Emajõe Nupuklubi

Varustus => Elektroonika => Teema algatas: mikkh1 kirjutas 10.09.07 16:23Pealkiri: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 10.09.07 16:23
Tere.

Oleks ka soov endale kajalood soetada. Kas keegi oskaks midagi soovitada siseveekogudel kasutamiseks ja kas oleks mõtet kohalikke ärisid külastada või on soodsam hoopis piiri taha piiluda. Ette tänades!


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 15.09.07 15:38
Siin tuleb vaadata oma vajadusi. Mina ostaksin midagi lihtsakoelisemat ja soodsamat, millega näeb ära veekogu sügavuse ja põhjareljeefi. Eagle Cuda 168 on Eestis kalastajale täiesti normaalne lahendus. Endal mul on Eagle FishEasy 245, millel on 2 kiirt ja Cuda 168-st parem ekraanigraafika. FishEasy 245 hind oli minu mäletamist mööda umbes 2500 ja Cudade hinnad olid alla kahe tuhande.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: jjj kirjutas 06.10.07 13:21
Kui oluline vahe on must-valgel ja värvilisel ekraanil? Pean silmas Kalale.ee-s müüdavat FISHEASY 245 DS-i., hinnavahe igal juhul vägev.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 06.10.07 14:18
Mina ei näe mingit vajadust osta värvilist kajaloodi. Kui värvilised kaardiplotterid on mustvalgedest tõepoolest paremini loetavad, siis kajaloodidel paistab enam silma hinnavahe. Ahjaa nii palju siiski värviline ekraan parem on, et kasutatakse mustvalge ekraaniga võrreldes teistsugust tehnoloogiat ja ekraanid on kirkamad ning eredas päikesevalguses paremini loetavad. Samas on selle tõttu jällegi loodi voolutarve suurem...

PS tallinlased ja harjumaalsed - minge katsuge neid seadmeid ise Alter elektris (http://www.marine.ee/) - säästate postikulu ning ei osta põrsast kotis. Hinnad on samad (või isegi paremad - kaubeldavad).


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: vares kirjutas 06.10.07 20:31
Kui oluline vahe on must-valgel ja värvilisel ekraanil?
Tõmba omale vendade Šerbakovide film kajaloodidest. Väga asjalik film. Muuhulgas põhjendatakse ka, miks mustvalge kajalood on parem kui värviline.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 07.10.07 11:36
Alteri lehel pole mõtet musta värvi otsida, kuna helesinisega märgitud hinnad on soodushinnad .       


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Alo kirjutas 07.10.07 22:04
Tõmba omale vendade Šerbakovide film kajaloodidest. Väga asjalik film.
Vares aga kust seda filmi tõmmata otsin ega leia selle nimelist filmigi ??
Äkki annad mõne lingi...


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: vares kirjutas 07.10.07 22:31
http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=671.0

Oli see film pikemat aega siin üleval. Kuna ruumi liigapalju ei ole, siis tuli maha võtta, et järgmistele ruumi teha.
Proovi leida keegi, kes selle omale ära sikutas ja äkki kõrvetab plaadile või laenab usb pulka vms
või siis tõmba ise torrenthotist


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Alo kirjutas 09.10.07 11:42
Hakkasin sis plaatidele kõrvetama hetkel sinupoolt (Vares) kättesaadavaid filme iga kõrvetamine võtab umbes 40 mini aega.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 09.10.07 11:47
Mul  see lindil olemas ,võib laenutada.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Alo kirjutas 09.10.07 13:34
laenutaksin heameelega aga kus kandis elad ?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 09.10.07 14:20
tallinn,järve tn.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Alo kirjutas 11.10.07 17:27
Äkki varesel leidub veel mõni film ?
kolviku saada palun mu posti oma kontakt nr : võtaksin järgmine nädal ühendust ja kõrvetaksin omalegi selle filmi.
Ette tänades.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 12.10.07 10:26
nüüd kasutajas tel. nr.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 12.10.07 15:59
Kui keegi soovib siis panin Щербакови filmi toru FTP-sse ülesse. nimi on 34 Kajaloodid.avi


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: ehitusmees kirjutas 15.10.07 08:01
Vajaduse tõttu soetasin ka omale just kajaloodi. Eagle 245DS Portable. Portable natuke kallim kui "mitteportable" (letikad 3800.- vs. 2500.-). Portable eelis on just see, et kui tahad, võtad klõpsti paadi küljest ära, iminapaga andur paadi tagant ära ja kasutad käsikajaloodina. S.t. kaasas on lisaks tavaversioonile aku(patarei)hoidik, mahutab 8xAA ja karp, kus on akud sees ning monitor küljes. Ise peab vaatama lisaks vaid mõne varda, kuhu otsa andur riputada.
Kui on tavaversioon 245DS ja soov seda käsitsi kasutada, tuleb lisaks soetada jääkomplekt, 3300.- eeku. Komplekt sisaldab akut, kajaloodi alust, seljakotti, kuhu see kompott panna, vist ka eraldi andurit ning ca 30 cm pikkust varrast, mis võib minumeelest lühikeseks osutuda. Meil jää märtsis ligi 50 cm, siis varras võiks vähemalt meeter pikk olla.
Portable võtta tundub rahaliselt igal juhul kasulikum, kui tahta lisaks ntx talvel jääauku uurida. Edasi saab minna hinnas veel värvilise monitori peale, mis väidetavalt suurte miinustega pidi erksam olema. Must-hall monitor miinustega aeglaseks jääb, nagu telefoni displeigi.
245DS eelis Cuda 168 ees on see, et esimene on kahe kiirega, soneeritav ala palju laiem, annab eelise meie madalatel (kuni 10 m) veekogudel.
Kasutada seda veel pole saanud, aga usun, et mu loogika loodi soetamisel oli õige. Äkki on abiks ka teistele, kel sama plaan või soov.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Ustus kirjutas 16.10.07 13:29
Ilmselt äärmiselt rumal küsimus, aga ei ole kunagi kajaloodi näppinud. Kas seadme idee on põhjareljeefi, veetemperatuuri, jms. info saamine või on abi ka kalade liikumise jälgimisel ehk aitab valida püügi kohta?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 16.10.07 20:00
Tavaline kajalood ikka rohkem sügavuse mõõtmiseks, seega ka põhjareljeefi kohta infot saab. Kala põhimõtteliselt näitab, aga sa ei saa kindel olla, et see just kala on, mis seal ekraanil kalana paistab. Ta näitab igasugu sodi, mis vees ujub ka kalana.
Sel suvel olin Matsalu lahe suudmes ja üritasin haugi tabada. Kajalood kord näitab kala all, kord jälle mitte, samas ei ühtegi tonksu. Mõne aja pärast hakkasin tabama seaduspärasust. Nimelt kasvasid seal meres paiguti sellised pika varrega (kuni 4m) ja ca 10cm pikkuste lehtedega vesikasvud. Nagu paat vesikasvude piirkonda sattus, nii kajalood paksult kala all näitas, nagu vesikasvud kadusid nii kadus ka kala ekraanilt.
Sellest järeldus, kui tead et vesi püügipiirkonnas on sodist ja veetaimedest puhas, võid uskuda et ekraanil paistev kujutis on kala, kui vesi tundmatu võib see olla kala, kuid võib ka mitte. Reaalselt näed kala sonariga, aga need on hoopis teisest hinnaklassist riistad.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Ustus kirjutas 18.10.07 13:59
Kas http://www.kalale.ee/pood/MiwxNDUsMTQ5LDE1NjQ/ on siis ainult nime poolest kalaleidja?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mudahai kirjutas 18.10.07 15:55
Ma ei saanud aru sellest EGLE 245 DS- st.  Peaks olema justkui kahe kiirega aga spetsifikatsioon ütleb et kaasa tuleb üks andur millel on 20kraadine nurk?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 18.10.07 19:32
Ustusele: Ei ole ainult nime poolest, kui kala on all siis ta näitab ka kala, aga näitab ka igasugu muud sodi kaladena. Sonaril on lisaks vertikaalsetele kiirtele ka horisontaalsed ja ta näitab 3-mõõtmelist pilti nagu mustvalgest telekast, http://www.humminbird.com/productLines_wide.asp?ID=798 Artikli lõpus on rida ekraanipilte, kus ühel on näha ka kalaparv.
Veelkord soovitus - vaadake seda Šerbakovide filmi kajaloodidest, seal on väga hästi asjad lahti seletatud.

mudahaile: Üks andur peabki olema, aga see on kahesageduslik - erinevad sagedused annavad erineva kiirenurga ja nurk peaks olema ümberseatav.

Väljavõte Eagle FishEasy 245DS manuaalist:
Frequency:..83/200 kHz.
Transducers:....A dual search Skimmer® transducer with built-in temperature sensor is packed with your unit. It has a wide fish detection area of up to 60°/120° with high sensitivity settings.
Operates at boat speeds up to 70 mph (61 kts).


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 19.10.07 08:16
Kajalood (või siis reklaamitud kalaleidja) on Eestis siiski peamiselt veekogu põhjareljeefi ja sügavuse näitaja. Peamiseks põhjuseks on meie madalad veed ning lisaks näitab lood korralikult kalasid ainult juhul, kui neid on parves ja palju. Siis on tõesti võimalik aru saada, et selles kohas on kala. Reaalselt olen Eestis näinud kala Pärnu lahel koha püüdes, Peipsil ahvenal ja Tallinna lahel räimeparve. Lisaks veel Pärnu jõel liinide all tihtipeale läheb kajalood väga kirjuks - ju seal miskid lepiskalad passivad. Norras on asi huvitavam - kuna sügavused on suuremad, siis mahub loodi anduri skaneeritavasse koonusekujulisse alasse rohkem infot ja kala. Kuid ka seal on kala üldiselt parvedes, mis on kajaloodi ekraanilt kergelt tuvastatavad. Seda peaks muidugi arvestama, et lood ei erista põhjas elavaid kalu põhjareljeefist ehk siis lesta, angerjat ega üksikut põhjas kükitavat latikat lood ei tuvasta. Lisaks tuleb arvestada, et lood näitab igasuguseid taimi, lima ja muud mudru ka potentsiaalsete "kaladena". Kuigi kaladel ja taimedel vahet tegemise loogika varieerub loodide tootjate ja mudelite kaupa.

Kiirusest niipalju, et kiirusel umbes 15 km/h läheb juba kajaloodi ekraan sõidul tekkivate õhumullide tõttu "hulluks" ning pole sealt võimalik enam midagi välja lugeda.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 19.10.07 08:42
Mul paadi küljes Eagle Cuda 128 üks odavamaid ja kehvemaid, aga sügavusi näitab korralikult ka 30 sõlme juures Samas hakkab kiire sõidu puhul kohe hästi palju kala näitama, ekraan on paksult suuri purikaid täis. Alguses läksin õnge, võtsin hoo maha ja ei midagi, kui jälle hoo üles võtsin, näitas jälle parvedes kala all. Tõenäoliselt ta neid õhumulle kaladena näitabki ja kuna nad on praktiliselt anduri pinnal, siis hästi suurte kaladena paistavad.
Teine asi, mille õnge alguses läksin, oli see, et merel korraliku lainega lanti vedades näitab kajalood hästi kivist põhja, üks rahn on teise järel. Sellises kohas peaks ju ka kala olema. Hiljem taipasin, et see tekib paadi aeglasest liikumisest ja paadi üles-alla kõikumisest laines. Mida kõrgem on laine, seda suuremaid rahne näitab, lisad kiirust juurde, kohe kivid kadunud.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 22.10.07 16:26
oleks vaja andurit kinnitada nii et saaks vajadusel 20cm üles tõsta.Varnjas nägin sellist alumiinium profiili sees ,pitskruviga, varianti.Kust saaks osta sellist värki?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: ehitusmees kirjutas 23.10.07 08:05
Sai enda uhiuus kajalood ka ära testitud. Reeglina kala näitas, kui kala oli. Üksikuna näidanud kalasid ei oska kommenteerida, äkki oli, äkki ei olnud. Ise ostuga rahul, ei teagi, kuidas enne ilma sai. Väga mugav paadiga sõita, ei pea keegi ninas passima (v.a. madalas). Siiski tähelepanelik peaks olema, kuna põhjareljeef meredes kohati heitlik. Sai isegi ühe korra splinti vahetatud, natuke oli oma viga ka.
Aga kala tuvastamise seisukohast soovitab manual võtta Fish I.D. maha ja õppida ise lugema kalakaari. See peaks võtma kajaloodi programmilt vastutuse, panema selle operaatorile. Usun, et oleks õigem, aga vajab vähe kogemust, et matsu jagada.
Meie mootorpaatkönnid võtsid välja ca 13 km/h, selle kiiruse peal kajalood "kalast" mustaks ei läinud. Väike kiirus muidugi, aga ju sõltub palju ka anduri asukohast, mootorist, vibratsioonist, anduri paigaldusviisist jne. Vahepeal viskas triipe ekraanile, kui põhja vaatasin, olid nii 3 m-sed kasvud, mida ta ka kalaks ei pidanud. Saladuskatte all, ikkagi, paar korda viskas kalakesi, mida tegelt vist polnud.
Kokkuvõtteks, vähesel kasutamisel ei tahaks olla sellega nõus, et kajalood ainult sügavuse mõõtmiseks hea on. Ta ikka kala ka tuvastab. Tahaks loota, et talvel Peipsil ka kergem on - ei pea tühja augu all kaua passima. Soovitan kõikidel paaditajatel (ja talikalastajatel, paberil kannatab kuni -20 kraadi C) endale sellised vidinad soetada. Pakub äkki mõne lisavõimaluse.
Kasutada väga lihtne, menüü väga labane.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 23.10.07 13:04
kolviku: vaata siia http://www.osculati.com/catalog/27-28-29/27-28-29_en.pdf lk. 283 all servas on kolm sihukest asja olemas. Tüki 29.758.00 hinnaks pakub Pro Marine Trade 815.- kr, teiste hindu hinnakirjas ei olnud.
Selle fiksaatorkruviga variandi puuduseks on see, et nt minu paadi puhul ei ole võimalik paadist seda fiksaatorkruvi lahti/kinni keerata, lihtsalt ei ulata selleni. Ainuke võimalus oleks kinnitada paat parema pardaga paadisilla/kai külge ja siis kõhuli silla peal olles asi paika panna. Mõnel pool on aga kaid nii kõrged, et ka see variant langeb ka ära.
Omale tegin sarnase asja ise kahest roostevaba torust, millest pikem jupp on kõrvade abil kinnitatud ahtripeegli külge ja teine lühem jupp, mille küljes on andur, liigub selle peal üles alla. Välimine toru koos anduriga liigub vabalt üles alla ja pööramise vältimiseks on sisemise toru sees soon ja välimises tihvt, mis jookseb soones. Vees olles hoiab andurit alumises asendis tinaraskus ja ülemisse saab tõmmata paadiistmelt nööriga, aga nööri pole olnud veel vajadust külge panna.
Asja mõte on paadi vettelaskmisel andur üles tõsta, et see vastu põhja ei läheks, aga reaalselt pole minul seda veel vaja läinud, sest anduri põhjamineku ohtu pole olnud. Olen hooaja jooksul 7-8 erinevast kohast (slipiga ja ilma) 460 kg paati sisse lasknud, nii et selle jubina otstarbekust tasub kaaluda.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Ago kirjutas 23.10.07 19:36
selliseid vardaga kajaloodi anduri kinnitusi on müügil sõpaka tornis hind miski 600 eeku


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 24.10.07 09:46
Mul on see polt millega andur kronsteini külge käib parasjagu tugevalt kinni keeratud, et kui kuskile vastu peaks andur minema, siis keerab ennast ise ära. Paati sisse sisse lastes ja välja tõmmates pole nagu kunagi andurit ära keeranud, isegi siis kui võtan maadi maast käru peale või lasen. Pigem on oht kivide vahel ukerdades andurit vigastada.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 24.10.07 10:25
No kui lased järsust slipist paadi vette ,võõras kohas ,ei tahak et kivi vastu läheb-sellepärast seda ülestõstetavat tahakski.Lihtne ka koos selle sisemise pulgaga andur kaasa võtta ,kui paadi vette jätad.Kus sõpaka tornis seda müüakse?Tahaks ise sihukest al. profiili osta, et kruviks erinevatele paatidele selle niiöelda selle tagumise liistu paika ja ümber tõstaks ainult sedad üles-alla liikuvat latti.Kui 3paati siis nii mugavam.teab keegi äkki kus sihukest materjali osta saab?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 24.10.07 11:07
Ma ei soovitaks alumiiniumiga jantima hakata. Selle ``lifti`` konstruktsioonis on ``kere`` ja ``sisu`` , mis omavahel liiguvad, kinnitus paadikeresse, kinnitus anduri külge või kronsteini. Keermestatud poldid ja kruvid on roostevabast paremad. Alumiiniumit ja roostevaba koos kasutada ei ole hea. Mõtekam teha (kui on ikka kindel plaan ise midagi teha) kogu konstrui roostevabast.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 24.10.07 15:40
Miks alum.jama on?ei saa aru.Kust seda roostevaba materjali nii ikka saab.Otsin firmasid kes igasugu al. profiile müüvad?On kellelgi äkki infi.

Sellist nagu moiva linkil tahaks teha.Mugav ju ,see põhi igal paadil küljes ja anduri koos juhtmega saab alati kaasa võtta.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 24.10.07 20:08
Tee üks lihtne konstruktsiooni joonis kuidas sa seda asja ette kujutad ja pane siia üles.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: JAN kirjutas 25.10.07 09:51
AL profiilidega töötavad firmad on SCHÜCO, Windoor, Glaskek.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Habe kirjutas 25.10.07 10:48
Ehituspoodides on müügil iminapad klaasi (mitte õlleklaasi ) tõstmiseks, millest saab väga lihtsalt kajaloodi anduri kinnitus valmistada. Sobib kõikidele paatidele olenemata parda kõrgusest ja parda serva profiilist. Kerge paigaltada ja maha võtta. Iminapa käepidemest tuleb kindlasti läbi panna polt, et käepideme pooled juhuslikult ei avaneks.  Selline süsteem fikseerib anduri väga kindlalt.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 25.10.07 12:23
Seda minu tehtud konstruid ei saa lihtsalt ära võtta, kinnitub 4 kruviga ahtripeegli külge. Mul nimelt anduri juhe käib läbi paadi keres oleva kanali ja displei kronsa ka statsionaarselt kinnitatud, ära võtan ainult displei. Paat seisab mul töö juures, ise olen praegu kodus haiguslehel, kui tööle lähen võin paar pilti teha ja üles riputada. Konstruktsioon on selle poolest lihtne, et kõik jupid on valmistatavad väikese relaka ja akudrelli abil ning roostevaba neetidega kokku monteeritud. Üks keevitus on, kuid ka selle ühenduse oleks saanud neetidega teha.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 25.10.07 13:13
Kas neid jääpakette kajaloodile tali püügiks eraldi ka müüakse nt.lisavarustusena


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 25.10.07 16:28
Kuna nagunii midagi asjalikku teha ei saa, siis nokitsesin väikese mudeli valmis http://www.foto24.ee/album/27463Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 26.10.07 09:48
Asi selge moiva, samahästi võid selle konstrui teha roostevabast.
http://www.enimormet.ee/Ladu16.htm


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 26.10.07 14:35
Sepa, mul ongi see tehtud roostevabast, needid kaasaarvatud (vt mu teisipäevast postitust). Seal mudelis on üks asi valesti läinud, need kinnituskõrvad on tegelikult 2 neediga.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 26.10.07 16:25
Ajasin sinu ja kolviku jutu segamini, vabandust.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 29.10.07 10:36
ei oska siia joonist teha ,panna.Äkki on kellegil pilte erinevatest süsteemidest?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 31.10.07 11:25
Moiva-ehk oskad öelda kas eestis müüakse  neid pro marine omasid.Mulle see variant kõige sobilikum.Sellist tahaks ise teha aga ei leia al. materjali.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: moiva kirjutas 31.10.07 15:56
http://www.promarine.ee/ Seal on kõik vajalik kirjas, minuteada Eesti ainuke kauplus asub neil Roomassare sadamas, mujale Eestisse saadavad postiga. Kui palju ja mida neil kohapeal laos on seda pead neilt endilt küsima. Osculati kaupu pakub veel Arturi Paat http://www.arthuripaat.ee/est/kataloog.html , kontaktid seal olemas.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 12.11.07 13:02
Alo-mul ka sama lood 245on.Kas peaks näitama lanti (proovisin 3m vees ) kui on kalakaarte peal.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 12.11.07 16:27
http://www.fishfinder-store.com/humminbird-fishfinder.html . Hinnad 2 korda odavamad kui Eestis ja kohale tuleb 2 nädalaga.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 13.11.07 10:11
Sa mikkh võiksid ühe näitliku rehkenduse teha, et mismoodi näeb välja kaks korda odavam.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 13.11.07 17:00
Näiteks Lowrance X67C IceMachine Fish Finder maksab $279.89 +transport $50 = 329,89 $  korda 10.758 EEK (hetke Dollari kurss ) = 3549 EEKU ,aga isegi Kalale.ee E-poest küsitakse allahindlusega 7300.- EEKU. On ju kahe kordne vahe.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 13.11.07 17:11
Ehk siis kokkuvõtvalt: Kui kõigeodavamat osta, siis vahet polegi.(EagleCuda168) Kallimate puhul täitsa toimib!


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: vares kirjutas 13.11.07 17:25
On ju kahe kordne vahe.

pane vähemalt 30% otsa, toll ja käive


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Marek kirjutas 13.11.07 18:06
Hetkel USA-st ikka soodne osta! Isegi kui transport ca 10-15%, toll 0-8% ja pluss 18% käibemaks tuleb hind ikka oma 20-30% odavam.
Miinuseks on pikk ootamine ja väike risk et kaup ei ole päris see mida soovitud(tehtud ainult USA turule!)
Ise ostsin uue Lowrance LMS 527 C DF iGPS  Ebay-st koos kõigi kulutustega 8500 EEK! 3 nädalat ja siis sain postist kätte.
Siin parim hind koos suure kauplemisega 13 000.- tuuris! Lisaks muidugi tuleb veel kaart vaadata.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 13.11.07 18:30
Ma olen ka ostnud netist igast kola. Iga kord olen mõelnud, et mis üle kaalub, kas odav netihind või jama, kui midagi juhtub. Kohapealse kaupmehega asjaajamine lihtsam, viid tagasi, et asi prses, netist ostmisel pead ise tagasi saatma või siin hüppama kaubamärgi esindajaga.
A soodne hind ja ahnus on kõva trump, innustab ostma, enamasti ei juhtugi midagi.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: mikkh1 kirjutas 13.11.07 18:32
Julge hundi rind on kas rasvane või haavleid täis ?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Silver kirjutas 14.11.07 09:51
Julge hundi rind on haavleid täis!


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: vares kirjutas 14.11.07 10:28
...odavaid, ebayst ostetud haavleid.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 14.11.07 12:17
no vastake -kas teie kajalood näitab lanti?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: nagel kirjutas 14.11.07 12:20
Ei näita. Ankrut näitab kui üles tõmbad.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 14.11.07 13:01
Sherbakovi filmis räägib et peab isegi marmõssi näitama-mis jama siis on?
Ma proovisin otse anduri all,ei midagi rsk


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 15.11.07 11:51
Ridaõnge lased, siis näitab küll!
Ma sellele küsimusele tahaks vastust,et kas õhumulli peegeldab, või müüt!?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 15.11.07 12:56
Ma 2loodi tagasi viinud ,esimene ei hakanud üldse tööle ja teisel mõõdab sügavust alates 1,2m(peaks 0,6).Kui paned kalakaarte peale ei näita ei lanti ei ankrut ja üleval servas 1/3 mingi soga(kuigi vesi kristallselge.Alteris väideti et see veetemp. erinevusest.???Kui fish id peal siis näitab kalu aga see ei pidavat ju päris õige olema(et näitab ka prahti).


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Arx kirjutas 16.11.07 11:06
Kindel nüüd 100% ei ole aga kuulu järgi pidi jah kalade ujupõielt tagasi peegelduma, seepärast ei pidavat ka osasi kalu näitama kellel see pea minimaalne.
Oleks hea, kui keski kes seda teemat valdab, oma täpsustused lisab.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 16.11.07 11:40
No sa Arx ju tead seda isegi, et norras kassi ja ussi ei näita, kuigi kala all. Põhjakala ei näita, see arusaadav, et vastu põhja kala. Sama emajões, lood näitab ainult pooles vees valget mudru, põhjakala ei näita, ometi koha ja haug olemas augus.Turska ka vahest ei näita kuigi kala lennus.
Veemulli loeb kindlalt kalaks, pange lood suht tundlikuks ja tehke kohapeal paadiga üks kannapööre, lood läheb kohe lolliks, ekraan must kalast.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 16.11.07 12:25
See selge kui õhumullid segavad aga mul oli paat ankrus ja ekraani kerimine 25%peal.Ei näita ei lanti ega ankrut,kui on kalakaarte peal.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 03.12.07 12:29
vaatasin veelkord Stserbakovi filmi läbi.Selge sõnaga öeldud et näitama peab voblerit,isegi marmõssi!!Kas teil näitab voblerit?Mul probleem kas vahetada välja ?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 03.12.07 23:21
Pole seda filmi näinud kahjuks. Ja ei vaata sellepärast, et keelt nii hästi ei mõista. Kolviku, äkki täpsustad, et  kas see vobleri näitamise jutt oli siis selline, et "Kõik kajaloodid peavad näitama"  või siis äkki neil mingid  "erijurad" aparaadid olid???
Ma sellepärast küsin,et kunagi miski üliodava kajaloodiga oli kogemus,et ridaõnge katkematuks kalaparveks nimetas. No ei jätnud mulle usaldusväärset muljet!


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: kolviku kirjutas 04.12.07 11:31
Tal olis jah seal profiloodid ja odavad segi .Ise ka ei pannud tähele kas jutt käis äkki et prof ioma ainult peab näitama või..


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Ago kirjutas 05.12.07 14:27
ERÄ lehes sommid tegid kajaloodide testid,et väljaselgitada milline on parim.Kui soomekeelt oskate siis võib minu käest saada.Kõike tõlkida ja siia koos piltidega panna oleks vägamahukas.Seda materjali kokku üle 600mega


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 05.12.07 23:48
Ago, ole hea, ütle, mis number ERÄ see oli?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Ago kirjutas 06.12.07 19:30
ERÄ 14-2005 ja 2-2006


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Johannes *jurss* Kiik kirjutas 07.12.07 00:54
tänud!


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: tamiilitiiger kirjutas 25.06.08 20:11
USA st kajaloodi ostes ei lubata ametlikult saates eset tollist läbi kuna USA versioon kajaloodid on siin laevaliiklust segava sagedusega.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Janno kirjutas 25.06.08 21:16
ehk tamiilitiiger viitab ka mõnele asjassepuutuvale kirjakohale?
mina ei suuda küll aru saada, kuidas kajalood laevaliiklust segab...


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: tamiilitiiger kirjutas 13.03.09 23:44
Juhtus nii, et tellisin ka kalaleidja ebayst ja tollivormistaja hakkas põrkama et selliseid asju ei tohi sisse lubada, väitis et on mitmeid juba tagasi saadetud. Vöimalik et vormistaja ajas jama kuna sain loe kätte näidates sageduse pähe karbil suvalist vist mudeli numbrit, mis tema poolt väljaotsitud lubatud sageduse skaalasse mahtus.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Peeter kirjutas 29.03.09 11:25
Aga mul selline kysimus, voib olla rumal aga siiski.
sai ostetud 6 m, yamarin, plaanis ka pikemalt vee peal olla. nii siis paadil peal lowrance 27c koos kajaloodiga.
yks teadja soovitas veel lisa navigaatori reisile kaasa votta, nii igaksk juhuks, kuna ta ise hadas olnud.
nii nyyd motlen mida teha ja milline osta. pappi nagu oleks.
motlen kas siis juba osta koos kajaloodiga ?
ja siit kysimus: kas kaks kajaloodi ei hakka mitte yksteist segama, yks ahtris, teine vooris labi pohja,  nendevaheline vahemaa ca 4,5 m ?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 30.03.09 08:33
Sorry, aga mina ei mõista kahe kajaloodi vajadust. Mis häda saab tekkida sellest, kui kajalood ei tööta?
Võibolla oli juttu GPS-seadme või kaardiplotteri duubeldamisest? See pole küll hädavajalik, aga sellest võiks veel kuidagi aru saada...


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: sepaonu kirjutas 30.03.09 09:07
Peetri jutt vähe segane aga hea tahtmise juures saab sellest aru.

**soovitas veel lisa navigaatori reisile kaasa votta** - lisageps igaks juhuks kaasa
**motlen kas siis juba osta koos kajaloodiga ? ** - rahaprobleemi pole, võib ka teise plotter/kajakas kombaini osta.

Mu meelest igaks juhuks võiks käsigepsu kaasa võtta, kui kindlustada tahad, et kui miskit juhtub, siis teine igaks juhuks.
Erita tahad ennast kindlustada, siis teine tagavaraseade peaks siis ka merekaardiga olema.

Ma kalastaja ajakirja kajakatestis osalesin, neli kajaka andurit olid ahtripeeglis, mingit anomaaliat me ei tuvastanud.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: jüri öö kirjutas 31.03.13 21:46
http://marine.ee/?mod=shop&mid=1&smid=7&slid=21&sllid=99&sdid=&pid=2025&language=estonian

http://marine.ee/?mod=shop&mid=1&smid=7&slid=21&sllid=99&sdid=&pid=2026&language=estonian

Tere, on kellegil kogemusi ja oskab kiita või laita?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: Janno kirjutas 31.03.13 22:12
eelmainitutest paistab üks olema kaardiplotter.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: jüri öö kirjutas 31.03.13 22:40
Jah, panin koos, et võimalusel ootan ka gpsile kommentaare.


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: talupoeg kirjutas 02.04.13 08:46
Nende kajaloodidega(kõik margid) on midagi paigast kuna tehnika areneb kõvasti.Pea igapäev saab lugeda milliseid ekraane on välja töötatud ,aga kajaloodidele pannakse ikka seda megavana ekraani tüüpi.Pole piksleid ja pole suurust nagu ekraan maksaks suurema osa seadmest.See sinu pakutud kaardiplotter  vajab kaarti ,siispeab vaatama kust ja millist(mis hinnaga) kaarditarkvara pakub antud firma. Mina vaataks ka garmini toodangut .http://www.garmin.ee/merele/kajalood/echo-550c#tehnilised-andmed


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: jüri öö kirjutas 06.04.13 16:14
lugesin kuskilt ja enam ei meenu kust, aga jutt oli järgmine, et Garmini ( ei saagi aru, kas siis kaart või gps) ei navigeeri alla 2m sügavuses vees. Kas keegi teab teemast midagi?


Pealkiri: Re: Milline kajalood osta?
Postitas: retti kirjutas 06.04.13 20:12
Mis jutt see nüüd on.... navigeerib küll ja väegade hästi.
Aga Garmini kasutatav kaart sügavusi enam ei näita, -  ja miks peaksgi näitama ???
Alla 2m vees mootori või purjedega enam ei sõideta vaid liigutakse võimaluste ja teadmiste piirides.© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi