Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
16.10.19 15:26

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 14492

Viimati registreerus: dianaif16
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: Termose sisepinna puhastamine.
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Termose sisepinna puhastamine.  (Loetud 11797 korda)
Kroon
Kalastushuviline
*

« postitatud 26.02.09 10:45 »

Kas teate mingit ainet mis leotaks lahti termoseseintele ladestunud musta kihi? Termose sisepind on metallist ja termost on kasutatud tee hoidmiseks.   
IP
aerutaja
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 26.02.09 14:16 »

Pole termost küll puhastanud, aga äkki on nende parkainete puhastamisel abi katlakivi puhastusvahenditest või siis harilikust söögiäädikast.
IP

aErutamine teeb meistriks
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 26.02.09 15:23 »

Proovi Coca-Colaga, kui ei aita siis kasuta torusiili, see sööb kõiksugu sita lahti. Samas kui kasutad termost jätkuvalt tee hoidmiseks, siis polegi tarvis vaeva näha mu arust.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
piibu
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 26.02.09 18:22 »

Siin üks termosepuhastamise teema.
IP
puhh
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 26.02.09 21:03 »

Võta nõudepesumasina pulbrit ja lase kuum vesi peale. Natsa lase seista ja siis mingi harjaga nühi.
Torusiili ära küll kasuta, mina pärast seda küll ühtegi jooki sealt ei tarbiks.
IP

Internetis kala küll, nahh sinna Peipsile ronida.
tsuks
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 28.02.09 02:11 »

Janile vastuseks-
 arva kasutan kurje sõnu- kuid päev enne kalaleminekut leides termosest vana teeleotise ilusasti penitsiliinistunud olevat- tuleb üks kurat meelde küll.

Alkohol on universaal lahusti. Peaaegu.  Ehk piirituselahus miski- algul vannitoas surveall uhad kammajaa välja, viskad jämesoola, sheigid ja lased seista.
Sheigid veel, loputad ära ja paned ommiku uue teevee peale
Kohvivastu tõemeeli cocasoola töötab! Jällegi jämesool lihtsalt tervisliku abrasiivina annab puhta ja maitsva tulemuse.
IP

tsuks nigu ma olen
Loru
Kalastushuviline
*

« Vastus #6 postitatud 01.03.09 17:01 »

Viisin enda omaga katsetuse läbi. Kaks korda kuuma vee ja nõudepesumasina pulbriga ligunema ning puhas. Lausa imelik vaadata läikuvat metallpinda kuna olin juba harjunud, et ongi sellline pruunikas teest. Tänud õpetuse eest.
IP
retti
Nupuklubi
*

« Vastus #7 postitatud 01.03.09 22:33 »

Janile vastuseks-
 arva kasutan kurje sõnu- kuid päev enne kalaleminekut leides termosest vana teeleotise ilusasti penitsiliinistunud olevat- tuleb üks kurat meelde küll.

Alkohol on universaal lahusti. Peaaegu.  Ehk piirituselahus miski- algul vannitoas surveall uhad kammajaa välja, viskad jämesoola, sheigid ja lased seista.
Sheigid veel, loputad ära ja paned ommiku uue teevee peale
Kohvivastu tõemeeli cocasoola töötab! Jällegi jämesool lihtsalt tervisliku abrasiivina annab puhta ja maitsva tulemuse.
Ah et alkohol on universaalne sisepindade puhasti  - nii tsuks ju väidab.Tõtt muidugi.Ju ta ära unustanud,et aknooliga akende pesemine alkoholi väärkasutus on.Jummal tänatud.
Et ta nüüd alkoholiga termoseid peseb.
Aga ärge ajage asju keeruliseks.Nõudepesuvahend ka üks hää puhastusvahend muidugi,aga igas peres seda ju ei leia ja tervet pakki ostma minna ka narr.
Lihtsalt tuleb kodukeemiapoes lahtiste silmadega veidi ringi käia ja lugeda purkidelt ja pudelitelt neid kõige väiksemaid kirju.Seal see lõplik tõde on ja kloriidi sisaldavat keemiat leiab lõpmatus valikus.Vana hea seebikivi ehk NaOH leidmine kristalsel kujul on juba paras peavalu,aga mitte võimatu.Lahusena leiab seda ollust  natuke rohkem.
Miks ma seda nüüd nii pikalt - vaadake kalamehel on tihtipeale vaja pesta muidki päris haisvaid asju (peale mõne mehe sokkide) ja sinna kõlbavad need kemikaalid väegade häste.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi