Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
12.07.20 00:08

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14077
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21913

Viimati registreerus: MŠµet sŠµŃ…Ńƒ girls in у
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4 ... 47
1  Nupuklubi / Üritused / NOHK (NorraOokeanipüügiHuvilisteKokkutulek) 16.02.2013 postitatud: 07.02.13 12:56
norra ookeanipüügi huviliste kokkutulek 16 veebruar  2013

16 veebruar toimub Raplamaal Valtu Jahimeeste Seltsi Jahimajas Norra kalastushuviliste kokkutulek.Kokkutulek on ookeanipüügi kallakuga aga oodatud on ka kõik tundras käijad.

Valtu Jahimaja asub Rapla külje all Kaerepere küla lähedal, on piisava mahutavusega, suure parkla, korraliku lasketiiruga, ürituse üks atraktsioonidest ongi tulirelvadest laskmine instruktorite valve all, seda saavad kõik soovijad teha. Jahimajapoolset ja kogu üritust aitavad orgunnida Valtukandi jahimehed, kes on ühtlasi ka vanad tursad.

Oma relvade ja oma moonaga jahimehed maksavad ainult taldrikud. Lihtsalt huvilised, kes tahavad laskmist proovida instruktori relvast rehkendavad 25 pauku 20 euri.

 

Sa saad üritust toetada mitmel moel. Näiteks ei tõmba ennast liiga kiirelt ja liiga vinti. Võtad oma eelmise reisi pildi või videomaterjali kaasa, esitled seda, räägid oma reisist või huvitavast püügivahendist, juhusest vms, teed aktiivselt pilte üritusel ja viid asja lõpuni, laed need pildid pärast kõigile vaatamiseks. Me ju kõik koos teeme selle ürituse ja saame kõik koos sellest ka osa, ise tehtud kaunikene.

Nohk avatakse kell 11, paugutamine algab kell 12.00  ja kestab kella 16.00ni Kella 16 paiku koliks sisse ruumidesse. Võib hakata tarka juttu rääkima ja muidu lobisema. Kell 17.00 on ametlik avapauk.

Hinnad:
Osalemine 12

Söök 15

Söök on külm laud, õhtul praad, ööbijad hommikul teevad ise omale kohvi ja võileibu

Saun ja ööbimine ei maksa midagi eraldi, osalemise tasu ongi kogu baasi soodustingimustel rent jagatud ära osalejate vahel. Ööbimine põhimõttel kes ees, see mees, reaalseid voodikohti 16, edasi vist põranda teema, linad pidid olemas olema.

Ööbisvõimaluse tase on piltidel näha. Kes privaatsemat ööbimist soovib, siis on pakkuda välja Krantsi Kõrts , broneerimine Andrus Bonder 56477062

Registreeri ennast niimoodi, et kannad Bonderile kas 12 või 27 ja selgitusse NOHK ja oma nimi või nick, peaks nagu pilt selge olema, millisel moel sa osaled.

Andrus Bonder

1103377985

 

Ma teen sepikojas kell 11-15 ürituse neile, kes tahavad oma sikude konkse harjata roostest ja teritada konkse või  kongitsaid vms.
Sepikoda asub siin

Rapla asula lõpu märgist sõidad Türi poole umbes poolteist kilti, allee vahelt keerad VASAKULE Arturi trahteri poole, kõrtsi sissekäik jääb paremale, sõidad otse edasi sisehoovi, koordinaadid N58 58.599 E24 50.921

Et oleks teada, palju huvilisi paugutamisele või sepikoja külastusele on, siis anna sellest märku  alvar@sepikoda.ee

sama maili peale võid ka lisaküsimusi või ettepanekuid saata, pakilisemate asjade puhul või mailinduse vihkajatele tel.5030657

Mõned pildid ja värskeim inf siin

Regio asukoha link
koordinaadid
N58 57 45.2 E24 48 40.7
pilt
maakeeli õpetus - raplast umbes kolm kilti Türi peale, silt väljas Kaerepere, keerad sinna, kaereperes teine teeots paremale, männiku tänav, sõidad kogu aeg otse ja otse ja otse, vahepeal julgustab sind puust silt valtu jahiklubi lasketiir, ikka otse ja otse kuni jõuad ristmikule, kus ka silt väljas, et lasketiir paremale poole, edasi otse kuni kohal. Tagasi saad sama teed pidi aga väikse nõksaka pead ümber sõitma, nagu pildil mu track näha, kuna üks jupike on ühesuunaline.
2  Kalapüük / Koos kalale / Re: 2013 Norra postitatud: 29.11.12 10:21
siinkandis
http://www.youtube.com/watch?v=5Euqk98XfdI&feature=channel&list=UL
ikka hangeldan, kirjuta või helista.
3  Nupuklubi / Üritused / http://www.hummulivv.ee/hummuli-looduspaevad-25-26-august-2012 postitatud: 24.08.12 08:12
http://www.hummulivv.ee/hummuli-looduspaevad-25-26-august-2012


4  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Vineerpaadi ehitamine postitatud: 30.05.12 08:37
Siin ühe vineerpaadi saaga lugemiseks ja linkide klikkimiseks
http://www.kalakaverit.fi/forum/index.php?topic=316.0

5  Jutupaun / Muud jutud / Re: Huvitavad ajaleheartiklid postitatud: 22.05.12 08:45
ma mõtlen peaaegu samamoodi
6  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Küsimus algajalt: milline on suhe ritv-tross-lant ? postitatud: 08.05.12 08:56
Kohustust trossiga püüda ei ole, võid ainult tamiiliga püüda. Terastross siiski hea lisa haugipüügi puhul, ainult tamiiliga püüdes pead arvestama, et osad kalad saavad tamiilist jagu, läheb minema kala koos landiga. Kui sulle see 25cm tross liiga pikk tundub, siis mine kalatuspoodi ja osta lühem.
7  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 08.05.12 08:36
Me räägime ju sellest, et ma tsiteerisin sind, sa valetasid , et ma olen midagi välja rebinud kontekstist, sa parandasid tegelikult ennast, mis on samuti vale. Ennem ja pärast 20.44 ei tulnud mitte midagi. Kraabi wrz kintsu, ta kaevab sulle logist terve selle päeva välja, saad ise ka aru, et sa oled jälle midagi eeldanud. Seega lõpeta see väljarebimisjutt.

Mis teemal me edasi laseme? Sa ei näe endal ju mingit süüd, et teema üles võtsid uuesti, kuigi ma näen teema ülesvõtmise põhjusena seda, et sa eeldasid ja kahtlustasid mingit ulmelist koopiat ja suur osa süüdistusi ja laimu on ju sellest tingitud. Kas sa ise loed ka mida sa minu kohta siin kokku kirjutanud oled? Keri natuke tagasi ja loe uuesti. Mis aususest , sirgjoonelisusest , valetamisest ja viisakusest sa jahud ?

Mis teemal sa rääkida tahad siin veel? Mina näiteks ei taha su laimu siia kopida ja küsida, et mida sa sellega mõtled ja palun tõesta ja hakata ise tõestama, et sa valetad, mul muud ka teha. Hea meelega kuulaks hoopis, kuidas sa kaks korda terve norra läbi oled sõitnud, see oleks palju huvitavam aga seda ma kuulaks mingis muus teemas, näiteks jee norrateemas.
8  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 07.05.12 18:57
kummaline tõlgendus sul, et mul on OSALISELT õigus, kuna sa eeldasid midagi. Minu nägemus asjast on see, et sa panid täiega rappa, kuna sa eeldasid midagi.
Mis asja ma korduvalt ja korduvalt salvestan ja hiljem pisteliselt endale sobivas valguses või kontekstis välja toon? Mul omal tuleb selline paadijutt jutukast meelde ja ma ei eelda midagi vaid copin su juttu
[20:44] <jurac> sommidel enamuses abs plastist
[20:44] <jurac> need pole head
mille peale sa vastasid kurikuulsas parema käe teemas, et ABS-i plasti teema tõmbasid ka kontekstist välja, kirjutasin et enamus, aga täpsustasin et Terhi on selline. Mis on sulaselge vale, sa pole seda öelnud. Lihtsalt lugesid mu kommentaare abs kohta jutukast ja said aru, et panid pange oma jutuga.
No panid pange. No oli ebameeldiv lugeda teises teemas. No mis siis?
Mis pahad asjad sulle veel meelde tulevad?
Mis selle Norra 100Lb nöör on väga hea ja turvalisemgi, kui 30LB nöör.
PUNKT jutuga öelda tahad või miks see vajalik on või miks sa neid kahte nööri võrdled? Äkki puterdad jälle midagi? Sulle äkki kuskilt kõrva jäänud, et ma püüan 30kg nööriga, nael ja kilo kaks eri asja.
Kas sa kogu selle tsirkuse ja korrutamise jooksul pole aru saanud, et ma pole su 100lbs nööri maha teinud vaid selgitanud jämedate ja peenikeste nööride eeliseid ja miinuseid algusest peale. See millega sa siin praegu PUNKTITAD on mu esimeses kommentaaris, et jämeda nööri eelis on tugevus, kui lant kinni jääb ja võimalus lant lahti saada, samuti jämeda nööri eelis on kulumiskindlus, kulub aeglaselt. Tee sisukokkuvõte, me räägime sama keelt , pole vaja võidelda.
Selles osas, milline nöör kellegile parim on pole ka vaja võidelda vaid kiita ennast ja enda nööri. Mis vahet on, mis teema on, vaidlemiseks on alati põhjus olemas. Kujuta nüüd mind müümas narva komplekti ja pakun ritva-rulli-nööri ja väidan, et mu pakutav nöör on parim aga kümme narva fanatti püüavad absull teiste nööridega, sa siin teemas ju tegid seda - Ja minu pakutav nöör ongi parim Norra .-)


9  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 06.05.12 16:38
Sa põed depresiivmaniakaalset skisofreeniat.
Ma võin su mälu värskendada. Müüsid oma multirulli kahel rindel, ehk jees ja nupus samaaegselt, tuline arutelu käis samuti kahel rindel, seega kes see ikka viitsib kogu aeg sama juttu toksida, mitmeid tekste copitud, vaata oma siinse teema teist kommentaari, kus õitseb su tavaline juraca naeratus ja tekst *tegin copy paste :-)* ja edasi sama mis jees, vaata kellaaegasi ja ürita mõelda ja rahune.
Ehk jõuame nüüd sinna ka lõpuks, et selle vana teema väljakäevamine ja mõtetu sajatamine oli põhjendamatu. Ma olen siin lehel tavakasutaja ja isegi kui keegi annaks mulle moderaatori õigused, siis ma ei oskaks nendega midagi teha, a vaevalt keegi annab, jutukas on kapsas antud vahest, siis ma viskan kohe kolviku välja.
Võta nüüd kõik oma väljaköhitud seelikud ja pane nad selga omale.
10  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 06.05.12 10:45
Ma ei kavatse enam samm sammult su teksti tsiteerida, kuna pean kordama ennast ja sa ei vasta mu jutule vaid alustad mingi uue jutuga, valetades, fantaseerides, oletades ja illustreerides asjasse mittepuutuvate jutukestega solvavas kõneviisis, millega teed ainult narriks ennast, mitte ei ärrita mind üles. Kõik asjasse puutuv su jutt nööriteemas on ümber lükatud ja minu 2008 seisukohad on kaitstud.
Sa peaksid taltsutama oma eneseimetlusmaaniat ja varustuse või kalapüügi arutlusteemades lähtuma arutluse teemast ja kaitsma oma seisukohti asjasse puutuvate argumentidega, mitte kasutama argumentideks oletusi ja süüdistusi ja võrdlust endaga või näiteid mingist muust teemast, kus sa polnud nõus eelkõnelega. Sellise müra kaasamine arutelusse näitab ainult seda, et midagi sisulist pole öelda.
Kui sa seda soovitust nüüd järgid, siis võiksid ette võtta sellise katsetuse, et võtad oma pudrujakapsad laialivalguvast jutust ühekaupa luulusi ja hakkad neid tõestama. Ma arvan, et alustada võiksid mingi lihtsama teemaga sinu jaoks, näiteks sellega, et kõik see, mis ma räägin, on ainult netist pärit ja kalal ma üldse ei käi ega pole ka kunagi käinud. Katsu kuskilt algandmed saada ja hakka faktidega kaitsma oma teoreetik ja netiümberkirjutaja teoreemi. Katsu ennast arusaadavalt väljendada, püsi teemas, katsu müra vältida.
Samasuguse jutu peale, nagu su viimane kommentaar ära oma energiat raiska, kuna ma ei saa midagi mõistlikku vastata sellise jura peale.


11  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 05.05.12 11:06
Ma kirjutasin kahest komplektist sp. et need ongi täiesti erinevad komplektid pigem kaalu poolest.
Jäigad on nad mõlemid piisavalt, ja loomulikult nöörist üksi ei sõltu komplekti jäikus :-))))
Krt mees, sa ikka puhta loll ju, et selliseid asju välja tood.
ei, sa kirjutasid nii
Ausalt ytlen, et pyydsin molemiga, aga parem ja tulemuslikum oli pyyda  j6igema ridvaga, ehk siis 100lb n66riga.
mis on nööriteemas ju väide, et 100lbs on jäigem
Kuskil salvestada mingeid texte ja hiljem pisteliselt endale sobilik välja noppida, näitab ju seda ,et oled ebaaus inimene
kordan uuest
Ma ei ole omaarust muud copinud, kui sinu juttu, mis suvalisest jutust jutt käib? Kuna igaüks kirjutab ju pikema jutu, siis on eelkõneleja jutu tsiteerimine ehk jutu kopimine vajalik, et nüüd ma räägin/vastan sellele lõigule.
NB! sina alustasid minu müügiteemas (sellesamas, loe eespoolt, ma isegi copyda ei viitsi) mingit oma nägrmuse pritsimisega, et tegelikult on õige nöör ikka
ca 30Lb-ne ja jämedamat pole vaja.
ma pole mitte kunagi sellist asja öelnud, et mingi nöör on ainuõige, seega sa valetad
NB! seega Seelik Sepa proovi nüüd PALUN see lõik korralikult läbi lugeda.
------------------------------------------------------------------
NORRAS jämedama nääriga kui 30LB saab väga edukalt püüda ka tugevama tuule või triiviga, lihtsalt alati on võimalus 200g landi asemel otsa panna 300, 400 või isegi 500g lant.
Loomulikult on see võimalus. Mulle arusaamatu, et miks ma peaksin seda lõiku eriti tähelepanelikult lugema? Ma pole ju kunagi selle vastu vaidlenud vaid üritanud sulle selgeks teha vaid ühte, et peenema nööriga on võimalik kergemaid lante kasutada, mis pole kohustus, vaid võimalus.
Samuti sinu eespoolne kirjutis teemal multirullide kalasiduritugevusest on ülim rumalus kja näitab sinu võhiklikkust multirullinduses.
Kui Pennil pole 26kg-gi siduritugevust (sinu jutt), siis toome ühe vähahea näite siia,
Ma Narvas kasutan multirulle (väikesed, kerged) mille kalasidur netist lugedes on alla 8kg, 10kg.
Aga Narvas on ju meeletu veemass mis kiire vooluna liigub mere poole :-))))
Seega seleta mulle kuidas ma nendesamade olematu kalasiduriga rullidega saan kätte suuri kalu!?
6-7-8-10kg jne.
NB: vool arvesta ka sinna juurde.
Ma omaarust väitsin , et nööri tõmbetugevusest ei sõltu kala kättesaamine, ehk 100lbs nöör ei tähenda, et sa saad mingit 100lbs raskust jäigalt kinni hoida vaid kõik sõltub kalapidurist, saad kinni hoida ainult sellist raskust/jõudu , mida kalapidur võimaldab. Väga lihtsalt saab kätte 100lbs kala kalapiduriga, mille max pidurdusvõime on 20lbs, kala veab välja, sina kerid sisse, pidur väsitab. Milline osa sellest sulle arusaamatu on või milles minu võhiklus seisneb? Mis selle NB voolukiirusega on? Tahad, et ma selgitan sulle ka siin, et peenemal nööril on voolus väiksem takistus?
Seega Norra sobilik rull Penn 321 on piisava poolimahutavuse ja piisavalt tugeva kalasiduriga, nüüd see sinu jutt "vääramatust" jõust
mida vist üksikud tuhandetest on aint tundnud .-) kala poolt ja puudulikust kalasidurist, siis kuidas küll saadakse kätte kalad mis ületavad selle kalsiduri piiri???
Vastan ka ise,
Norras püük käib üle paadiääre ja mida rohkem on vett all, seda parem on see suure kalaga võitlemisel.
Ja kalamees üleval paadis saab alati eelise (kaldal seisjaga võrreldes)
Niiet kui nüüd rääkida veel "vääramatust jõust" kala poolt (loe oma texti eespoolt, jälle ei viitsi isegi copyt teha)  ja kui järsku jääb rulli kalasidurist väheks, siis Norra multid on piisavalt suure pooliga, et lisaks pöidla või mõlemi pöidlaga pooli kinni pidurdada. Täpselt sama teen ka mina Narvas.
Ja jõud mis rakenduvad siis, on kordades suuremad, kui su jutt väikestest kalasiduri kilogrammidest.

Õnneks Norras võimalus suurel kala ennast ise tühjaks sõita-väsitada ja seega mingeid kiirelt kinnipidurdamist polegi ju vaja.
Seega on tegelikult multide max. kilogrammidest alati piisav, et kala väsitada.
Ja kui nöör on suurema tugevusega, siis on see ainult eelis, et võitlus kalaga lõpeks kalamehele edukalt.
Milleks see jutt on? Kas selles jutus on midagi muud, mis ma rääkinud olen?
Ahjaa,
seda ka veel, et räägid mingist jubetundlikust Norra püügist!????
Äkki seletad mulle mida tähendab tundlik püük, kui otsas on 200-300-400g kaalub rauakobakas või 200-300g kaaluv kumm mille veetakistus suuremgi kui raual.
Sa võid ka 10Lb komplektiga Norras püüda, egas tundlikus ikka selliseks lähe, kui "tavaspinninguga" lante loopida haugi või ahvenat püüdes.
Seega ükskõik mida Norras kasutad, ikka jääb selline püük suht labaseks ja lihtsals tirgutamiseks, loopimiseks või trollimiseks.
Kuna "asjad" mis komplektil otsas on lihtsalt nii suure kaalu või veetaksitusega. Samuti on see "asi" pisavalt kaugel kalamehest, (20-40-60 jne meetreid)
Seega kui tahad tundliku püüki teha, mine ahvenat püüdma või tuleta meelde kuidas haugi püüti.
Millisest jube tundlikust norra püügist ma räägin, tsiteeri mind, siis ma saan aru millest sa räägid või mida silmas pead. Mismoodi on tundlikus(mille tundlikkus?) seotud püügikoha või kalaliigiga?
Tee ka lõpetuseks
1.
2
3 jne süsteem, ja seleta miks sinuarust peenem nöör siiski parem ja turvalisem on TAVAkalamehele norras.
Su pikka ja laialivalguvat texti ma jubaammu lugeda ei viitsi.
Ole siis pai ja tee puntid ja too peenikese nööri eelised siia.
Muidu su pikad textid siin teemas ju täitsa mõtetud tunduvad.
Mida nad muidugi ka on :-)
1-2-3 leiad minu esimesest kommentaarist siin teemas. Kui sa õpiksid lugema ja aru saama, mida teine kirjutab, õpiksid ennast korrektselt väljendama, püsiksid varustuse arutelus ja ei risustaks teemat asjassepuutumatute lugudega mida keegi kunagi on teinud, jätaksid ära mingid haiged kommentaarid ja katteta oletused, siis poleks üldse vaja neid pikki tekste.
12  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 04.05.12 06:47
Kulla sepa,  kui mürast rääkida siis sina ju alustasid müraga minu müügiteemas.
Kõik ju kirjas, vaata algusesse.
Kirjutasin jah, et kui kiirem triiv, siis võimalus jämedama nööriga püüdes panna otsa 100g või raskem lant.
Samuti kui kiire triiv, siis pole vaja ju jõnksutada 100m sügavusel, vaid ntx 30 või 50m peal.
jnejnejne.
Vaata ise algusesse, ma pole mingit müra tekitanud, olen 2008 sulle selgitanud nööri jämedusest sõltuvat veetakistust ja nüüd räägin täpselt sama ja parandan sind uuesti, et kui sa kirjutad, et
Ja sinu eespool kribatud triivimiskiirus ja nöörijämedus omavahel on absoluutselt ebaoluline, kuna landid millega püütakse norras kaaluvad piisavalt, et erineva
siis me oleme uuesti algpunktis ja sa pole mitte millestki aru saanud või teed näo, et jah näe segast peksid aga rääkisid milestki muust. Ma saan aru, et me räägime nöörist, selle jämeduse plussidest ja miinustest. Teemast kõrvalekaldumine on su jutt ritvadest, rullidest  ja komplektidest, mis ei puutu ju nöörijämedusega  kokku. Kui sa ütled oma pikas enesekiitmise jutus, kui kõva mees sa eelmine aasta norras olidm, et - Ausalt ytlen, et pyydsin molemiga, aga parem ja tulemuslikum oli pyyda  j6igema ridvaga, ehk siis 100lb n66riga, siis see pole ju nööri arutelu vaid ridva arutelu, sest nööri läbimõõt ei mõjuta mitte mingit jäikust.
Katsu ennast natuke ohjeldada metsikus enesekiituses ja minu üldsõnalises mahategegemises kõigis maailma teemades ja püsi nööriteemas.
Lubaks omale ka ühe vaheküsimuse. Millest sa tegelikult tahtsid rääkida, kui selle 2008 teema üles kaevasid ja alustasid nii
Oo, vaatan et copy tehtud meite kunagisele targutamisele Sepaga.
Õnneks mul hea mälu ja meenub, et selles teemas võtsid sõna ka teised kalamehed, ntx. Spinna ja tema selgitav text Narva keerulise ja raske püügi kohta on kuhu kadunud???
Samuti kui see vaidlus toimus (vaadake kuupäevi 2008a.) siis selleks ajaks oli Sepa ise käinud Norras kalal ainult kahes kohas :-))))
Ja rääkis nagu tunneks tervet Norrat ja omab head ülevaadet Norras merepüügist :-))))
Siuke mees ongi Sepaonu, endiselt seelik seljas ja endale sobivaid copysi suvaliset jutust kuskilt välja rebib ja ainult endale sobiva esile toob.
Aganoh, osad ei suudagi ju areneda!?
13  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 03.05.12 18:40
Kui sa nüüd oma viimast  nöörijuttu loed ja võrdled minu jutuga, siis mingis osas arvamused jämeda nööri eelised ju kattuvad. Powerpro vastu pole mul midagi.
Nööri tõmbetugevus kala väsitamise juures ei pea olema mega. Kui rulli lõppukeeratud pidur ei pea, siis pole selle tõmbetugevusega miskit peale hakata. Reaalsuses näeb asi välja nii, et vääramatu jõud veab nööri välja, pidur on lõpuni kinni keeratud, pöidlaga surud veel pooli kinni, kõik suitseb ja kala läheb. See väide, et aga ma panen siis kongitsavarre ümber ja hoian on loll jutt, konks rebitakse kalast välja või kõveraks. Konkreetne GT2 ei pea isegi 26kg tõmmet, rääkimatta 100lbs-st.
Suure tõmbetugevusega nöörid on vastavalt ka jämumad ja triivist, tõusust ja mõõnast tekkiva voolu takistus nööri suhtes ka suurem, seega tuleb kasutada raskemaid lante.
Nööri suurest tõmbetugevusest on reaalselt kasu kahes asjas. Kui lant jääb põhja kinni, siis lootus seda kätte saada on seda suurem, mida suurem on tõmbetugevus. Arxil on mu teada kasutusel Penn51kg nöör ja lante vist eriti põhja ei jäta. Juracale annaks siinkohal muidugi miinuspunkte ebastiilse esinemise eest, kuna ostis Penni rulli ja mittepenni nööri. (Arx, sa oled mulle kaks õlut sees.)
Teine praktiline väärtus on see, et jämumad nöörid kestavad kauem.
ja mingis osas mitte
Ja sinu eespool kribatud triivimiskiirus ja nöörijämedus omavahel on absoluutselt ebaoluline, kuna landid millega püütakse norras kaaluvad piisavalt, et erineva
landikaaluga ntx 200g või hoopis 500g leiad alati võimaluse käsikäes sügavusega kust püüad.

selle jutuga ma küll nõus pole, 30kg nööri ja 50kg nööri vahe on minimum ca 100gr landikaalus(ja teatud triivikiiruse juures on see veel suurem), ehk jämedama nööriga heaks põhjatunnetuseks on vaja 100gr rohkem raskust. Võibolla sa tahad öelda, et vahet pole, et paned lihtsalt raskema landi ja saad hakkama jämedama nööriga?
See on nii nagu ma räägin ja see pole mingi müstiline norra omapära, jões püüad voolus, peenema tamiiliga paremini saad põhja kätte, trollid vabas vees, samamoodi, peenema nööriga saad landi sügavamale, sama norras, kiire triiv, peenema nööriga saab kergemate sikudega püüda. Mis puudest ja odavast tähelepanust sa räägid, tahad füüsika seaduste vastu saada?

Ülejäänud jutt olimegakollotsas(läksärakunaeipühendunudpiisavalt)sainteistestrohkemseppaintkuulebjakirjutabnetist on järjekordne müra.
14  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 03.05.12 09:26
Ahjaa,
 seda et ma (mina) kuskil pole enanst pidanud "Norra püügis" tegijaks või spetsiks, niiet seda pole vaja mainda, ega siia kuvada.
Sina oled ju spets, tuhandete püügitundidega seal ja pikkiaastaid paltusetta.....
Niiet räägi ikka teemasse, ehk seleta miks siis minupakutav komplekt ei kõlba Norra.
Püsi teemas nii, et  kirjuta oma väited ikka loogiliselt lahti ja võta aluseks "TAVAkalamees Norras",  kes esmakordselt norra läheb või
on seal vähe käinud.
El. rullid, 30lb varustus, meeletu areguhüpe kummi solgutada või pilduda jne.võid mujal promoda, see muu teema ju.
Lihtne ju, võimis?
Ole siis pai ja püsi teemas, onju :-)

Suureks norra spetsiks tituleerid sina mind. Ma räägin lihtsalt mida ma asjast arvan. Kuigi mul on oma varustuse osas kindlad eelistused, siis mõnes kirjatükis, mis ma norra kohta kirjutanud olen, on kõik varustust puudutav osa ainult tutvustav, lahtiseletatud, mida üks või teine asi tähendab, millega seotud ja korrutan seda, et palju sõltub eelistustest ja igaüks peab oma valikud ise tegema. Teemas olen ma püsinud algusest peale, siin on minu esimese kommentaari seda rulli puudutav osa, nüüd neli aastat hiljem küsid, et miks ma ütlen, et see komplekt  ei kõlba. Mu meelest on arutelu nööri läbimõõdust asjakohane ja rulli kohta pole ma ju midagi vastupidist öelnud.

Juraka rull on hangitud usa-st. Juhiks tähelepanu, et Penni toodetakse kahte tõugu, esimene on made in usa ja teine on made by penn, ju miski malaisia vms odavam tootjamaa, ehk esimene variant oleks kindlam valik kvaliteedi osas.
See mudel ise 320/321 on minu meelest väga mõistlik suurus, kuigi üldises ookeanipüügi skaalas on ta suuruse poolest altpoolt teine Penni valikus. Soomes näiteks seesama rull kasutusel vedamisrullina. Raskemaid rulle, kui see 320/321 ei soovitaks üldse, kui pole kindlat soovi ja füüsilist jõudu püüda üle 100m sügavustest. Raske kalavarustus = igav ja raske püügipäev.
Kes vasakukäelist head rulli tahab eestis osta, peaks juhust kasutama, vasak käsi üldiselt tellimise peale värk isegi soomes, netipoodides saadaval. Hind pole paha üldse.
Mul omal ka see rull kasutusel, kaalu, hinna ja kvaliteedi hea suhe.

Sinu muud multidpaadidarengseelikspetsialist halvustavat ja laialivalguvat juttu  pean ma lihtsalt müraks.
15  Varustus / Püügivarustus / Re: Müüa; multirull Penn.... postitatud: 01.05.12 22:59
Oo, vaatan et copy tehtud meite kunagisele targutamisele Sepaga.
Õnneks mul hea mälu ja meenub, et selles teemas võtsid sõna ka teised kalamehed, ntx. Spinna ja tema selgitav text Narva keerulise ja raske püügi kohta on kuhu kadunud???
Samuti kui see vaidlus toimus (vaadake kuupäevi 2008a.) siis selleks ajaks oli Sepa ise käinud Norras kalal ainult kahes kohas :-))))
Ja rääkis nagu tunneks tervet Norrat ja omab head ülevaadet Norras merepüügist :-))

Mulle on alati tundunud, et kõige paremini tead sina jurac minu tegemistest, isegi paremini, kui ma ise. Siiski mainiks mokaotsast, et 2008 aastaks olin ma 8 korda lõunas ja 10 korda põhjas kalal käinud, kaks korda lõunast põhja ja korra läänest itta selle lapikese maad läbi sõitnud, peale selle umbes 15 nädalat seal maal tööasjus elanud ja reisinud, mis pole muidugi võrreldav sinu kahe päevaga saadud kogemustega.

Siuke mees ongi Sepaonu, endiselt seelik seljas ja endale sobivaid copysi suvaliset jutust kuskilt välja rebib ja ainult endale sobiva esile toob.
Aganoh, osad ei suudagi ju areneda!?

Ma ei ole omaarust muud copinud, kui sinu juttu, mis suvalisest jutust jutt käib? Kuna igaüks kirjutab ju pikema jutu, siis on eelkõneleja jutu tsiteerimine ehk jutu kopimine vajalik, et nüüd ma räägin/vastan sellele lõigule.
Mis arengust sa räägid? Kui sa mõtled mu juttu , siis mul pole kahjuks võimalik areneda selles suunas, et sulle meeldima hakata. Kui sa norrat mõtled, siis olen üritanud areneda igakülgselt, keskmiselt 5-6nädalat üritan aastas areneda. Kuulsin, et nõrkushetkel võtsid eelmine aasta ette jälle selle igava ja mõtetu solgutamisreisi, kuidas omal areng edenes?
Lehed: [1] 2 3 4 ... 47

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi