Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
08.07.20 13:54

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21867

Viimati registreerus: mauravr3
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Kalapüük  |  Küsi nõu  |  Teema: eeskirjade muutmiseks ettepanekud
Lehed: [1]   Alla
Trüki
Autor Teema: eeskirjade muutmiseks ettepanekud  (Loetud 14875 korda)
taat
Vana kala

« postitatud 10.04.06 12:10 »

Keskkonnaministeerium hakkab kalapüügieeskirju muutma.  Ma ei mäleta, et kunagi varem oleks nad avalikult kalameeste käest küsinud ettepanekuid, aga nüüd käisin neile peale ja lubasid minu ettepanekud läbi arutada.

Jutukast, foorumist olen välja noppind ja esitasin järgnevad ettepanekud:
http://www.zone.ee/taat/ettepanek_2006.htm

Tartu KKI inspektor Neerut on teinud mõned ettpanekud, mis käivad just NUPUJÕE kohta.
http://www.zone.ee/taat/neeruti_ettepanekud.htm

Nüüd kutsus kmin mind vaibale, ettepanekuid kaitsma.
Siia ootaksin teie ettepanekuid Neeruti ja minu tõstatatud ettepanekute ja üldse eeskirjade kohta.
IP

igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #1 postitatud 10.04.06 12:34 »

Taat'i ettepanekutega olen nõus.

aga Neerut...
>§11 – Piirangud püügivahendite kasutamisele
>..
>Lisada uus punkt ( p8) tulenevalt kalapüügiseadusest – viibida veekogul või tema kaldal 50 meetrises tsoonis >kalapüügivahenditega, millistega puudub kalapüügiks vastav luba.

sellisel juhul - by book ei tohi ma keeluajal, spinning näpus, üle emajõe mineva silla jalutada.

>§ 30 – Püügikeelud
>Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järves on keelatud:
>p3 – arusaamatu, miks osades faarvaatrites on kalapüük seisevpüünistega keelatud osades mitte. Sõnastada punkt – >püük seisevpüünistega  300 m laiusel alal tähistatud faarvaatri ulatuses.

minu teada ütleb meresõiduohutuse seadus või midagi sarnast, et tähistatud faarvaatril on seisevpüüniste paigaldamine keelatud. kogu lugu. kui aga on tähistatud vaid laevatee telg (teljepoidega), siis on 300m laius vajalik küll.

>§ 31 – Nõuded silmasuurusele
>lg2 p1 muuta kasutada lubatavate nakkevõrkude silmasuuruseks 60...80mm. Kalapüügil kasutataks nn. Hiina >nakkevõrke, milliste silma samm on 5mm. Kaldaäärses püügis kasutatakse massiliselt 80 mm silmaga nakkevõrke ( >särje püük ).

kas see puudutab harrastajaid? minu eelmise aasta kalastuskaardil oli kirjas, et kasutada tohib 60mm silmasuurusega võrku (ei tabanud sellega mitte ühtki särge, muide). näib et siin on konflikt silmasuuruse mõõtmises. ei kujuta eriti ette 5mm silmasuurusega võrku - ogalikupüügiks? maimude jaoks? siin on midagi segamini.

IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #2 postitatud 28.04.06 17:02 »

Siit saab siis muudatusettepanekutega tutvuda http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=122084
IP
taat
Vana kala

« Vastus #3 postitatud 13.07.06 08:57 »

eile saadeti eelnõu KKM-ist põllumeestele kooskõlastamiseks. Sealt edasi juba valitsuse instungile.
http://eoigus.just.ee/?act=6&subact=1&OTSIDOC_W=146810
Selleks korraks on kalurite, kalameeste, teadlaste, looduskaitsjate jt ettepanekute vastuvõtt lõppenud.

IP

igas maailma sadamas on vähemalt üks eestlane
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #4 postitatud 10.09.06 11:24 »

Vabariigi Valitsus on nüüd uue Kalapüügieeskirja vastu võtnud ning lähiajal on oodata selle avaldamist Riigi Teatajas. Keskonnaministeeriumi pressiteade: http://www.envir.ee/237474
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #5 postitatud 18.09.06 13:39 »

20. septembril ilmub Riigi Teataja I osa nr 40
/---/
308. Vabariigi Valitsus 12.09.2006 201 Vabariigi Valitsuse 9. mai 2003. a määruse nr 144 “Kalapüügieeskiri” muutmine
/---/

Seega - 23ndast septembrist kehtib meil uus Kalapüügieeskiri!
IP
Arx
Nupuklubi
*

« Vastus #6 postitatud 18.09.06 13:49 »

Saaks selle kuidagi kenasti ka loetavasse vormi, kus vanad lõiked mis eemldatud-asendatud paigas, siis võiks ju jälle läbi lugeda aga see et kuskilt miskeid parandusi näpuga taga ajada, see jummala tüütu tegevus ja mulle ei istu.
IP

Õnne ja Armastust Teile !!!
sepaonu
Vana kala

« Vastus #7 postitatud 18.09.06 14:37 »

sprott, sul sittagi teha pole, logeled tööl, tee ära
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #8 postitatud 18.09.06 14:46 »

Kõige parem ongi lugeda läbi Elektroonilise Riigiteataja - seal on peale avaldamist loetav kehtiv terviktekst.
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #9 postitatud 20.09.06 18:15 »

Uue Kalapüügieeskirja terviktekst on siin - Kalapüügieeskiri (kehtib alates 23.09.2006)
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #10 postitatud 20.09.06 19:25 »

Tänud sprott.
A pane kuskile sinna ka, et kui paaniliselt otsima hakkan.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #11 postitatud 24.09.06 10:45 »

Nüüd on Kalamehetarkuse all uuendatud ka seaduste ja piirangute artiklid, milles on toimunud muudatused seoses Kalapüügieeskirja paranduste ja täiendustega.
IP
Lehed: [1]   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi