Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
16.12.19 04:45

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16604

Viimati registreerus: karlatc69
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes
Lehed: 1 ... 12 13 14 [15] 16   Alla
Trüki
Autor Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes  (Loetud 236370 korda)
millimeeter
Tegija
**

« Vastus #210 postitatud 06.05.09 14:41 »

Toivol mõttekäik asjalik. Mul ainult üks asi ei anna rahu.

Eestlased ei ole sugugi nii oodatud sinna Norrasse, kui siin arvatakse. Täna ei käi see veel küll võib-olla Skjervoy kohta aga käib vägagi Andörja kohta, kuhu meie punt peagi teele asub. Just mõni hetk tagasi lõpetasin järjekordse telefonikõne selle koha peremehega ja ta väidab endiselt, et Eestlased tegid talle eelmisel aastal esimest korda elus külma arve ja ma olen päris kindel, et see info jõuab varsti ka Skjervoy-sse. Kas sellel mingi seos on ka tollipiiril sagedase eestlaste puistamisega ma ei tea aga usaldusest ja Eestlaste heast mainest pole Norras küll miskit järgi jäänud.(Muide Andörjas ei küsitud veel alles eelmine aasta ka ettemaksu !) Ma väga palun - viimane aeg oleks võlgnikul asi ära klaarida. Jutt ei ole väiksest summast. Ma ei kahtle, et see inimene, kes ennast puudutatuna tunneb seda siin loeb ja võtab sealse majaperemehega ühendust . Igasuguse info eest, mis tõestaks, et jutt võlast on jama olen tänulik. Minu kontaktid on avalikud ja ootan e-kirja inimeselt, kes tahab tõestada, et kõik on korras. Ma kirjutan siia igaks-juhuks ka Andörja "pealiku" telefoninumbri (Terje Hansen - Andörja - +4790932742)

Olge mõnusad !

IP
maamittari
Kalastushuviline
*

« Vastus #211 postitatud 06.05.09 15:35 »

Tundub küll kahtlane kas 120m pealt rebenenud ujupõie ja muude barotraumadega kalast enam elulooma saab, aga ameeriklased on leiutanud kalade "ventileerimise": http://catchandrelease.org/venting.shtml 
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #212 postitatud 06.05.09 16:10 »

Ma ei kahtle, et see inimene, kes ennast puudutatuna tunneb seda siin loeb ja võtab sealse majaperemehega ühendust . Igasuguse info eest, mis tõestaks, et jutt võlast on jama olen tänulik. Minu kontaktid on avalikud ja ootan e-kirja inimeselt, kes tahab tõestada, et kõik on korras. Ma kirjutan siia igaks-juhuks ka Andörja "pealiku" telefoninumbri (Terje Hansen - Andörja - +4790932742)

Kas selle pääliku käest küsida ei saa, et kes see tõbras selline oli? Äkki annaks siis siitpoolt asja mõjutada.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
millimeeter
Tegija
**

« Vastus #213 postitatud 06.05.09 16:26 »

Jan, minule on see nimi teada. Aga see on ühe poole (Norra) väide - seetõttu ma palusin inimest tõestada, et see nii ei ole. Peale meie reisi olen kindlasti targem.
IP
seespidine
Kalastushuviline
*

« Vastus #214 postitatud 06.05.09 17:09 »

tollist - meid minnes ega ka tulles ei peatatud, kala tõime kaasa pannitäie, rohkem ei pidanud vajalikuks. samas teist maja olla tagasiteel tollis puistatud, neil oli ka mingi 165 kg kaasas... mis tekitab mõtte, et järsku teeb toll majutajaga koostööd :-)

kala tagasilaskmisest - lasime 99% kalast tagasi, ära võtsime vaid kassid ja paar turska kohapeal söömiseks. püük toimus 50-140 meetrit vahemikus valdavalt. tagasi saadetud kaladest jäid pinnale kajakate rõõmuks hulpima vaid kivilutsud, tursk ujus kenasti sügavikku tagasi, oli vaid mõni kala, mis "jalgu alla ei võtnud".

see nüüd puhtalt minu hinnang, kas keegi on teaduslikult ära tõestanud ka, et tagasilastd tursk ellu ei jää?
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #215 postitatud 06.05.09 23:16 »

See 15 kg kala väljaviimise piirangu seadus on olnud kehtiv 1 juulist 2006.
Arvatavasti enamus meist on rikkunud seda seadust 3-4 aastat juba.
Näiteks lõhejõgedes on olnud äravõetavate kalade piirang aastakümneid + veel prstäis piiravaid reegleid, mida tohib, mida mitte. Pole vist keegi tõstatanud samasugust küsimust, et keegi peaks otsajäänud lõhed kokku ostma või hankima paberi väljaveoks vms. Ma tean ise ka, et sügavalt pumbatud osad kalad on pinnas sihkse näoga, et asi selge, nendele ei puhu keegi eluvaimu sisse. Üks võimalus on muuta oma suhtumist kogu üritusse, püüda madalas, vabastada, püüda ainult suuri võimisiganes. Ma söön ise ka tursa ja kassi fileed jamittevähe. Siiamaani toodud tavaline 80ltr fileed(no mingil määral tursarümpa ka sees suitsutamiseks) on kenasti ära söödud järgmiseks norra minekuks, no ämmauss ja vanemad ja mõni semu on ka saanud pakikesed fileed meeleheaks.
Üks variant jätkata kala toomist harjumuspärastes kogustes on hankida see kalaostupaber, mis legaliseerib selle kala.
Mul oli kokkulepe olemas selleks aastaks sihkse saamiseks, nonii igaks juhuks, teadmata, et sihke kontrollikampaania tuleb aga lörri läks see värk, torm, teed umbes, mees ei tulnud skjervojsse.
Ma mõtlen, et peaks tõsisemalt asja ajama selle paberi osas. Sellega sihke lugu ka veel, et profikaluri jaoks on sihkese paberi väljastamine konkreetselt müük, mille pealt tuleb maksta maksud ehk võibla miski paarisaja kilo peale annab tuttav mees tuttavale jopele niisama ka, a kui nüüd üldist kalaturistide hordi mõõtma hakata ja läbi korrutada, no näiteks igale molule 50kg, majas 6, majapeale 300, ma olen tänaseni sellel hooajal bronnind skjervojsse 36 maja, korrutame läbi, saame ca 11 tonni. Raske arvata, a kokku vast käiakse norras pakun vähemalt 5 korda rohkem, teistes kohtades.
Kui paljud teist on nõus maksma sihkse paberi eest, mis lahendaks kõik kalatoomise probleemid ja kui palju. Mul endal pole aimugi, et kui asja ajama hakata, et kle, tee meile neid pabereid kõigile, et mis maksab, et palju siis küsitakse. Kuuldavasti ühes teises kalastusbaasis pakuti sihkest paberit ja tuttav ka kasutas seda võimalust, hinda ei mäleta, mis küsiti, a saab üle küsida ta käest.
Mu meelest mõtetu jahuda siin foorumis sellest Andörja juhusest, see mitte midagi ei anna. Ma olen umbes samapalju kursis, kui mm ja katsund ka tõugata seda asja aga täpselt ei tea lõpuni, siin jahumine ei anna midagi juurde ja kuna ei tea, siis ei saa kedagi süüdistada ka.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
antinyyd
Tegija
**

« Vastus #216 postitatud 07.05.09 01:18 »

Ytleks ka paar lauset sekka....Reis Sepast nädal hiljem oli nagu teada ilma poolest super.Kõik päevad sai veepeal olla,pigem tekkis kahel päikselisel päeval isu tuulisema ja tormisema ilma järgi kuna triiv üsna jõuetu oli.Mis sa ikka yhe koha peal seda lanti tonksutad..Kala sai parasjagu ja seda just seepärast et tollihirmu pärast otsustasime kvaliteedi kasuks.Turska(suurim 10,5)ajasime konkreetselt ühel päeval taga(teisel päeval tuli ta niigi igast august),põhirõhk oli kassil ja lutsul.Ussi ei kohanud üldse ja paltuski(5kg) jäi muu püügi kaasnähtuseks.Toredaid elamusi piisavalt ja ka teadmisi juures.Kassid tulid 50m pealt,lutsud sama ja veidi sügavamalt,tursad 80-130.Mereahven oli ka madalas-paati tõstes olid silmad pisipisikesed,mitte nagu Rimi kalaletis mind tülgastava pilguga jõllitades....Saidat,jumal tänatud ei kohanud ning paari täpitursa auks sai olla järgmiste kasside-lutsude söödaks.
Reis yldiselt erines eelnevatest seetõttu et alkoholi pidime ka tagasi koju viima-kas vanadus või liigne ahnus,saa nyyd aru...
Eelnevate juttude lisaks ytleksin,et ise oleksin kyll nõus maksma,lisaks muudele kuludele ka mingi paberi eest-säiliks meelerahu ja õhtudringi juures ei arutataks ainult tolliteemade üle...Edu kõigile kes käinud või lähevad Norra-vapustav on see reis igaljuhul.....
IP

nõutu
sepaonu
Vana kala

« Vastus #217 postitatud 07.05.09 14:56 »

Skjervojs kaks uut arvorit juures.
Hetkel vabad 21,23,24,25,27,28,29,31,32,34,36,38,39,40 nädalatel.

IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
otse
Tegija
**

« Vastus #218 postitatud 08.05.09 12:53 »

mis kellaaegadel need puistamised on olnud, ega ometi mitte keset ööd?
IP
pomo
Tegija
**

« Vastus #219 postitatud 09.05.09 15:46 »

aga miks te üldse tahate tuua rohkem, kui lubatud on? Millegipärast see koguse piir on ju kehtestatud?
IP

Üritan ka kala saada
otse
Tegija
**

« Vastus #220 postitatud 09.05.09 16:42 »

pomo jälgides su eelnevaid postitusi sulle täitsa mõtetu seletada, sa ei saa nagunii aru.
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #221 postitatud 10.05.09 02:05 »

Vastsus pomole, ehk saab aru...
Vaat kui sul on ostetud pordellis (näitusex saksamaal) 1 tund, siis sa ei lahku ju pääle 5-e minutilist nühkatamist. Mis siis et mahlad lahti...
Siinkohal palun minuga mingeid paraleele mitte tõmmata, kui just pole plaanis saksamaale pordellidesse kaasa kutsuda :-))
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
kike
Kalastushuviline
*

« Vastus #222 postitatud 16.05.09 12:08 »

see nädal ilmad head ja kassiuputus,turska vähe õnnestunud saada.¦otlased 15 kiloseid kuskilt tarivad.3 püügipäeva veel ees,külmakastid paraku täis.
IP
kike
Kalastushuviline
*

« Vastus #223 postitatud 16.05.09 12:15 »

asoo,kohalik troll väitis,et saksmannidelt toll 750 kilo kala oli ää võtnud.Ise pabistasime kaasavõetud alko pärast ja tulime läbi Alta.Tolli ei kohanud,teekond 100kilti pikem
IP
tigekala
Kalastushuviline
*

« Vastus #224 postitatud 23.05.09 15:55 »

Pomo, need piirangud pole mitte kalakaitselise iseloomuga, vaid majandusliku loomusega.
IP
Lehed: 1 ... 12 13 14 [15] 16   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi