Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
17.02.20 14:56

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14065
Teemasid : 1469
Kasutajaid : 19238

Viimati registreerus: susanbe16
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1]
1  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Kalapüük Ahvenamaal postitatud: 21.08.11 22:21
velde, kui leiad kusagil Ahvenamaal liikuvat vett siis augustis tonkaga ahven garanteeritud. Veel aplamalt rabab aga sadamates, eriti peale laeva või praami lahkumist. Kui võtt rauges tegin paadiga paar kiiremat ringi sadamas ja oh imet - ahven kohe pöördes.
Ühe sillaaluse katsepüük 
http://www.youtube.com/watch?v=ziXBtV9nz08
2  Varustus / Tee ise / Re: Elektriline käiguvahetaja postitatud: 03.01.10 22:50
Lumerekord Tallinnas. Nuputasin natuke ja mure sai murtud http://toru.ee/view/9780911fb00e
3  Varustus / Tee ise / Re: Keevituse asemel postitatud: 03.01.10 22:42
Ei tahtnud uskuda seda võimalust. Al keevitus kodustes tingimustes tihti unistuseks olnud. Ostsin põeti ja keevitusvardad. Proovitükid väga hästi kokku jäid vaata plti: http://album.ee/node/21920371/133058
4  Varustus / Tee ise / Häälitsev taliõng postitatud: 28.02.09 17:26
Juba mitu aastat tagasi, vist igavusest, tegin sellise täienduse taliõngele http://www.youtube.com/watch?v=oSnP3MMxFKU&feature=channel_page Tindipüügil abiks kindlasti. Asendab ujukõnge ka mujal jääaugu veeres.
5  Varustus / Tee ise / Pärnu kombaini lips postitatud: 17.01.09 14:41
i1 veste ahvenapüügist pani mul ka käed sügelema http://www.youtube.com/watch?v=ogBj9eH0kUM
6  Varustus / Paadid / Re: Muruniidukimootorist paadimootor? postitatud: 19.06.08 11:08
mul kogemus niiduki käivitamisel,  kui tera oli nõrgalt kinnitatud, lõi tagasi mehiselt. Aga võibolla olio süüde liiga varajane sellel mootoril.  Kui tera kinnitasin läks ka norm. käima
7  Varustus / Paadid / Re: Plastikpaadi puhastus postitatud: 18.06.08 10:41
Paadi näilise puhtuse annab ka mõnus vaip. Puudsuseks on aga, et see kipub hasartsete meeste jalgeall  kortsu minema. Ma rahul 30 x 30 sm moodulitest Berco plastik plaatidega  http://www.album.ee/node/15552295/133058#browse. Teravad saeutd ääerd kuumaõhu püstoliga ümardasin http://www.album.ee/node/15552343/133058#browse  Kaalub vähe ja ei lähe segamini ka
8  Varustus / Paadid / Re: Muruniidukimootorist paadimootor? postitatud: 18.06.08 10:27
Arvan, et selle mõtte kahjuks on veel üks probleem. Tavalist neljataktilist muruniiduki mootorit on väga raske käivitada ilma hoorattata (niidukil tera selleks)
Vist oma 25 aatat tagasi paigaldasin 2 m pikkusesse plastikpaati keskmootoriks skil mootorsae. Kruvivõlli viisin tagumise pngi alt pika toru sees ahtripeeglist läbi. Paar suve sellega kahekesi sai palju kalal käidud.
9  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Kalastusteemalised filmid postitatud: 06.01.08 12:39
kas siia sobib ka riputada minu arglik  esmaüritus  videot monteerida. Siin siis lühikokkuvõte Nupuklubi kokkutulekust Venesaarel
Ei tea millises formaadis oleks parema kvaliteedi saanud. Enda arvutis küll pilt prillikivi, YouTubes sellest vähe järele jäi
http://www.youtube.com/watch?v=2khsZeSe70U
10  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 23.12.07 23:13
Lugesin ka selle uue kalastuskaardi saamise nõuded läbi. Tundub, et järgmisel aastal saavad kala püüda üksnes paadunud arvutifriigid
11  Kalapüük / Koos kalale / Re: Kevadel Ahvenamaale postitatud: 20.04.07 13:00
Lisaks ka  viimase kuue aasta Brändö maakonna kalastusüritustega  seonduvaid märkmeid.
Olen alati väljunud Tallinnast kell 10 Nordic Jet Line laevaga (siiani sel kellajal auto soodus olnud). pühapäeva hommikul, siis majutusega  lahedam  ja kalapüügiga  privaatsem kui nädallõppudel. Trassil nr1 ära maga maha  (Piiko kandis) mahapööret teele nr 40 (Naantali). Juba Turu äärelinnas pööre Pori teele nr 8 ja üsa varsti vasakule Kustavi suunas tee nr 192   Peale Kustavit  tasuta praam (tee pikendus) väljub iga pool ta täistund. sealt veel mõni km ja oledki Vuosinainen sadamas.Kus võtad koha sisse eelnevalt broneeritud autode ritta. Kogu ahvenamaa laevaliikluse broneerimine (tasuta) tel. 358 18 25155  Vuosinainen - Ava(Brändö) Maksab ainult auto 14 euri, hoia alles ka tagasisõiduks. uuri siit lisa
Kui mandripoolses sadamas on turismiinfo avatud oleks hea  sealt küsida Brändö kommuni kaarti, hea ülevaatlik. Täpsema püügipiirkonna kaardi saad majutajalt koos kalastusloaga nädalaks (25 euri)  Majutuskohti vaata siit.
Aval olen olnud  siin. Seal peremees, Gosta; räägib soome keelt. Tal üks mökki eradi saarel (eksootika otsijatele), 12 volti päiksepatareid, külmik, pliit gaasiga, saun, puuküte. See kollane tema koduõuel ka plnud viga. Adam ja Eva 30 m paadisadamast. Kaladega polnud viga, haugi normaalselt. Aga üldse kalad ikka oma valitud aegadel aplust üles näitavad. Ihaldatud suur ahven lanti ikka augustis tahab.
Ussid võtke kaasa. Õnge ja tonkaga saartevahelistel sildadeläheduses (sillalt püük keelatud) voolavas vees on alati saadud. Kui keskksuvel lepiskalad liiga teevad, olen ahvenatükiga meeliskalad välja sorteerinud.
Veel kohtadest: Eestlastele tuntud Korsö saarlel Heikki (kohalik jääger ja kalastusspets) ja abikaasa Ingeborg majutavad Fagelviki puhkekülas. Pildil saun puhkeküla rannas.  Paremad uued kaks mökki on aga Heikki kodulähedal sadamas (saun ikkagi eraldi tasu eest Fagelviki sadamas)
Püügipiirkonnaks olen valinud Brändö (tudub nagu kalarikkam olema), siis nagu iseenesest Korsö ka poollubatud.
Brändö piirkonnas olen elanud Hotell Gullvivanis (puhas  ja eurostandarditele vastav) ja  Brändö Stugbys (vanemad palkmajad, meeldis, sadam lähedal). Torsholmas ka mitmel korral. Ja Lappo saarel oli külstajale väga püüdlikult sisustatud  toad, ja hoolitsev vatuvõtja.  Sealt tuli ka järelvedades lõhet, kaks ühest kohast N60°19.842' E20°59.959'  pildil ka lant
Paadid enamus kohtades sarnased meie Cursusele, Heikki juures ka muid mitte nii häid variante. Mootorit olen kaasa vedanud (odavam) 
Kalad fileerinud iga õhtu üksikul saarel.
Seltskonnas kolm nägu, lahedam elamine, vähem erimeelsusi. Tulekuõhtul alati värket sakummi püüdnud, mis praetult maitset ja meeleolu üleval hoiab. Kolmest täispüügipävast on jätkunud. 
Et vältida veealuste kividega kokkupõrget, kasutan Magellan Color GPS-i koos euroopa merede kaardiga (seda tarkvara saab suvalises läpakas vaadata, /ega ma kade pole/ sügavuseinfo jne. Teise GPSiga ei ole SD-kaart loetav).
Lahkumishommikul soovitan tõeliselt vara koristamisega  ja kola kokkupanekuga alustada, et pererahvas sind järgmisel korral jälle ootaks.  Kalad autokülmikus koju toonud, marinaadis purgid mitu aega lähedasi rõõmustavad.
Linad olen kaasa võtnud, hind odavam. 

Rohkem ei viitsi kirjutaja. Neid mälestusi võiks  lõputult heietada.  Soovin eredaid elamusi!

Priit
12  Täika / Müük / Re: Müün rootsi sõjaväe villaseid sokke postitatud: 24.03.07 00:34
Sepa, see massipsühoos on nakkav. Ma ei kujuta tulevikku ette ilma rootsi sokita. Olen ka käsi. Nr44 laba ootab sooja! 10 paari oleks paras kogus. 11618 Metsa 31B, Tallinn. Anna konto nr. Ette tänades,  Priit
13  Täika / Ost / Re: Juhtimissüsteemi mootorpaadile vaja. postitatud: 05.08.06 22:24
Juhtimiseks ostsin originaaltrossi + roolireduktori (vastavalt mootorile) Cursus + jamu. Rooliks kasutasin auto väiksst sportrooli. Gaasi ja käiguvahetuse trossi kõrid ostsin CO keevituse  seadmete kauplusest (Kadaka tee 1 või 3  asub, alla saja oli tk.) Tsingitud trossi ehitusmaterjalide kauplusest. Mootori käiguvahetus võllile treisin trossisoonega 80 mm läbimööduga ketta ja samasuguse käigukangi tsentrivõllile, veel mõed vidinad  ja tuuleklaasi taga  jaheda ilmaga on nüüd mugavam.
14  Varustus / Elektroonika / Re: eXplorist 100, mida oskate selle kohta öelda... postitatud: 24.04.06 23:16
mul Maggelan Meridian Color, Regio kaarti ilus vaadata, (puuduseks) lubab SD kaardile Map Send programmidest  ainult üht valitud kaardijuppi installida. viimasel ajal GPSi ja läpakas oleva regio 3.6 versiooni vahel side saavutamine problemaatiline. Kas keegi oskab aidata? Kõik vastastikud setingud omaarust õieti seadistatud. Siiski soovitan Meridian Colorit (Netikulleri hind vist 3800 ainult)
Lehed: [1]

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi