Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
07.12.19 10:29

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16178

Viimati registreerus: jannawh11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Koos kalale  |  Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes
Lehed: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16   Alla
Trüki
Autor Teema: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes  (Loetud 235286 korda)
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #195 postitatud 24.04.09 22:16 »

Vanasti loeti lahjaks veine ja likööre kuni 21 kraadini, õlle eraldi arvestati ja kui ma õieti mäletan, siis 12 liitrit
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
siiakala
Kalastushuviline
*

« Vastus #196 postitatud 25.04.09 21:28 »

Siin viimane säte alkoholi kohta http://www.tarbija24.ee/?id=88500 . Ja 80% Strohh käib juba krimnaalvastustuse alla... Vot!
IP
JAN
Nupuklubi
*

« Vastus #197 postitatud 30.04.09 14:17 »

Tagasi tuldud ja kilbiga! Kala sai piisavalt suurt ja sügavalt. Vasak õlg valutab ja ranne on paistes. Pole lihtne kakkuda 100-120 metra pealt duubleid  2 x 5 kg turska või 2 x 6 kg turska. Paadikaaslane pidi lausa 3x5 välja kakkuma. Raisk kui parve all kätte said (kajalood ei näidanud suurt sittagi), siis said mehed tunniga kastid täis. Kala oli vahest pooles vees või põhjast ca 1/3 ülalpool mis tegi õige sügavuse tabamise keeruliseks. Üks õnneseen (kui nii võib öelda) sikutas ca 120 metrapäält kasti 26 kilose tursa. No oli ikka mölakas raisk! Inimese pea oleks talle suhu ää mahtunud....Kõik päevad polnud loomulikult vennad, kuid ilmad olid valdavalt ilusad ja pääle raske kakkumise päeva võis ka lõdvalt võtta. Banaanilt ja Elli keskelt tuli kassi kenasti, ussipuudust kah polnud. Madalalt ei saanud suurt midagi ja kummiluttidega kah mitte. Saadi ka paltust, mul seekord ei õnnestunud.
Püügikokkuvõte: igati ok.

Nüüd tõrvast meepotis.  Norrakad on tõsiselt hakanud Eestlasi kottima. Meitele eelnenud sats puistati kohati läbi ja võeti kalad ära. Pääle sellise uudise kuulmist hargnes meite nädala rahvas laiali ja kulges mööda 3-e erinevat teed tagasi. ISe tulime ülalt kaudu, Altiast läbi. Paistab et meil vedas, sest see aeg kui meile tundus, et toll on tühi, puistati sees üht eestlatse bussi ca 4 tundi ja võeti kalad ää va 15 kg per kärss.

Ex vaatab, mis järgmine aasta teeb, aga aprillis on minu arust ikka vara minna, sest lumememme võid ka kodus teha. Eelmine sats lendas ju päris peesse oma ilmadega.
IP

Pole olemas kehva kala, on kehv kokk!
sepaonu
Vana kala

« Vastus #198 postitatud 30.04.09 20:47 »

See keda seal 4h kotiti oli sõber jans.
Mu meelest võib sihke lumetormi ja tuule nädal olla ka pooles mais, kõigil ei saa ilmadega jopata.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
pomo
Tegija
**

« Vastus #199 postitatud 30.04.09 22:00 »

Paistab et meil vedas, sest see aeg kui meile tundus, et toll on tühi, puistati sees üht eestlatse bussi ca 4 tundi ja võeti kalad ää va 15 kg per kärss.
palju te siis kaasa tassisite?
Ma käisin turun saaristos haugi püüdmas. 4kg. fileed tõin kaasa ja jagasin selle ka kodus kolmele vastutuljale ära. Omale jätsin ka ühe pannitäie... Rohkemat küll ei osanud omale jätta.
Mis te püüate sealt müügiks vä? Või sööte mitu aastat takkajärgi?
IP

Üritan ka kala saada
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #200 postitatud 30.04.09 23:34 »

Eks see oleneb suguvõsa suurusest (tuuakse ju ka nn külakostiks värsket kala) ja ka sellest, palju kellegi peres kala süüakse. Omast käest võin öelda et 150kg kala ja kalatooteid aastas ei ole meie perel maksimum piir.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
sepaonu
Vana kala

« Vastus #201 postitatud 01.05.09 08:21 »

Ma täitsa usun, et sa rohkem ei saanudki kala turu saaristost pomo.
IP

pomo
Tegija
**

« Vastus #202 postitatud 01.05.09 08:58 »

Ma täitsa usun, et sa rohkem ei saanudki kala turu saaristost pomo.
sain ikke. tagasi lasksime iga päev. Võtsime vaid niipalju, kui süüa jõudsime. Eelviimasel päeval sai kaasavõtmiseks paati.
aga teemaks ei olnud mitte see, palju ma kala sain, vaid et palju norrast kala koju tuua ja milleks.
IP

Üritan ka kala saada
sepaonu
Vana kala

« Vastus #203 postitatud 01.05.09 09:21 »

aga teemaks ei olnud mitte see, palju ma kala sain, vaid et palju norrast kala koju tuua ja milleks.
Kui teemaks oli norra, mis topid oma turu saarestikku siia siis.
Samahästi võiks kuskilt järgmine ninatark välja karata ja öelda, et milleks sa neli kilo fileed siis võtsid ja mingitele vastutulejatele jaotasid ära, kui ise jõuad ainult ühe lahja pannitäie ära süüa, et mis teed selle nelja kiloga, neli kuud söödve, et temale aitab ühest 150gr kalast ainult jne.
Inimesed on erinevad ja nende vajadused on erinevad. Harju ära mõttega, et paljud inimesed saavad sadades kordades ja söövad kümnetes kordades rohkem kala, kui sina näiteks.

IP

pomo
Tegija
**

« Vastus #204 postitatud 01.05.09 12:49 »

ahah.
SELGE SIIS!
IP

Üritan ka kala saada
tony
Kalastushuviline
*

« Vastus #205 postitatud 04.05.09 09:50 »

Teab keegi kas hetkel eestlasi on kakaretkel Norras?Tunnen huvi olukorrast piiril kuna omal kohe-kohe sinna minek.
IP
millimeeter
Tegija
**

« Vastus #206 postitatud 04.05.09 15:37 »

Vaevalt, et keegi viimasele küsimusele miskit tarka vastata oskab - olukord on piiril muutuv nagu põhjamaa ilm. Hommikul päike ja õhtul lumi...
Ja piir on Norral väga-väga pikk. Sedasi ei saa küsidagi...
IP
tony
Kalastushuviline
*

« Vastus #207 postitatud 04.05.09 15:56 »

Kuna viimased seiklused piiril olnud Skjervojs-s käiatel,siis seda sama piiri ma silmas pidasingi.Suht loogiline mu meelest...
IP
miha
Kalastushuviline
*

« Vastus #208 postitatud 05.05.09 21:34 »

Kes käisid Norras äkki ikkagi jagavad infot selle tolli kohta kas võeti ainult kala või tehti trahvi ka.
Eelmisel aastal oli tsehhid saanud üle kala eest mingi 18000 eek ringis ka trahvi peale selle, et kalad võeti . Kala võtmisega asi piirdub siis pole eriti hull .
IP
Toivo Voit
Nupuklubi
*

« Vastus #209 postitatud 06.05.09 14:04 »

Väike mõttekäik. Kala lubab toll tuua 15 kg näo peale. See on hea võtu korral ühe-kahe tunni püük, kujutage veel ette, et need juhtuvad olema esimese püügiõhtu esimesed tunnid. Maju ja paate rendib Fiskecamp nädala kaupa. Mida ma peaksin see ülejäänud nädal aega tegema kui mitte kala püüdma. Ilmselt ongi ainus õige vastus, et püüa iga päev kala, katsu üks üle 100 kg paltus kätte saada ja kõik mis ületab 15 kg fileed, lase tagasi. Aga 70-100 m sügavuselt üles tõmmatud kala on lõhki läinud, elulooma tast pole. Eesti seadus, muuseas, keelab otsesõnu surnud kalade vette laskmise, ei välista, et Norraski see keelatud.

Igal juhul pole Norral mingit kasu sellest, kui 48 meest Skjervoys seitse päeva kalu tapavad ja laipu merre tagasi lasevad lootuses ÜKS rekordkala kätte saada (lisaks sellele 15 kg-le).  Samas mõistlikku käitumismudelit olukorrale "nädal püüa aga üle 15 kg ära kaasa võta" hetkel ei eksisteeri. Vähemalt pole meile seda tutvustatud.

Ja nüüd ettepanek: üks seaduslik 7 päeva püügi võimalus oleks see kui selliste kalaturismi kohtade juures oleks korraldatud värske kala äraandmine, eesti keeles kokkuost  (nok'i vastu, muidugi). Mulle tundub, et igal muul juhul peab kusagilt üle nurga lõikama - kas pean mina loobuma oma rahaga ostetud õigusest nädal aega kala püüda, kahjustama nädal aega loodust surnud kalu merre loopides või üritama tollieeskirju rikkudes suurema kalakogusega üle piiri lipsata.

Koguks siin paar kuud arvamusi, poolt- ja vastuväiteid ning kirjutaks siis managerile kirja, et eesti poisid seaduskuulekate ja loodust austavate isikutena ei saa enne tema teenuseid nädala kaupa osta kui see asi on lahendatud kas ülalkirjeldatud või mõnel muul viisil (mingi piiriületamist lubav paber). Väike korrutustehe näitab, et kui üle saja eestlase aastas võib tulemata jääda siis paneb see manageri jooksma küll. Manager võib proovida asja lahendada omaette Skjervoy vallavalitsuse kaudu või siis ühiselt mingi Norra Kalaturismitalude Liidu ja Norra Roheliste Partei kaudu.  Ehk on midagi, mida me hetkel ei tea aga praegu tundub, et see, mis meie jaoks on teatud oluline ebamugavus on Norra poole jaoks erinevate seaduste (tollinormid ja mere reostamise seadus) ning majanduslike huvide (kalaturism) vastuolu. Korralikus riigis asutakse vastuolu ilmnemisel lahendusi otsima. Las otsivad.

Kui kellelgi meist on otseväljund mõne Eesti-Norra omavalitsuse tasandil (mõni sõprusvald või nii, ei pea just Skjervoy olema, eks kalaturismi kohti on neil mere äär täis) või meie roheliste partei kaudu, andke tuld.

IP
Lehed: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi