Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
25.09.20 00:46

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14083
Teemasid : 1473
Kasutajaid : 22233

Viimati registreerus: LupitaBern
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 8
16  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 25.02.10 19:23
Võtame siis uuesti.
§ 3 lg (3):
Püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või selle ranna või kalda piiranguvööndis viibimine võrdsustatakse kalapüügiga......ehk siis kui VIIBID püügikorda seatud püügivahenditega(pole öeldud, et mitmega), siis VIIBIMINE võrdsustatkse kalapüügiga, aga mitte püügivahendite omamine.
§ 11 lg (4)1:
Harrastuslikul kalapüügil on keelatud KASUTADA samaaegselt rohkem kui kolme sama või eri liiki püügivahendit, välja arvatud vedelit, vähinatta ja vähimõrda, kui käesolev seadus ei sätesta teisiti..... aga siin pole viibimisest miskit juttu enam, siin juba kasutamise jutt, ehk siis kui VIIBID püügikorda seatud vahenditega kuskil, siis oled küll kalal, aga kui sa siis neid ei KASUTA SAMAAEGSELT rohkem kui kolme, siis asi korras.
Aga alati võib ju tarkadelt ametnikelt järele pärida, noh ja need eelpool mainitud juhtumid ehk ka kohtusse peaks jõudma ja sealt peaks juba igast põhjapanevaid tõlgendusi tulema.
Noh ja sepal õigus muidugist, et see PÜÜGIKORDA SEATUD, on üks igavene segane asi. 
17  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 25.02.10 14:43
Vaata tuun, pole ma sind mitte üks tera püüdnud süüdistada, püüan ainult diskusiooni tekitada. Aga mis puutub minu poolt toodud näitesse, siis just nimelt sellel juhu on tegemist otsese seaduse rikkumisega, sest viibitakse keelualal töökorras riistaga, mis on seaduse silmis võrdsustatud püügiga. Ja just siin tulebki välja kas antud ametnik on selle töö jaoks kõlbulik, või mitte, ehk kas väänab trahvi, või piirdub noomitusega, või mis veel õigem-ei passi seal lõigul, vaid kammib keelualal tõelisi salapüüdjaid.
A mis puudutab ametniku inimliku eksimuse võimalikust, siis on see ju loomulik, ainult vastutus selle eest peab olema erinev. Ei saa ju näiteks, olla võrdsed seaduse ees inimene, kes võib sinu suhtes kastada relva ja kes ei või. Aga kuni meie seadused näevad ette, et altkaäemaksu võtnud pollar pääseb ainult mõnekuuse tingimisi karistusega, siis ei muutu meie ametnike kvaliteet mitte üks tera paremaks.
No ja kolmandaks. On siin ja kalale.ees mitu korda võetud ülesse miski kalameeste ühenduse loomise mõte ja jõutud alati tulemuseni, et milleks sellist luua, kui teda tegelikult millekski tarvis pole. Aga tuleb välja, et üks ülessanne sellisel ühendusel ju tegelikult ikkagi oleks, nimelt osaleda seadusandjaga koostöös, just kalamehi puudutavate, seaduste kokku kirjutamisel.
18  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 25.02.10 08:49
Vaata tuun, siin rahvas nigu rohkem igatsorti kontrollijate seaduse mittetundmise ja ebariigiametnikulise käitumise vastu protestib. See, et sul lubatud püügikohas mistahes arv püügikorras riistu on, pole seadusega keelatud ja see üheselt selge. Aga toon ühe näite. Kui Emajõgi allapoole Koosat keeldu läheb, siis pole Ahja jõgi seda mitte, ehk siis kui tulla paadiga keelu alla mitte kuuluvast Emajõe osast, seal lanti vedades, siis vaja Ahjale saamiseks sõita mõnisada meetrit keelualas, et saaks jällegi edasi vedada. No ja selle paarisaja meetri pääl siis Piirivalve nagamannid passivadki. Ja passivad mitte neid, kes vedades seda paarisada meetrit läbivad, vaid neid, kes on küll landid veest välja võtnud, aga pole spinnat kokku pannud. Mida peaks siis ametnik sellisel juhul tegema?
19  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 16.02.10 15:32
Vaata puhh, kui tal kümme riista pidevalt töövalmis, siis ta viibib küll pidevalt kalal, aga ta ei pruugi neid sugugi mitte üheaegselt üle lubatud kolme kasutada. Seega rikub ta siis ainult seadust, kui paneb neli tükki korraga sisse.
20  Täika / Müük / Re: M: Klaasplastist kalakast postitatud: 21.01.10 10:15
http://www.okidoki.ee/item/218967/  siuke taskutega
21  Jutupaun / Muud jutud / Re: Häid pühi! postitatud: 01.01.10 00:49
No head uut siis ka!
22  Täika / Müük / Re: Mora 110 postitatud: 09.12.09 14:14
A mis hinnaga siis müüd tsuks?
23  Jutupaun / Muud jutud / Re: EDASTATUD TEADE EMAJÕE SUURSOO KESKUSELT postitatud: 06.11.09 08:24
Vaata, niru, see ju riigi maa ja j'relikult oled sina seal samasugune peremees, kui nemadki. Ainult nii nemad kui sina kipute selle sageli " unustama.
24  Täika / Müük / Re: Müüa Grand Synchro7525FD postitatud: 26.08.09 17:54
Pakun 500.-
25  Täika / Müük / Re: M Amuur-m ja talle sobiv hea mootor postitatud: 09.04.09 09:06
Kus see amuur sul seal Kavastus on?
26  Jutupaun / Muud jutud / Parve Matile vaja hääl anda! postitatud: 28.08.08 09:25
No nii mehed, Mati seda tõesti väärt, et saaks ka ükskord elus reisule, niiet appi kõik, kellel arvut olemas! http://www.delfi.ee/news/toomurdja/toomurdjad/article.php?id=19339778

27  Jutupaun / Muud jutud / Re: Nupuklubi veebilehe verstapostid postitatud: 18.06.08 08:35
Tore, et asi ikka käima läinud!
28  Varustus / Muu varustus / Re: Noateritaja postitatud: 09.03.08 08:54
Kasutan Fiskarsi rullidega noateritajat oma kuue-seitsme aasta jagu. Soovitanud seda ka kõigile, kes muidu teritamisega hakkama ei saa või lihtsalt laisad. Nuga selle teritajaga ära just rikkuda ei saa, aga kui tera ristlõige väga eriline, siis tera kalde annab valeks nühkida küll, aga seda saab ka iga teise teritajaga teha. Ühesõnaga, igale toimingule on vaja ikka pisut ka mõistusega läheneda. Kui rullide kate pealt ää lükata, siis annab veel küllalt suurtes piirides terituskallet timmida.
29  Jutupaun / Muud jutud / Re: KIK keskkonnaprojektid postitatud: 03.07.07 13:37
Vot ma ka ei saa aru, mille üle siin nuriseda on. See ju kohe alguses teada oli, et see nn. seltside liit, kes mõndateist kalasportlast ja võibolla isegi ühte seltsi esindab, ongi ju papi kokku ajamiseks kohe algselt mõeldud. See, et nad üheski foorumis pole väitlema julgenud tulla, see ju ainult kinnitab seda, no ja mida neil vastu väita olekski. Aga samas ei saa ma aru, miks näiteks Nupuklubi, kes kordades suuremat kalameeste massi esindab, pole no näiteks poolt milli omale küsnud. No kolm sotti võiks liikmed nagu kohe tasku panna, no nii "omafinantseeringuks". Aga ülejäänud kahe sotaga, saaks kasvõi kokkutulekul terve seltskond kolm päeva priilt süüa, juua ja lastele kasvõi kolm klouni kohale tellida ja et pokusid ei peaks enam tegema, siis Venessaarelee ka  peldiku ehitada.
Nirul täitsa õigus, loll pole see kes küsib, vaid see kes maksab. Ehk  siis, julgesti küsima!
30  Varustus / Püügivarustus / Re: Ridva pikkus, kas 2.1m või 2.4m? postitatud: 20.06.07 10:49
Tegelikult on asi lihtne, nagu siin ka eespool vihjatud. Nimelt tuleb mingi riistapuuga püüdma minna ja ega siis kaua aega vaja pole, et aru saada, milline see su ideaallatt olema peaks. Ehk siis, praktika on ikka tõe kriteerium. No selline pikkusevahe, nagu 2,1-2,4 sobib selleks testi rühmaks küll, pigem muidugi 2,4, sest elu ikka näidanud, et kalamehe areng kipub minema ikka antud veekogul maksimaalselt sobiliku  ridva pikkuse suunas. Landi kaalu võiks ikka valida esialgu miski 10-30g tuuri, sellega annab pea kõike visata, mida sul otsa panna on. See kergelandiritv tuleb sul iseenesest niikuinii juurde, kui sul vähegi kalapüügihuvi edasi kestab.
Lehed: 1 [2] 3 4 5 ... 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi