Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
15.12.19 12:29

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1468
Kasutajaid : 16562

Viimati registreerus: morrisyc11
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Varustus  |  Püügivarustus  |  Teema: Müüa; multirull Penn....
Lehed: 1 2 [3] 4   Alla
Trüki
Autor Teema: Müüa; multirull Penn....  (Loetud 92910 korda)
millimeeter
Tegija
**

« Vastus #30 postitatud 03.05.12 13:52 »

jurac, ma ei saa sellest siiani üle, kuidas sa tookord minust rohkem kala said. kuradi kadedaks teeb. :)
samas olin oma paari kiloga rahul ja puhastades isegi kahetsesin, et niigi palju sain...
Aga tõsiselt võttes - paljud on sinust mõnel alal kordades kõvemad tegijad aga ei hakka sellest siin avalikult hõiskama. respect neile.
IP
jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #31 postitatud 03.05.12 16:32 »

Irw millimeeter .-))))
kindlasti on jah "mingi muu" ala peal keegi kellegist parem :-))))
Ka minust :-))))
Tubli, kaua sul võttis, et selleni jõuda?

Ma sp. vaevusingi sulle vastama, et kuidas sinusugune saab mulle öelda et kle ära tee ennast naerualuseks!?
Mind tõsiselt üllatab, kust sinusugune üldes oma kalapüügi algtõed on omandanud ja nendel baseeruvalt julgeb  kedagi
korrale kutsuda või naerualuseks pidada???
Seletad äkki.
ootan huviga kalapüügialast ja tehnilist harivat seletust kuidas 100Lb nöör ei kõlba Norra,",
Millimeeter ära vastamatta jäta, palun.....
Eks :-))))
Muarust sa ikka siuke edev kloun (ma ka edev, aga oskustega kalapüügis õnneks) kes teiste omasugustega kooris ulub.
Kalapüügialased eadmised ja oskused ei puutu siin aga kuidagi teemasse.
Lihtne onju :-)
Ootan nüüd harivat texit kuidas ma ennast naerualuseks tegin-teen, et ma siiani ühte Norra kompleti oman Penn 321 rulli ja 100LB nööri näol.
IP
jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #32 postitatud 03.05.12 17:08 »

Ja Sepale nüüd,
Sepa ole pai tee veelkord copy minu selle teema esimesest textist ehk kuulutusest.
Seal kiidan Power pro nööri, mis tõesti hea ja läbi enda paljude aastate Narva püügil üks eelitatumiad nööre.

Sa kunagi ka muga Narvas käisid ja latikat ninaeest püüdsime silikooniga hommik.....
Aga sinna ongi ju sinu kogu Narva teadmised ja kokkupuuted jäänud, ja kui kirjutasin, et Narvas käib ilge piiri peal mängimine, ehk
nöör peab olema piisavalt peenike, et tundlikus voolus säiliks, ja vool ülemäära segama ei hakkaks. Samas peab olema ta piisavalt tugev, et pidev kinni
jäänud lant või putukas kätte saada, või suurt kala võimsas ja kiires voolus väsitada juhtida.
Samuti on horisontaalselt liikuv nööd vees pidevalt kinni ka kõrgemalt lanti, ehk nöör võib vigastuda hoopis kõrgemalt, kui landi-putuka juurest.
Need kõik kokku põhjustavad olukorra, kus nööri headus on kordades tähtsam kui Norras.
Sama kirjutas tookord ka selles teemas kalamees Spinna, kuhu tema text on j'22nud

Ja sinu eespool kribatud triivimiskiirus ja nöörijämedus omavahel on absoluutselt ebaoluline, kuna landid millega püütakse norras kaaluvad piisavalt, et erineva
landikaaluga ntx 200g või hoopis 500g leiad alati võimaluse käsikäes sügavusega kust püüad.
Loll on see kes läheb keset maru keset fjordi ja tirgutab 100m sügavusel.

Eelmine kevad kui käisime, oli päevi kus oli raske Skjervo sadamast välja saada, tuul nii marutas. huvitav kuidas mul siis üldse püüda õnnestus oma 100Lb-ga.

Mul norra jaoks 2 komplekti,
1. Penn 321, 2,7m tokk testiga kuni 600g ja n66r 100LB
2. Shimano calgutta 301, tokk testiga 300g ja n66r  40LB.

Ausalt ytlen, et pyydsin molemiga, aga parem ja tulemuslikum oli pyyda  j6igema ridvaga, ehk siis 100lb n66riga.

Sain k6igist teistest rohkem kalu, liike jne.
Panin t6hele, et kassisaak oli mul eriti hea, millele on ka lihtne seletus ju.
Kassi suu selline, et j2igaga haagib paremini.
Samuti oli mul otsas T6SINE koll, keda v2sitasin yle 10 mintsa ja siis lihtsalt lahti tuli (mitte ei l6hkunud riistu)
Ja lante sain ka ilusti p2hjast k2tte.
Seega ka see kord kasutasin justseda 100LB komplekti ja j2in sellega v2ga rahule, kuigi k2rval on olemas V@GA HEA kergem komplekt.

Seega veelkord,
teise inimese myygiteemas tulla targutama, et kle, asi on hoopis teisiti v2i kellegile (sulle) teist meelt siis,
ON selline targutaja PUUDEGA v2i vajab endale ODAVAT T@HELEPANU.

Multirullinuds, paadinud oligi v2lja toodud justsellesama p2rast ,et sa pidevalt proovid spetsialist v6i oskaja olla teemades mida kuskilt netist maha kirjutad
v6i kuulnmud kuskilt midagi oled.
Aga mina ei pea selliseid teadmis t6eseks.
Kogulugu.

IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #33 postitatud 03.05.12 18:40 »

Kui sa nüüd oma viimast  nöörijuttu loed ja võrdled minu jutuga, siis mingis osas arvamused jämeda nööri eelised ju kattuvad. Powerpro vastu pole mul midagi.
Nööri tõmbetugevus kala väsitamise juures ei pea olema mega. Kui rulli lõppukeeratud pidur ei pea, siis pole selle tõmbetugevusega miskit peale hakata. Reaalsuses näeb asi välja nii, et vääramatu jõud veab nööri välja, pidur on lõpuni kinni keeratud, pöidlaga surud veel pooli kinni, kõik suitseb ja kala läheb. See väide, et aga ma panen siis kongitsavarre ümber ja hoian on loll jutt, konks rebitakse kalast välja või kõveraks. Konkreetne GT2 ei pea isegi 26kg tõmmet, rääkimatta 100lbs-st.
Suure tõmbetugevusega nöörid on vastavalt ka jämumad ja triivist, tõusust ja mõõnast tekkiva voolu takistus nööri suhtes ka suurem, seega tuleb kasutada raskemaid lante.
Nööri suurest tõmbetugevusest on reaalselt kasu kahes asjas. Kui lant jääb põhja kinni, siis lootus seda kätte saada on seda suurem, mida suurem on tõmbetugevus. Arxil on mu teada kasutusel Penn51kg nöör ja lante vist eriti põhja ei jäta. Juracale annaks siinkohal muidugi miinuspunkte ebastiilse esinemise eest, kuna ostis Penni rulli ja mittepenni nööri. (Arx, sa oled mulle kaks õlut sees.)
Teine praktiline väärtus on see, et jämumad nöörid kestavad kauem.
ja mingis osas mitte
Ja sinu eespool kribatud triivimiskiirus ja nöörijämedus omavahel on absoluutselt ebaoluline, kuna landid millega püütakse norras kaaluvad piisavalt, et erineva
landikaaluga ntx 200g või hoopis 500g leiad alati võimaluse käsikäes sügavusega kust püüad.

selle jutuga ma küll nõus pole, 30kg nööri ja 50kg nööri vahe on minimum ca 100gr landikaalus(ja teatud triivikiiruse juures on see veel suurem), ehk jämedama nööriga heaks põhjatunnetuseks on vaja 100gr rohkem raskust. Võibolla sa tahad öelda, et vahet pole, et paned lihtsalt raskema landi ja saad hakkama jämedama nööriga?
See on nii nagu ma räägin ja see pole mingi müstiline norra omapära, jões püüad voolus, peenema tamiiliga paremini saad põhja kätte, trollid vabas vees, samamoodi, peenema nööriga saad landi sügavamale, sama norras, kiire triiv, peenema nööriga saab kergemate sikudega püüda. Mis puudest ja odavast tähelepanust sa räägid, tahad füüsika seaduste vastu saada?

Ülejäänud jutt olimegakollotsas(läksärakunaeipühendunudpiisavalt)sainteistestrohkemseppaintkuulebjakirjutabnetist on järjekordne müra.
IP

Lindistan päikseloojanguid kõrvade vahele
millimeeter
Tegija
**

« Vastus #34 postitatud 03.05.12 19:47 »

j, läks kõvaks ?
IP
jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #35 postitatud 03.05.12 20:40 »

Kulla sepa,  kui mürast rääkida siis sina ju alustasid müraga minu müügiteemas.
Kõik ju kirjas, vaata algusesse.

Kirjutasin jah, et kui kiirem triiv, siis võimalus jämedama nööriga püüdes panna otsa 100g või raskem lant.
Samuti kui kiire triiv, siis pole vaja ju jõnksutada 100m sügavusel, vaid ntx 30 või 50m peal.
jnejnejne.
Seega proovi nüüd veelkord korra süüvida siin ja aru saada, et sina olid selles teemas kodanik, kes müra hakkas tekitama eespool.
Kui on niisama igav ja tahad tarka panna, tee seda mujal, siin sul see kuidagi välja ei kuku.
Eks sp. ma nii otsekohene olengi ja su nõrkadele külgedele vajutan.

Lõpetuseks veel et vaata mind :-)
Ma alati kipun kohe endale ostma õiged kalapüügi asjad-riistad-paadid.
Ostsin Cursuse kui sa selle ceega kündsid aastaid, samuti penn 321 igati ok rull, sa aga oled ämbrisse astunud  isegi selles teemas oma ookeani kobaka ja  2-kiiruse- käigu rulliga.
Sama on juhtunud meil siin ka tavamultidega (viskemultid tavalantidele) jnejnejne.
Neid tõestisündinud asju meenutades kangesti kinnitub mul arvamus, et üks meist oskab kalapüüki, varustust ja tehnikaid paremini välja selgitada ja õigeid asju kohe leida, teine mitte.
Kas sulle tundub sama?
Minevikku kombata siis peaks ju nii olema :-)
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #36 postitatud 04.05.12 06:47 »

Kulla sepa,  kui mürast rääkida siis sina ju alustasid müraga minu müügiteemas.
Kõik ju kirjas, vaata algusesse.
Kirjutasin jah, et kui kiirem triiv, siis võimalus jämedama nööriga püüdes panna otsa 100g või raskem lant.
Samuti kui kiire triiv, siis pole vaja ju jõnksutada 100m sügavusel, vaid ntx 30 või 50m peal.
jnejnejne.
Vaata ise algusesse, ma pole mingit müra tekitanud, olen 2008 sulle selgitanud nööri jämedusest sõltuvat veetakistust ja nüüd räägin täpselt sama ja parandan sind uuesti, et kui sa kirjutad, et
siis me oleme uuesti algpunktis ja sa pole mitte millestki aru saanud või teed näo, et jah näe segast peksid aga rääkisid milestki muust. Ma saan aru, et me räägime nöörist, selle jämeduse plussidest ja miinustest. Teemast kõrvalekaldumine on su jutt ritvadest, rullidest  ja komplektidest, mis ei puutu ju nöörijämedusega  kokku. Kui sa ütled oma pikas enesekiitmise jutus, kui kõva mees sa eelmine aasta norras olidm, et - Ausalt ytlen, et pyydsin molemiga, aga parem ja tulemuslikum oli pyyda  j6igema ridvaga, ehk siis 100lb n66riga, siis see pole ju nööri arutelu vaid ridva arutelu, sest nööri läbimõõt ei mõjuta mitte mingit jäikust.
Katsu ennast natuke ohjeldada metsikus enesekiituses ja minu üldsõnalises mahategegemises kõigis maailma teemades ja püsi nööriteemas.
Lubaks omale ka ühe vaheküsimuse. Millest sa tegelikult tahtsid rääkida, kui selle 2008 teema üles kaevasid ja alustasid nii
Oo, vaatan et copy tehtud meite kunagisele targutamisele Sepaga.
Õnneks mul hea mälu ja meenub, et selles teemas võtsid sõna ka teised kalamehed, ntx. Spinna ja tema selgitav text Narva keerulise ja raske püügi kohta on kuhu kadunud???
Samuti kui see vaidlus toimus (vaadake kuupäevi 2008a.) siis selleks ajaks oli Sepa ise käinud Norras kalal ainult kahes kohas :-))))
Ja rääkis nagu tunneks tervet Norrat ja omab head ülevaadet Norras merepüügist :-))))
Siuke mees ongi Sepaonu, endiselt seelik seljas ja endale sobivaid copysi suvaliset jutust kuskilt välja rebib ja ainult endale sobiva esile toob.
Aganoh, osad ei suudagi ju areneda!?
IP

jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #37 postitatud 04.05.12 10:06 »

Kulla Sepa,
Tundub et sa oled veel liiga vähe Norras püüdnud.
Ma kirjutasin kahest komplektist sp. et need ongi täiesti erinevad komplektid pigem kaalu poolest.
Jäigad on nad mõlemid piisavalt, ja loomulikult nöörist üksi ei sõltu komplekti jäikus :-))))
Krt mees, sa ikka puhta loll ju, et selliseid asju välja tood.
Soovitan sul Kalastuskeskuses koolitustel läbi käia ja alustada Aast, pidevalt su jutust koorub, et sa mingit algaja kalamehe tarkust püüad kribavda ja seda ka vigaselt teed.

Kuula nüüd veelkord,
Ehtne Seelik oled, olid ja selleks ka jääd.
Kuskil salvestada mingeid texte ja hiljem pisteliselt endale sobilik välja noppida, näitab ju seda ,et oled ebaaus inimene.
Spinna ja teiste kalameeste jutt sellessamas teemas oli VÄGA asjakohane ja nende jutust ka hästi välja tuli, kui loll sa NARVA teemas tegelikult olid.
Mina aga pean Narva ja Norra püüke nööri seisukohalt väga sarnaseks. Narva isegi rohkem rõhku paneb nöörile.
See selleks.

NB! sina alustasid minu müügiteemas (sellesamas, loe eespoolt, ma isegi copyda ei viitsi) mingit oma nägrmuse pritsimisega, et tegelikult on õige nöör ikka
ca 30Lb-ne ja jämedamat pole vaja.
Kulla sepa,  iga kalamees püüab selle komplektiga mida vajalikuks või õigeks peab, PUUDEGA isik hakkab peale suruma või endale ainuõiget teise mehe müügiteemas välja tooma. Saad sa sellest juba aru???
 Nett ja Kalale.ee on täis Norra teemasi, kus saaksid hiilata, milleks see vajalik oli siin?
Õnneks hea meelega mõnitan sind siin, kuna seda lolli juttu sinupoolt et, kui on jämedam nöör Norras kui sinu eelistus, siis ju püüda ei saagi seal.
Onju :-))))
kulla sepa, ma ka seekord Norras püüdsin 100Lb varustusega ja tegin seda väga edukalt. ka nendel päevadel, kui oli raskuseid tormi pärast Skjervoi sadamast välja pääsemisega.
Kõik sügavused sain kätte ja ükski triiv polnud nii kiire, et ma põhja poleks kätte saanud või tunnetus oleks kadunud olnud.

NB! seega Seelik Sepa proovi nüüd PALUN see lõik korralikult läbi lugeda.
------------------------------------------------------------------
NORRAS jämedama nääriga kui 30LB saab väga edukalt püüda ka tugevama tuule või triiviga, lihtsalt alati on võimalus 200g landi asemel otsa panna 300, 400 või isegi 500g lant.
Ise kasutasin raskemat lanti sel juhul 400g roostevaba ja raskemad landid mis kastis siiski olemas olid, neid vaja ei läinudki.
Ja ära sp. muretse, ma Noras tormituultega väljas olnud ja tean mida räägin.
---------------------------------------------------------------------

Samuti sinu eespoolne kirjutis teemal multirullide kalasiduritugevusest on ülim rumalus kja näitab sinu võhiklikkust multirullinduses.
Kui Pennil pole 26kg-gi siduritugevust (sinu jutt), siis toome ühe vähahea näite siia,
Ma Narvas kasutan multirulle (väikesed, kerged) mille kalasidur netist lugedes on alla 8kg, 10kg.
Aga Narvas on ju meeletu veemass mis kiire vooluna liigub mere poole :-))))
Seega seleta mulle kuidas ma nendesamade olematu kalasiduriga rullidega saan kätte suuri kalu!?
6-7-8-10kg jne.
NB: vool arvesta ka sinna juurde.

Hakkab koitma et sa loll netilugeja kes jälle kuskilt netis miskit lugenud, aga enda kõrvadevahel tühjus!?
Onju sepa :-)

Seega kuula mida sulle räägib inimene kes multirulle ISE kasutanud niipalju ja nii erinevates tingimustes, et räägib omadest kogemustest, mitte
sinu moodi mingist"jälle kuskilt mingis muus kontekstist välja rebitud" netiluulet.

Aga jääme Norra teemasse,  eelmine lõik oli seletuseks kui võhik sa tegelikult multirullinudses oled.

Seega Norra sobilik rull Penn 321 on piisava poolimahutavuse ja piisavalt tugeva kalasiduriga, nüüd see sinu jutt "vääramatust" jõust
mida vist üksikud tuhandetest on aint tundnud .-) kala poolt ja puudulikust kalasidurist, siis kuidas küll saadakse kätte kalad mis ületavad selle kalsiduri piiri???
Vastan ka ise,
Norras püük käib üle paadiääre ja mida rohkem on vett all, seda parem on see suure kalaga võitlemisel.
Ja kalamees üleval paadis saab alati eelise (kaldal seisjaga võrreldes)
Niiet kui nüüd rääkida veel "vääramatust jõust" kala poolt (loe oma texti eespoolt, jälle ei viitsi isegi copyt teha)  ja kui järsku jääb rulli kalasidurist väheks, siis Norra multid on piisavalt suure pooliga, et lisaks pöidla või mõlemi pöidlaga pooli kinni pidurdada. Täpselt sama teen ka mina Narvas.
Ja jõud mis rakenduvad siis, on kordades suuremad, kui su jutt väikestest kalasiduri kilogrammidest.

Õnneks Norras võimalus suurel kala ennast ise tühjaks sõita-väsitada ja seega mingeid kiirelt kinnipidurdamist polegi ju vaja.
Seega on tegelikult multide max. kilogrammidest alati piisav, et kala väsitada.
Ja kui nöör on suurema tugevusega, siis on see ainult eelis, et võitlus kalaga lõpeks kalamehele edukalt.

Aga see su olematu kalasiduri tarkus on jälle rumala jutu sissetoomine siia teemasse, kuna sul endal tuul kõrvadevahel ja omi kogemusi napid suurte kaldega võitlemisel.

Ahjaa,
seda ka veel, et räägid mingist jubetundlikust Norra püügist!????
Äkki seletad mulle mida tähendab tundlik püük, kui otsas on 200-300-400g kaalub rauakobakas või 200-300g kaaluv kumm mille veetakistus suuremgi kui raual.
Sa võid ka 10Lb komplektiga Norras püüda, egas tundlikus ikka selliseks lähe, kui "tavaspinninguga" lante loopida haugi või ahvenat püüdes.
Seega ükskõik mida Norras kasutad, ikka jääb selline püük suht labaseks ja lihtsals tirgutamiseks, loopimiseks või trollimiseks.
Kuna "asjad" mis komplektil otsas on lihtsalt nii suure kaalu või veetaksitusega. Samuti on see "asi" pisavalt kaugel kalamehest, (20-40-60 jne meetreid)
Seega kui tahad tundliku püüki teha, mine ahvenat püüdma või tuleta meelde kuidas haugi püüti.

Niiet Lõpetuseks,
Jämedam nöör on vähekäinud või esmakordsele Norra minevale kalamehele väga hea ja turvaline lahendus.
1. Lante võimalus kätte saada.
2. Suuremate kaladega kindlam võitlus, kuna kogemusi napib.
3. Jämedam nöör kestab kauem, kui peenike.
Jnejnejne.

Tee ka lõpetuseks
1.
2
3 jne süsteem, ja seleta miks sinuarust peenem nöör siiski parem ja turvalisem on TAVAkalamehele norras.
Su pikka ja laialivalguvat texti ma jubaammu lugeda ei viitsi.
Ole siis pai ja tee puntid ja too peenikese nööri eelised siia.
Muidu su pikad textid siin teemas ju täitsa mõtetud tunduvad.
Mida nad muidugi ka on :-)

IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #38 postitatud 05.05.12 11:06 »

Ma kirjutasin kahest komplektist sp. et need ongi täiesti erinevad komplektid pigem kaalu poolest.
Jäigad on nad mõlemid piisavalt, ja loomulikult nöörist üksi ei sõltu komplekti jäikus :-))))
Krt mees, sa ikka puhta loll ju, et selliseid asju välja tood.
ei, sa kirjutasid nii
Ausalt ytlen, et pyydsin molemiga, aga parem ja tulemuslikum oli pyyda  j6igema ridvaga, ehk siis 100lb n66riga.
mis on nööriteemas ju väide, et 100lbs on jäigem
Kuskil salvestada mingeid texte ja hiljem pisteliselt endale sobilik välja noppida, näitab ju seda ,et oled ebaaus inimene
kordan uuest
Ma ei ole omaarust muud copinud, kui sinu juttu, mis suvalisest jutust jutt käib? Kuna igaüks kirjutab ju pikema jutu, siis on eelkõneleja jutu tsiteerimine ehk jutu kopimine vajalik, et nüüd ma räägin/vastan sellele lõigule.
NB! sina alustasid minu müügiteemas (sellesamas, loe eespoolt, ma isegi copyda ei viitsi) mingit oma nägrmuse pritsimisega, et tegelikult on õige nöör ikka
ca 30Lb-ne ja jämedamat pole vaja.
ma pole mitte kunagi sellist asja öelnud, et mingi nöör on ainuõige, seega sa valetad
NB! seega Seelik Sepa proovi nüüd PALUN see lõik korralikult läbi lugeda.
------------------------------------------------------------------
NORRAS jämedama nääriga kui 30LB saab väga edukalt püüda ka tugevama tuule või triiviga, lihtsalt alati on võimalus 200g landi asemel otsa panna 300, 400 või isegi 500g lant.
Loomulikult on see võimalus. Mulle arusaamatu, et miks ma peaksin seda lõiku eriti tähelepanelikult lugema? Ma pole ju kunagi selle vastu vaidlenud vaid üritanud sulle selgeks teha vaid ühte, et peenema nööriga on võimalik kergemaid lante kasutada, mis pole kohustus, vaid võimalus.
Samuti sinu eespoolne kirjutis teemal multirullide kalasiduritugevusest on ülim rumalus kja näitab sinu võhiklikkust multirullinduses.
Kui Pennil pole 26kg-gi siduritugevust (sinu jutt), siis toome ühe vähahea näite siia,
Ma Narvas kasutan multirulle (väikesed, kerged) mille kalasidur netist lugedes on alla 8kg, 10kg.
Aga Narvas on ju meeletu veemass mis kiire vooluna liigub mere poole :-))))
Seega seleta mulle kuidas ma nendesamade olematu kalasiduriga rullidega saan kätte suuri kalu!?
6-7-8-10kg jne.
NB: vool arvesta ka sinna juurde.
Ma omaarust väitsin , et nööri tõmbetugevusest ei sõltu kala kättesaamine, ehk 100lbs nöör ei tähenda, et sa saad mingit 100lbs raskust jäigalt kinni hoida vaid kõik sõltub kalapidurist, saad kinni hoida ainult sellist raskust/jõudu , mida kalapidur võimaldab. Väga lihtsalt saab kätte 100lbs kala kalapiduriga, mille max pidurdusvõime on 20lbs, kala veab välja, sina kerid sisse, pidur väsitab. Milline osa sellest sulle arusaamatu on või milles minu võhiklus seisneb? Mis selle NB voolukiirusega on? Tahad, et ma selgitan sulle ka siin, et peenemal nööril on voolus väiksem takistus?
Seega Norra sobilik rull Penn 321 on piisava poolimahutavuse ja piisavalt tugeva kalasiduriga, nüüd see sinu jutt "vääramatust" jõust
mida vist üksikud tuhandetest on aint tundnud .-) kala poolt ja puudulikust kalasidurist, siis kuidas küll saadakse kätte kalad mis ületavad selle kalsiduri piiri???
Vastan ka ise,
Norras püük käib üle paadiääre ja mida rohkem on vett all, seda parem on see suure kalaga võitlemisel.
Ja kalamees üleval paadis saab alati eelise (kaldal seisjaga võrreldes)
Niiet kui nüüd rääkida veel "vääramatust jõust" kala poolt (loe oma texti eespoolt, jälle ei viitsi isegi copyt teha)  ja kui järsku jääb rulli kalasidurist väheks, siis Norra multid on piisavalt suure pooliga, et lisaks pöidla või mõlemi pöidlaga pooli kinni pidurdada. Täpselt sama teen ka mina Narvas.
Ja jõud mis rakenduvad siis, on kordades suuremad, kui su jutt väikestest kalasiduri kilogrammidest.

Õnneks Norras võimalus suurel kala ennast ise tühjaks sõita-väsitada ja seega mingeid kiirelt kinnipidurdamist polegi ju vaja.
Seega on tegelikult multide max. kilogrammidest alati piisav, et kala väsitada.
Ja kui nöör on suurema tugevusega, siis on see ainult eelis, et võitlus kalaga lõpeks kalamehele edukalt.
Milleks see jutt on? Kas selles jutus on midagi muud, mis ma rääkinud olen?
Ahjaa,
seda ka veel, et räägid mingist jubetundlikust Norra püügist!????
Äkki seletad mulle mida tähendab tundlik püük, kui otsas on 200-300-400g kaalub rauakobakas või 200-300g kaaluv kumm mille veetakistus suuremgi kui raual.
Sa võid ka 10Lb komplektiga Norras püüda, egas tundlikus ikka selliseks lähe, kui "tavaspinninguga" lante loopida haugi või ahvenat püüdes.
Seega ükskõik mida Norras kasutad, ikka jääb selline püük suht labaseks ja lihtsals tirgutamiseks, loopimiseks või trollimiseks.
Kuna "asjad" mis komplektil otsas on lihtsalt nii suure kaalu või veetaksitusega. Samuti on see "asi" pisavalt kaugel kalamehest, (20-40-60 jne meetreid)
Seega kui tahad tundliku püüki teha, mine ahvenat püüdma või tuleta meelde kuidas haugi püüti.
Millisest jube tundlikust norra püügist ma räägin, tsiteeri mind, siis ma saan aru millest sa räägid või mida silmas pead. Mismoodi on tundlikus(mille tundlikkus?) seotud püügikoha või kalaliigiga?
Tee ka lõpetuseks
1.
2
3 jne süsteem, ja seleta miks sinuarust peenem nöör siiski parem ja turvalisem on TAVAkalamehele norras.
Su pikka ja laialivalguvat texti ma jubaammu lugeda ei viitsi.
Ole siis pai ja tee puntid ja too peenikese nööri eelised siia.
Muidu su pikad textid siin teemas ju täitsa mõtetud tunduvad.
Mida nad muidugi ka on :-)
1-2-3 leiad minu esimesest kommentaarist siin teemas. Kui sa õpiksid lugema ja aru saama, mida teine kirjutab, õpiksid ennast korrektselt väljendama, püsiksid varustuse arutelus ja ei risustaks teemat asjassepuutumatute lugudega mida keegi kunagi on teinud, jätaksid ära mingid haiged kommentaarid ja katteta oletused, siis poleks üldse vaja neid pikki tekste.
IP

jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #39 postitatud 05.05.12 18:27 »

Ootasin juba ammu su juttu;
Aga teeme nii, et ma alustan päris algusest, et kõrvalseisjad ka aru saaksid miks see vaidlus ja targutamine.

Teame teineteist juba aastaid, onju sepa.
Kümme ja rohkemgi vist.

Mäletad kui esimesi kordi meres merikal käisid, ükskord ka minuga. Jumindas ja tookord said isegi kala, onju oli nii .-)
Siis paar korda koos jõekal käisime, ka su vähesed korrad üldse seda kala püüda, onju.
Selliseid sinupoolseid korra proovimisi ja katsetamisi on olnud teisigi asju....
Egas sa sp, merikapüüki selgeks saanud ja jõekapüüki ka
Võimis?.
Usun, et nende püükidel omandasid teadmised A-st    B-eeni,  aga mitte O-oni.
Onju, või arvad muud?

Sama lugu oli sul multirullidega (pean silmas meite oludesse ja tava landiloopimist)
Ostsid multi ja kohe olidki tegija,
 kuna olid hulgim Soome saite ja foorumeid külastanud. Aga omad teadmised ja kogemused puudusid.
Usun et keegi ei saa multirullidega sinapeale oma maja taga heinmaal mõned heited tehes, loomulikult mitte ka sina.
Siis ostsid Mörrum 5600 ilusa jutuga, kuidas ikka hea viskemulti ja sommid kiidavad seda.
Ma kohe sulle ütlesin ,et see meile ei sobi,", sa mind ei kuulanud ja ostsid ikka.
Siis said ka ise aru, et ei sobi jah .-)
Aga kui lugeda kalale.ee vanu multirulliteemasi. siis sinu õpetamine, oskamine ja teadmine meeletult välja kumab su textidest.
Huvitav, kust küll tulid need teadmised?
Maja taga mõned korrad katsetamisest ve? või Soome foorumite juttu siia ümber kribamist.
Ah sepa.
Miks tõin välja merikapüügi merest ja jõekapüügi,"".sp. et mina kes sind tunnen juba aastaid tean, et sa oled pinnapeale ja püsivust nagu ka pole kalapüügis.
Ja vot siin ongi meie erinevus.
Ma alati lähen iga kalaliigi omandamisega lõpuni, ehk omandan iga pisinõksu või omapära. Käin kümneid ja sadu kordi seda kala püüdmas jnejne.
Nii merikapüük, õngitsemine, jõekas, haug, ahven jne.

Tänu sellele oman ka teadmistepagast millest sina võid aint unistada. Samuti asjade kohe õigesti lugemisomadus ja välja selgitamine.
Näed, ostsin Penni ja 100Lb nööri, siiani rahul (huvitav miks küll ei ostnud ookeanirulli kahe käiguga, nagu sina )
Sama on paatidega, kumme mõlemid omanud, windyt ka, sa Ceed ja ma Cursust. Ma aastaid nautisin head paati, sa kirusid oma ceed.
Aga kui lugeda Kalale.ee paaditeemasi, siis uskumado.... sepa igat paati teab, oskab iseloomustada ja soovitada.
Teab milline paat miskites oludes käitub või on.
Uskumado.... kust sul sellised teadmised tulnud:....  oled jälle majataga heinamaal proovinud ve?
Et ühe paadiga sinapeale saada peab seda paati omama või võhemalt kuid erinevates olukordades (veekogud, tuulekiirus, laineerinevus jne)
saama katsetada ja proovida.
Krt. fenomenaalne mees oled sepa, jälle suudad paadile peale vaadanuna kohe rääkida millega tegu, või kui mingit paati kuskil Norras kiidetakse, siis suudad oma meeletut ajuollust liigutada ja selle "mõelda" sobivaks või mittesobivaks meite vetele :-))))
müstika :-)

Kui nüüd su pühendumise, majataga heinamaal proovimise, netitarkuse ja pealevaatamise kokku toon, siis
siis,
siis,  oledki ju jutupaunik ja teoreetik.
Teoreetik sõna otseses mõttes.
Seega siinkohal tõstan käed ja tunnistan tegija mees oles sepa, mina kaugele maha jään., kuna ma pole TEOREETIK.
Olen Praktik.

Ja loe kalale.eed kui kuskil midagi kiidan-laidan-soovitan-eisoovita siis asjad ikka nii, et omadest kogemustest räägin.
See kõik jutt siin praegu on sp. tegelikult olegem ausad, su oskused ja kogemused mida pritsid "meie netis" on enamuses välismaa netist loetu ümberkirjutamine,
ja enda kõrvadevahel puhub tuul.
Multide max. kalasidur hea näide (vääramatu jõud) .-))))
Kõige parem nöör, ups "ainuõige" Norra on 30LB ja punkt.  Sepa teab, sepa tunneb, sepa oskab, kui nii siis nii.

Paremakäe reegel Pärnu lahel poole km. ruudus kus 30+ paati trollivad, siis seal peab ka lähtruma paremakäe reeglist, kuna nii merenduses ju on :-)
Sa kirjutad, et kunagi isegi ühele suurele purjekale pidid teed andma :-)))))
Kulla sepa, pärnu kohakunnid naersid su juttu kalale.ees ja kuid sellest räägiti, kuidas spets, ups TEOREETIK sepa rääkis, et alati peab lähtuma paremakäe reeglist.
Aga kulla sepa, kui nüüd teoreetilisest poolest praktikasse minna Pärnu lahel, ehk mis seal tegelikult toimub sellistes olukordades, siis keegi ei järgi paremakäe reeglit, vaid vaatab, et omi nööre segi ei ajaks ja kelelgiga ei ristuks liiga lähedalt need.
Ja kui ka mina (ka kõik teised) seal lahel suudavad nii trollida edukalt, (ma ka näed kõikidest paatides hästi mööda saanud, va. üks, ja teised paatkonnad ka edukalt mööduvad) keegi ei sõida kellegile otsa ega sisse, siis on tegemist ju hullumeelse vedamisega.
Onju sepa, mõtle 30+ paati 500m ruudus ja kõik ristirästi omas liikumises. ja suudavad hoopis nii liigelda, et ei jälgi paremakäe reeglit.
Uskumado, kuna sa ju kunagi keset merd pidid üksikule suurele purjekale teed andma :-))))
teoreetik sepa, see kõik ehe näide et sa täitsa valel teel, exinud, rajalt maas.

Seega ole pai, veelkord palun, too puntisüsteemis
1
2
3
 välja peenikese nööri eelised (ikka aint sellised mis aint sellel juhul võimalik.
Näide ka, ntx 100Lb nööriga tõmbab enamus rõngaid või konkse sirgeks ja saab landi kätte, 30Lb ei saa.
Seega ehe eripära ju, jämmum nöör sel juhul toimib, peenike mitte.
Seega reaalne erinevus ju.

Ära seda peenema nööri eeliseks pea, et peenema nööriga saab triivis ntx 200g landiga püüda ja kui sama triiviga saab ka jämedama nööriga
sedasama teha, kui otsa panna 400g lant. Seega pole ju erinevust tegelt, või ei jõua sa 400g lanti tirgutada, et see sujaoks probleem.
Ootan endiselt Teoreetik Sepalt ilusaid ja ilusti lahrti kirjutatud selgitustööd.
Aga ära majataga heinamaal proovitut või netist kirjutatut siia enam too :-)
Eksju sepa .-)))
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #40 postitatud 06.05.12 10:45 »

Ma ei kavatse enam samm sammult su teksti tsiteerida, kuna pean kordama ennast ja sa ei vasta mu jutule vaid alustad mingi uue jutuga, valetades, fantaseerides, oletades ja illustreerides asjasse mittepuutuvate jutukestega solvavas kõneviisis, millega teed ainult narriks ennast, mitte ei ärrita mind üles. Kõik asjasse puutuv su jutt nööriteemas on ümber lükatud ja minu 2008 seisukohad on kaitstud.
Sa peaksid taltsutama oma eneseimetlusmaaniat ja varustuse või kalapüügi arutlusteemades lähtuma arutluse teemast ja kaitsma oma seisukohti asjasse puutuvate argumentidega, mitte kasutama argumentideks oletusi ja süüdistusi ja võrdlust endaga või näiteid mingist muust teemast, kus sa polnud nõus eelkõnelega. Sellise müra kaasamine arutelusse näitab ainult seda, et midagi sisulist pole öelda.
Kui sa seda soovitust nüüd järgid, siis võiksid ette võtta sellise katsetuse, et võtad oma pudrujakapsad laialivalguvast jutust ühekaupa luulusi ja hakkad neid tõestama. Ma arvan, et alustada võiksid mingi lihtsama teemaga sinu jaoks, näiteks sellega, et kõik see, mis ma räägin, on ainult netist pärit ja kalal ma üldse ei käi ega pole ka kunagi käinud. Katsu kuskilt algandmed saada ja hakka faktidega kaitsma oma teoreetik ja netiümberkirjutaja teoreemi. Katsu ennast arusaadavalt väljendada, püsi teemas, katsu müra vältida.
Samasuguse jutu peale, nagu su viimane kommentaar ära oma energiat raiska, kuna ma ei saa midagi mõistlikku vastata sellise jura peale.

IP

jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #41 postitatud 06.05.12 12:19 »

Irw, ei sepa,
 justnimelt läksingi algusesse ja muud teemad sisse tõin just sp. et sa oledki ju TEOREETIK.
Eelnev jõekapüügi sissetoomine,
Merikapüügi sisse toomine,
Multirullindus---  ostsid mörrum 5600 ja tegin majataga paar viset, peale seda asi selge ja võid netis teadust enda pähe kribada.
Multide max kalasidur---  krt küll, kuda saadakse üldse paadini suuremad kalad kui multide max kalasidurid :-))) müstika ju, sepa kirjutiste järgi.
Kõiki paate sepa tunneb ja oskab iseloomustada---- kui ise aint ceed omanud.
Paremakäe reegel Pärnu lahel
jnjnjne.
Näitabki ju sinu tegelikku palet.
Su laialivalguv ja tõestamatta hala selles ja eelmainitud teemades näitabki ju et omasi kogemusi reaalselt napib ja targemad (ka mina) sellest ammu aru saanud.
Norra teema kohapealr ka, sa kirjutad et aastaid juba nühid põhjamerd ja hulgim nädalaid aastas.
Aga kuda su saagid siis nii sitad või olematud teiste käiatega on, kes poole vähem sust sealsamas käinud!!?
Patlust ka 8a või palju sul kinni püüda ei õnnestunud!?
Eks kui see kõik kokku võtta, siis asjale lihtne seletus ju; netist milelgi lugemine ja justkui selle järgi talitamine ei anna sulle mingit eelist teiste ees, kuna netis tavaliselt üldine text, ja tehnika omapärad ja nõksud lahti rääkimatta. Sa loed,  ostad, teed ja püüad, aga tulemus õitenigel.
Ja see kõik sellepärast ju ongi, et sa oled TEOORIA MEES.
Praktikat napib ja kokkupuuteid suurte kaladega samuti.

Niiet Sepa, seda kõike mida kirjutasin oli vaja välja tuua, kuna mina ju tean mis mees on Sepa tegelikult. Las nüüd teised ka teavad.

Seelik oled sa loomulikult, kuna see müügikuulutus oli ju kalale.ees ja sealt sinupoolt see teema ümber copyda ja siia üles panna on ehe PUUDEGA isiku käitumine.
Ja kui sa tegid copy siis miks sa sellesamas teemas jätsid välja Spinna ja teiste oskajate meeste Narva püügi kohta (sinna ju sinnahulka ei kuulu) . Nende jutust ka ju ilusti välja tuli, et sind lolliks peeti Narva püügi kohapealt.
Aga eespool ju palju Narvast juttu ja nöörile asetuvad sarnased koormused ja omapärad.
Miks siis tubli ja süütu sepa ei toonud tervikut välja vaid need kirjutised välja jättis mis sinule vastukarva olid!?

NB! Seelik sepa on seda teinud korduvalt varem ka  ja teistes temades, seega tõesti oled ebaaus ja valelik inimene.

Oled mees, käitu vastavalt, ole aus ja sirgjooneline. kui leiad, et miskit vaja uuesti üles võtta, siis tee seda täielikult, mitte poolikult ja endale sobivalt.
Aga veelkord, see sul veres ja korduvalt vääralt käitunud, jusiis on sinujaoks see normaalne.
Loomulikult pole aga  see ju nii ja iga normaalne inimene sellest ka nii aru saab.

Niiet Seelik sepa neela alla klimp kurgus, kui sa oled ebaaus ja valelik, siis ma hea meelega vastutasuks välja kõigile lugejatele toon, mis mees sa tegelikult oled.
Ja ma võin seda teha, ma  ei pea mingit staffi müüma ja parseldama ja ilusat laialivalguvat mulli ainult ajama.
Ma käin kala ja oman teadmistepagasit millest sa võid aint unistada, kuna netiluule ju siia ei puutu :-))))

Niuke värk siis :-)
IP
jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #42 postitatud 06.05.12 13:15 »

Nii leidsin üles;
Kõik võivad lugeda sedasama teemat mida sepa siia poolikult ja omakasupüüdlikult on teinud.
See õige ja ilma sepa poolt endale sobivusse pandud jutt;

http://www.kalale.ee/sisu/NCw0MjM2OTEsMSwyLDE/.

Ja lugege teiste meeste kirjutisi ja Spinna omi ka kindlasti.

Sepake ebaaus Seelik oled,
kogulugu!
IP
sepaonu
Vana kala

« Vastus #43 postitatud 06.05.12 16:38 »

Sa põed depresiivmaniakaalset skisofreeniat.
Ma võin su mälu värskendada. Müüsid oma multirulli kahel rindel, ehk jees ja nupus samaaegselt, tuline arutelu käis samuti kahel rindel, seega kes see ikka viitsib kogu aeg sama juttu toksida, mitmeid tekste copitud, vaata oma siinse teema teist kommentaari, kus õitseb su tavaline juraca naeratus ja tekst *tegin copy paste :-)* ja edasi sama mis jees, vaata kellaaegasi ja ürita mõelda ja rahune.
Ehk jõuame nüüd sinna ka lõpuks, et selle vana teema väljakäevamine ja mõtetu sajatamine oli põhjendamatu. Ma olen siin lehel tavakasutaja ja isegi kui keegi annaks mulle moderaatori õigused, siis ma ei oskaks nendega midagi teha, a vaevalt keegi annab, jutukas on kapsas antud vahest, siis ma viskan kohe kolviku välja.
Võta nüüd kõik oma väljaköhitud seelikud ja pane nad selga omale.
IP

jurakas
Kalastushuviline
*

« Vastus #44 postitatud 07.05.12 14:54 »

Nüüd piklat järgi mõeldest tõesti vist oli nii, et tõmblemine käis korraga kahes kohas....
Seega osaliselt on sul õigus.
Aga see et sa tuled teise mehe müügiteemasse "oma teadust" kribama näitab ju ikka et sa odavat tähelepanu vajasid ja lapsikustega tegeled.

Samuti see, kuidas sa korduvalt ja korduvalt oled mingit vanat asja kunagi salvestanud endale ja hiljem pisteliselt, ehk endale sobivas valguses või
kontekstis välja tood. Seega mu eeldus, et ka seekord see nii oli, on õigustatud.

Ja sina kuidagi ei saa siinse teema kahte püügikohta võrrelda või erinevusi-kattumisi lahata.
Kuna aga eespool palju Narva võrdlusi sisse tõin, kuna kattuvus on väga suur Norraga.
Sinu Narva piirdubki aint latikapüügiga, seega ei saa sa kuidagi omada ülevaadet seal toimuvast.
Ehk sulle tundus, et mu 2 püügipäeva kümmekond aastat tagasi Norras tähendab sama, aga siin- sa eksid.
Ma ju autoga 2 korda Norra läbi reisinud ja suvalistel kohtades kala püüdnud. Kaldalt, sildadelt jne.
Tihti pidin lõpetama püügi, kuna kalaga polnud midagi peale hakakta. Samuti eelmine aasta nädal Skjervos ei teinud minu juba välja selgitatud kalapüügialaseid teadmise Norra kohta mingeid  kannapöördeid või muudatusi.
Seega veelkord kordan ennast,
 Norra 100Lb nöör on väga hea ja turvalisemgi, kui 30LB nöör.
PUNKT
Ja soovitus sulle ka, teinekord talitse ennast ja hoidu teiste kalameeste müügikuulutustest ennast eemale, odavat populaarsust nii ei saavuta, nagu ka selles teemas koorub.
Selleks sitax teemasi olemas, sära seal ja targuta.
Kogulugu.
IP
Lehed: 1 2 [3] 4   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi