Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
25.09.20 00:21

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22233

Viimati registreerus: LupitaBern
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8
31  Varustus / Püügivarustus / Re: Pambusridva jätkude remont postitatud: 02.06.07 09:07
Vaadake mehed, te siin ise toote välja põhjuse, et asi selles, et puutuvad kokku elav, ehk paisuv-kahanev materjal ja mitte eriti elav, ehk metall. Ja samas pakute välja, et häda saab likvideerida jällegi mitteelava materjali lisamisega, ehk siis tekitada tegelikult jällegi sama loksumise põhjus. Seega epolaadsed asjad ei sobi selle probleemi lahendamiseks.
Kõige õigem muidugi teha nii nagu vanasti, see tähendab paigaldada jätkutorud, teha niitmähis ja siis püüda asja veekindlaks lakkida. Kui tahate aga kasutada midagi asja tihendamiseks, siis tuleb selleks tarvitada midagi kummilaadsetest tihendusmastiksitest. Saate sellise liite puidu ja metalli vahele, mida on praktiliselt võimatu uuesti koost lahti võtta. Tavalised santehnilised silikoonid selleks ei sobi.
32  Varustus / Püügivarustus / Re: Multirull, aga milline? postitatud: 15.12.06 18:46
Vaata sepp, selle pidurdamise koha pealt pole siin mõtet nigu vaielda, see tuleb praktikas kindlaks teha. Ja et multikas pole nevskaja ma tean ka. Ma lihtsalt tahtsin selgeks saada, mis ma siinmaakalstusel võidan, kui omale multika sebin. Seni pole veel aru saanud.
33  Varustus / Püügivarustus / Re: spinningukomplekti arutelu postitatud: 12.12.06 20:34
Selline pika testiga ritv, nagu varjant 1 sobiks nagu ükspäevaastaskalamehele paremini. Aga rull.... Võimalikud varjandid, mina pakuks varjant b). No ja kokkuhoitud materjalide arvelt siis veel tamiili ja lante saaks.
34  Varustus / Püügivarustus / Re: spinningukomplekti arutelu postitatud: 10.12.06 09:46
Sa sepp lase siilil võimalikud varjandid, hinnad pakkuda. Esiteks peab noort poodnikku aitama, teiseks oleks mingi konkreetne värk, mida kiita laita ja kolmandaks saaks ehk soodsamalt, elik siis oma paar komplekti kätte.
35  Varustus / Püügivarustus / Re: spinningukomplekti arutelu postitatud: 07.12.06 20:46
Universaalne latt võiks ikka vist 2,40 olla jah, aga ketta kohalt pead küsma, kas läheb taga või esisidur peale, kui ta ennem ikka püüdnud, küll ta siis teab.
36  Varustus / Püügivarustus / Re: Multirull, aga milline? postitatud: 07.12.06 11:30
Vaata piibu, ega ma nüüd mingi põhimõtteline multirulli vastane pole, ma ainult püüan aru saada, et miks ta hea on ja ega sellest vist teoreetiliselt polegi võimalik aru saada peaks kohe ise praktikas järgi proovima. Aga kuna ma nüüd tõesti siiani pole aru saanud, et ta miskitpidi peaks parem olema, kui mu senised kasutuses olevad riistad, siis ma multika muretsemist otseselt ei plaani, no kui just midagist hästi soodsat sülle ei kuku muidugist.
37  Varustus / Püügivarustus / Re: Multirull, aga milline? postitatud: 07.12.06 09:09
Nii, nii. Tahaks piibuga vaielda, nende multirulli plusside üle. Nimelt heitetäpsus ja kontroll landi lennu üle, on tavalisel stastrullil kindlasti parem, kui mistahes roteeritaval. Konksude tamiili takerdumist on statsiga samuti võimalik täpselt samuti vältida, tuleb lihtsalt see omale sisse harjutada, et ka statsiga saab täpselt pidurdada, kui vaja on, aga mitte ei pea ootama seda et lendu lastud lant põõsa maandub. Ainuke eelis, mida võrreldes nevskajaga näen, on see kalasiduri asi. No nevskajal ta tegelikult tundlikum, kui mistahes teise riista sidur, ainult valus kipub teinekord olema. Seega eesti väikeste vete tingimuses, mu meelest multirull pole tarvilik, vaid rohkem tillipikenduse asi. Kui asi merepüügis ja mõni suurusjärk suuremates kalades, kui meilt saada võib, siis tuleb juba multika eeliseid pisut välja, mis võiks olla siis suur pooli maht, kompaktse ja tugeva konstruktsiooni puhul.
38  Varustus / Püügivarustus / Re: Multirull, aga milline? postitatud: 30.11.06 15:51
Ikka ei saa aru, mis ta siis nevskajast parem on. Ma usun, et nevskajaga heitekaugus suurem(palju suurem pool ju teisel), kui siis ainult see sidurdamise värk.
39  Varustus / Püügivarustus / Re: Multirull, aga milline? postitatud: 29.11.06 23:45
A vot tehke mulle ka selgeks, miks landi loopimiseks peab just multirulli kasutama.
40  Nupuklubi / Üritused / Re: Kiri Tallinna abilinnapeale postitatud: 14.11.06 11:07
Keskerakonda pead sa nagel ennem astuma, kui sellise kirjaga välja tuled. Veel parem, kui kõik ujuvvahendite omanikud seda teeksid.
41  Varustus / Tee ise / Re: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest. postitatud: 14.11.06 09:03
See, millega mina värvin, on vanad Motipi firma autovärviparandusvärvid. Sain neid kunagi suure posu ja jätkub siiani. Nad juba kindlalt üle kümne aasta vanad, aga funkavad veel korralikult. Tegemist siis akrüülvärviga ja lahustiks nitrolahusti 646. Neid ka praegu loomulikult autokaupade kauplustes müüa, näevad küll teistmoodi välja ja peaksid oma 40-45 krooni maksma. Seega saad siis oma elusakorgi värvida autuga ühte värvi kui tahad. Kui nüüd tõesti kellegil huvi tekib, siis saaks neid ehk ka müüa, noh nii 35 krooni tükk. Aga ma pole sugugi kindel, et mingi muu firma analoogid praegu kuskil odavamad ei ole. Valikus lisaks värvidele ka krunt. Ja kuna tegu auto värvidega siis olemas nii metallikud kui ka mitte. Nendes vanades 8 ml sees, ju uuemates ka sama palju, kui maalt toon mõne ära siis panen pildi ka ülesse.
42  Varustus / Tee ise / Re: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest. postitatud: 13.11.06 11:54
Kuna siin eespool ka juba mainitud, et ühe korgi võib päris lihtsate vahenditega valmis teha, siis pilt asjadest, mida võib tarvis minna.
Kui nüüd vähe aega saan, siis ehk mõnest asjast lähemalt, aga tegelikult on need tegemised kõik naa lihtsad, et ega seal midagi õpetada polegi, puhtalt kättevõtmise asi.
43  Varustus / Tee ise / Re: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest. postitatud: 13.11.06 11:46
Ja veel mõned.
44  Varustus / Tee ise / Re: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest. postitatud: 13.11.06 11:43
Siia siis mõned näidised, kiiresti ja käepärastest vahenditest tehtud ujukitest. No kui nüüd asja tõsiselt võtta ja päris korgituunijaks hakata, siis saab ka ilmselt päris poekorgi moodi asja valmis teha, aga selleks vähe rohkem aega kulub.
45  Varustus / Tee ise / Re: Igasugu ujukite valmistamisest ja parandamisest. postitatud: 13.11.06 11:32
No kuna teema küll lukust uuesti lahti sain, aga ei leidnud sellist nuppu, mis oleks lasknud viimast kommi ümber kirjutada, siis lasen aga uue kommiga edasi.
Ega mul siis midagi muud üle jäänudki, kui uus antenn teha ja et enam poleks võimalik kaela kahekorra keerata, siis võtsin maalt kohe saarepuu klotsi ja omaaiatamme küljest lõigatud tammeoksa ka veel igaks juhuks ligi ja tegin uue. Kuna kork ise samuti oli kiiruga tehtud ja juba ka kasutuses olnud, siis vajas see ka vähe kohendamist. No vot sellistest asjadest peakski siis siin foorumis saama juttu teha ja kuna siia ka pildid saab ülesse panna, siis puust ja punaseks ka värvida. Pildid leiate kohe teema alt ja seal klõpsates on nad ka kohe suuremalt nähtavad.
Lehed: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi