Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
08.07.20 14:49

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21867

Viimati registreerus: mauravr3
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Jutupaun  |  Muud jutud  |  Teema: Salavõrk kui selline
Lehed: 1 [2] 3   Alla
Trüki
Autor Teema: Salavõrk kui selline  (Loetud 38695 korda)
KukiMuki
Tegija
**

« Vastus #15 postitatud 27.01.08 17:38 »

Mõtteparalleel-kes rikub kõige rohkem liikluseeskirju?Jalakäija,jalgrattur või autojuht.Tõenäoliselt teevad nad seda kõik,vahe tuleb vahele rikkumise tulemuse võimalikku raskusastet võrreldes.Sama kehtib tõenäoliselt ka kalanduses.Vaadeldes ahvenat kui potentsiaalset kümnekroonist,lööb paljudel meestel silme ees pimeks.Mängu lähevad lubatust väiksem silmasuurus,püüniste arvud üle püügiõiguse,keeluaegade ja kohtade eiramine.
Ometi on vastandamine meie/nemad enesepett, tulemuseks kollektiivne vastutamatus.
IP
Janno
Nupuklubi
*

« Vastus #16 postitatud 27.01.08 17:40 »

mina olen Võngjärvel mõne aasta eest täiesti ametlikult ja avalikult võrgutanud. ka seda võrku, mille küljes loa nr ja minu telefonikontakt, käidi armutult puistamas ja lõhkumas.
samas ei tahtnud mõnelgi korral võrku kontrollima hakata, kui järvel mõni teine paat. näitad koha ära, kus püüs sees, tulevad vahepeal rüüstama.
ega see võrgutamine nii mõnus olnudki Võngil - vähemasti 2 päeva tagant pead kontrollima, muidu haisvaid raipeid harutad. logistiliselt ka nigel - toona oli Kikka tee mudamülgas ning sai peal käidud Läänistest ja Ahijärvelt. pikk paadisõit ja enamasti tagasiots pimedases sügisõhtus.

põhjusmõtteliselt - olen nõus et tegelikult peaks väikejärvedel kutseliste vahenditega püüu ära lõpetama. aga kuni lubatakse - miks ka mitte? mina saan ka sedaviisi oma kalapüügielamuse kätte (muude, sportlikumate viiside kõrval) ja kui juhtuski rohkem elukaid võrgus olema, sai puudustkannatavatele tudengineiudele jagatud, tsuks olgu tunnismeheks :)
IP
pomo
Tegija
**

« Vastus #17 postitatud 28.01.08 07:49 »

kui ma ööbima järve äärde olen jäänud, siis olen alati õhtul võrgu(salaka) ka kuhugile soppi sisse lasknud.
25m pika ja 1.5 kõrge. Silma suuuseks 60-65.
Enamasti on 1-2 linaskit-latikat. Mingeid hüpersaake pole kunagi saanud.
Pooltel kordadel pole üldse midagi olnd.
IP

Üritan ka kala saada
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #18 postitatud 28.01.08 08:50 »

Ütlen otse välja, et ei kiida sinu tegevust heaks, pomo. Kui kõik kalastajad sedaviisi mõtleksid, siis oleks meil järvedes ilmselt ainult pisikala. Eks igaüks talitab oma südametunnistuse järgi ja mina ega keegi teine (välja arvatud võimuesindajad) ei saa võrgupanemist sulle keelata. Sa pead ise jõudma arusaamisele, et selliselt edasi käitudes jäävad ka su enda saagid järjest kasinamaks...

Üldiselt ma ei usu, et on olemas kalameest, kes pole mitte kunagi ühtegi kalapüügieeskirja punkti rikkunud. Ja kui kirjutada algse teema kohta, siis peab ütlema, et mõnel harval juhul vaatan salavõrkudele läbi sõrmede. Ma olen tolerantne juhul, kui kohalik järve / mere / jõe ääres elav taat mõnel korral aastas oma koduveekogusse väikese võrgujupi sisse paneb. Kui ta teeb seda juba igal nädalal, siis ei ole see enam mulle vastuvõetav. Niisamuti ei ole mulle vastuvõetav kui tulevad mingid linnakaagid ja nii muuseas panevad õhtul sisse ka võrgud ja hommikul pohmas peaga veekogul võrke otsivad.

Ise olen veekogudest paaril korral tähistamata võrgud välja tirinud (lant on sisse kinni jäänud) ja kaldale jätnud. Samuti olen helistanud paaril korral 1313 ja kutsunud võrgupanijatele inspektorid kaela.

Milleks seda võrku siis pannakse?
 - Mõned on lihtsalt "kõvad kalamehed" ehk siis lähevad kalale ainult tina panema. Vobla oleks ka vaja, aga kala ei viitsi püüda - selge, võtame poest hiinaka ja viskame selle enne läbustamist veekogusse sisse. Hea kui kohe viinakõrvast saab, aga hommikuks uhhaad pohmaka ravimiseks ikka saab...
 - Teine osa on nö maffia ehk siis organiseeritud ahnitsemine (tihti keelualas ja -ajal, sest nii saab ju rohkem). Neil on head riistad (võrgud, paadid, autod) ning tegutsetakse plaani järgi kasutades vahimehi, kalapüüdjaid, transportijaid, vahendajaid jne. Tegu on kõige lihtsama kuritegeliku elatusallikaga.
 - Kolmas osa on siis kodujärve(de) kurnajad, kes otsivad päevaks tegevust. Enamasti püüavad endale, naabrile või kassile ja ei mõtle veekogu ja enda tulevikule. Tegu on ses mõttes sotsiaalse probleemiga, et kui neil oleks töökohad, siis nad ju veekogule ei jõuaks. Samas ei ole tihti küsimus tööpuuduses, vaid asi jääb tahtmise taha.
 - Ja mingi osa on siis juba ka kommenteeritud professionaalsed kalastajad, kellele  kalapüük on legaalne elatusallikas. Eks nemadki tahaksid ju hästi elada ja korra aastas soojal maal puhkamas käia. Seega peab ikka rohkem ja rohkem teenima, milleks tuleb püüda võimalikult rohkem kala. Kalade hulga vähenemist on nende poolt kindlasti tähele pandud, sest iga ametliku loaga võrgu kohta tuleb sisse panna järjest rohkem loata võrke...

Mina ei oska vahet teha, et milline kildkond see just kõige hullem on, sest kõik nad on ikkagi röövpüüdjad ja põhjustavad kalavarude vähenemist. Lisaks teistele kalastajatele mõjub see ju ka neile endile, millele nad millegipärast ei mõtle.

Vot sellise arutluseni jõudsin, pomo, sinu postituse tõttu töönädala varahommikul.
IP
Aldo Tatter
Moderaator

« Vastus #19 postitatud 28.01.08 09:00 »

Lisan siia eraldi veel: röövpüüki ülistavad postitused harrastuskalastajate foorumis lähevad nüüd ja edaspidi konkreetselt prügikasti.
See pomo postitus ja minu pikk traktaat jäävad siiski foorumisse üles.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**

« Vastus #20 postitatud 28.01.08 10:04 »

Umbes samasugune mõttelend, nagu Aldo kirjutas,  käib ilmselt paljudel peast läbi, kui lant tähistamata võrku kinni jääb. Ka olen nõus, et mingil moel oleme me ilmselt kõik seadusevastu eksinud.
   Mind aga viivad uitmõtted kalavarude üleüldisest vähenemisest üha sagedamini järelduseni, et seal, kus nö. kutseline kala(üle)püük ei ole otseselt sotsiaalne probleem, peaks seda võimalikult palju piirama(kuni olukorra stabiliseerumiseni). Omamoodi kummaline on mõelda, et ohustatud seisus ja pidevalt  vähenevate varudega vääriskalu(nt. angerjat ja lõhet) on osadel kodanikel täielik õigus (küll makse makstes)rahaks teha. Mingis mõttes oleks see sarnane riigimetsas raiumisega, makstes saadud tulult makse.

Võibolla näide polnud küll parim, kuid ega praegunegi olukord just parim pole.
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
pomo
Tegija
**

« Vastus #21 postitatud 28.01.08 12:56 »

Lisan siia eraldi veel: röövpüüki ülistavad postitused harrastuskalastajate foorumis lähevad nüüd ja edaspidi konkreetselt prügikasti.
See pomo postitus ja minu pikk traktaat jäävad siiski foorumisse üles.
ma omaarust ei ülistanudki oma tegevust, vaid olin lihtsalt aus.
Tegelikult ma ise ka vihkan neid võrgutajaid, aga kuna ma spinnaga ühtki kala viimase kümne aasta jooksul kätte ei ole enam saanud, siis otsustasin võrgu ka sisse lasta.
Kalal käin ehk korra aastas, seega ma ei usu et kalavarudele hirmsa põntsu paneksin. Viimati vist 5a. tagasi.
Näiteks Elistvere ja Keeri järv on võrke nii täis, et ühtegi viset ei saa spinnaga teha, ilma et kuhugile ei takerduks.
Vot seda ma pean ebanormaalseks!
Minuarust üke võrgutükk võiks käia igamehe õiguse juurde.
Aga maru raske on seda kontrollida, et kõik inimesena käituksid.
IP

Üritan ka kala saada
liivy
Tegija
**

« Vastus #22 postitatud 19.10.08 11:08 »

Kuulda oli , et Venemaa Riigiduumasse viiakse arutlusele seaduse paranduse ettepanek , mis keelaks elektripüügi aparaadi ja odava hiina võrgu müügi .
IP
margus leetma
Tegija
**

« Vastus #23 postitatud 19.10.08 15:39 »

Sisevete olukorda pean Eestis vaga nutuseks ja sooviksin ,et lopetatakse vorgulubade andmine kasvoi 5 aastaks vaikejarvedele . Vorgutamist ja kalurite tegevust ei moista hukka > rannikumeres,Peipsi-Pihkva-Lammi jarv ja Vortsjarves (moistuse piires) . Rikkumiste puhul karmistaksin olemasolevaid karistusi 10-20 korda .

P.S. ainult isiklik arvamus .
IP
ehitusmees
Tegija
**

« Vastus #24 postitatud 19.10.08 15:52 »

Karistuste karmitamisest pole tolku, kui kontrolli pole. Niipalju, kui kuulnud-näinud, on see võrgupaneku ja röövpüüdjate teema täiesti käsitlematu. Lootusetu olukord.
Samuti on lood kehvad teiste võrkude puistamisega, mille eest vanasti mereseadusega karistati. Mehed, kes Harjumaal meres lubadega võrke panevad, peavad sisuliselt öösel valvet pidama, et puistamas ei käidaks. Sisuliselt peakski igal veekogul olema oma vaht.
See võrgumüügi piirang oleks ka täiesti reaalne meede olukorra paremdamiseks. Pole kalavõrgul muud otstarvet, kui kala püüdmine, et seda peaks poes ilma võrguloata müüma.
Muude piirangute karmistamisel kannatavad jälle ainult ausad kalurid.
IP
liivy
Tegija
**

« Vastus #25 postitatud 19.10.08 17:03 »

Meie ametnike suhtumine on järgmine : küsimusele hiina võrkude keelustamise kohta vastab keskkonnaministeerium , et nende (hiina võrkude ) kasutamise keeld ebaseadusliku kalapüügiga tegelevaid isikuid ilmselt röövpüügiga edasi tegelemast ei takista . Järelikult on Keskonnaministeeriumi seisukoht selline , et las püüavd edasi .
IP
Ustus
Külaline
« Vastus #26 postitatud 22.10.08 11:04 »

Täitsa nõus Ehitusmehega, et kalavõrgul ei ole muud otstarvet kui kala püüda. Seega oleks ok, kui võrgu ostmisel tuleb ette näidata luba. Reaalselt hakkab ilmselt mõni loaga omanik ka sõpradele ostma ja mõni püüab ka ise liigsete võrkudega, aga ilmselt jääb samas suur osa salapüügist vähemalt väikeveekogudel võrkude puudumisel ära.
Hiinakate müügi keelustamisega muutuks ilmselt ka, et võrk jäetakse välja toomata. Paljudel juhtudel lastakse need sisse pisikesest kummipaadist ja kui ilm on kehv ei minda neid välja tooma. Kuna hind on odav, siis ostetakse pigem uus võrk, mitte ei minda hiljem võrku surnud kalade ja muuga prahiga välja tõmbama - lihtsam on osta uus. Sellistel juhtudel on kahju lisaks otsesele röövpüügile ka edasi püüdvatest ja veekogu risustavatest võrkudest.
IP
liivy
Tegija
**

« Vastus #27 postitatud 22.10.08 15:25 »

Sellisel juhul oleks põhjendatud harrastuspüügi loa küsimine ka spinninguridva , ketta ja landi ostjalt , sest ka need asjad on mõeldud kalapüügiks .
IP
ehitusmees
Tegija
**

« Vastus #28 postitatud 22.10.08 17:11 »

Sellisel juhul ei peaks võrk olema harrastuspüügi vahend. Nõus, et ta ei pea olema ka kutseline püügivahend. Aga võrk on võrk, kuidas iganes seda lahterdada. Ja kindlasti on võimalik teha erandeid harrastuspüügivahenditele, nagu näiteks on erandiks lihtkäsiõng. Kõik on reguleerimise küsimus ja idee väljendamisoskus.
Spinninguga loata püük on ilmselt mõõtmetelt teine teema, kuid vette visatud spinning ei tee kahju võrreldes vette jäetud võrguga (hukkunud kalad, linnud + varaline kahju paadimootorite omanikele).
Kõige lihtsam on mitte midagi muuta.
IP
Johannes *jurss* Kiik
Tegija
**

« Vastus #29 postitatud 22.10.08 17:47 »

Liivyle-  No ega ikka ei ole küll sama! järvepõhja kinnijäänud lant ei jää kala püüdma/tapma kuni kõdunemieni.Oleks kuidagi võrreldav ehk sel juhul, kui iga mees saaks endale osta võrguloa suvalisest  pangakontorist või kasvõi mobiiliga! Teine teema on muidugi see, et  "head" võrgud rakendatakse üldjuhul käsitsi,  tehakse sõbrale, naabrimehele onupojale jne. PS.  toormaterjali(lina ja seliste) liikumist on kindlasti  väga keeruline kontrollida. See, kui klaasmatti poest ostad, ei tähenda ju veel, et paadivabrikut hakkad avama.

Aga iseenesest kahe käega nõus, et miskit moodi peaks hiina võrkude igasuguse levitamisega tegelema küll!
IP

Ära hakka mõõtma, mul on niikuinii suurem:)...kala
Lehed: 1 [2] 3   Üles
Trüki
Alamfoorumisse:  

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi