisest materjalist - eeliseks väga mugav liikumine (peaaegu nagu tava pükstega) ja väikseim korgiefekt,, kuna püks liibub vastu jalga, õhku vahele ei jää. Lisaks hea kokku pakkida ning lihtne kuivatada. Miinuseks kerge vigastamise oht ja suhteliselt suur maksumus. Lisaks vajalikud saapad, mida reeglina komplektis pole  - hind pükstele alates 1500.-;

Neopreenist - eeliseks soe materjal jahedas vees ja reeglina vildist tald (libedal kivil veidi parem pidamine), miinuseks suhteliselt jäik materjal ja nimetatutest suurim korgiefekt. Hind ca 900.-;

Kogemustest:

Kummist püks tekitab vees ebamugava hõljumise tunde (rinnuni vees tekib juba tahtmine ujumisliigutusi teha), kuna suht palju on jalgades õhku. Aga ajab asja täitsa ära. Teinekord jalgade vahelt õmbluste kohast hakkab pikapaeale vett sisse ajama. Hea kerge lappida (ntx sikafleksiga või mõne liimimassiga). Parim otsida kauplusest Universaal (Telliskivi tn) või kalastuskauplustest.
Abiks harva kasutavale inimesele.

Hingavaga olen väga rahul, ülimugavad, saab alla panna termopesu ja/või paksemad püksid, ei aja higistama (võib tõsimeeli tunde vees passida). Pükstele on otsa õmmeldud neopreenist sokid, et varvas ei külmetaks (mulle tundub, et kuskilt soki õmblusest pressib mul viimasel ajal tilgakese sisse, samas neporeen hoiab jala ikka soojas). Lisaks ostsin juurde vilttallaga sapad (maksid veel teise pükste hinna juurde, aga ei kahetse), käiakse ka tavaliste tossude või saabastega. Siiski spets toode on ikka õige - ma olen väga rahul ja soovitan. Keerulisem letist leida suuremaid numbreid saapaid. Püksid-saapad rahas kokku paar-kolm kilo ja nati peale. Kui kulutuse ära unustad kunagi, siis on juba väga hea kasutada :). Ettevaatlik tuleks olla jõeka püügil, kui läbi võsa müristada, materjal ikkagi õhuke, paikamine pole nii lihtne ja kindel kui kummikul.
Sobib hästi mugavale ja nõudlikumale kasutajale, või kui kasutatakse tihedamini.

Neopreenidega hakkab suvel soojema veega või aktiivsemal püügil ikkagi palav, hakkad sees higistama. Ntx jõekat suvel püüda on sama, mis saunas jooksutrenni teha. Muidu vastupidavad, külmas vees kindel eelis kummipüksi ees. Suht hea saadavus, võib leiduda letis suuremaid numbreid ka. Olen näinud heade taskute lahendustega variante.
Hea variant tavalise kummipüksi ja hingava püksi vahel nii hinnas kui omadustes.

Äkki on kellelegi abiks.
IP
thewill
Kalastushuviline
*

« Vastus #1 postitatud 10.11.09 09:06 »

Eelmine aasta sai ostetud venemaa toodangut.
http://www.kpg.ee/toode_suur.php?cat=16&toode=1443&v2rv=

Odav kaup, aga siiani on üpriski vastupidavaks osutanud. Samuti ei ole imbunud kusagilt vett sisse.
Korgiefekt on ka suhteliselt väike ja kividel pole ka libastunud.

Loomulikult on tunduvalt paremaid / kvaliteetsemaid kuid arvan, et hinna ja kvaliteedi suhet arvestades sobivad ideaalselt "esimeseks".
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #2 postitatud 10.11.09 09:24 »

Üks hea trikk miskit toodet osta, on lugeda, mida teised selle kohta ütlevad.
Netis muidugi see aga, et kui keegi ehitusmees ütleb miski asja kohta, et head, siis pead ära arvama, kas mees on tark või loll või kes, et kas ta juttu uskuda võib või mitte. Mingite poodide juures kundede arvustusi lugedes on mul käinud alati kahtlusevirvendus üle, et kas äkki keegi ei nügi seda keskmist hinnet ülespoole kirjutades positiivseid komme.
Siin     üks soome lendurite arvustuste leht, kust leiab ka kahlakaid. Selliste arvustuste lugemise juures tasub ka tähelepanu pöörata, et millal kirjutatud need arvustused, ehk olukord 2006 ja 2009 aastal mingite asjade osas võib väga erinev olla.

IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi