Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
04.08.20 11:46

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14078
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 22056

Viimati registreerus: ZNC759836
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4 ... 15
1  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 29.05.09 09:12
Meie Maa: KIKi rahaga taastatud koelmust on saanud kalade surmalõks
2  Täika / Müük / M: lante postitatud: 13.05.09 12:49
Müün mõningaid lante, soodsalt, näiteks mepps 3 kuldne 25 krooni, rapala minnow spoon nagu uus 30 krooni. Kõik info, kaasa arvatud kontakt järgneval lingil: http://vallikaskalal.blogspot.com/2009/02/muugiks.html

Lisaks muud kraami ka, kuigi õngekomplekt on läinud.

Martin
3  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 05.05.09 08:10
Sakala: Kauplus sai vähimüügi eest hoiatada

4  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 14.04.09 19:48
PM: Teadlased arvutasid Jägala joa väärtuse rahasse ümber

Minu arust ülioline temaatika. Ühed tegelased tahavad Jägala joa pealt vett hakata suunama vanasse hüdrojaama ja kui nad selle käima panevad, siis võib loodus allpool koske, kaasaarvatud seal kärestikuosas elav jõeforell (ja vist ka harjus) kannatada.
5  Jutupaun / Muud jutud / Re: Harrastuskalapüügi arengukava 2009-2013 (perspektiiviga kuni 2018) postitatud: 26.03.09 22:49
Keskkonnaministeeriumi teade:

Osalusveebis arutatakse kalapüügi tulevikku

Keskkonnaministeerium soovib teada saada harrastuskalapüügi huviliste arvamusi
https://www.osale.ee/konsultatsioonid/index.php?page=consults&id=109

Harrastuskalapüügi arendamise eesmärk on suurendada kalastajate arvu ning muuta kalapüük kergemini kättesaadavamaks.

Osalusveebis avalikustavad ministeeriumid olulisemad otsused, mille ettevalmistamisse kaasatakse kodanikeühendusi ja huvigruppe. Ülevaade kaasamise plaanidest https://www.osale.ee/?id=17

Kodanike ettepanekud valitsusele käsitlevad lennuturismi ja fiede maksustamist.
Esitatud on üleskutse teha riigi raha eest tehtud õppematerjalid kõigile vabalt kättesaadavaks.
Iga ettepanek saab osale.ee kaudu kommentaare nii teistelt huvilistelt kui ka pädevalt ametiasutuselt.
6  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 26.03.09 16:57
Virumaa Teataja: Keskkonnaministeerium tahab Kunda paisud lammutada
7  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 24.03.09 09:55
Tartu Postimees/Sakala: Võrtsjärve hapnikuvarude kahanemine ohustab angerjaid
8  Jutupaun / Muud jutud / Kalaturism Eestis - absoluutselt postitatud: 23.03.09 08:56
Värske kodulehega on tegelased maha saanud ja kuidagi mingil moel lennukainfot otsides, sattusin sinna peale. Enne oli ta eestikeelne, kuid täna muud ei näe kui ingliskeelset. Täna jäi kohe silma värske uudis, et mehed on toetust saamas või saanud. Seega äriplaani loetakse heaks, ega arvata nagu tegemist oleks mingi utoopiaga.

http://www.estfly.com/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=1

Tegijateks: Vahur Mäe, Erki Leskinen ,Janek Mäe

Sama ju teeb http://www.rebaseonu.ee/

Jõudu ja jaksu neile.
9  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 23.03.09 07:57
Nasval särg juba sees.

Meie Maa: Õngitsejad juba alustasid
10  Jutupaun / Muud jutud / Re: Harrastuskalapüügi arengukava 2009-2013 (perspektiiviga kuni 2018) postitatud: 20.03.09 12:45
Hea töö on ära tehtud, mis ma näen aga on nõrk rahalise poole analüüs. Oleksin oodanud konkreetseid prognoose, kui palju on harrastuskalapüügi sotsiaalmajanduslik kasu riigile, see on ju argument, mille alusel riik saab investeerida sellesse. Seni kuni paadislippide ehitamist, prügikaste, parklaid jms nähakse lihtsalt kuluna ei taha riik ka raha leida, kui aga seda nähakse kui võimalust hoida noori ja täiskasvanuid inimesi hea füüsilise ja vaimse tervise juures, pluss see toob raha sisse nii erasektorile kui erinevate maksudena (aktsiis, käibemaks) riigile, on pilt veidi teine. Kui veel lisada võimalus kalandusturismi pealt teenida, panna ette number, mille Eesti looduse "eksportimine" välismaalastele sisse toob meie majutusasutustele, maksudena, turismifirmadele...see muudaks üsna palju. Muidugi on oht üleekspluateerimisele, see on niikuinii  olemas, kuid suurem rahaline kasu suurendaks ka raha järelvesse, investeeringutesse...

Selline minu arvamus siis arengukavast, rahast oli vähe juttu ja ma leian, et see on puuduseks.
11  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 19.03.09 12:07
Seadusloojatest ka midagi:

Riigikogu võttis 77 poolthäälega vastu veeseaduse muutmise seaduse (405 SE). Seadusega sätestatakse ka vee erikasutusloa omandamise tähtajad paisu omanikule või valdajale. Paisu omanik või valdaja, kelle paisu otstarve ei ole hüdroenergia kasutamine ja kes ei ole käesoleva seaduse kehtivuse ajal omanud vee erikasutusluba, peab vee erikasutusloa omandama hiljemalt 2012. aasta 1. jaanuariks. Lõhe, jõeforelli, meriforelli ja harjuse kudemis- ja elupaigana kinnitatud veekogule või selle lõigule ehitatud paisu omanik või valdaja, kelle paisu otstarve ei ole hüdroenergia kasutamine, peab vee erikasutusloa omandama 2010. aasta 1. jaanuariks.
12  Jutupaun / Muud jutud / Re: Tummahambad või mis? postitatud: 11.02.09 10:32
Ma kergitan ka oma saba siis.

Talvepüüki palju pole teinud, alles õpin tegelikult. Näiteks hiljuti sain teada, et väristada tuleb üles-alla, mitte vasakule-paremale :))) Läksin uut tehnikat möödunud pühapäeval õppima, varustuse nikerdasin ka peenemaks, sest seni oli mul peal mingi ,16 tamiil ja suhteliselt suured aasaga kirbud.

Käisin Tallinnas Konksust läbi ja ostsin Stroft 0,1 peale, küsisin müüjalt kirpu ka, kõik mis ma ise oleks vaadanud, laitis ta maha ja leidis mulle pisikese kuldse.

Pühapäeval kell 9 Maardu järvel eirasin reegleid ja läksin kaldast teiste eeskuju järgides suht kaugele, sügavus 2 m. 15 augu peale kaks kala, aga sellised fileeritavad, püük sääsega muidugi.

Kõik tuiasid ringi, erilist augulistumist näha polnud, üks vana ütles, et need kaks ahvunni mul panges on mõne päeva kohta Maardul korralik saaks.

Aga siis kalda poole järjest minnes nii 5 meetri kaupa leidsin augu, kust "ketti" viskas, enne kui kirp all oli kala otsas. Nii oli mul varsti panges kell 11 paiku juba 15 kala. Siis võtt katkes ja hiljem sain mõne üksiku veel.

Esimest korda elus hakkasid mehe minu selja taha pugema, keegi kes oli käinud suure osa kalameestest läbi, ütles, et ühel vanal on aint nii palju kui mul, ülejäänutel mõned üksikud kalad. Seda kõvemini mehed mu selja taga oigasid kui ma viietunnise püügi peale oma 20 ahvenast viis koju viisin ja ülejäänud auku tagasi lasin :)

Selline jutt. Ootan juba laupäeva, et Valgjärvel möödunud-aastast tulemust parandada harrastajate seas.
13  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 06.02.09 17:33
Pärnu Postimees:  Tirgutajad ajavad kaluritel harja punaseks

14  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 06.02.09 10:05
OS: Kuremaal räägiti kobrastest

15  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 31.12.08 11:28
Minu arust on see tänavuse aasta kõige tähtsam uudis kalameestele, ausalt öeldes mul võtab isegi käe vabisema :)

Tammide kaladele läbipääsetavaks muutmine saab 300 miljonit

11:25, 31. detsember 2008

TALLINN, 31. detsember, BNS - Keskkonnaministeerium valmistas ette määruse, mille alusel toetab Eesti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi 2007-2013 perioodi vahenditest 300 miljoni krooniga vooluveekogude ökoloogilise kvaliteedi parandamist.

Kalade rändetakistuste kõrvaldamiseks ja jõgede ökoloogilise seisundi parandamiseks on välja töötatud tehnilised lahendused Kasari, Kunda, Loobu, Mustoja, Ohne, Pirita, Piusa, Pärnu, Vasalemma jõel ning Valgejõel.

See tähendab kokku kümnel jõel paikneva 35 paisu muutmist kaladele läbipääsetavateks. Samuti näeb projekt ette meetmed Esna jõe ökoloogilise seisundi parandamiseks ja Emajõe vanajõgede suudmete avamiseks.

Kaladele läbipääsu avamisel või selle parandamisel antakse toetust kalade sigimis- ja noorjärkude kasvualade renoveerimisele ning uute rajamisele, kaldapuistu mosaiiksuse kujundamisele ja jõkke varisenud puude eemaldamisele, koprapaisude likvideerimisele, setete eemaldamisele voolusängist koos settebasseinide rajamisega, kariloomade jootmiskohtade rajamisele, truupide ja sildade ehitamisele või rekonstrueerimisele, paisude likvideerimisele, soodisuudmete avamisele.

Tegevuste abikõlblikkuse periood on 1. jaanuarist 2009 kuni 31. augustini 2015.

Keskkonnaministeerium ootab suurele kooskõlastusringile saadetud määruse eelnõule kooskõlastusi ministeeriumitelt, Eesti Linnade Liidult, Eesti Maaomavalitsuste Liidult, Eesti Vee-ettevõtete Liidult ja Eesti Veeühingult 7. jaanuarini.

Riik on varem siirdekalade elupaikadena tuntud mitmete jõgede ökoloogilise seisundi parandamiseks läbi viinud keskkonnamõju hindamised (KMH). Keskkonnaeksperdid on suures osas soovitanud jõgedest inimtekkeliste tammide eemaldamist ja looduslike vooluveesängide taastamist, aga samuti kalatreppide rajamist.

Samas on paisuomanikest eraisikud ja ettevõtted riigi ja Euroopa Liidu kavale tammid lammutada vastuseisu avaldanud. Nii kaebas näiteks AS Maru kohtusse keskkonnaministri käskkirja, millega minister kiitis heaks Pärnu jõe KMH, milles leiti, et Sindi pais oleks parem lammutada.

AS-i Maru eesmärk on nii Sindi kui Loobu jõel asuval Joaveski paisul hüdroelektri tootmine.
Lehed: [1] 2 3 4 ... 15

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi