Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
04.12.20 09:52

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 2179

Viimati registreerus: marco
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Täika  |  Muud kuulutused  |  Teema: Kalastusring lastele
Lehed: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Alla
Trüki
Autor Teema: Kalastusring lastele  (Loetud 197208 korda)
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #60 postitatud 06.09.13 11:59 »

1.septembril osalesime Tartu Tarkusepäeva üritustel näidispüügiga Emajõe kaldalt Kaarsilla juures.Reklaamid laste kalastusringi kohta paigutasime nii Kaarsilla juurde kui Küüni tänavale. Oli huvilisi, mitmed võtsid meie kontakte, et liituda kalastusringiga.
Loodame juurdekasvu, sest meie suured poisid hakkavad seoses koolide lõpetamisega ära langema. Nii et kõik, kes seda teadet juhtuvad lugema - olete teretulnud! info telefonil 522 0963.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #61 postitatud 19.09.13 10:47 »

15.09 Värskas toimunud spinningupüügi võistlustel osalesime 3 paatkonnaga. Arvestus oli individuaalne ja noorteklassis tulid meie poisid Laur Tammeorg I kohale, David Pedossar III ja Art Villem Adojaan IV kohale. Ühtlasi on toimunud koosolekud lastevanemate ja lastega, kus tehti kokkuvõtteid Trepimäe laagrist ning planeeriti järgmist suve. Kõikide sooviks oli jätkata kalastuslaagrite traditsiooni ning ka koostööd MISA-ga.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #62 postitatud 03.10.13 14:01 »

Siilionu mälestuspüügil Keila jõel Loone linnuse juures käisime 7 inimesega. Saarmad on kalamaimud ära söönud ja saak praktiliselt 0. See-eest armsad vanad tuttavad, kes igal aastal kohal. Soojad pirukad ja kuum jook. Koduteel sõideti läbi ka Tuhala Nõiakaevu juurest. See oli septembrikuu viimaseks ürituseks meie jaoks. Nüüd võib sügis tulla...
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #63 postitatud 23.10.13 11:37 »

Käisime Saadjärve Röövikul 3 paadiga,üks neist kuulus perekond Jaskadele. Kõige noorem kalastusringi liige Kaspar Jaska oli ka kohal, käib vanema venna Sandri jälgedes. See on tore, kui meil tekib  perekondlik järjepidevus ja koospüük isade-emadega. Uus kvaliteet! Päev oli ilus, paraku saak nigel nagu enamusel sel päeval.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #64 postitatud 06.11.13 10:35 »

Eile, 27.10.13 oli meil tänu perekond Jaskade küllakutsele imetore päev. Käisime paatidega  Karujärvel .Saime korralikke haugi. Nälja kustutamiseks oli kuninglik lõuna -saslõkk, kuumad pirukad, suitsulest Hiiumaalt, verivorst,kartulisalat, kommid, vahvlid. Siis Mariliy Jaska loeng Keskkonnainspektsiooni tööst, seadusandlusest, kalaliikidest ja lõpuks viktoriin, mis pidi selgeks tegema, kui palju oli loengust meelde jäänud. Üllatavalt palju! Kohal oli 9 poissi, kõik said kirja ühe punkti õppekava läbimise kohta. Noorte Kalameeste Klubisse KALAKRATID võtsime vastu Sander Jaska, kes on üle aasta kalastusringi töös korralikult osalenud, käinud laagris ja võistlustel. Seejärel tünnisaun ja lõpuakordiks välipannil valmistatud pannkoogid maasika toormoosiga. Suur-suur tänu Marily ja Riivo Jaskale nii ilusa koolivaheaja lõpuürituse korraldamise eest ja kohalikele naabrimeestele, kes lubasid oma paate kasutada!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #65 postitatud 18.12.13 10:56 »

Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid kasutab kalapüügiperioodi vaheaega oma keskkonnateadlikkuse arendamiseks. On kuulatud loenguid kalade füsioloogiast ( Limnoloogiakeskuse vanemteadur Arvo Tuvikene), Keskkonnainspektsiooni tööst ja seadusandlusest (KIK-i keskkonnainspektor Marily Jaska), jääaluse püügi nippidest (kalastusinstruktorid Pavel Margulis ja Stanislav Pesjukov), inimese ja looduse vastastikustest suhetest ( arst Anne Schotter ). Jõulueelsel ajal minnakse Rõngu valla keskkonnaspetsialisti Toomas Kleini juhendamisel metsa loomade toidulauda rikastama. Loodushoiust ja keskkonasäästlikust ellusuhtumisest huvitatud lapsevanemad on teretulnud kontakteeruma meiliaadressil koidukodu@hot.ee, et koos  arutada, kuidas arvutiseerunud maailmas kasvatada lastes hoolivust elusast loodusest.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #66 postitatud 18.12.13 12:10 »

Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid soovib valgeid jõuleja kalarohket uut aastat!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #67 postitatud 26.03.14 10:24 »

Jääaluse püügi hooaeg on nüüdseks läbi saanud. Siinkohal aruanne jaan., veebr., märtsi kohta.
Osaletud 7 võistlusel - Paunküla, Võrtsjärve, Rõuge, Voore, Rapla mk. MV, Tamula, Kasepää.
Auhinnalised kohad - 5 I (Helmik, Pallase, Kure,Sander Jaska, Tammeorg),3 II (Kibildas, Rosenthal, Tammeorg), 2 III ( Kure, Adojaan) kohta. !võistkondlik III koht.Meie kõige noorem -Kaspar Jaska tuli 1 kord IV kohale. Tubli!
Osavõtusageduse poolest võistlustest on esikohal Sander Jaska, teisel kohal Marcos Ervin Helmik, kolmandat kohta jagavad Renaldo Kibildas, Edgar Kure, Kender Pallase ja Tauri Täht.

Lisaks võistlustele on vaadatud õppefilme, kuulatud loenguid, tegeletud püügivahendite korrastamisega ja käidud loodushariduslikul õppepäeval Tartu Loodusmajas.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #68 postitatud 20.05.14 11:33 »

3.mail 2014 toimus selle hooaja esimene õngitsemisvõistlus noortele. See oli Igor Kelti korraldatud Tamula Kevadkalake. 12-15-aastaste vanusegrupis võitsime kõik 3 auhinnalist kohta: Sander Jaska I, Marcos-Ervin Helmik II, Renaldo Kibildas III koht. Kaspar Jaskale, kes osales nooremas vanusegrupis, oli see esimene kord sõita võistlustele ilma vanemateta.

17.mail osalesime kahe paatkonnaga spinningupüügi võistlusel Saadjärve Haug.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #69 postitatud 18.06.14 11:49 »

31.mail võtsime osa Karksi-Nuias toimunud noorte EM-l õngitsemises. Vanuserühmas kuni 12 aastat tuli Kaspar Jaska II kohale võites seega elu esimese karika. 12-16-aastate grupis sai parima tulemuse Renaldo Kibildas, kes tuli IV-le kohale.

7.juunil Põlvas väistlusel ``Linnakala``, mida korraldas LEKK, käisid Edgar Kure ja David Pedossar. David tuli noorteklassis II kohale. Edgaril oli raskem,kuna ta peab nüüd võistlema täiskasvanutega. Старость не радость!
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #70 postitatud 04.08.14 11:52 »

Lõppes 8-päevane laager Oiu sadamas. Osales 22 last ja 4 kasvatajat. Laagris pandi kalapüügi kõrval erilist rõhku keskkonnaharidusele. Iga päev algas mingi hariva loengu või tegevusega. Lektoriteks olid Arvo Tuvikene, Kalle Kroon, Marily Jaska koos kolleegiga keskkonnainspektsioonist, meie kasvandik Laur Tammeorg. Saadi palju teadmisi kaladest, söötadest, kalavarude kaitsest ja käidi paatidega Võrtsjärvel ebaseaduslikke võrke otsimas. Laagris olid ka lastekodu kasvandikud, kellele püüti kalapüügipisikut süstida. Loota võib, et 2-3 nakatusid. Rahastajateks olid KIK, Tartu LV, Eesti Noorsootöö Keskus, Tartu Koidu Keskus. Augusti lõpuks oleme kutsutud Soome kalastama. Sinna saavad need, kes on korralikult trennides ja võistlustel käinud ning hästi käitunud.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #71 postitatud 04.08.14 11:59 »

20. juunil võtsime osa spinningupüügi võistlusest Oiu Kala ühe paatkonna ja kahe individuaalvõistlejaga.
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #72 postitatud 26.08.14 16:12 »

Kasari Karikas 10.08.14, korraldaja Jaanus Luks. Tulemused: Sander Jaska I koht, David Pedossar II, Kender Pallase III, Tauri Täht IV, Marcos-Ervin Helmik V, Renaldo Kibildas VI. Kahjuks noorte grupis puudusid konkurendid, kujunes oma klubisiseseks võistlemiseks. Aga tore oli ja heameel, et poisid välja tulid, kuigi alles oli laager ja Oiu Kala ning peatselt Soome sõit.
Emajõe Festivalil LEKK-i ja Emajõe Nupuklubi korraldatud õngitsemisvõistlusel Heade Võtete Jõgi osalesime kolme võistkonnaga, igas 4 poissi (vabandust, üks vanaisa!). Suur rõõm suurearvulisest osavõtust ja muidugi ka põlvkondade koostööst! Neljas koht pole ka paha, kui võtta arvesse, et võistelda tuli ühes arvestuses täiskasvanutega.
IP
Janno
Nupuklubi
*
Postitusi: 286« Vastus #73 postitatud 07.09.14 12:08 »

näib, et noorkalameeste ring on uudisekünnise ületanud:
http://www.tartuekspress.ee/?page=1&id=2287
IP
siiliema
Kalastushuviline
*
Postitusi: 108« Vastus #74 postitatud 06.10.14 12:14 »

20.09 Kärevere Karikal osales ainult 2 poissi, kuna sel nädalavahetusel oli veel võistlusi, millest mõned võtsid osa. Meie uus poiss Daniel-Simon Trussov tuli noortes II kohale ja Edgar Kure meestes 16-st IX kohale, mida võib äsja noorte klassis võistelnule pidada päris rahuldavaks tulemuseks.

Augusti lõpus käisid poisid Soomes kalastamas. Kutsujaks oli Soome Sinipaelaliidu Pirkanmaa ühing. Elati ja kalastati Tampere lähikonnas. Saak oli hea. Täpsemalt ``Kalastaja`` sügisnumbris.
IP
Lehed: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  


© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi