Foorumi esilehtLogi sisseRegistreeruPortaali

Ahoi, Külaline.
Foorumisse postitamiseks
pead sisse logima.
Kui sul pole veel kontot,
siis loo konto.
Kui sinu konto aktiveerimise e-mail läks kaduma, siis kliki siin.
14.07.20 08:36

Kasutajanimi, salasõna
Unustasid salasõna?
Otsi foorumist

Statistika
Postitusi : 14077
Teemasid : 1472
Kasutajaid : 21948

Viimati registreerus: nathanielvk60
Kasutajate nimekiri
Hetkel foorumis

Rohkem statistikat...
Emajõe Nupuklubi  |  Profiil  |  Näita postitusi
  Näita postitusi
Lehed: [1] 2 3 4
1  Kalapüük / Koos kalale / Re: Homme Emajõele postitatud: 02.10.09 23:23
Hea värk. Ka kiibitsen juba mitu nädalat Emajõele. Paat kül mitte eriti suur aga otisin ikkagi kedagi kaasa. Kõigil mingi vabandus nagu varrukast võtta. Kes tööl jne. Ise ka homme üksi peale.
2  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes postitatud: 30.11.08 19:42
Kas see koht kus sa Sepa järvedel kala käisid püüdmas on Norra põhjatipus? Norra kaardi pealt leidsin Syltefjordi praktiliselt põhjatipust.
Sul nii hästi see reisikirjeldus välja kukkunud, et tahtsin juba varustust pakkima hakata. :)
3  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüügi huviliste kokkutulek 17-18 jaanuaril.2009 postitatud: 28.11.08 22:16
Kahjuks ise kohale ennast ei veereta. Sepa võta nende väitsade suhtes ühendust, kui viitsid nendega seal tegeleda.
4  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 09 Skjervoj, Spakenes postitatud: 28.11.08 22:09
seda järvede infost oleks isegi huvitatud. Kaladest essugi ei tea ja ei tea ju kust lubegi osta saab, ainult seda, et kalastusvarustuse peab sisevete jaoks ära desinfitseerima. Seda igas tanklas pidavat saama teha. On mõttes mõlkunud suvel paar-kolm öödpäeva kuskil järve ääres veeta Norras. Esialgu on tõsisemalt plaanis olnud Soome põhjaosa koos jõgedega aga Norra on tunduvalt huvitavam variant. Nii et inf oleks väga teretulnud.
5  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüügi huviliste kokkutulek veebruaris 2008 postitatud: 01.02.08 18:13
Vastu tulles mõnede inimeste soovidele, võtan 8.02.08 Mihkli hotelli, peale 18 koha sisse.
Võtan ca 20 WENGER´i fileerimisnuga kaasa ja ühtteist veel. 
Varustuse tassimise vist jätan vahele, pole millegagi eriti uhkustada (1x Norras kalastanud). 2x500 eeku Konks´ust otsarullikutega ostetud ritva (millega jäin väga rahule).
Soomest tellitud väga hea multirull, kuid kahjuks mitte nii suurtele koormustele ja pea kõik ülejäänud varustuse ostsin Ago käest- landid, rull, nöör.
Mõned eelmise kevade reisi pildid siin http://nobelium.planet.ee/norra/index.html juhul, kui keegi veel pole peale sattunud. Seal tiba varustust ka näha.

6  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Fileerimisnoa teritamine postitatud: 01.02.08 13:18
SRY, et pole teemat vahepeal lugema sattunud. Millal "Norra kokukas" toimub?
Võtaks kasti nuge kaasa, võtaks taskunuge ka kaasa, seal päris huvitav suuremate taskunugade serja välja lastud ja minuteada peaks see materjal ka okeani vett kannatama.
Veepealt tulles oleks muidugi hea iga metallese mageda vee alt läbi lasta.
Teadupärast täiesti roostevaba terast ei eksisteeri. Sepa oskaks selles osas ehk pareminigi rääkida.
7  Kalapüük / Küsi nõu / Re: Fileerimisnoa teritamine postitatud: 26.01.08 13:40
Imelik jah, et keegi saatis pikalt ja ütles, et jaemüüki ei toimu. Meil seal üks moor peksab vahel segast. Iga vist selline ja vahel töö kasvab üle pea. Meil on nii mõnigi toode mida poest ei saa. Ei tea krt. kuidas see siis tarbijani jõuab. (imemõõdus akud, patareid ja noad)
Rapla Jahikalas on ka meie noad müügis aga põhiliselt võtavad neid nuge lihatööstused,  turgudelt lihunikud ja mõni toitlustus koht.
Helistage ja küsige Jaani. Firma kodukalt saate samuti minu kontaktid. www.ristart.ee Inimlikum oleks tõesti kui liituksid enne mõne teise noa soovijaga ja ostaksid rohkem, kui 2 nuga. Vahel tööd palju ja pole erilist viitsimist tegeleda 100.- eeguste müükidega. Aga ette helistades on kõik võimalik.
8  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 08 kevad. Skjervøy. postitatud: 21.09.07 23:43
Kokku tulle ikka maksab. Muljetada sügisest püüki, mis oli nii mõnelegi esmakordne.
Niisamagi mõnus kuulata hr. Sepa juttu ja teiste meeste muljeid. Ega esimese korraga ka targaks ei saa, ja erinevate püügitehnikate tulemuslikuset poleks paha kuulda.
Hr Ago on kuhugile kadunud.  Eelmine aasta sai tema kaudu enamuse varustusest tellitud!
Vaja kevadeks lisa tellida, sõber ka esimest korda kevadel tuleb.
9  Kalapüük / Koos kalale / Re: Põhja-Norra ookeanipüük 08 kevad. Skjervøy. postitatud: 15.09.07 22:46
Saida pilt oli kül ülivägev. Ja loomulikult hapu rõõmus nägu üle kõige. :)
Kas kassi ja ussi ei saanudki?
10  Kalapüük / Küsi nõu / Re: 39 aasta Evinrude 9,7HP postitatud: 06.08.07 14:22
Nonii.
Lõppudelõpuks õnnestus ka mootorit lähemalt tundma õppida. Kuna korteri eluolu ei võimalda eriti mootoreid lammutada, siis sai see jubin Viljandisse transporditud. Seal suur õu ja garaaz korraliku instrumentaariumiga. Ilm soosis tegevust ja käed mootorile kohe külge.
Kinnitasime mootri 200L vaadi külge (väljapoole). No jalg on tal tõesti pikk. Mootori kinnitus lõpuni vaadi serva peale ei vajunudki, ennem läks jalg vastu maad. Mootori pöörded on vindi järgi otsustades päris madalad. Vint on 3 labaga ja ca 25cm läbimõõduga. :)
Esimene probleem mida kartsin, et ei suuda lahendada, oli vindi fiksserimise mutter aga õnneks natukene ajude ragistamist ja lahenes suht lihtsalt. Ühest autoremonditöökajast läbi astuda, kus härra on oma töökojas enamvähem 24h ja asi lahendatud. Küünlajuhtmed ja kütusevoolikud sai välja vahetatud. Süüte kontaktid ära puhastatud ja enamvähem vahed ära timmitud.
2 taktiline mootor on ikka 4 silindriline, töökord kaks silindrit löövad korraga (2 ülemist ja siis 2 alumist). Igal silindril 3 rõngast, mis kõik olid lahti ja tundusid ideaalses korras olevat.  Veepump pronksist. Jalas sai õli ära vahetatud. Tihendid silikooniga või vaseäärdega üle.
Kütuse paagist 2 väljundit. Üks jookseb karbussile ilma kraanita pealt sisse ja teine kraaniga karbussi alt. No algul sai ka ülemine ära ühendatud aga kuna bens uputas siis koguaeg, siis saime aru , et see ülemine on õhu voolik, et paaki vaakumit ei tekkiks. Aga paistab, et paagis on midagi korrast ära ja ligi ka kuidagi ei pääse. Eks peab siis paagile mingi õhu saamis ava tegema. Loodame, et see karbussi tööd ei mõjuta.
Küünlal säde korralik. On ainult üks pisike jama. Küünlad 13mm läbimõõduga. Ehk sobiksid vanad ZILi küünlad, mida enam ei toodeta ja mis pole ka eriti töökindlad. Paistab, et peab mõnda treialit külastama, kes teeks pronksist puksid kaasaegsetele küünaldele. Vaevalt, et kellegil selliseid pukse vedeleb.
Mootorile sai kulutatud aega ca 10 tundi kokku.
11  Kalapüük / Küsi nõu / Re: 39 aasta Evinrude 9,7HP postitatud: 18.07.07 21:40
Kusjuures olen niikaugele judnud, et süüde on ideaalses korras )kas ka õige on, seda ei tea) ja olen jõudnud järeldusele , et väntvõlli laagrid peab ka üle vaatama.

Aa seda ka , et üks vanade mootorite fänn soovitas tungivalt kolvi pead maha freesida ca 1mm. Põhjenduseks oktaani arvu erinevus ja seda ka muidugi, et esimesel käivitamisel tiba petrooli silindrisse tilgutada.
12  Kalapüük / Küsi nõu / 39 aasta Evinrude 9,7HP postitatud: 14.07.07 12:28
Sain siis sellise mootori nn. uueks omanikuks.
Mootor seisnud (varjuall) 5 aastat ja paistab, et ka mitte õiges asendis.
Süüte süsteem paistab õliga üle leotatud olevat. Vastu vahib neli küünalt ja tagurpidikäiku ei paista olevat. Enne seisma jäämist olevat esinduses täishoolduse saanud ja pidi täiesti töökorras olema siis.
Plaan algosadeks lahti võtta. ja vaadata mis sees toimub. Niipalju nägin ära, et karbussis vaatab vastu ujuk, mis valmistatud korgipuust. Võibolla kondekad vajavad vahetamist ja tihendid värskendamist.
On kellelgi vanade mootorite putitamisel kogemusi ja mida peaks silmas pidama silindrite, kolbide, laagrite ja süüte osas?
 Või pean Kuusakoskit külastama?
 
Paar pilti ka

13  Nupuklubi / Üritused / Re: Nupuklubi suvine kokkutulek 2007 postitatud: 02.07.07 18:03
Kui mootori paadile taha saan, siis üritan ka kohale pläriseda.
14  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 14.06.07 19:47
Sorry eelmise lingi eest. Olin võhiklikult  pildid üles laadinud, tundmata veel programmi resursse. Eks harjutamine teeb meistriks. Selles versioonis pildid normaalse suurusega ja on mingil määral meeleolu edastavad.  Võimalus veel pilte vaadates vajutada paremat hiire klahvi ja valida "Go full screen"
http://nobelium.planet.ee/norra/index.html

15  Kalapüük / Koos kalale / Re: Norra ookeanipüük 2007 kevad / skjervoy postitatud: 13.06.07 13:44
Vares. Nüüd sa said kül minust valesti aru. Ma olen vahel võibolla liiga otsese ütlemisega aga ärritada on mind väga raske. Suuremaid pilte ma mõtlesin sellepärast, et sealt paistab seda ilu rohkem välja. Muidu photoshopiga saab horisonte ülilihtsalt sirgeks.
Lehed: [1] 2 3 4

© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi