Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
17.10.19 04:29

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1467
Kasutajaid : 14502

Viimati registreerus: robertabj2
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Tee ise  |  Teema: Foolium ja fosforhape
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: Foolium ja fosforhape  (Loetud 18405 korda)
JAN
Nupuklubi
*

« postitatud 05.01.09 22:19 »

Oskab keegi öelda, kust saada värvilise metalli fooliumi ja fosforhapet. Vajalik kogus oleks imeväike. Hea oleks kui kuskilt saaks ka jupi nn tehnilsest hõbedast traati või mõnda hõbeklemmi.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
lauri "indivvid"
Tegija
**

« Vastus #1 postitatud 06.01.09 08:20 »

fosforhapet võin ma sulle anda, eeldusel, et sa seda tõesti väga palju ei taha, et see ei pea tohutult puhas olema ja et sa ei kasuta seda kuritegelikel eesmärkidel. mida sa pead aga silmas värvilise metalli fooliumi nime all, on pisut arusaamatu...

lauri
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #2 postitatud 06.01.09 09:08 »

mida sa pead aga silmas värvilise metalli fooliumi nime all, on pisut arusaamatu...
lauri

Eeldan, et sa tead mis asi on alumiiniumfoolium. Seega vajan sama õhukest materjali, mille koostiseks aga on kas: vask, messing, pronks, hõbe, (kuld@IRW), melhior, uushõbe, jne. Ehk siis värvilisest metallist tehtud foolium või hästi õhuke plekk elik siis lehtmetall.

PS. fosforhapet vajan max 30-50 ml. Puhtus pole oluline. Taara olemas.
IP

lauri "indivvid"
Tegija
**

« Vastus #3 postitatud 06.01.09 09:37 »

mnjah, värvilist metalli mul sulle pakkuda ei ole. aga kui helistad 56566427 ja oled valmis ise Tartus ringi sõitma, siis fosforhapet võid küll saada.

lauri
IP
enni
Tegija
**

« Vastus #4 postitatud 06.01.09 10:11 »

Vaskfooliumit ostsin hiljuti Viimsi Ehitusmarketist. Oli teist mitmes paksuses. Ju teised ehituspoed ka müüvad.
IP

Parem suur kõht kui väike küür.
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #5 postitatud 06.01.09 11:33 »

Vaskfooliumit ostsin hiljuti Viimsi Ehitusmarketist. Oli teist mitmes paksuses. Ju teised ehituspoed ka müüvad.

Kardan, et nad sääl alla 1 m2 ei müü. Tartusse satun vast kuu lõpus.

Küsiks veel: mis firma konksud on hästi pandlikud (st ei ole jäigad) ja kannataksid jootmist kõige paremini. Küsin selle, et vaja uus ports söödata kirpe teha, aga kolimisega on kogu vajaminev kraam (veel vene aja varud)  kuhugi ää kadunud.

IP

enni
Tegija
**

« Vastus #6 postitatud 06.01.09 13:01 »

Mulle oli vaja tükki mõõdus 200mmx150mm. Lõikasid sirinal välja ja ei olnud probleemi.
IP

Parem suur kõht kui väike küür.
ehitusmees
Tegija
**

« Vastus #7 postitatud 06.01.09 16:43 »

Mina kunagi kasutasin Gamakatsu konkse, aga marki ei mäleta. Just musta värvi ja pika säärega olid head. Peipsi sikule sai siis esialgu 2 konksu omavahel kokku joodetud ja siis kaks lehte. Esteks karestamine, siis saltser ja siis tina. Pika varrega konksu eeliseks oli, et ei sula väga lihtsalt lahti, saab järk-järgult joota. Aga jah, mäletan, et need mustad konksud olid just mõnusalt paindlikud ja imeteravad.

Muide, sain töökord äiapapalt seda nn fooliumi. Sinna peale minu kasutada olnud saltser ja tina aga ei hakanud. Äkki oli miskit muud, kui meil poodides müügil, või siis liialt rasvane. Tegin siis ette-sattunud tsinkplekist (peale viilimist jäi täpselt nagu oligi vaja - laiguline, hiljem rooste-laiguline) ja vasest, mis oli 0,5...0,7 mm paks plekk. Said ka isegi püütavateks saajateks.

Mõtlesin just tänasel päeval, et peaks ka vist ette võtma ühe tegemise...

IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #8 postitatud 06.01.09 19:43 »

Mõtlesin just tänasel päeval, et peaks ka vist ette võtma ühe tegemise...

Fosforhape on mu arust parem kui see nn saltser, mida võib olla n+1 varianti. On sul seda va fooliumi värki alles?
IP

ehitusmees
Tegija
**

« Vastus #9 postitatud 09.01.09 08:32 »

On sul seda va fooliumi värki alles?

Katsun meeles pidada, äia käest küsida. Arvan, et äkki saab mingid jupid.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #10 postitatud 09.01.09 09:18 »

Seda vajalikku lehtmetalli nn füüsilist formaati kutsutakse veel ka sõnaga "peiliplekk". Äkki on lisainfo abix.
IP

Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi