Emajõe Nupuklubi

Jutupaun => Muud jutud => Teema algatas: wuudised kirjutas 20.05.06 10:03Pealkiri: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 20.05.06 10:03
Noh jah hala:)  Lihtsalt JAN ei konkretiseeri kellega ta ,,läbirääkimisi" peaks või kellele lugemiseks ja mõtlemiseks see oli postitatud.
See on see sama nüanss mis ,,Viljandi järve" teema puhulgi, et arutama ja omi ,,geniaalseid" :) ideid avalikustama kutsutakse kõikki aga kui minekuks läheb võidakse ,,visata üle parda". Inf jääks ,,vaid" liikmetele, kuna eeldatavasti teised võivad kurikaelad olla. Siis see tekst võikski üleüldse, juba postituse algstaadiumis, olla konfindentsiaalne.
Postitatud on see avalikku foorumi ,kust mitte kuidagi ei tulene, et tekst kirjutatakse vaid Nupuklubi tegelikele liikmetele. Admin Aldo Tatter on siinsel lehel postitand ühe teema, eeldatavasti sellistele küsimistele vastates, et kinnist asja ei tule ja miskit säänset.
Samas, võibolla oleks see siiski vajalik. Et wuudi või mõni keegi teine ei ,,sügeleks". Siis aga vist see leht ei ela-millele 1 teises teemas, viitasin, milla avasin ja millele sain teatud imeliku reageeringu.

PS. berta tegevus, kalakohtade või kalale kutsumise kohalt, ei sobi näitena siia konteksti. Ta pole ka avand teemasi a la-mehed, läheks koos kalale. Mõtleme kõik koos kuhu, millal ja miks. Kui ta sellist seltsi ja kohti otsib siis eraviisiliselt. Nagu sinagi. Keegi siis selle üle ei pahandagi: Saagi pahandada, kuna ,,trikk" selle sees puudub.

PS näe jälle berta post ees ja suudab lõhidalt ilma nämmutamata vastata;)


Pealkiri: Re: Järvedessant
Postitas: Poolik kirjutas 20.05.06 10:15
Heh. Imre> Eks seda oli arvata, et tsuksi mõtte peale kukutakse väljaspool klubi  "imestust"avaldama. 

Ma olen igati selle poolt, et kui meestel-naistel sai juba oma sõpruskonna baasil klubi kokku pandud, siis on ka Nuputajatel täiesti vaba voli käia ja sebida vaid omale meelepärase seltskonnaga. Olen seda meelt, et meeldivaid ja toredaid kalamehi-naisi võetakse klubisse juurde küll, kuid kui keegi tahab samuti nn. kinnistest klubiüritustest  osa saada, siis ehk tuleks enne enda sobivust näidata-tõestada, mitte aga hakata kohe (jällegi) huuli torusse ajama, et miks mind liivakasti ei võeta. Seda aga, et keegi peaks kedagi oma sõpradega võrdselt kohtlema vaid selle pärast, et see mingil lehel käib ...

Berta> vahe on selles, et sul pole ka oma sõpradega (keda sa tunned ja kellega on meeldiv ka koos üritusi pidada) klubi loodud ja koduleht avatud.   

wuudi> suureks kasvanud inimeste üks suur eelis ongi selles, et saab oma tutvusringkonda-suhtlemisringi ise valida ja suhelda nendega, kellega tahab.


Pealkiri: Re: Järvedessant
Postitas: papsik kirjutas 20.05.06 10:28
Ma nagu arvasin, et see on kõigi harrastuskalastajate foorum ja kui see nii on, siis siin ülesse pandud asjad on kõigile mõeldud, ka Wuudile kommenteerimiseks ja oma arvamuse avaldamiseks. Kui ma olen valesti aru saanud ja see ainult Nupuklubi leht, siis on asi vähe kurb ja ei minul, Wuudil, ega kellegil mitteklubilasel pole tõesti sünnis klubilaste tegemisi arvustada. Et kuda siis tegelikult on?
Poolik>mu meelest Wuudi ei toruta niivõrd huuli, kuivõrd võitleb dimukraatia eest. :)


Pealkiri: Re: Järvedessant
Postitas: Poolik kirjutas 20.05.06 11:16
Ei ega ma wuudi kohta ütlegi midagi, kena kalamolu, ükskõik mis nurga alt vaadata - kena koos aega veeta ja netiavarustes diskuteerida :-D .

Ja minu komm oli mõeldud vaid klubiürituste ja sellest osavõtmise "valikulisuse" kohta.
Leht on igal juhul kõigile avatud, kuid mina ei leia küll etteheiteks mingit alust, kui osa teemasid ka klubilaste tegemisi kajastab või nende ürituste planeerimist sisaldab. Keegi pole ju kunagi väitnudki, et oma arvamust misiganes asja-ürituse kohta vaid "sisering" avaldada võib.
Samas ütlen veelkord - keegi ei saa nõuda, et teda teatud üritustel ka "liivakasti" võetakse vaid selle pärast, et ta siin käib. 

Ja kui keegi leiab, et miks ma peaks siin võimlema ja oma mõõtmatut tarkust kõigile jagama pean, kui mind automaatselt isegi klubiliikmena ei kohelda, siis maitea. Samas küsin vastu, et miks peakski kõiki ühe pulgaga mõõtma ?  Mina ka (eks igaüks meist) oma tutvus- või suhtlusringkonnas kõiki võrdselt ei kohtle.


Pealkiri: Re: Järvedessant
Postitas: berta kirjutas 20.05.06 11:23
Siis võiks ju teisi mitte solvata. Olen aru saanud, et sellel saidil on kõik ilus ja puhas ning  aetakse vaimselt tasakaalustatud juttu. Ikkegi jääb küsimus ülesse, kui see on "Nupuklubi" kodukas, siis kuidas info läbi imbus ja mittenuputajad siia sattusid. Mis puutub minu klubi oma tuttavatega, siis meil kõigil moblad olemas. Kõik asjad saab aetud ilma ültsusele huvi pakkumata.


Pealkiri: Re: Järvedessant
Postitas: Poolik kirjutas 20.05.06 11:30
Mitte ainult sellel saidil ei ole kõik ilus ja puhas, vaid ka kõik selle saidi kasutajad on suisa inglid ja hõljuvad maa kohal kuldne nimbus pea ümber.  ;-D
Aeg-ajalt

Võtan igal juhul omaks, et vaimse tasakaalustuse kohalt on mul arenguruumi. :-(


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 20.05.06 19:43
Kustutasin 'Järvedessant' teemast ebaolulised teemad ja tegin selle uue teema vastavalt sisule, mida sooviti arutada.

Niisiis - tegu on Nupuklubi veebilehega, kuhu on oodatud kõik kalastushuvilised. Nupuklubil on foorumis ka oma kinnine sektsioon, kus me arutame klubisiseseid teemasid. Kõik ülejäänud teemad on mõeldud ka kõigile teistele infoks.

Berta> sinul on vist jäänud lugemata artikkel: http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=83&Itemid=1

PS Panen foorumi kasutajatele südamele, et tuleb püsida alustatud teemas ja kui on tahtmine midagi muud arutada, siis tuleb alustada uut teemat.

Jõudu jutlejatele!


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: berta kirjutas 20.05.06 20:50
oo- jee! See on tore, ajage aga jumala rahuga oma asja edasi. Ei mul jäänud midagi lugemata. Lihtsalt ei leidnud sealt viidet, et siin on esimene ning teine sort kalamehi. Eks sellest siis selline arusaamatus. Nüüd asi selge.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Aldo Tatter kirjutas 20.05.06 22:49

Julgen väita, et Nupuklubi liikmete hulgas puuduvad kalamehed, kes liigitaks kalamehi I või II sorti. Kui keegi soovib ennast ise kategoriseerida, siis on see tema vaba valik.

Kordan ennast: siin veebikeskkonnas on õpetlikku ja vajalikku informatsiooni KÕIKIDELE harrastuskalameestele.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 04:54
Oh sa mumeie, ma olen ,,teema avand". Kas statistikas ka see kajastub MU teema avamisena? Ei tahaks end nagu võõraste sulgedega ehtida:) See kas miski on kuskil oluline või mitte oluline, mida Aldo mainis ja tõstis mujale, on ilmselt siiski subjektiivne-olenedes tujust, süübimisvõimest, selleks vajalikust ajast, erinevatest elukogemustest, pohmaka või selle olemasolu puudusest, vanematel inimestel ka õhurõhust ja selle tulevast muutusest, naisterahval tsükklist jne. Peale selle, interneti tekstist ei ole võimalik nagunii tabada pajataja rõhkusi, intonatsioone, miimikat jne.Lisaks, vastavalt adminni soovile, tahtele ja üldisele siinsele suundumusele-,,uus probla algatada uue teemaga"-on elukauge. Lihtsalt selles mõttes, et elu kulgeb omasoodu ja pideva jadana. Hakkida haakuvaid teemasi eraldi tükkideks on suhtkoht ,,oma oksa saagimine". Kõige paadunum foorumite lugejagi teab, et ei ole alati aega lugeda kogu foorum läbi, enne kui avaldada arvamust konkreetses teemas. Rääkimata neist kes kord nädalas või pikema aja vältel seda teevad aga/ning ,,sügelema" paneva teema puhul, seda lugedes, siiski otsekohe kommima kukuvad. Sellest võibki tekkida omakorda aga tüli võisiis ,,teemasse mitte puutuv" komm. Kuna lihtsalt 1 osa on kas tõstetud teise teemasse, eelmiste kirjutajate poolt, kartuses pahandada saada, kirjutamata jäetud vmiganes.

Ma küll olen 100ga seda meelt ,et admin peab korrastama ja ornungit pidama, jamidaiganes- aga sellest sõltumata või hoopis just sellest johtuvalt on tal ka kohustus sõnu valida ja end täpselt väljendada. Sõnad omavad tähtsust!
Tean, et see on pagana raske. Seepärast mu postitused, need mis mulle korda lähevad,kipuvadki hirmus pikaks minema.Nämmutan läbi ühtpidi ja teistpidi. Teen omaltpoolt kõik, et jõuaks mu sõnum võimalikult adekvaatselt kõigini. Soovin olla sõber nii lollile/ohmule kui ka teises tujus olevale taiplikule. Kuid sellega seoses saan ma ikka aegajalt kriitikanooli-mida sa mees tead jahud...,a la.

Kuid nagu Aldo mainibki, on nupuklubil selleks ju oma siseringi kanal olemas. Kuid antud jutuaineks olevas asjas seda mitte ei kasutatud. Ma ei tea miks seda siis Nupuklubi liikmetele südamele ei ole pandud või ääremärkusena siinses või JAN-i teemas ei mainita?
Kui oma punt tahab omas ringis asja ajada, siis selleks ju tingimused loodud. Vot siis polekski probleemi. Probleemi nendel kes on ,,tegijad" või ,,kalastushuvilised". A miks wuudi sellest kirjutab? On ta kellegi suuvooder, esindab kedagi, tahab naturaalselt ise tüli kiskuda või ongi ta ise hoopis see solvunu, et teda ,,punti" võetuna ei mainitud(a) (jutt praegu mitte klubist vaid lihtsalt suvapundist). Tegelt ei oma see ju tähtsust. Ja tegelt pole ei 1 ega teine selle põhjuseks. Ega vast ka kolmas-kui kellegil nüüd fantaasia lendama hakkab. Sellest aga võiks siis kirjutada ja seda arutada wuudi ,,personaalse probleemi arutelu" teemas. Kas tollel teisel lehel või siinsamas uue teemana. Vot see ,,teema" oleks nüüd see kus admin võiks nahutada kasutajaid teemasse mitte kirjutamise või/ja teise probleemi teema mitte algatamise puhul. Konkreetselt siis näitena antud kontekstis võiks nahutada poolikut ja impsi. Või tõstaks nüüd nende kommid, mis otseselt mulle suunatud, kah kusagile ,,uue teemana"?:)

Annan endale täiega aru, et reeglite tegemine ja reeglitest kinnipidamine on raske, joont vahele tõmmata pea võimatu, hägused toonid prevalveerivad puhaste toonide ees. Ometi on ju seda siinse lehe tegemisega siiski taodeldud,(aldo link bertale) ja teises lehes teistele tegijatele ette heidetud. Üldjoontes me ju nõustume kõik sellega.
Aga ainult et, antud kontekstis ja sellest lähtuvalt, ülalkirjutatut arvesse võttes on tegemist jällegi ,,liivakasti" mänguga ja lapsikusega. Seda ma nimetangi labiilsuseks. Tahame olla ilgelt asjalikud vennad, heidame ette teisel lehel valitsevat olukorda möla laiutamise, sisu laialivalgumise või sisutuse üle. Nuriseme, et ..päitseid" ei pandud pähe õigel ajal, tahtmatuse, aja vähesuse või kommertshuvide tõttu. Labiilsus ei pruugi muidugi alati halb olla, iseenesest. Ent positivse iseloomujoonena ka seda nimetada ei saa. Vähemalt mina adun seda nii. Tundub, et ka berta ja papsik aduvad seda nii. Küllap nii mõnedki teised. See, et arvamuse selle kohta avaldamata ja kribamata on jätt-ei muuda asja sisu.

Preambula sai nüüd pikk. Kas ka sisutihe-selle kohta ootaks siis üldsuselt ütelusi.

Aga iva kuhu ma tahtsin jõuda:
1) kas Nupuklubi liikmed on siinsel lehel veel millegi osas priviligeeritud, peale selle, et neil omavahel on ,,sisekanal"?
2) kas adminnid/lehe tegijad/moderaatorid (või kes iganes/kuidas neid kutsutakse) on erapoolikud postituste ja kasutajate suhtes?
3) kas selle asemel, et tõstatada ,,personaal probleemi" võiks Nupuklubi (teises järjekorras siis ka muud kasutajad)liikmed :
a. lugeda ise portaali sissejuhatusi ja reegleid
b. leppida kokku ühtses arusaamas milline see leht olema peaks ja saaks, kuidas edasi minna ja mida personaalselt ise selleks teha annab või tegemata saab jätta (sõnad moodustavad lauseid, laused teksti, tekst mõtte. Sõnadel on tähendus ja tähtsus!)

Kui nüüd nendele küssadele vastuse saaks, avalikult, ka kasutajate poolt, siis oleme ehk kaugemale jõud. Hännast üle saand. Mingi osa labiilsusest nullitud. Olgu ta siis ühtpidi või teistpidi. Kui on ühtpidi siis ajame ka seda joont ja proovime käituda vastavalt. K.a. lehe tegijad. Kui on kuidagi teistpidi-siis täiendagem/muutkem antud lehe sissejuhatust ja reegleid nii, et iga uus kasutaja teab millega ta ,,riskib".
Sellisel viisil ehk saaks üldpoliitika täpsemaks ning selgemaks. Jääks vähemaks pisinääklusi, solvumisi, pahandamisi, solvanguid.
Saaks minna edasi sisulisema poolega, konkreetsemalt ja kvaliteetsemalt.

PS pooliku kommile komm ,,ajupotsentsiaali" kohta- sind ma mittetaiplikuses ei kahtlusta, ent su komm selle kohta oli selline khm-kah nipiga, et mittetaiplikumatele pean vajalikuks üle seletada-pidasin silmas kasvõi selliseid arvamusi/tekste mida samas kommis kirjutasin. Lootes, et sellega seoses hakkatakse enam mõtlema konkreetse lehe sisu üle Eranditult kõigi poolt.Üldiseks hüvanguks. Nii oleks vähemalt aus. Aus talitada. Sest ,,punti" ma ei kuulu ega tahagi kuuluda. Kuigi ma ei näind takistust klubisse saada varemalt ja ammu, seda enam tänapäeval. Kui aga üldist hüvangut ja sünenergiat ei teki või jääbki peale suhtumine, mida võibolla endale ei teadvustata aga alateadvusest pressib ta ikka teksti ja suhtumisse välja-see siin on Nupuka oma, teised on vaid kaasatud ja teretulnud siis kui sellest nupukale kasu tuleb-ülejäänud, vastasel korral närigu põhku-ja wuudi mingu üldse p...p..pikalt...Siis oleks kena ju kui nii ka väljendutaks. See oleks aus nii wuudi kui muude tavalisemate kasutajate suhtes.
Seda ju pole palju palutud? Või on? Kui aga on, siis kustotsast ta erineb ,,ukulehest"?
                                                                                                                                                   


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 05:42
kui juba spetsiaalselt vara sai üles tõustud ja eelmist kommi kirjutatud/mõeldud 2h+ siis laseks ühe ,,soojaga" edasi. Lootes ,et teised ei pahanda ja seda mölaks ei tituleerita:

1. http://www.Nupuklubi.ee/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=167.0 Seda lugegu kõik asjast huvitatud ja eelkõige need kes peavad seda siinset lehte vaid ja ainult Nupuklubi omaks. Mina isiklikult hooman siit kindlat suunitlust- kamp/punt ajagu asju seal. Avalik foorum on avalikuks kasutamiseks.  Olgu ta pealegi Nupuklubi egiidi all. Ega siis naiste Maijooks pole vaid naistele ega Mai-dele.
Maid ja naised ei oma seal samuti mingit privileege bertade ega wuudiste ees. Sama lolle näiteid võin tuua SEB rattaralli või Tartu maratoni või Schenker võrkpalliliiga kohta. Võis siis mingi frantsiis ärimaailmas. McDonalds või Statoil näiteks näitena.
Kõik need putkad on ju tegelt eraldi äriühingud, kes kasutavad frantsiisilepingu alusel tuntud kaubamärke. Frantsiisileping seab siis paika nõuded mida antud putka täitma peab. Vastutasuks saab siis kaubamärgi kasutusõiguse. Ei ole mõeldav et McDonaldsi või Statoili tegelikele töötajatele, või kaubamärgi rentija omale  tehakse soodustusi suva  jorsi ees. OK, pehmendan- seda ei afisheerita ega avalikult sellest ei kõnelda. Maine või hukk võib sõltuda sellest palju.
Nii ka siinsel lehel-Nupuklubi egiidi all küll-ent Nupuklubi liikmel või nende lähikondsel ei saa ega tohiks olla nähtavaid eeliseid suvapede ees. Eeliste lubamist, isegi õigustust , nagu seda mõni klubiliige teeb ja arvab olema, mõni ,,lähikondne" takka kiidab-on aga sisuliselt suur PR prohmakas.
Ma ei suuda uskuda, et läbimõelduna antud probleemi olemust- taheti niimoodi tegelt väita. Nii aga ta paraku välja paistab. Sellele viitangi mina, sellele viitab ka berta. Vastuseks jookseb aga PR veel enam hunnikusse.
Et seda enam siis ootaks vastust küssadele mis eelmises pikas kommis esitatud sai.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 06:23
Heh. Imre> Eks seda oli arvata, et tsuksi mõtte peale kukutakse väljaspool klubi  "imestust"avaldama. 

Ma olen igati selle poolt, et kui meestel-naistel sai juba oma sõpruskonna baasil klubi kokku pandud, siis on ka Nuputajatel täiesti vaba voli käia ja sebida vaid omale meelepärase seltskonnaga. jne....
   

wuudi> suureks kasvanud inimeste üks suur eelis ongi selles, et saab oma tutvusringkonda-suhtlemisringi ise valida ja suhelda nendega, kellega tahab.

1. ,,imestamisest"- kuna antud teema on ,,lõigatud" siis pean vajalikuks sellel punktil peatuda, (jumal/aldo-sa näed ja ei mürista:) see ongi see teemade hakkimise viga). Osa postitusi ,,lõikamise" tulemusena on kadund. Mäletan siiski suht täpselt mida kirjutasin. Samas pöördusin korraks, algteema juurde tagasi millest see siinne teema välja kasvas. Oma mälu kontrolliks.
Oma mälu järgi ma ei ,,imestand" mitte tsuktsi mõtte peale. Kui sa haaslavat silmas pead. Kui aga sa seda silmas ei pea vaid eeldatavasti siis vaid kogu seda lehte, tsuktsi ideena, siis-noh tsuks ka inimene, ju, ja oma vaimusilmas, ma loodan, pidas ka seda silmas, et leht vajab arengu huvides täpsustusi ja selgitamisi, parandusi ja arenemist. Kas sa või tsuks või keegi teine pole mu  sellise tõlkega nõus?

2.,,sõpruskonnast"- sellele pole keegi vastu vaielndki. Kuidas sa mind nii juhmiks pead? puänt ja point on vaid selles, et selleks on teil/neil ka ,,siseliin". Kui aga see siseliin, teatud teema jaoks osutub mingil põhjusel kohmakaks, takistavaks vms. siis avalikku eetrisse paisatud jutt võiks kohe ka konkretiseerida pundi kogumit a la sõnadega ,,hei klubilised...". Ja kohe kindlasti võiks ära jätta väljapoolt klubi või nende lähikondseid halvustav sõnastus-,,potensiaalsed kurikaelad". Ega sa salata, olen eksind kalastamise õigusaktide vasta, "eksin" tulevikus tõenäolislt veelgi. Sellest olen pajatand mujal ju küll ja küll.

Aga siin on 1 ja mitte vähetähtis nüanss- ka klubi liikmed on ,,eksind". Jutumärkides seepärast, et see oli siiski teadlik tegevus. Tean, olen ise juures olnd, näind. Ma ei pahanda seepärast. Pahameel ja üldse mu tekstid JAN-i teema algatuse peale ongi tegelt tingitud sellest, et samadel alustel ei hinnata klubi liiget, tema tehtud tegevusi ja tulevikus kellegi, klubi liikme poolt, suure tõenäosusega tehtavaid, tegusi. Siin lajatati mats-ja matsu sisuks oligi tegelikult berta mainitud ja mulle samamoodi kohale jõud- ,,teised on jobud".

3. ,,suurtest inimestest".... ja seejuures respekteerides ja mitte halvustades teisi. Ka kaude mitte, ka näiliselt mitte. Selle mõtiskluse kogumikuks pean ma väga heaks lugemiseks ,,Avaliku teenistuse seadus"-e lisa 1. Muige koht muidugi, ent seal pole ju miskit valesti. Ja maailm oleks palju parem, kuivem ja puhtam koht kui me kõik selle endale sihiks seaks.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 07:29
Mulle tegelt hirmsasti meeldivad igasugused reeglid. Et nendest juhinduda, neid aluseks võtta, neid tsiteerida jms.
Teine teema on hoopis see, kas ma ka neid ise täidan. Kuid ,,kohtumõistmise" aluseks ma siiski neid aksepteerin.

Kuna olen omas ,,sõiduvees" ja pidurid puuduvad siis, et teema oleks mu poolt ikka korralikult läbi nämmutatud ja mõtted täiesti kõigile selgitatud, hoolimata adminnide kusagil silma jäänd näpu vibutusest, rikun reegleid ja teen kopipaste lehe esiküljelt punktide kaupa (seda enam et võin mürki võtta, mitte kõik pole neid lugend ega neist siis ka teadlikud):

1)Iga aastaga lisandub harrastuskalameeste ridadesse sadu uusi huvilisi, kuid meid kõiki häirib kvaliteetse harrastuskalamehi puudutava informatsiooni puudumine. bla-bla-bla. Vajaliku info kokku kogumine oligi põhjuseks, miks alustasime selle veebikeskkonna tegemist.
2)Nagu teada, on kalamehi igas ühiskonnakihis, igasugustel elualadel ja erinevates geograafilistes punktides - see ongi ju suurim pluss. Igaüks meist on hea spetsialist mõnel konkreetsel alal või konkreetses kohas ja omab konkreetseid kogemusi - miks siis mitte neid teadmisi jagada teistega? Tuleb üle saada ehteestlaslikust kadedusest ning võimalikult palju informatsiooni anda. Seda tõenäolisem on, et sa hiljem sind huvitavat informatsiooni tagasi saad, mida sa enne ei teadnud. Keegi meist ei ole sündinud targaks.

3) Siinse informatsiooni ajakohasuse ja operatiivsuse peavad tagama kõik need, kes registreerivad ennast siia kasutajateks. Meie eesmärgiks on pakkuda välja keskkond, kus kalamehi huvitav informatsioon on kokku koondatud, kuid samas hoiame siit eemal läbu ja läbustajad. bla-bla-bla. Püüame olla võimalikult paindlikud ning arvestada siinsete kasutajate soove. Kuid ka meil on soov - jaga teistega oma teadmisi ja kogemusi!

4) Nende ridade kirjutamise aegu on ENK alles nooruke ning tegevus on peamiselt piirdunud seltskonnasiseste üritustega. Ent kindlasti on meie eesmärk, siht ja soov harrastuskalastaja sõbraliku keskkonna loomine niihästi Emajõel kui ka teistel Eesti veekogudel. Üheks selle sihi väljundiks on ka ENK liikmete poolt loodud veebiportaal www.Nupuklubi.ee.

Ja siis kopipaste vaidlema ja argumenteerima ärgitanud teema algatusest:,,Et kurikaelu infost eemal hoida võib see olla vaid (vajadusel) klubiliikmetele kättesaadav. Pikema perioodi peale peaks päris kena andmebaasi kokku saama."

Lehe esiküljel kirjeldatule toetudes ja viimast lõiku ülal lugedes, samuti osade kasutajate ,,valulisele" reageeringule imestades- küsin jälle teise nurga alt. Kas teile ei tundu, et esilehel öeldu, mis sisuliselt oma olemuselt on deklaratsioon, ja foorumi tegelik sisu, kui sellisele suundumusele piiri ei panda-on üksteisele varsti vastukäivad?

,,Kes ei mäleta minevikku see elab tulevikuta"- siinkohal vist pole paha meenutada selle teise lehe algusaegu ja tegemise tahet ning algseid progresiivseid ideid ja lootusi. Enamus ehk mäletab. Kuid reegleid ei kehtestatud, ühest nägemust polnd, sõpruskond ja sõprussidemed prevalveerisid erapoolikuse ja kõigi võrdse kohtlemise üle. Nojah-see kuulus ,,mula" lehe tegijatel on õigus....
Sellega seoses tekkiski selline olukord ja leht nagu ta tänaseks on. ,,Päitseid" pähe ei pandud ja saand eelnimetatutel põhjustel pannagi. (kuigi tunnistan mitmendat korda, et see olukord seal mulle sobib-nägemuse küsimus, ju)
Aga, et ka siin, algetapis juba, läheb ,,liivakastiks" kätte-seda ma ei usknud.
Kahju mudugi. Ehk pole hilja veel pöörata ots õigesse suunda?
Aga jah, eks ise teate paremini.

vana indiaanlane on rääkind. Hõu


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Poolik kirjutas 21.05.06 09:25

Tegelikult ei võta mina suud täis lehe modereerimise ega reeglite kehtestamise-täitmise koha pealt. Loodan, et kui kommid kaduma hakkavad, siis saabki katse-eksituse meetodil sotti mis on hea ja mis mitte. Ja see mitte halb ei ole - annab wudkale jällegi kirjutamisainet ja nii edasi.

Nüüd aga peaks mind ette kujutama imestunud suurte vasikasilmadega näoga - "Ah soo!!  Ah et asi hoopis selles on!!"
See viimane käib eranditult asjaolu kohta, et ma enne wuudi viimaseid nupukesi ei pannudki ise tähele (või õigemini ei pööranud üldsegi tähelepanu) Jan'i fraasile "Et kurikaelu infost eemal hoida" ega osanud seda kuidagi kellegi konkreetse kohta käivaks arvata. Ah et kogu сыр-сбор vaid seetõttu algas, et osa end kohe nende kurikaeltena tundma hakkasid ja ennast [piiks] solvatuna tundsid ?

OK, mõisapreilid. Istume nüüd natuke aega sündsas asendis jalad koos ning laseme maailma valul endast läbi pahiseda.

Mis sa ikka oskad kosta. Siin wuudi juba kribas, et kena see läbi kuvari suhtlemine - ei intonatsioone, ei keha ega kätemärke, ei ülevaadet kommija seisundist-füüsisest :-D . Heh.

Samas ei saa mitte kedagi sundid endast head arvama (või ennast jobuks mitte pidama, kui olla eelmisele tekstile truu), kui ta seda ei taha. Ausalt ütlen, isegi peale seda, kui wuudi on mu silmad avanud (kuldne nimbus ümber mu pea on saanud helki juurde. Hard rock hallemisiganes), ei pea ma Jan'i fraasi enese  pihta käivaks.  Ja ära sa, wuudi, vihja siin midagi - teil\meil.  Ma olen ikka veel väljaspool klubi ja samuti ei esinda kedagi siseringist ega ole ka kellegi suuvooder. See viimane selline retooriline märkus, kas tead.

Kusjuures sind ma nende potentsiaalsete "imestajate" hulka polegi algselt mõelnud, kuid kuna pole ekraanil kirjas, siis prae aga edasi :-) Ja oled ikka juhm tõepoolest, raudselt oled. - друг мой резиновый. :-D

Kui nüüd vähegi tõsisemaks minna, siis isiklikult arvan, et selle kurikaelte alla liigituksid ehk siiski ainult kodanikud, kellele on kalapüük mitte hobi-harrastus-lõõgastumise vahend, vaid teenimise-ahnitsemise väljund. Ma arvan nii. 

Aga, jällegi - ekraanil kirjas ei ole ning iga mees-naine saab ennast just sinna "kasti-sorti" sokutada, kuhu tema tuju, süübimisvõime, selleks vajalik aeg, erinevad elukogemused (lisaksin - ka intelligents), pohmaka või selle olemasolu puudumine, vanematel inimestel ka õhurõhk ja selle tulevad muutused, naisterahval tsükklid jne lubavad end arvata.

Hõu teilegi, liiderdajad, vardad, joodikud ning tainapead.

;-)


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 09:46
Ei armas poolik, päris nii see polnd. Seepärast pean vajalikuks veelkord üle korrata/täpsustada/namikaitada. Oli ka ettepanek vaid (vajadusel) hoida asi vaid klubis. Egas midagi, klubis siis klubis. Ent see hüüe/tahe/arvamuseavaldus ei ühti esilehel deklareeritavaga. Edasised mu ,,persooni probleemid" aga johtuvad ju ka sellest et esileht läbilugemata või siis diagonaalis loetud.
Vat seepärast ei tea kuis olla ja käituda. Olla avali ja anda endast parim nagu kohustab esileht, või olla mitmepalgeline, noppida siit vaid infi ning oma suu lukus hoida. Siiani olen tegutsend oma parima nägemuse järgi mis eeldab, et ehk mu arvamus läheb kellegile korda ja see pole selles valguses vale.Ma tõesti ei pea ega taha pidada seda siinset vaid klubi omaks. Seepärast oma selliste siinsete kommidega püüangi omi kahtluseid hajutada. Ja/või saada kinnitust ka teistelt, et nende nägemus jämedalt sama mis mul. Ja/või pöörata nende tähelepanu sellele, kes teistmoodi arvavad, et see on nii/ei ole.
Sõnad omavad ju tähtsust. Sa, kui keegi üldse, peaks sellega ju nõustuma.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Poolik kirjutas 21.05.06 10:13
Kooli ajast mäletan, et sõnad olid vaid mingi lause osad. Ei muud :-D

Leidsid nüüd millega pead vaevata - see, et mingi info vaid klubi omaks saab, ei häiri mind karvavõrdki. Sa ju ise peaksid ehk kasvõi pealiskaudselt teadma, mis mehed on klubiliste isikute nimede taga.  Kui oleks kasvõi mingine oht, et nad sinu-minu-tema käest saadud hindamatu info oma kinnistesse fondidesse talletavad ja selle baasil sigadusi teevad, siis veel, kuid senimaani ... Samuti ei usu ma, et n. tsuks, nagel, juret  oma abi-teadmisi ükskõik kellele ei pakuks - ole aga ise mees ja küsi. Väga üldise kriitika esitamine (või sellel kaasakiitmine) ei ole nuputajate kohta aus tegu. Kes aga ei tea, mis ja kes ja millega seda süüakse, siis see uurigu-küsigu, mitte aga hakaku (sõnadest) olematuid solvanguid otsima.

Ja teiste arvamuse järgi oma veendumustele kinnituse saamine ei ole hea tee - see nn. sotsiaalne närv võib karjas nii jämedaks minna, et ei mahu enam anaalavast sisse ega välja :-)

Minul oleks küll hea meel, kui sa, wuudi, nagu senimaani vaid oma arvamust avaldama jääksid ning ei tikuks teiste (kasvõi  sinu omadega sama jämedate) nägemuste hüppelauaks-pehmendusmatiks. :-D

Ja kas see leht  ja selle ülesehitus kellegile meeldib või mitte, jääb ikka sellesama kellegi otsustada - ja kui ei meeldi, mis ikka, tehku oma ja parem.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Poolik kirjutas 21.05.06 10:17
Igatahes selle järvedessandi teemaga nüüd ühel pool -teisaldatud.

Paras siis meile


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: vares kirjutas 21.05.06 10:22
tegu oli teemaga, mis oli mõeldud postitamiseks ENK privaatfoorumisse. enne kui mõni admin/moder jaole sai, oli see "kurikaelte" lause kohe hammaste vahel. ma ei pea hakkama siin Jan'i kaitsma või valja vabandama, aga pohimotteliselt olen ma sama meelt - igasugu "kurikaeltele" ei tohigi seesugune infi avalikult kättesaadav olla. leiad mone monusa jarvekese, suhteliselt eraldatud, kala kah tuleb. kirjutad foorumisse et oi nae siuke koht, kalad sellised, niisuured, moni ikka onnestub tabada. ja siis kolme nadala parast minnes on see jarveäärne ära labustatud, võrguräbalad vedelevad, vana aku paistab yhest lombist...
kuirikaeltel ja kurikaeltel on vahe. minuarust ei olnud seal silmas peetud kõiki klubiväliseid tegelasi.

leht ei ole mõeldud AINULT nupuklubile vaid avalikuks kasutamiseks. samas käivad siin privaatfoorumites omad elud, mis ei ole avalikkusele mõeldud - mõned seltskonnad arutavad omi asju. läks teema näpust, ok, jääb valusamalt meelde, et mõni võib selle kohe hammaste vahele võtta. nüüd on ju hea võimalus algatada kohe uus arutelu teemal "huvitav mis sõnadega nad meid seal OMA foorums taga räägivad" ;)
ega mul kahtlusi ei ole, ainult kõhklused, mida nad sinna plangu taha ehitavad?


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 21.05.06 10:46


good, vot niivisi on tore, õiglane, aus ja õige. Loodan , et sellest diskussioonist sündis ka tulu selles mõttes, et nii mõnelegi sai asi selgemaks ning maailm avaramaks.

Kripeldama tiba jäi vais siiski see alljärgnev
Väga üldise kriitika esitamine (või sellel kaasakiitmine) ei ole nuputajate kohta aus tegu.


Eesmärk polndki nahutada vaid ja aind klubilisi, eks üldharivas plaanis saime teisetki arenema arusaamise suunas kuis on änksam. Vähemalt mina küll sain. Ma nagu ei usu väga indiviidi mõtlemisvõimelisusse abstraktselt. Et vot nüüd hakkan mõtlema. Arvan, et mõtlema hakkamine tekkis suuremalt jaolt inimkonna jaoks siiski Gutembergi poolt leiutatuga. Ehk siis lugemine ja kirjutamine viib kiiremini edasi. Mina vähemalt isiklikult üritan küll kirjutamisel ka mõelda. Seeläbi siis ka korrastan omi mõtteid. Seeläbi ka arenen ehk. Arvan, et see teiste puhulgi nii on. Palju see wuudipede teistest siis ikka niiväga erineb.
Et siis on see mulle, teistele kasutajatele ja uutele lisandujatele siis ka selgelt väljendatud. Nii öelda pretsedendi näol, kui lubad niiviisi väljenduda. Ja kui oleks fiktsioonina berta või wuudi sama teksti kirjutand, samas mainind, et klubilisi me ei pühenda asja jne. kasutades veel mõne negatiivse looomuomaduse, olenemata sellest kas neid on-siis julgen väita et seakisa oleks taevani tõust. Kuidas, nupulehel-niimoodi?? Noh avalik koht, teate. Ometi teie seas nähtavasti sigu ei leidu. Ja seda poleks sündind. Aga nüüd siis on ka meile selge, et millist joont aetakse ja see vastab sellele mida esilehel ka deklareeritakse.
Väga hea leht vist saab olema ja tulema.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: vares kirjutas 21.05.06 10:57
demagoogias oled sa kõva, müts maha.
aga äkki sa nyyd seletad mulle lihtlausetega, hästi aeglaselt ja kaks korda, mis sul nii hingepeale käib? 3x arvan:
ei sobi sissejuhatuse laused mõne hiljem väljakäidud fraasiga? tahad kah klubisse kuuluda? verbaalne onaneerimine pakub mõnu?

valed vastused? siis ei tea. järgmised arvamised võivad isiklikuks minna, see jälle ei sobi kuskil mõne lõiguga, saaksid veel yhe teema siis hammaste vahele.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: papsik kirjutas 21.05.06 20:09
Lugesin kogu eelmise jutu läbi ja nagu tahaks selle peale midagi öelda aga ei oska kohe. Aga proovin siis mingid oma mõtted lirja panna.
Kindlasti ei taheta, et nupulehest tuleks surnud leht, nagu mõne eelmisega juhtunud on.
Kindlasti ei taheta, et lehest tuleks "ukulehe" äbarik koopia.
Kindlasti ei tahetud, et see muutuks Nupuklubi kinniseks leheks.
Mida siis selleks tarvis on? Kõigepealt ikka austust lehe kasutajate vastu ja arusaamist, et see kogukond pole mitte ainult üks hall mass, vaid ka mõtlev hall mass. Ja kui juba üks asi mõtleb, siis võib ta igasugu tarku asju välja mõelda, ning ei pruugigi kokkuvõttes sugugi lollim olla kui see moderaator, kes seda massi juhtima peab. Teiseks peab leht huvitav olema ja peamine, mis lehe huvitavaks suudab teha, on selle kasutajad, võibolla banaalne aga siiski tõde. Kolmandaks on lehe juhtimise läbipaistvus, et ei toimetaks mingid "salamehikesed" foorumi kallal, vaid ikka konkreetsed inimesed ja et ka nenedega oleks võimalik tehtud tegude üle vaielda ja ka õigust saada. Ühesõnaga, kui üks kalamees hakkab ennast teistest kole palju paremaks pidama, siis on asi sitasti.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Jüri 'juret' Pukk kirjutas 21.05.06 23:22
Hei.
Maailmas pole kedagi, kes teeks kõik õigesti.  Algusest peale.
Samuti puudub selline kes teeks kõik valesti. Kui teaks mõnda sellist, käiks temalt igas asjas nõu küsimas ja teeks kõik vastupidi.
Kokkuvõte. Igas kriitikas on tera kulda. Terad tuleb koguda kokku ja teha midagi tõeliselt head. Tegelikult ongi hea, kui kohe alguses kõik vead ja vastuolud välja tulevad. Edaspidi on neid lihtsam vältida. Pealegi ilma valudeta ei sünni midagi.
Südamest tänan omalt poolt kõiki, kes aitav Nupuklubi lehte oma kriitikaga paremaks muuta.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 22.05.06 07:59
demagoogias oled sa kõva, müts maha. 3x arvan:
ei sobi sissejuhatuse laused mõne hiljem väljakäidud fraasiga? tahad kah klubisse kuuluda? verbaalne onaneerimine pakub mõnu?

See vajab vastust:
Julgen arvata, et ei ajand demagoogiat vaid mõtlengi niimoodi. Ka era-ja tööelus. Püüan asju parandada mis mulle näivad valed ja/või ka seeläbi närvidele käivad. Olen läbematu ja diplomaatiat ei valda. Ei tahagi vallata. Seepärast ei sobi ma tegelt ka kedagi juhtima ega esindama. Kollektiiv kui selline mõiste on mulle jälk. Küll aga mitte mõiste ühiskond. Ootan teistelt enda jaoks vabadust, pakun teistele vastu sama. Ma ei suuda eriti ,,painduda" varjatud vajaduste ees. Eriti veel kui neid vajadusi tegelt pole, või pole põhjuseid (tõsiseid mu arust) miks neid vaja on. Ma ei taha ka ,et keegi mu ees ,,paindub", et mulle meelepärane kuidagi olla. See on jälk [piiks]pugejalikus ja tuuleliplus. Logesh, et olen nii era-kui tööelus seepärast ka ,,karistada" saand, kui oleks targem olnd ,,painduda". Ah sellest ma ju juba kuskil kaugemal, enne, kirjutasin. Ei näe suuri põhjusi oma vaateid kogu elule muuta. Ei näe ka põhjust miks ma kellegile siinsele või nende ühendusele [piiks]pugema peaks, suu lukus hoidmise läbi. Kirjutan ja avaldan siin arvamust kuna läheb ju siiski miskitpidi korda. Ja kirjutan ning avaldan vaid. Ei kuulu punti, ei taha olla ega saada. Eelkõige just selle kollektiivse jälkuse tõttu( siin ma mõtlen punte/jõuke üleüldse). Pole näind elus kunagi ühtki punti kus ei käiks ,,omad" mängud. Olenemata põhikirjalistest eesmärkidest, deklaratsioonist, ilusatest sõnadest esilehel. Üllad eesmärgid on toredad ja toetan neid. Kui üllaid eesmärke hakkab varjutama kaabaklus-siis ka võtan sõna ja püüan seda takistada või lahkun, kui siiber saab.

1) jah Nupuklubi lehe sissejuhatus ei vastand sellele kuidas Nupuklubi liikmed (ei väida, et kõik) asju näevad ja tegutsevad. Nupuklubi nimel, see/kusjuures! Nupuklubi lehetegijate tähelepanu ka sellele juhtisin. Ei julge loota, et see niiväga kogemata oli. Inimlik värk-ajada asja omalt mättalt. Asi oleks mu jaoks ,,po..." kui see poleks vastuolus nende üllaste väljaütlemistega ja minu kui tavakasutaja võetud kohustuste ja õigustega. Juhtisin sellele tähelepanu. Juhtisin sellele ka lehetegijate tähelepanu ja ka sellele, et tegevus, sääne, ei erine jämedalt üldjoontes sellest, mida nad ise on arvustand, ja mis on olnd ka ajend selle lehe loomiseks. Asi sai mu arust õiglase ja õige lahenduse, kuigi poolikul tekkis postituste kõrvale :-( . Ma loodan, et temagi saab sellest üle. Ma tõesti siiralt usun, et kui asju ajada sirge seljaga ilma ,,trikkideta" siis üldiseks hüvanguks on nii parem. Mõned aga kindlasti ei oska kohe ilma nendeta, mõned ei taipa, mõnel on kama, mõnda ei huvitagi.

2) siiani pole taht, ei taha vist ka tulevikus. Kohe kindlasti mitte siis kui, ka see ,,punt",  või õigemini tema sõnade ning tegude lahknevus osutub mu tõekspidamistele vastukäivaks. (samas, andmata ninanipsu sulle-sedasama küsis ju juba ka poolik ja kaudselt ka imps-ja mu arust ma juba olin ammendavalt sellele vastand.)

3) jah võib ka verbaalseks onanismiks nimetada, kui noored poisid ja huvi on;) Sai ka eelmistes kommides ju sellel peatutud. Kordan siis üle. Kirjutamine ja lugemine aitab endal mõelda ja enda mõtteid korrastada.Loogika või selle puudus kajastub vaid neis. Ei ole ju selgeltnägija, et näed seda olemasolu või puudust teise peas. Enda isiklikust seisukohast aga-väljendasin mujal, et ei usu mõtlema hakkamisse abstraktselt. Et vot võtan kätte ja mõtlen. Mu puhul vajab ta üldjuhul siis väljundit kirjutamise näol.
Võibolla lihtsameelsena, siis, loodan siiski , et ka mu kirjapandus on point ja iva. Kindlasti on-ega muidu see 1 teema poleks paigutatud sinna kuhu paigutati, oma õigesse kohta kuhu ta kuulub ja kuuluma peaks. Loodan, et läbi selle pretsedendi on siinne leht parem, ja ka teised kasutajad, olenemata seisusest, hakkasid sellele mõtlema.

PS. ja see teema, siinne on ju mitte 1 pisidetaili, kuigi ajendi andis selleks JAN-i näpukas või jüri pukk-i arusaamatus miks kutsetega võistlus on teine teema, üle ,,urgitsemine"- need on algasjad, üldisemad ja suuremad. See on nn vundament kuhu ja mille peale saab miskit korralikku ka ehitada. Ei ole vaja solvuda ega pahandada mu peale kui ma näpuga teile vea(d) ette näitasin. On`s tõesti nii raske aksepteerida, et viga oli. Vaid läbi selle arusaama on ehk võimalik vältida tuleviku omi ja ehitada siia korralik ,,maja". In other case-suure tõenäosusega oleks leht ,,arenend" nii nagu areneb mis üldjoontes oleks nagunii välja viind selleni mida te olete teises kohas taunind. Variatsioonid ja hägusate värvide tiba teised toonid, lehe (tuleviku mitte segi ajada kellegi perekonnanime sarnasusega) näo osas,-ei puutu asja.

PSS palun selgitada miks esiotsa see teema ,,ammendunud" oli ja nüüd jälle avatud? Ma variante ei paku, kuigi loomulikult mul omad eri ja vastukäivad versioonid on. liimijürka, ei puutu asja:)
Jõle tore oleks, kui ka keegi teine avaks end ja selgitaks motiive ning asjaolusi. Loomulikult ei pea seda tegema. Privaatsus eelkõige. Kuid mina näete teen seda. Kommist sai jälle üks pudrukapsas, wuudi pers. probleemide ja lehe probleemide segu. Äkki saate teiegi olla ,,avali" ja seeläbi siis jõuame äratundmiseni kus on mu jutu nõrk point ja loogikavaesus. Kui on. Kui aga pole, siis pole nagu mõtet mind rünnata ja mulle küsimusi esitada.Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Janno kirjutas 22.05.06 08:40
pean väga vabandama, aga minul ei ole ajapuudusel võimalik wuudiste sõnavahu seest seda mõtte-ivakest üles leida.
sestap esitan suurmõtlejale Wuudistele palve oma jutu sisu kahte lausesse konkretiseerida.
kust king pigistab?


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: papsik kirjutas 22.05.06 09:41
Vaadake mehed, "ukulehel" oleks selline lehe kriitrikat, kasvõi konstruktiivset, sisaldav teema peagi suletud mõne salamehikese poolt. Aga siin ei ole. See ka ilmne areng võrreldes eelpoolnimetatuga.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: berta kirjutas 22.05.06 10:22
Ah, mis siin tühja keerutada. Tegelikult on põhjus teema algatajas, minuarust. JAN käib ka ühel teisel saidil ja tembeldab sealset klientuuri põhulõugadeks; ilalõugadeks; poolearulisteks; mõtetuteks meesteks. Ma ei tea, võib-olla on talle  volitused selleks antud ka sealsel lehel (siinsel ilmselgelt on). Tahan öelda seda, et JAN on endajaoks lihtsalt lati nii kõrgele ajanud, et ta peab minuarust endakirjutatud tekste väga hoolikalt läbi lugema, enne kui neid postitab. Oletan, et kui keegi teine oleks need sõnad maininud, siis oleks need juramised siin olematud olnud.
"Papsik" - ka siin on esinenud teemade hakkimist; kommide vägivaldset ümbertõstmist ja üleültse nende kadumist. Aga see on juba haldaja otsustada.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: papsik kirjutas 22.05.06 10:45
Vaata berta, lati peabki alati kõrgele tõstama, aga see ei tähenda, et põhulõugade, ilalõugade,poolearuliste ja isegi mõtetute meeste arvamusi ei tuleks ära kuulata, tuleb ja kohe kindlasti sest ka seal on kindlasti oma tõetera sees.
Kommide kadumist pole nagu tähele pannud, aga selline teema alt arutelu ära viimine nagu siin aset leidis oli kindlasti vale, see ajas asja segaseks. Oleks tulnud lasta sama teema raames asjad läbi arutada.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: berta kirjutas 22.05.06 11:25
"Patsik"- vaata, mul on alati komme jätta endas ekslik mulje. Mind isiklikult ei  häiri, kui mind peetakse mõlajaks; risustajaks või isegi poolearuliseks. Jumalapärast, antku minna. Ma selekteerin selle abil endajaoks inimesed välja, kellega oleks võimalik koos aega veeta, antud kontekstis siis koos kalastada. Samamoodi selekteerin igasugused tõusikud; ärplejad; kiidukuked ja igasuguse, endale vastuvõetamatu kaadri välja. Aga ma jätan selle kõik ainult endateada ja ei mõlise ( vabandage väljendit) seda mööda netti välja.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 22.05.06 11:55
jah berta väited on tõesed. Samuti ka see, et on haldaja otsustada kuis seda siin hakkida ja korras hoida.

Mis puutub hakkimisse, siis janno pöördumine mu poole äkki sellest tulenebki. Asjad, arendused ja arengud ei haaku omavahel.
Kui aga mitte siis vastangi lühidalt jannole küsimusele kinga kohta- valesti käitutud valedel alustel.
Kui sul nüüd äkki, uudihimuliku inimesena, veel lisaküsimusi tekib siis pead siiski sõnavahu läbi lugema.
PS-mul tunne, et see oli tegelt pigem peen ,,wuudi paika panek".


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: vares kirjutas 22.05.06 12:18
teemade hakkimise kohapealt: kui teema kisub kõvasti eemale oma pealkirjast, siis on selle hakkimine minuarust (s.t. meie kollegiumi arust) täiesti mõistlik ja põhjendatud tegevus. ei ole vaja teemasid, mis alustavad mingi kala pyydmisest ja jouavad välja antiikmütoloogiani, arutledes vahepeal elu mõtte ja kinganumbrite erinevuse yle euroopas ja usa's.

mõttetute kommentaaride kustutamine on samuti täiesti põhjendatud. ei ole vaja yheski teemas kommentaare, a la "mina vää", "rikkurid???!", "a ma libistan õlut prääga", "täiega", "on we, söörid"

kuskile on tõmmatud piir, administraatoritel/moderaatoritel on oma valulävi. samas ma ei eita, et vahel tehakse kindlasti mõni kustutamine hetkeajendil, lähtuvalt värskest emotsioonist.

aga vähemalt yritame teha modereerimist piisavalt läbipaistvalt. kas avalikult teemas teatades voi siis privaatselt ebasobiliku kommenteerijaga. ja ei saa ka kinga esimese eksimuse peale. läks näpust, ok. aga läheb iga postitusega näpust? no siis tuleb kuidagi päitsed pähe saada.

ja paluks mitte võtta igast sõnasabast. meil ei ole siin juuraportaal, et igas lauses tuleks jälgida iga sõna või otsida varjatud mõtet. kalamehed kõik siin, või vähemalt kalastuhuvilised, ei pea ju kraaklema koguaeg.

kui on vajadus mingi modereerimata keskkonna järele, siis võib ju sellise alamfoorumi teha. tehke ettepanek, kes tunneb sellest puudust. kui on piisavalt huvilisi, teeme ära. ei ole minuteada ykski ettepanek siin veel päris tähelepanuta jäänud.Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 22.05.06 13:30
good, vares. Ma näen, et sa pingutad. Logesh, et su ,,kohtuniku" roll on raske. Tegelt ka. Ja just seepärast, et pead olema siin, vähemalt hetkel, lootes et tulevikus mitte, miinimum kahe  kui mitte enama heinakuhja vahel. Kuigi need ,,kuhjad" pisikraakleks justkui omavahel, siis sopp jääb ka keskel seismapidama olija reväärile. Nagunii.
Alustaks(me kõik) suhtumise muutmisest? Ah? Kinnitan teile, et minu kõnelused antud lehe teemadel, eranditult kõik on, tingitud asja õigemaks tegemise soovist. Asi aga on päädind, jällegi eranditult, wuudi personaalprobleemil. Kusjuures ka Mait Varesel olid küsimused mulle pigem isiklikku laadi kui suuremat auditooriumit hõlmav.
Kinnatan ka teistpidi, et siia lehele kasutajaks tulles ei olnd mul kavas mölama tulla. Mölan seal teisel lehel edasi. See, et mul üks neljasõnaline komm on kustutatud millest mitmetitõlgendamisvõimaluse tõttu võis ka mölana mõista oli siiski ajendatud sellest, et on jah timm, lase käia. Mitte kõik lühike pole alati ju möla. Samuti ka sõnavaht pole alati see. Aga katsu nüüd siis olla. Üks tahab lühidust ja konkreetsust, teine pikemat kommi, et väljendatud saaks mõte mida tahad öelda.
Ja klubilistele panen südamele-ärge teiegi ülbitsege, eks. Küllap siis saame edasi minna selle tulemuse poole mis esilehel kirjeldatud.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: sepaonu kirjutas 22.05.06 14:31
Mõistlik jutt wuudi poolt. Üldiselt käivad mulle wuudi ülikeerulised kohati demagoogilised, keerulistest väljenditest, linkidest jms ülekülvatud kommid närvidele. Demokraatia on siiski see, et igaüks väljendab ennast kuidas tahab. Pealegi on wuudi jutt siin lehel teemasse ja sisusse. Vahet pole, et arvamus asjast on erinev.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: JAN kirjutas 29.05.06 11:21
Ohho-hoo.... Sattusin alles nüüd seda pikka wuudi monoloogidega pikitud megafoorumit lugema ja jahmusin.... mis sa nüüd kostad või kus sa nüüd pistad, oli esialgne mõte.

Väheke siis ka minu teema asjast.
Esiteks: Dessandi teema algas ju lausega nupulised + liitlased. Liitlased on need kalamehed, kes ei kuulu Nupuklubisse. Selge jutt ju, et polnud mõeldud 100% kinnise üritusena, küll aga Nupuklubi orgunnimisel või eestvedamisel.

Teiseks: fraas "et kurikaelu ilnfost eemal hoida võib see olla vaid (vajadusel) klubiliikmetele kättesaadav" on kahjuks paratamatu. Põhjus sama miks galeriid reeglina on ilma kohaviideteta. Kurikaelad on ju kõigile selgemast selgemad: elektrikud, võrgutajad, ahnikud, läbustajad.

Mis puutub teemade hakkimist ja teisaldamist, siis see on 100% õigustatud, et tagada arutelu teemas püsimist. Kalale.ee probleemiks ongi see, et seal läheb reeglina 90% teemast hapuks. Põhjusi teavad kõik.

Lõpuks ka 1 väheke positiivne iva: wuudi wuudiks, aga vähemalt esimene teema mida paljud pidasid vajalikuks kommida. Kahju ainult, et teema ise oli suht otsitud.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 29.05.06 19:40
Kahju ainult, et teema ise oli suht otsitud.

Sellest sai ju kõneldud, et teemat, sellist eraldiseisvat polnd vaid arenes su teemast. Niimoodi hakitult on see jah ,,otsitud". Mitte mu poolt ega mu poolt ka algatatud eraldi teemana.

mis sa nüüd kostad või kus sa nüüd pistad, oli esialgne mõte.

Seepärast saigi räägitud, et sõnadel on sisu ja peaks hoolikamalt kaaluma neid, kui tahad tõsist juttu ajada. Seepürast ma ka siin nämmutan, et mu mõte jõuaks kohale, enamustele. Hoolimata sellest, et me mõningatele sõnadele erineva sisu võime anda. mõnele aga mu ,,nämmutamine" üldse, kunagi ja iial ,,peale ei lähe". Nime(sid) ma ei nimeta, eks.

Dessandi teema algas ju lausega nupulised + liitlased. Liitlased on need kalamehed, kes ei kuulu Nupuklubisse.
Pigem on see bla-bla-bla ja kuulub demagoogia valdkonda. Milles ka mind süüdistati.

Teiseks: fraas "et kurikaelu ilnfost eemal hoida võib see olla vaid (vajadusel) klubiliikmetele kättesaadav" on kahjuks paratamatu.
,,Liitlastest" enam mitte silpigi. Info paneme ,,seifi" ja mõnuleme ise selles ,,lõunaeesti tuhandete veekogude, mitteharuldaste lepiskalade" infos. Õngekalade! harrastuliku kalapüügi edendamise jutt?! no kuulge;(


Mis oligi kogu ajend antud diskussiooniks ja detonaatoriks ka muudele juttudele ja arvamustele ning tõekspidamistele vastukaja andmiseks.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Heigo 'niru' Kraav kirjutas 30.05.06 14:18
Krt, ei viitsi kõike eelnevat läbi lugeda, aga ühte ma ütlen - teemade kustutamist ja modereerimist on vaja. Näiteks võib tuua jääger-online foorumi, kus moded jõhkralt kustutavad teema ära või panevad selle lukku, kui jutt läbuks läheb. Ja selle on ka see foorum väga mõistlikuks jäänud, keegi ei pahanda ega solvu, kui teinekord näpuga viibutatakse. Alati on ju võimalus seal foorumis mitte figureerida, kui nö tsensuur ei meeldi. Tundub et see on ainus võimalus käesoleval virtuaalse onaneerimise ajastul asju kontrolli all hoida.
A mis puutub klubiliikmeid ja mitteliikmeid, siis kas tõesti on Nupuklubi nii nõutud ühendus, et mitteliikmetest inimesed suisa solvuvad, kui ei tea kõigist klubi tegemistest-üritustest? Ei tahaks kuidagi uskuda.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: papsik kirjutas 30.05.06 14:26
Pole siin keegi modemise vastu olnud, vaid selle vastu mil moel seda toimetati.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: Jüri 'juret' Pukk kirjutas 30.05.06 21:15
Berta - Mis täpsemalt toimetamisel ei meeldinud.
Wuudi - sõnade kuhjast on väga raske mõtet leida. Hoolitse mõtte eest ja küll sõnad ise endale koha leiavad. Mina oma laiskuse orjana ei loe alati Sinu mõttearendusi lõpuni sõnade rohkuse tõttu, Vabandust.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: berta kirjutas 30.05.06 23:00
Ei, kõik on okey. Ma olen selle saidi põhimõtted omandanud. Minul rohkem küsimisi pole.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: wuudised kirjutas 31.05.06 05:04
Ega polegi midagi teha Jüri ,,juret" Pukk. Küllap me oleme erinevatel arenguetappidel. Võibolla ka erinevatel hargnevatel oksadel.
Ja see on iseenesest täiesti normaalne.
Samas pole normaalne, kui asjade üle otsustamiseks ei kuulata ära või loeta läbi teisepoole väited. Kui nüüd loetud või kuulatud on,siis alles, alles siis, on võimalik olukord kus asjadest arusaamine muutub lähedasemaks. Võrdsemast võrdsemaid ei ole ega teki.
Kahjuks Su  mõttelend viimases kommis aga väljendab just seda suhtumist-a huli võ bizd...te. Tõsiseltvõetavus kaob, tead. Mu jaoks. Samuti vabandust.


Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: tsuks kirjutas 06.06.06 01:16

Wuudi- kui sa oma textitrükkimise energia suunaksid Nupuklubi arendamiserööpasse- annaks õkva sinu sisseastumiseavaldusele allkirja.

 Praeguise seisuga ENK liikmeid 13, kellele  aktiivselt ENK edasiarendemisele kaasalööb 10 toetajaliiget.
Miks need 10 pole liikmed?
Nad saavad vägaeduliselt ka ise akkama- kuid üritustest võtavad vabatahtlikult ilma kohusteta osa. Valetan- pooled ei võtagi- kuid toetavad.
Ja seda- mis meie suhtlusesse puutub- sorry- wuudi- ju meile meeldib nii.
Oleme jummala erinevad.
Kuid miskit on siiski ühist.
Tule samale lainele.
Suruks Pleksneri nurka?
Emajõe Jõeriigi?
Eesti Vabariigi?
...
Pealkiri: Re: Klubi liikmed ja mitteliikmed ning siinne leht
Postitas: sepaonu kirjutas 06.06.06 08:59
It's all about the game, and how you play it
All about control, and if you can take it
All about your debt, and if you can pay it
It's all about pain, and who's gonna make it© 2005-2013 Emajõe Nupuklubi