Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
08.07.20 12:55

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14076
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21867

Viimati registreerus: mauravr3
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
46  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 27.02.10 13:41
Ma kaldun sarnaselt Wuudile arvama, et selles õiguskantsleri arvamuses on mingi konks sees. Õiguskantsler hindab seaduste ja riigiaparaadi tegevuse vastavust põhiseadusele ja seadustele, et ei rikutaks inimõigusi jne. Seaduse tõlgendamise "teenuse" osutamisega õiguskantsler ei tegele.

Ei suutnud minagi leida õiguskantsleri kodulehelt vastavasisulist arvamust, kuigi seal paistsid kõik ametlikud arvamused ja ettepanekud kirjas olevat. Sellest tulenevalt kaldun arvama, et õiguskantsler selles küsimuses mingit ametlikku seisukohta ei võtnudki. Kantsler saab iga päev kõikvõimalikke kaebusi ja arupärimisi, mis tema töövaldkonda tegelikult ei puutu ja sellisel juhul vastab arupärijale keegi kantselei ametnikest. Ja me ei tea, mida see ametnik vastas. Ta võis oma vastuses anda mingi omapoolse nägemuse selles küsimuses, aga see ei oma mingit kaalu ega ole tegelikult õiguskantsleri ametlik seisukoht, vaid on samasugune tavaline riigiametniku tõlgendus kui inspektorigi oma. Kaks ametnikku omavahel seadust hindamas. Esimene neist suure tõenäosusega teab kalapüügist samapalju kui siga pühapäevsest päevast.

Keegi võiks selle paberi välja ajada küll, tutvuks kohe sportlikust huvist asja vastu. Ise aga leian, et käesoleva saaga peategelane võiks selle trahvi kohtus vaidlustada. Saaks sellele asjale kohtuliku lahendi, mis kaalub igasugused õiguskantslerite ja inspektorite arvamused üles.
47  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 26.02.10 08:54
JAN, kas see Jõksimees trahvi vaidlustada soovib? Kuniks neid ebaseaduslikke trahve makstakse, omavoli inspektorite seas ainult kasvab.
48  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 24.02.10 22:24
JAN, kas Saarma sõber on juba vaibal ära käinud?
49  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 24.02.10 22:07
Tuunikala, lähtuda tuleb seadusest! Juba elektrilise kalapüügiaparaadi omamine on karistatav, selleks ei pea ootama, kuniks vend kahva vette paneb. Aga võrkudega on nii, et kui nad on soritud ja kaetud, siis ei olegi midagi teha. Või kuidas sulle meeldiks olukord, kus sõidad parasjagu mere äärde, kus sul on kalastuskaart võrgupüügiks olemas, aga teepeale jääb üks kena jõgi ette, pargid auto selle kaldale, avad pagasniku spinningu väljavõtmiseks ja siis hüppab inspektor ligi ja lajatab sulle maksimumtrahvi, kuna sul olid ka võrgud pagasiruumis? Üks õigusriik ei saa endale lubada emotsioonide põhjal kellegi karistamist. Nii kuriteol kui väärteol on oma koosseis ja kui seda pole, pole ka pahategu toimunud. Jah, muidugi, me kõik tahame, et röövpüüdjad ja salakütid saaksid oma karistuse. Ma tahan, et maailmast kaoksid üleüldse kõik kuriteod ja sõjad ja muu selline kräpp. Aga paraku jäävad alatiseks olema inimesed, kes eiravad kokkulepitud reegleid (seadusi). Seadusi ei ole võimalik muuta selliseks, mis välistaksid nende rikkumise. Kõige lihtsamini toimepandav eeskirjade rikkumine on näiteks alamõõdulise kala äravõtmine. Ja seda tegu ei ole võimalik ühegi paragrahviga ellimineerida. Kõik on ikkagi kinni inimeses endas ja meil ei jää muud üle kui loota, et inimeste seaduskuulekus paraneb. Vaidluste ja slikerdamise vältimiseks oleks kõige kindlam üleüldse kalapüük keelata, samuti kalapüügiriistade omamine, aga kas seda me tahame?
50  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 24.02.10 10:47
Tuunikala, inimene ei pea mitte eeldama, et seaduste täitmist kontrolliv institutsioon ise ei tunne seadust. Ja inimene ei pea selletõttu oma vabadusi "igaks juhuks" piirama. Kes muidugi soovib, see võib oma vabal tahtel ka üldse mitte kalale minna - siis on kindlamast kindlam, et ükski keskkonnainspektor ei saa talle kalapüügiseaduse rikkumisega turja karata.
Inspektor, kes esindab avalikku võimu ja omab volitusi rakendada riiklikku sundi trahvimise näol, saab ja PEAB lähtuma AINULT seadusest ning PEAB olema nende seadustega paremini kursis kui tavakodanik. Kui ta seda pole, siis on see andestamatu ja siin ei ole mingit vabandust a la ta on kah inimene, teda on provotseeritud vms.
Kui inimene püüab kahe unnaga ja ühe kirbuõngega, kusjuures tal ülejäänud 7 õnge on kalakastis, siis ei saa olla kahetimõistmist ega vaidlust selle üle, kas ta rikkus seadust või mitte (kasutaks kõiki kümmet püügivahendit korraga või mitte). See on nii lihtne ja sulaselge kaasus, mille puhul inspektorite käitumine oli täiesti väär. Ja sellepärast rahvas pahane ongi.
Ka siis, kui mees istub jõekaldal, 3 tonkat on sees ja 5 tonkat (püügivalmis) lebavad seljataga kaldal, ei saa isegi mõelda sellele, et äkki on siin tegemist seaduserikkumisega. Niikaua, kui reaalselt kasutuses olevaid õngi (hetkel kala püüdvaid ehk vette asetatud) ei ole üle 3-e, pole ka seaduserikkumist. Jah, kahtlusi võib ju sellise püüdja suhtes tekkida, aga kahtlustuste kinnituseks tuleks siis niikaua kusagil põõsas luurata, kuniks mees ka reaalselt seadust rikub ehk üle 3-e õnge püügile asetab.
See jutt, et ärgu inimene igaks juhuks üle 3-e õnge kaasa võtku, muidu võib inspektoritega sekeldusi tulla, ajab mind kergelt öeldes tigedaks:) Kuidas sa suhtuksid sellisesse liikluspolitseinikusse, kes peatab sind maanteel kinni ja ütleb, et te küll sõitsite lubatud piirkiirusega 90 km/h, aga kuna teie auto võimaldab sõita 260 km/h, siis teen teile selle eest trahvi?
51  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 23.02.10 07:47
Tuunikala, see sinu jutt asjale inspektorite seisukohast lähenedes tuletab meelde seda anekdooti, kus ühe vanamehe pööningult leiti samakaaparaat ja kuigi vana väitis, et pole seda kasutanud, taheti ikka süüdi mõista, sest riistad olid ju olemas! Sellepeale palus vanamees ennast vägistamises samuti süüdi mõista, kuna need riistad on tal kah täiesti olemas :D

Inspektor võib kahtlustada mida iganes - kui ikka rikkumist otseselt pole olnud, ei saa lihtsalt kahtlustuste alusel kedagi karistada.
52  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 16.02.10 17:22
Puhh, sa oled asjadest vääriti aru saanud. Sepa sõber sai laksu sisse sellepärast, et viibis jõel püügivalmis riistadega kalapüügiks keelatud ajal ehk piirkonnas, kus oli igasugune kalapüük keelatud. Ja seadus loeb sellisel alal püügikorras ridvaga viibimist automaatselt kalapüügiks Saarma sõbraga oli teistmoodi - tema viibis kalapüügiks lubatud alal ja ajal. Inspektorid lihtsalt tõlgendasid seadust valesti, saamata aru, et üle kolme püügivahendi ei tohi korraga kasutada, küll aga võib neid sul kalakastis või paadis olla ka 1000.
Kui Kasaril lähed püügikorda seatud ridvaga üle silla sellele poolele, kus kalapüük on keelatud, siis oledki seadust rikkunud. Sarnaselt Sepaonu kaasusega. Selle vältimiseks tuleb ritv lahti võtta või kotti pakkida vms, mis muudab ta püügikorras mitteolevaks.
53  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 12.02.10 16:00
JAN, see Saarma sõbra teema on hoopis muu, sellel pole püügivalmis õngega veekogul viibimise võrdsustamisel kalapüügiga midagi pistmist.
54  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 12.02.10 09:10
Tean juhust Emajões, kus piirivalve tegi trahvi keeluajal Koosa ja Praaga vahel sõitnud kalastajale, kuna paadis oli  spinna, lant otsas. Ei aidand jutt, et ta keeluala ainult transiidiks kasutab.

Kalapüügiseaduse § 3 lg 3:   Püügikorda seatud püügivahenditega veekogul või selle ranna või kalda piiranguvööndis viibimine võrdsustatakse kalapüügiga.

Seega inspektorid lähtusid seadusest. Võta spinnalt lant otsast või veel parem - hoia oma ridvad kokkupakitult kas ridvakotis või niisama pooleksvõetuna ja probleemi ei teki. Nagu sepaonu ütles.
55  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Juuksekarva lõhkiajamine? postitatud: 11.02.10 08:07
Ma olen kindel, et seal "vaibal" tuleb kena vabandus ametniku poolt, sest tüdrukud on seadust ikka väga meelevaldselt tõlgendanud. Kahjuks selliseid asju tuleb ette.

Endal oli aastaid tagasi juhus, kus läksin suvel autoga poodi. Nagu ikka, ilm lämmi, ainult T-särk ja lühikesed püksid, ei hakanud rahakotti koos autodokumentidega kaasa vedama, võtsin lihtsalt paar rahatähte näppu. Pollar pidas kinni ja kui mul dokumente ette polnud näidata, hakkas inspektor mulle vormistama protokolli lubadeta sõidu eest, kindlustuseta sõidu eest ja ülevaatuseta sõidu eest :D Õnneks tema paarimees pani talle aru pähe ja et neil ka natuke häbi oli oma ebakompetentsuse tõttu, pääsesin üldse karistuseta.
56  Jutupaun / Muud jutud / Re: paadimaksu vastu postitatud: 10.02.10 16:21
Allkirju kogutakse üleskutse toetuseks, millega kutsutakse linnavalitsust üles paadimaksu tühistama. Allkirja andja ise ei pea Tallinnas elama ega üleüldse paati omama. Lihtsalt kui sa leiad, et paadimaks Tallinnas on ebaseaduslik, põhjendamata ja ebaõiglane, siis anna julgelt allkiri selle üleskutse toetamiseks.
Ära karda, onu Edgar sulle selle allkirja eest munnitsipaalpolitseid turja ei saada:D
57  Varustus / Paadid / Re: robust 16 VS cursus 440 postitatud: 18.01.10 08:14
Cursus on poolgliss.

Minuteada kah poolgliss, aga tootja ise nimetab teda täisglissiks. Eks ostjal ole paadiga tutvudes võimalik ise veenduda, kumb ta siis on.
58  Varustus / Paadid / Re: robust 16 VS cursus 440 postitatud: 14.01.10 19:59
Ei ole kummagi paadi omanik, aga minuarust tegemist mõnevõrra erinevate paatidega. Cursus on täisglisseeriv paat, Robust 16 peaks olema ujuva kerega. Kui endale Robust 15 tellisin, siis heitsin tehases põgusa pilgu ka Robust 16 peale, aga too jättis sellise tõsise ja askeetliku kaluripaadi mulje. Neid pidigi palju Kihnu kaluritel olema. Kandevõime oli tal sinna tonni alla, no selline tõsine mõrra- ja võrgupaat. Juba selline väiksem lappaja:) Kui nende paatide võrdlus autodele üle kanda, siis võrdleks justkui linnamaasturit ja tõsist kastikas-maasturit. Muidu oma Robust 15 hinna ja kavliteedisuhtega olen väga rahul ja Liu paadimeistreid kiidan.
Aga jah, need siiski erinevast klassist ja erineva eesmärgiga paadid ning soovitan mõlemaga enne ostmist isiklikult tuvust teha, et täpne ettekujutus kätte saada.
59  Varustus / Paadid / Re: Kiili Paat 440 vs Pella 440 kumba eelistada? postitatud: 14.01.10 10:17
Minuteada muudeti 2007.a. ainult väikelaeval nõutud varustuse määrust, mille absurdsed nõuded on siingi jutuks olnud. Mis sellel aga väikelaevade tootmise ja kategoriseerimisega pistmist on, ma küll ei oska öelda. Olgu sõidupiirkond milline tahes - ega siis tootja või müüja ei pea päästeveste, säratulesid, tulekustuteid jms mudru paadiga vägisi kaasa müüma, et sellest hind kohe kahekordseks hüppaks. Või nõuab VTA paaditootjatelt midagi sellist, milleks tegelikult igasugune alus puudub? Seda on ennegi ette tulnud.
60  Jutupaun / Muud jutud / Re: Häid pühi! postitatud: 25.12.09 12:40
Südamlikud pühadesoovid kõigile!
Lehed: 1 2 3 [4] 5 6 7 8

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi